Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alınganız.

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunu söyledikten sonra(önce) sizden farklı düşüncelerini belirten kişileri "edepsizlik"le suçlamak, ne oluyor? Herkes aynı şeyleri düşünmek zorunda mı yaa..
    Ya ben aksini düşünenlere böyle bir şey demedim aklımdan geçmezde... Ne haddime benim yaaa :!: Sadece bu eserleri yazanlara kızmak gerek aslında, Onca edebi güzellik varken böyle yazılar pekte edebi değil diyebilmek edepsizlikle suçlamakla aynı şey midir?... Lafı cımbızlıyoruz sürekli...

Tabiki farklı fikirler olacak, ama belirttiğiniz üzere bir tartışmada olayı kişileştirmeyin deyip kişileştiriyorsunuz... Lütfen Olayı Kişileştirmeyiniz...

Yanlız son olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim... Cidden Rahatsız olmuyormusun bu şarkıdan çok ilginç geliyor bana... topal olmama rağmen ileride bir topal adayı olabilme ihtimalini düşündüğümde bile bir engellinin bir engelli ailesinin bir insanın bu şarkıdan incineceğini düşünmek bile beni rahatsız etti... hemde çok... çok... çok...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimki "kişiselleştirmek" değildi ki.. Sadece "Abarmayınız diyen arkadaşlarımız" diye başlayan cümlenizi kendi üzerime alındım ve cevap hakkımı kullandım.. Ama açıklamanızdan anlaşılan; bir yanlış anlama olmuş.. Kusura bakmayın.. ops: ops:

Yaa.. Ben dinlemiyorum ki o türküyü, rahatsız olayım. :wink: Fuzulim'in de belirttiği gibi asosyal bir insanım.. Benim isteğim dışında da (çay bahçelerinde, düğünlerde filan) dinlettiremezler bana.. (Gitmiyorum ki oralara.

Bazı şarkılar sabun köpüğü gibidir.. Daha kalitesi çıktığında unutulur gider.. O nedenle yine tekrarlıyorum: Abartmayınız! Yapılacak çok daha önemli şeyler var! Böyle şeylerle gündemde yer alırsak, yapılması gereken daha ciddi işlerimizi basite indirgemiş oluruz..

Bu tür sorunlar da ancak "sağlıklı eğitim"le "zaman içinde" kendiliğinden aşılacak şeylerdir.. Yakmak, yıkmak, polemiğe girmekle falan değil!

Üye
    kblucky Avatarı

Son Giriş
    29.02-2008
    Saat
    11:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu yazıyı yeni okudum bu yazdıda dikkatii çeken bi kaç yer oldu mesela ''hadi kubat bir yana'' sözünü nasıl söyleyebilirsiniz?
    kubatın bi yanlışınımı görüdünüz?
    ailesiyle ilgili bi olaymı çıktı?
    bu kadar az adı geçti gazetelerde oda ailesiyle ilgili deill ve kubat lokman isimli albümünü babasına ithaf etmiştir.bu düşüncede olan ve ailesiyle ilgili hiç bir zaman pirim vermeyen biri için ağır sözler söylemeyin
    topal parçasına gelince de o türkünün söz yazarının kubat olmadığını hepimizi biliyoruz ve yıllarca söylenen bir türkü neden kubat söyleyince bu kadar tepki gösterildi?zaten kubatta şarkının sözlerinden ziyade melodisini ortaya koydu hatırlarsanız eğer kubat seda sayanın proğramına katılmıştıve orda engelli arkadaşlar vardı ve kubata sizin topal parçanız çok seviliyor demişti ben proğramı izledim ve son olrakata parçanın adı hain topal deil sadece topal sırf tartışma çıkmsın diye adını değiştimeyelim ve kubatın üzerine fazla gelmeyin

Üye
    meral Avatarı

Son Giriş
    01.04-2008
    Saat
    02:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hain topal adlı bu şarkı engellilerimize yapılan saygısızlık esefle kınıyorum ve kubat adlı türkücünün albümünü boykotta çağırıyorum.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bu müziğin sözlerine bakmadan sadece ritmi hoşuna gittiği için oynama gafletinde bulunmuş önyargılı bir hain daha buldum arkadaşlar. Dış mihraklar tarafından asil sakatlarımızı rencide etme amacıyla kışkırtıldığı açıkça belli olan bu hain bakın nasıl da topal arkadaşlarımızla dalga geçiyor. Tüm milletimize ibret olması dileğiyle yayımlıyorum.

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/V...x?s=7&vid=1545

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu mombul ,şirin bebek çok bilmiş yahu.Büyümüşte küçülmüş mü derlerdi bunlara...Hafızasıda daha şimdiden süper. En sonunda eline mendil almış,bende afacanlık yapacak sandım.

Üye
    bilecikli26 Avatarı

Son Giriş
    02.06-2008
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar;
    Kabul etsekte etmesekte topalız, çolağız,kamburuz(mesela ben) ve daha çeşitli fiziksel bozukluklarımız var.Görme engelliler kör işitme engelliler sağır ve hatta ne acıdır ki zihinsel engellilere toplumda söylenen çok kötü söylemler var.Ama değişmeyen bir gerçek noktası sakat ibaresi.Sağlam bir insana körmüsün, sağırmısın derler yolunda gitmeyen birşey için sakat derler.bunlar hepimizi incitiyor
    kimse bizim yaşadığımız psikolojiyi yaşayamaz.onlar bir anlığına sakatmış gibi davransalarda.bu onlar için sadece bir oyun olur.
    Ama hayatta bütün bunlar varken yaşıyoruz yaşadığımıza seviniyoruz.onun içindir ki bu gibi alınganlıklardan vazgeçmemiz lazım.Bana topal dediklerinde kör, sağır hatta kambur dediklerinde hayır ben öyle değilim diyebiliyormuyuz.Toplumda bu gibi kavramlar varken sırf insanlar bunları söylüyor diye polemiğe girmek bence yersiz.kendimizle barışık olalım ve hayatın eğlenceli yerinden tutunalım.
    Bilmem yanılıyor muyum?
    Hepimize eğlenceli komplekssiz yarınlar

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet barlas'ın bu günkü makalesi şöyle başlıyor
    Olayın kendisi mi yoksa bunun algılanma biçimi mi daha önemli?
    Tabii ki görmekten ve duymaktan daha önemli olan "algılamak"tır.
    Her kişi ve her toplum, olayları kendi kültür birikimine, içinde bulunduğu ortama, farklı özelliklerine göre değişik algılar.
    Japon yönetmen Kurosawa bunu "Raşomon " filminde ne güzel anlatmıştır mesela. Bir cinayete tanık olan dört kişi (bunlardan biri de maktulun kendisidir), aynı olayı birbirleriyle çelişen ifadelerle anlatırlar.
    Toplumlar ve uluslar da, inançlarına, tarihlerine, çeşitli ideolojilere bağımlılıklarına, coğrafyalarına, demografik yapılarına, içinde bulundukları sosyopolitik koşullara göre, aynı kavramları farklı algılamazlar mı?
    mesela bazı ortamlarda (kesinlikle hakaret için değil tariflemek amacıyla) cahil,okumamış,kültürsüz,taşralı,köylü,mesleksiz,a salak,baba parası yiyen, dul,evde kalmış vs gibi kelimeleri kullanırken cümlemin kuruluşuna çok dikkat ederim. buna rağmen mutlaka birisin suratı asılır bozulur, üstüne alınır, gücenir. hemen herkesin bi hassas tarafı vardır.
    psikolojide algıda seçicilik, halk arasında yarası olan gocunur denir.
    bizim de yaramız belli. yaramızın kanaması fiziksel eksikliğimizden değil toplumun engelliye bakış açısındaki çarpıklıktan dolayıdır.
    alınmak gücenmek en insani duygudur.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Ben - Utanır sakatlığımı gizlemeye çalışır ve yerin dibine girerdim.

yazıkki bi şarkı bestelenirken bile düşünülmüyoruz ben artık bu ülkede kendimi fazlalık olarak görüyorum aslında söyleyecek yazacak çok şeyim var çünkü çok doluyum ama burası yeri değil rtük le başımız ağrır

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam...
    Dinlediğim müziğe göre değişik duygu yaşarım.(kimi zaman çalan müziği duymayabilirim o kendi çalar.) Geçen gece sevdiğim bir sanatcının yeni cd çıkmış aldım dinledim.beni geçmişe götürdü anılara yoılculuk yaptım.
    Herhalde bir ezgi dinlerken yaşadığımız olaylar ile bir bağlantı kurabiliriz olumlu yada olumsuz etkileniriz.
    o gece dinlerken mezarlığa da gittim hiroşimaya da ..
    Kızdım da mutlu da oldum.. kişiler ezgilerden farklı farklı etkilenebilkir hiç etkilenmeyede bilir.
    Hain topal parçasından etkilenen de olur etkilenmeyende.
    Burada engelliliği nedeniyle ( özellikle duygusal yakınlık hissettiği kişinin düşüncesini bakışını bilmediği için kendi dünyasında yaşadığı çalkantılar nedeniyle ) aşırı alınganlık var.Sanırım bana düşen belki o kişiyi anlama çabası olabilir.Bir çok engelli arkadaşımız toplumun sosyal-kültürel yapısından kaynaklı yaşadıklarından o yada bu şekilde sürekli veya belirli bir süre etkilenmiştir.Engelli olmayanlarında yaşadığı bazı olaylar karşısında hayatı boyunca etkilendiği alınganlık gösterdiği olaylar vardır.
    Sanırım Bu düzeyine bağlı olmak şartıyla (ben psikolag değilim) doktora vb gitmesini gerektirmez.
    Sen çok alıngansın ben az alınganım gibi yaklaşımlar engellinin yaşadıklarını gözardı etmektir.Evet bazı arkadaşlarımızın bu konuda çok hassa olduğu bir gerçektir.Bu nedenle kendini zaman zaman toplumsal bir baskı altında ezdirdiğini onların bakışını iliklerine kadar hissettiğini düşünürüm.
    bende senaryo yazayım..Bir topal arkadaş yeni çıkmaya başladığı bir bayanla caferterya ya giderken karşılarından gelen bir çocuk
    - aaa topalla bak yada
    -- sen topalmısın
    -- abi sen niye böyle oldun vb. bir tanesini söylemiş olsun

burada önemli olan kişinin kendine bakışı kişinin yaşadığı olaylara yaklaşımı kişinin olumlu yada olumsuz olaylar sonucunda içinde ki fabrika da sonuç olarak ne ürettiğidir.

1-Arkadaşın olaydan çok etkilendiğini bunu genelleştirmeye çalıştığını
    2-Engellilerin ( ben de engelliyim ) daha fazla duyarlı olduğumuzu
    bazen duyarlılıkla da alınganlığın karıştığı
    3-Engelliler bu tür duyguları da paylaşmalı ( kısır bir tartışma değil )
    fakat sorunlarımızı unutmadan onlara çözüm yaklaşımları sunarak
    ortak hedeflere kitlenerek birbirimize engellilerin kazanımları için omuz
    vererek halkayı büyütmeliyiz..
    AYDIN YARINLAR...

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç etkilenmedim engel bedende olmaz beyinde olur o yüzden engelli sakat topal laflarını hiç üzerime almıyorum çok şükür beynim sağlam

Üye
    sattuf Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmişin ve Geleceğin medarı iftiharı olan, kainatın efendisi,gözümüzün nuru en büyük şefaatçımız Hz.Muhammde Efendimiz (sallalahü aleyhi vesellem) şöyle buyurmuştur: "Kim başkasında gördüğü bir ayıbı kınarsa, o ayıp onun da başına gelmeden ölmez " vesselam

Üye
    nihat-63 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2008
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Bartın/amasra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:cry: maalesef,söz yazarları bazen cümlelerin nereye gideceğini,bilmiyorlar.daha doğrusu bilmek istemiyorlar.
    bu türkü benide geriyor!
    şarkı,türkü bile olsa kimse kimsenin engeliylini bu denli alay konusu yapmamalı.ama, üzülüyorum...bizlerin bedenleri engelli olabilir, ama kafamız yüreyimiz engelli deyil anladınız, siz onu :twisted:

Üye
    Turan1980 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    Dortmund
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Andante nin link i izledim ilk defa böyle birsey görüyorum

kiniyorum
    merak ettigim acaba engelli olmayan insanlar etrafdakiler izlerken zevk aliyorlarmidir.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon