Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon
Toplam 126 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeva Avatarı

Son Giriş
    23.07-2012
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Lokman AYVA benim köylüm Kendi köyüne çivi çakmışlığı olmayan yararı olmayan birisi

Üye
    skocak2006 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayvadan güzel kompostoda olur )
    bu güne kadar ne yapmış
    kamer gençte millet vekili adam meclisi salladı üstelik tek başına

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

Özürlülere fazla para verilmemesi için uğraşan insanlar var!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman AYVA; Türkiye Sakatlar Konfederasyonu nun aylık yayın organı “On’da Bir” dergisine engellilerin yaşadıkları sorunlar hakkında çarpıcı açıklamalarda ve tavsiyelerde bulundu.
    Biz, özürlüler olarak yaşadığımız problemleri kabullenmemeliyiz, düzeltilmesi içinde yetkililerin başını ağrıtmalıyız. Bunu tek başımıza yapamaya biliriz. Derneklerde STK larada örgütlenmek şart. Engelliler ilgili dernekleri zorlamalıdır, dernekler federasyonları, federasyonlar da konfederasyonları zorlamalıdır. Ben açıkca söylüyorum, cesaretiniz varsa yazın şu anda bu problemler çözülmüyorsa bu Türkiye sakatlar konfederasyonu’nun suçudur !
    Eylem yapın! Seyretmeyin! Gerekirse dayak yiyeceğiz kusura bakmayın yani. Hak verilmez alınır. Adam benim elimde para var ben yemedim al sen ye dermi?
    Özürlülere fazla para verilmemesi için uğraşan insanlar var. Niye? Kendisi kullanmak istiyor o kaynakları. Sorunları Başbakanımıza, Hükümetimize, Bakanlarımıza ilgili yerlere duyurmanın yolu ne ise onu yapmalıyız, başka şansı yok bu işin. Ben gerekli gereksiz eylem yapalım anlamında söylemiyorum. Örneğin bürokraside özürlü vatandaşı süründürüyorlar ne Başbakan nede bakanlar bu duruma razı olmaz. Vatandaşlar haksızlıklar karşısında yutkunup, sessiz kalmasınlar, benim gücüm yetmez demesinler. “ Özürlü Hizmetleri İzleme Komitesi” kursunlar. Ben bunu Konfederasyona da önerdim. Hükümet problemleri çözmek istiyor, vatandaş sürünüyor, ama bürokratik aksaklıklar yüzünden çözüm ya gecikiyor yada engelleniyor. Konfederasyonun, federasyonların, derneklerin adeta çağrı merkezi gibi 7 gün 24 saat hizmet vermeleri lazım. Ben şunu öğreniyorum Türkiye’deki bütün derneklere diyelim ki “arkadaşlar haklarınızın aranmasını istiyorsanız 5 tl para ödeyin sakatlar konfederasyonu’na bizde toplanan paraları nerelere harcandığımızın hesabını çatır çatır verelim. Bir tane çağrı merkezi kuralım 3 avukat tutalım, 7 gün 24 saat hizmet verelim konfederasyon olarak.
    www.ankaraengelliler.com Haber
    01/12/2010

Kaynak: Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ON'DA BİR dergisi

sayın ayva'yı eleştirsem de bu konuda çok haklı! ağlamayana meme yok. örgütlenmeyene hiç yok!

Üye
    gurkanseyitogullari Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    23:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşle ;
    Konfedarasyonlar güven vermiyor. Sistemin adamlarına güven olmaz.
    Buradaki moderatörlerden ricam. Özelden yazılmadığı için buradan sesleniyorum.
    Engelli hareketine öncülük yapın! Çokmu zor kardeşim Atatürk yaptı bizde yapabiliriz. Bir parti kuralım acilen... Meclise girelim.. %10 oy alamazmıyız. Farklı görüşlerdende olsak bir seferlik işbirliği yapamazmıyız. Lütfen rica ediyorum. Ne pahasına olursa olsun ! Gerekirse dayak falan yemeye gerek yok. Lokman ayva samimiyse ona bile oy vermeye razıyım..! Yeterki bağımsız bir parti olsun... Bırak başbakanı engellinin engelliden başka dostu yoktur. Bırakın sağmış, solmuş bu argümanları...
    Global dünyada yaşıyoruz. Hakkımızı bunlar vermez. Almamız da ancak meclise girmekle mümkün.!
    Lütfen Sayın Moderatörler bir kampanya başlatalım. Gerekirse bütün engelli kardeşlerimizin evine kadar kapı kapı dolaşalım. Ben bedava hizmete hazırım.!

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen al benden de o kadar. burada defalarca dile getirmemize rağmen kimsenin kılı kıpırdamadı. ne lokman ayva sı, adamın kendine faydası yok bizlere olsun. herkes kendi menfaatine.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neler yapılması değil,neler yaptığını! anlatsın. akıl veren insanlar etrafta zaten çok,ama milletvekilliği İCRAAT makamıdır.

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilerin parti kurması fikri banada en uygun çözüm gibi geliyor. Herkes inançları doğrultusunda parti kurmuyormu. Bizde engelli haklarımızı savunmak engelli ailelerini rahat ettirmek adına bir parti kurabiliriz. Ama içimizde gruplaşmak en son yapacağımız şey olmalı. Duyma görme ortopedik zihinsel hepimiz bir olmalıyız.

Bu iş tek başına Lokman Ayva ile çözülecek bir iş değil.

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

Cok sukur Lokman Bey sesini cikarmaya baslaMIŞ?
    Ve cok dogru bir tespit yapmis. Dilerim bu sozleri ses getirir ve uygulamalara yansir:

AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, kamu alacaklarını yeniden yapılandıran torba yasa tasarısının içinde yer alan özürlülere yönelik düzenlemeyi eleştirdi. Ayva, "Torba Kanunu'nun 63. Maddesine bir takım hükümler konmuş. Metnin bir bölümünü okuyunca kendimizi çimdikledik" sözleriyle eleştirdiği düzenlemeye itiraz etti.

pozitif ayrımcılık diyordu ne oldu, cevabı var mı? yok tabi !

PARTİ KURMAYA GELİRSEK: facebook da böyle bi grup görmüştüm. bence ses getirmek için seçimlerde kazanamasak da denenmesi gereken bi yöntemdir, öneririm.
    kazanmak için tüm engellileri bir kente mi yerleştireceğiz? % 10 baraj ne olacak peki?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Parti kurmakmı düşle sana katılıyorum yüzde 10 baraj konusu ve birde içimizdeki dönekleri düşününce hedefe ulaşılacağını sanmıyorum ancak düşünce elbetteki güzel bir düşünce ...

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kesinlikle haklarımızı savunduğunu zannetmiyorum herkes kendi aleminde engelli sürünmüş kimin umrunda nasılsa en yüksek düzeyden emeklilik garanti zaten hangi millet vekili vatan millet için var gücüyle çalışiyorki seçimlerden zaten belli millet vekili olmak için onca para harcıyorlar acabağa neden?...akp resmi sitesinde engelli kız çocukları evlenseler dahi babasının her türlü sosyal haklarından ve maaş larından yararlanması kanunlaştırılmıştır yazıyo fakat gerçekle alakası yok bu yazıya istinaden ilçe ssk da hizmet açıldı eşime fakat bir yıl sonra haksız uygulama dediler 240 tl ceza ödetiler bize mademki engelli vekilimiz var neden yürürlükte olmayan kanun üzerinden reklam yapılıp bizlerin zorda kalmasına göz yumuyor.......

ak ofisi inceleyin lütfen göreceksiniz

Üye
    albatroshaski Avatarı

Gerçek Adı
    ömer edip öncel
    Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendisi olamayan bireyin temsilcisi olamaz ,önce birey olarak biraraya gelmiş ortak bir zeminde sorunlarını dile getirmiş birliktelik oluşturulmuş olması gerekir kanımca.Genel olarak öz eleştiri yapmamız gerek şuna kadar federasyon dernek bazında gazı alınmış sivil toplum örgütlerimiz ne varlık göstermişlerdir bunun üzerinde ciddi düşünmek gerekir.Özele gelince Lokman vekil bir yol açmıştır gündem oluşturmuştur bunu da tüm olumsuzluklar içinde yapmıştır.Yer aldığı parti talepleri gerçekleştirmek karşılamak üzere ağır adımlar atmış oy kaygısı duymadan vizyonu sürdürmüştür.Sivil toplum örgütleri iç çıkar çatışmaları ile vekili desteklemek yerine karşı bir duruş sergilemişlerdir.Bakın siyasette gelinen bir kazanım engelli fedrasyo başkanın ana muhalefet partisinde parti meclisine aday gösterilmiş olmasıdır.bu husus bizim için güzel gelişmelerdir .Engelli arkadaşlar çok daha iyi yerlere gelmeli eşekten düşen kişi herzaman seyreden kişi gibi aynı acıyı hissetemeyecektir bunuda beklemek abes olur.

Üye
    servet_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Servet Cengiz
    Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    18:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lokman ayva....Görme engelli saygi deger bir Türk vatandasi...Türkiye beyazay dernegi ---Genel Baskani....

Halil kardesime candan teskürler..aynen katiliyorum benimde eklmek istedigm bazi konular var,,

TBMM`de 550 Millet vekili var Lokman Ayva da bu 550 Millet vekilinden biri ,,bu insana bu kadar haksiz davranmak cok yalinis ve konu bilméden ön yargi li olmayalim...
    Lokman ayva bey konusmalarini biraz takip eder seniz olayin hic de böyle olmadigini görürsünüz..Lokman ayva bey Elinden gelen tüm imkanlari kulaniyor .cikan yeni yasalar daha önce varmydi.??
    ben sahim adina Lokman ayva beye Tesekür ediyorum,, keseke , her millet vekili olan onun yaptigin ücte birisini yapsaydi, simdik avrupa sevyesine gelis olurduk,
    Lokman bey Tek Türkiye degil biz Gurbete yasayan vatandaslara bile yardimci oluyor ,,,Türkiye Beyazay Dernegi Org..Egitim her engeli asar ,:,,,,sitesinden takip ede bilirsiniz,,

2011 yili tüm Engelli ve engellsiz tüm vatandas larmiza Halkimiza mutluk ve Huzur, Getirmesi temenlisiyle nice yillara,,,
    sevgi ve saygilarimla...servet.....c

Üye
    bestadereler Avatarı

Son Giriş
    07.09-2015
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lokman ayva nın elle tutulur bi icraatı yok . çok pasif kalıyor .daha çok çalışması lazım

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence hayır!!

Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon