Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mail ve faks bombardımanı ile beraber, deftardarlık yada vilayet önündede derdimizi anlatalım. Basının ilgisini bu yöne çekelim.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlikli sandelyeden elde edilecek kdv geliriylemi memleketi kurtaracak akp acaba :evil:

Üye
    Hüseyin Aksu Avatarı

Son Giriş
    31.10-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neyse üşenmeyip tekrar yazacağım. Benden kaynaklanmış olabilir.

Ben bu çalışmaya katılmayacağım. Gerekçem haklı mı haksız mı onu da tartışmayacağım. Ama ben daha birkaç ay önce hemen her forumda Ak Parti hükümetinin biz engelliler için, tüm Türkiye için hatta neredeyse dünya için bir ŞANS olduğunu iddia eden başta değerli milletvekili adayları olmak üzere bu konuda foruma nasıl katkıda bulunacaklar onu takip edeceğim. Başbakandan nasıl etkilendiğini ballandıra ballandıra anlatan zihniyet onları çok iyi tanımanın ve içlerinde olmanın gururunu taşımanın bazı gerekleri olduğunu da göz ardı etmemeli.. Lokman Ayva, Ayhan Bahçeli, Ayhan Metin ve daha adını hatırlayamadığım birçok arkadaşımız bulundukları pozisyonlar itibarıyle zaten bu olaydan haberdarlardır Değillerse ???? o zaman da benim onları haberdar etmek gibi bir görevim yoktur. Merakla bekliyorum bunun açıklaması ne olabilir diye... ya haklı görüyorlar, ya da iş bilmezliklerini perçinlercesine "yanlışlık olmuştur" diyecekler.. Ben sadece bu kişileri ve destekçilerinin neler yazdığını okuyacağım. Demokratik tepkiniz de sürekli olarak birilerine işlerini öğretmek ve yanlış yaptıklarını yüzlerine vurmaktan ibaret olmamalı.. Biraz da bu ortamı çağıran sessiz miskin ve düşünme tembelliği yapan ama bu durumdan en fazla etkilenen insanların seslerini dinlemeli.. Gürültüsüz ortamda... yaygarasız ve net olarak duymak için...Ben öyle yapacağım.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

ßizi siLmeye,kaqıt üzerinde asimiLe etmeye çaLışıyorLar.
    MaLiye ßakanLıqınıda kınıyorum.
    ßurası Türkiye hitLer aLmanyası deqiL.

Üye
    Kenan Avatarı

Son Giriş
    23.03-2009
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan önce allahtan korkacak,sen her secim döneminde? bizim memleketimizde sekiz buçuk milyon engellimiz var, onlar evine kapanmış durumda, onları dışarı çıkaralım, topluma kazandıralım dieceksin, sonrada en büyük nimetleri olan engelli arçlarını elinden alacaksın.Yok yok sen engellilere evinden dışarı arabanla çık demiyor, arabasınıda elinden alıp, hiç dışarı çıkama, evinde otur diyon , allahtan korkun,sizede kalmaz o meşhur koltuk.Hey kardeşler, secimde bunlara oy verenler, olan oldu artık, ama lütfen bir dahaki secimde bunları, al aşağı yapalım, türkiyede engelli oyları kadar hiç bir toplumun , oyu bu kadar yok, lütfen oylarınızın kıymetini bilin, atacağınız her bir oyla diğer engelli kardeşinizide temsil edeceğinizi unutmayın ne olur.İş biz engellilerin kendi hakkına sahip çıkması ile , çözümlenir , saygılar

Üye
    mnk02 Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kim nerede yaşıyor bilmiyorum ama günümüz ülkesinde yaşayan bizler bu tür gerçeklere (daha kötüsü yakında gelecek) göz yumacağız veya yumduracaklar.
    tekerlekli sandalyedeki kdv oranını yükselten bir hükümet çok gerekli gördüğü bisküvi, çikolata vb. ürünlerin kdv oranını %18 den % 8 e düşürdü maalesef.
    maalesef diyorum çünki onlara göre gerekli olan bir sektörün değerlendirilmesi gerekiyor.
    daha nice tokaları sineye çekeceğiz. ve bizler şıra olabilmek için sıkılmaya devam edeceğiz.
    alışın beyler alışın.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten AKP hükümeti %1 olan KDV oranını %18 yüksetti ise yazıklar olsun.Ama ilk sayfada verilen linkte %1 de kaldırıldığı yazıyor.

* www.gib.gov.tr/index.php?id=428&tx_ttnews[tt_news]=938&tx_ttnews[backPid]=27&cHash=d4d37fac67

5- Engelliler için motorsuz bisikletler, diğer motorsuz tekerlekli taşıtlar, tekerlekli koltuklar ve diğer taşıtların teslimi KDV Kanunun 17/4-s maddesine göre KDV’den istisnadır. Bu nedenle, bu ürünlerdeki %1 oran uygulaması kaldırılmıştır.

Ben mi yanlış okuyorum yoksa bir yanlışlıkmı var.%1 kaldırılmıştır diyor ama siyasi bir oyunla buraya yazmadan el altından kanundan mı kaçırıyorlar yoksa %18 e çıkardıklarını resmiyette yazmayarak uygulamada mı yapıyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yasa maddesinden birşey anlayamıyorum. Aşağıdaki haber de Milliyet'ten:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Milliyet Gazetesi
    Engelli arabasının KDV'si yüzde 18'e yükseltildi

Türkiye, geçen mayısta alınan ve bugün uygulamaya giren KDV indirim kararını konuşurken hükümet sessiz sedasız bazı mal ve hizmetlerin KDV'sini artırdı. Önceki gün Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre pamuk, elyaf ve deri gibi geniş kitleleri ilgilendiren pek çok ürünün KDV'sinde değişiklik yapıldı. KDV'si yükseltilenler arasında engelli arabası, kan gibi sağlık için olmazsa olmaz ürünlerin de yer alması dikkat çekti.

Mal ve hizmetlere yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18 olmak üzere üç kategoride KDV uygulanıyor. Bu üç kategori için üç ayrı liste bulunuyor.
    [...]
    KDV'si yüzde 1'den yüzde 18'e yükseltilen ürünler de motorsuz bisiklet ve engelli aracı olarak sıralandı.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey o madde sanki tekerlekli sandalye için değil?

• 3- Binek otomobillerinin alımında yüklendikleri katma değer vergisini indirme hakkı bulunan mükelleflerin bu araçları kullanılmış olarak satışlarında KDV oranı % 1’den % 18’ e yükseltilmiştir. Bu vergiyi indirme hakkı bulunmayan mükelleflerin satışlarında ise % 1 oranı devam etmektedir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Adı geçen kanun:

• Katma değer vergisi oranları
      MADDE 1 - (1) Mal teslimleri ile hizmet ifalarına uygulanacak katma değer vergisi oranları;
      a) Ekli listelerde yer alanlar hariç olmak üzere, vergiye tabi işlemler için, % 18
      b) Ekli (I) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 1
      c) Ekli (II) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 8
      olarak tespit edilmiştir.
    Burada bahsi geçen I ve II sayılı listelerde tekerlekli sandalyeye dair bir ibare geçmediği için, maddenin (a) bendine göre bu ürünlerin KDV oranları %18 gibi görünüyor.

Diğer yandan, ahmetermis arkadaşımızın alıntıladığı haberde şu ibare var:

• Engelliler için motorsuz bisikletler, diğer motorsuz tekerlekli taşıtlar, tekerlekli koltuklar ve diğer taşıtların teslimi KDV Kanunun 17/4-s maddesine göre KDV’den istisnadır. Bu nedenle, bu ürünlerdeki %1 oran uygulaması kaldırılmıştır.
    Burada anılan 17/4-s maddesine baktığımızda,

• s) (5378 sayılı Kanunun 32 nci maddesiyle eklenen bent; Yürürlük Tarihi : 07.07.2005) Özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programları.
    ifadesini görüyoruz.
    Eğer Karar bu bende istinaden verginin zaten olamayacağına dairse, o zaman Milliyet gazetesinin asılsız haberi bizi de yanıltmış demektir. Fakat bu konunun net olarak anlaşılması gerek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konu kesinlik kazanana kadar haberin ana sayfadan duyurusunu iptal ettim.
    Eğer Milliyet gazetesinin yanlış haberiyle böyle yersiz bir konuma düştüysem, vay başıma!
    Neyse, son kertede dilerim KDV oranı yükselmemiştir ve biz yanıltıldığımızla kalırız!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kenan Avatarı

Son Giriş
    23.03-2009
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturan boğa ok, inşallah siz yanılmışsınızdırda, iş bu kadarla kalır, kaza ile insan ölüyor.Mamafi hala parti peşine koşanlar ülkesi olduğumuz için üzüldüm.Yemin olsunki ben çalışmıyan, heleki böyle bir ciddi olayda, ne partisi olursa olsun hiç farketmez, verir verirştiririm.Engelli aracı söz konusu ya,bana ne o partiden bu partiden , bu memleketin tarihinde, ne iktidarlar yatar.Yaşar okuyan bile rahmetli özal ,ç,n , bu kadar vatandaşın üstüne gidersek , olacağıda bu olur demişti.Hatırlayın, askeri darbeden, sağ sol çatışmasından , tek başına iktidara gelen bir anavatan partisi, bu gün varlığı ile yokluğu, belli bile değil.Bu memleket 350 sene yaşıyan kanuni sultan süleymana kalmamış, saygılar.Tekrar ediyorum yanluşlıkla adam ölüyor, inşallah bazı arkadaşlarımızın dediği gibi bu konu, sayın site yönetimi tarafından yanlış algılanmıştır, tek temennimde budur.Ben tekerlekli sandalyeye mahkum kardeşlerim için yırtındım, ki ben çok şükür bu araca bağımlı değilim. PARTİDEN BANA NE.

Üye
    QuetZalCoatl Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

sanki bi bu konu var akpnin ayrımcılık yaptığı bea savunsan ne olur ben bilirim adımın eylem olması yüzünden atama yapılmadığını...böle kayırma böle haksızlık olmaz

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Bu iş hala tam açığa çıkmış değil.
    Sabah aradığım ortapedi firmaları %18 oldu diyor.
    İşte 3 ilimizde şubesi olan firmanın telefonları;
    İZMİR ORTAPEDİ
    İzmir: 0232 853 7012
    İstanbul: 0212 621 4981
    Ankara: 0312 435 1299

Ve sitesinde %8 yazan başka bir firma:
    72003 - AKP hükümeti vatandaşın tekerlekli sandalyesine de göz dikti! [Tartışma]

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    schatzzz

NEYİNE dua edeyim yaa ? saçmalamayın lütfen!.. sahip olduğumuz tüm haklarımızı elimizden alan hükümete birde teşekkür edelim isterseniz.. çok ciddi şeyler bunlar, açın gözlerinizi!.. bizler izin verdiğimiz sürece onların oyuncağı oluruz..

(sizin gibi yatıp kalkıp AKP ye dua etme düşüncesinde olanlar yüzünden, bugün bunlar yaşanıyor zaten !.. )

AKP geldi, kdv - ötv alt üst oldu, engelli insanlar hiçe sayılmaya başlandı,
    toplumun açlık seviyesi ortada, vs.. adamlar dış borçlarını kapatabilmek için, senin benim gibi madur insanların haklarına göz dikmişler!..
    Sayın Fazıl Say'ın dediği çok doğru, Türkiye ortaçağ krizine yakalanıyor

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon