Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon
Toplam 222 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar

AKP nin yürüttüğü engelli politikası ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını bildikleri halde halka herşey çok güzel oldu şeklinde lanse etmelerine izin vermeyelim.
    Geçenlerde medyada izlediğim bir akp üyesi engellilere her şeyi verdik daha fazla devleti sömürtmeyiz şeklindeki açıklamalar ile salondaki insanları inandırıp kendilerini alkışlattırmaya kadar getirdiler.
    Arkadaşlar birlikten güç doğar. Oylarımızı hissettirelim ülkemizdeki politikacıların oy için hayır diyemiyecekleri bir şey yoktur. Emeklilik, sağlık, eğitim. bize hiç bir faydası olmayacak sadece oy için laf kalabalığı olan şeyleri iyi haklar verdik diye kendilerine malzeme etmelerine izin vermeyelim.
    Engelliye verebilecek ilk üç madde budur;
    1) İş (özel sektörde %3 le bitmiyor bu iş. Özel sektör çalıştırıyor ama nasıl statün yok mevkin yok değerin yok engeline göre iş de çalışmassın en düşük maaşı alırsın. Ayrıca ağır engelliye kimse iş vermiyor. İşveren çok zorda kalırsa çalıştırmayıp maaşını uzaktan ödüyor. AKP hükemeti icraat yapmak istiyor ise bütün engellileri devlet kadrosuna katmalıdır. Engelliye sadece devlet sahip çıkabilir işveren değil. devlet %3 kontejanını bile dolduramazken nasıl olurda her şey çok güzel oldu diyebiliyor.
    2) Erken emeklilik engelli tek sağlık raporu ile düşük maaş almadan emekli olabilmeli. Ama onlara göre her şey çok güzel oldu yeni yasa bizlere saç baş yoldurdu. Gelan yasa gideni arattı.
    3) Kolay sağlık hizmetleri ve eğitim hakkı.

Arkadaşlar bir olalım AKP nin maskesini düşürelim. Bizleri ciddiye almasını sağlayalım.

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşım belliki sende anti AKP fobisi var utanmasan insanların oy verecekleri partinin adınıda yazacaksın. Unutmayalım Engellinin engelini engelliden başkası anlamaz onlar koşup rahatça yürüyüp yaşamlarını sürdürürler buna tüm devlet erkanı (Partiler) dahil. Unutmaki Kanunları partiler değil Meclis yapar yani AKP,ye saldırmak ve anti AKP propagandası yapmak çözüm değil. Öyle bir millet olmuşuzki şimdi burada onlarca arkadaş engelliye iş konusunda atıp tutar kazara kendisi işe yerleştirilse emin olun hepsini unutur kendisi kurtulmuştur artık geride kalanlar ne yaparsa yapsın bu mantıkla nereye varabiliriz? Kısaca Aziz Nesin,inde dediği gibi koyun gibi milletiz vesselam

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

satlas,
    sadede gel,hangi partiye oy verelim ?

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

İşimize gelen hizmetler olunca zaten vazifeleri,yapmaları gerekiyordu ama işimize gelmeyince veya yetersiz gördüğümüz zamanda haklarımızı vermiyorlar,hiç bir şey yapmıyorlar şeklinde bir eleştiri çokda gerçekci olmuyor.Eğrisiyle,doğrusuyla eleştirmek gerekir sizin yazdığınız yazının engelli haklarının hükümet tarafından ne kadar gözetilip,ne yapılıp,ne yapılmadığından ziyade sadece akp'yi hedef alan yüzeysel bir yazıdan öteye geçmediği görülüyor.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A partisi B partisi şu uygulama bu uygulama şöyle olmalı böyle olmalı bunların hepsi boş. Bizler için yapılacak en güzel şey Daire Başlanlığı yerine direk Özürlüler Bakanlığı oluşturmaktır.

Bize ait bizim sorunlarımız dertlerimiz sıkıntılarımız için bizim çıkarlarımız için daha rahat ve hakettiğimiz gibi yaşayabilmemiz için çalışan bir bakanlık olsa, taşra teşkilatı dahil bütün personeli engelli kişilerden oluşsa bence hem işsiz engelli istihdamı artar ve bi nebzede olsa sorunlarımıza daha yakından ve direk çözümler bulunur.

Ama en önemlisi şu; ZİHNİYET DEĞİŞMELİ . . ZİHNİYET DEĞİŞMEDİKTEN SONRA "EŞEĞE ALTIN SEMERDE VURSAN EŞEK EŞEKLİĞİNİ YAPAR"

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akp nereden vursam ses gelmezi iyi biliyor anayasa değişikliği referanduma giderse içinde oy potansıyeli yüksek grupları yanına almak için emekli var engelli var askere yargı isteyenler var birde millet vekillerine yargı yolu açılsa nasıl olur acaba...

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Oy OY diye sömürüye uğrayan asıl bizleriz .Burda top yekün bir birleşim olmalı.Toplumun her kesimi dil , din , millet. cinsiyet. meslek yaş ayrımı yapmadan söylüyorum .Bİrlik olmalı.Sonuçta İnsanlığın üstünde baska bir kavram yok hak ve özgürlükler hepimiz için.Bu zamana kadar engelli konusunda oluşturulan sivil toplum örgütleri ne yaptı ne yapabildik bildiğim tek şey birleşmeliyiz..
    Herkes şapkasını önüne koymalı kişisel hırs ve beklentilerimizi dısardabırakmalı ve bu yola böyle girmeliyiz.
    Şonuçta mecliste engelli milletvekilide var ama işte dediğim gibi aslolan toplum menfaatlerinin önde tutulması..

Üye
    pusat11 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

minerva;

aynen katılıyorum...

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gene temcit pilavı gibi bu tip konularda hep aynı söylemde bulunuyorum ancak örgütlülüğün kazandırdıklarını yaşadığım için oluyor sanırsam bu.

Yapılabilecek en güzel şeyin engelli STKlar'ının bu konuda bir söz birliğine varıp siyasilerin konu ile ilgili politika geliştirmelerini ve parti programlarına engelli istihdamı konusunu sokmaları için çalışmak gerekir.

Bu yazı amacını oldukça aşan bir yazı izlenimi veriyor bana. Birşeyden hoşlanmamak, onu benimsememek ayrı şey, onu linç etmek ayrı şeydir kanımca.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir başlık konu açtım birlik olmak yerine konu nerden nereye çekildi.

Birincisi bende AKP fobisi yok. Çünkü oyumu AKP ye inandım ve verdim ama canım yandı. İkincisi evet kanunları meclis yapar ama lider parti kanunları yazıp oylamaya sunar. yine lider parti oy çokluğuyla kanunu kabul ettirir. Üçüncüsü bu ülkenin başbakanı kim partisi kimdir hesap sorulacak parti de odur. Dördüncüsü Aziz Nesinin dediği gibi koyun gibi milletiz vesselam bir türlü isim şahıs vererek insanların yüzüne konuşmayı öğrenemedik. İsimsiz şahıssız arkadan konuşmak hep kolayımıza geldi.
    Ayrıca ben AKP oy vermeyin demedim sadece oylarımızla onlara isteklerimizi kabul ettirelim .Yüzbinlerce engelli insan var. Diğer arkdaşlarımızın dediği gibi bir başkanlık kuralım üye sayımız bu oy kapasitemiz bu bunu bize veren bu kadar oyu alır bu sayı 5-6 milyon olursa inanın baba diğer partiler bile oy kapmak için başkanlığa haftalık ziyarete gelir.İ ddalıyım bu iş başka şekilde olmaz .Ülkemizin politikacıları oy için veremeyecekleri şeyleri yok. Bizimde elimizde boyle kozumuz var iken bu kadar kalabalık iken niye kullanmayalım. Diğer arkadaşların dediği gibi iş bulan kaçmasın. Kaçan da merak etmesin er yada geç ilk önce onu kapıya koyacaklar.
    Ben 13 yıldır özel iş hayatındayım çok iyi işim ve maaşım var ama yine de sizlerle birlikte olmalıyım yarınlarımızı garanti altına almalıyız. Bu yüzden korkmamalıyız. İsim vermekten çekinmemeliyiz.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

engellileri bırakalım satlas kimin yarını garanti bu ülkede sen önce bir isminii ver bakim patronunla bi konuşalım

Üye
    ülgenim Avatarı

Gerçek Adı
    A.Aykut
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Satlas kardeş;
    Çok doğru söylüyorsun, senin fikrine katılıyorum.Defalarca söylüyoruz ama, hiç birlik ve beraberliği yakalayamıyoruz. Herkes bir tarafa çekiyor konuyu.Evet bende AKP'ye oy verdim, ama gel gör ki, yapılan işler ortada.Hak vermeden geçtin, eskiden verilmiş hakları alıyorlar. Bizim derneklerde,sivil toplum kuruluşlarımızda iş yok.Herkes sus pus, oturmuş birşeyler bekliyor. Sen bekle, daha nereye kadar bekleyeceksen.Bir önerim var:Bir organizasyon düzenlensin site aracılığıyla Ankara da. Bu organizasyona herkes bulunduğu ilden Dernekleri vasıtasıyla Derneklerini temsilen katılsın.Bilelim ki, kimler samimi, kimler değil o zaman açığa çıkar.Ankara'ya Yürüyüş Eylemi'ni başlatalım.Lafta kalmasın hiçbirşey..Eylem yapmazsak bu hükümet hiçbir zaman bizi hesaba almaz. Kamuoyu oluşturmamız lazım..

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Deliyürek kardeşim isimim profilimde açık net yazmaktadır.Patronum bir italyandır.BURSA FİAT otomobil fabrikalarında çalışıyorum.İsmim ve çalıştığım kurum seni neden bukadar merak ettirdi anlamadım.Böyle bencilce bir soru sormak yerine konuya çözüm önermeni dilerdim.Ayrıca biz önce kendi sorunlarımızı çözelim sonra diğer insanların çözümleriyle uğraşırız.

Evet ülgenim kardeş dediklerine katılıyorum Bizim dernek,sivil toplum kuruluşları gerek özürlü idaresi gerek mecliste engelli kardeşlerimizin bulunması durumumuzu değiştirmedi.Hatta daha kötüye gitti.Dahada kötüye gidecek.Tüm bunlara sebep izlediğimiz yoldur.Derneklerin kuruluşların bir kaç engelli miletvekilinin gücü bir yere kadardır.Yolumuzu değiştirmemiz gerek.Ne yapabiliriz.Bakın siyaset yapmış bir insan değilim ama içine girmiş bir insanım.Gördüğüm tek bir şey var seçim zamanı partilerde tek bir şey önemlidir.O da OY dur.Oy nerde ise aday ordadır.Aday oyları almak için vaadler vermek zorundadır.Oy her şey demektir.Ve kazandığı zaman yine oy herşeyidir. kazandığı oyları korumak zorundadır.Vaadleri az da olsa yerine getirmek zorundadır.Bize düşen görev nedir.Oylarımızı bir araya getirip daha güçlü olup siyasetçilerin kendi ayağımıza gelip vaatlerde bulunmasını sağlamaktır.Bize en iyi vaatlerde bulunan bizim kendi özürlü yasamızı kabul edip destekleyeceğini kabul eden partiye destek verip başa geçirmek En hızlı en kolay yoldur.İnanın bana bu eylem yapmaktan yok başkanlık kurmaktan yok engelli milletvekili çıkarmaktan çok çok daha etkilidir.Çünkü parti oylarımızın çokluğunu görünce bütün parti olarak şartlarımızı kabul edecekler.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bence iyisi fransızların yaptığı gibi oy kullanmama protestosu yapmak ve oy kullanmaya gitmemektir. inanın bu onlara verilen en büyük cezadır. hiç oy kullanmamak !! yok efendim ceza verirlermiş yok öyle birşey. ben senelerce oy kullanmadım kimseye oyumu vermedim. ne oldu? hiç olmazsa vicdanım rahat. çünkü oy namustur inancına sahibim. insan namusunu yalancıya emanet eder mi? oy kullanmayınca eksiklikten dolayı yeterli sayıya ulaşamıyorlar. bu da onlara bir nevi ders oluyor. biz özürlüler onurumuzu ön plana çıkarıp böyle bir tedbir alırsak ancak o zaman sesimiz duyulur ve ciddiye alınırız diye düşünüyorum

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar ben de mi problem var yok sa büyüklerde mii cözemedim.
    bize işcibulmakurumu belediye üniversite ve hollandılarla anlaşmalı.bir eğitim düzenlediler
    ve eğitimsonucu sizlere sertifika verilecek ve siz engelli arkadaslarımızı işe yerleştireceğiz dediler.kurs gecen sene mayısın sonu gibi bitti.ve hiçbir engellii arkadasımız işe yerleştirilmedi.Bize de sertifika vermediler halen?.sonuc elde var sıfırdır.

Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon