Sayfa 11 / 15 İlkİlk ... 789101112131415 SonSon
Toplam 222 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bundan 15-16 sene önce yıllık enflasyonun %147 olduğunu hatırlıyorum.şimdi ise yıllık %7 civarı.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

turkaz06 acaba yıllık enflasyon neye göre %7 civarı pimpon topundan yapılan hesaba göremi
    ŞUBAT 2013
    AÇLIK ve YOKSULLUK SINIRI
    TÜRK-İŞ tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırmasının 2013 Şubat ayı sonuçlarına göre:

Ø Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.007,10 lira,

Ø Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3.280,45 lira,
    oldu.

TÜRK-İŞ’in verileri temel alındığında Şubat 2013 ayı itibariyle “mutfak enflasyonu”ndaki değişim şöyle olmuştur:

· Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 0,46 oranında arttı.
    · Yılın ilk iki ayı itibariyle artış oranı yüzde 2,24 oldu.
    · Gıda enflasyonunda oniki ay itibariyle artış oranı yüzde 3,44 oranında gerçekleşti.
    Yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 5,42 olarak hesaplandı

Yasaklı Üye
    servethalit Avatarı

Gerçek Adı
    SERVET DOGAN
    Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    05:14
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera sıralamışın gene maddeleri kardeş baya bi vakıfsın gündeme bide geçen gördüm formda istiklal marşı ile ilgili maddeleri gördüm baya uzundu walla üşenmedim hepsini okudum doğru kardeş onların hepsi en basiti şu kullandığımız internet walla ne sölim ARAP kardeşleri bilhassa ben ZENGİN ettim zira telekomu aldılarya obakımdan diyorum ..alırlar tabiii RTE onların eniştesi sonuçta =ENİŞTE olmak kolaymı araplara.RTE=(ayrımcılık yapsaydım ARAP KIZINI almazdım).bi arap kızıda bizmi bulsak la sırtımız yere gelmezdiWALERA; bi gün bizi SİLİVRİYE gönderirler.orası baya rahatmış yer içer yatarız sorun deil kardeş..sporumuzuda yaparız.........paşalarla paşa paşa yatarız(gene büyük laf ettim wesselam).

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sevet halit biz de arap türk kürt ayrımı yoktur bizde insanlar arasında üstünlük yoktur üstünlük sadece takvadadır

bide sevet hailt o istiklal marşı değildi haşa merhum mehmet akife ve onun yazdığı şanlı istiklal marşına biz laf edecek insanlar değiliz oradaki mailde yazan istikbal marşı istiklal marşı değil

Yasaklı Üye
    servethalit Avatarı

Gerçek Adı
    SERVET DOGAN
    Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    05:14
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UnFeeLinq;

ne diyeceğim len ismini andığınız parti üzerinden birilerine yazma diyorum.anlarsın sen anlarsın da işine gelmiyor.....gene diyorum zeytin yağı diyorum..birilerinin msj larını desteklemek bahabından asılma diyorumbirine bi duygun varsa açıkca yaz diyorum sağa sola kıvırma diyorumdolambaçlı yollar yani.değirmende ağırtmadım ben bu saçları(len saçlarımda bi kırda yok)

walera;
    ok kardeş biliyorum o mevzuyu orda yazılanlar doğru sadece onu biliyorum.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ok anladığına sevindim

şu konuyuda hüseyin19 kardeşim cevablarsa çok sevinirim, OTORİTEYE BAŞKALDIRDILAR

İnsani Yardım Vakfı İHH'nın da bulunduğu Mavi Marmara baskınını haber alan Fethullah Gülen, organizatörlerin İsrail'in onayı olmadan hareket etmesini otoriteye baş kaldırı olarak nitelemişti.
    Bunun sonucu olarak tüm islam dünyasını karşısına alan F.Gülen Şehit ailelerinin de gönlünü kıırarak İsrail'den yana tavır segilemişti.

F.Gülen'in otorite saydığı İsrail şimdi özür diledi.F.Gülen'in konuyla ilgili açıklama yapıp yapmaması ise merak konusu. acaba şimdi ne cevab verecek çok merak ediyorum hüseyin 19 kardeş onların içinde olduğu için bilir bildiğini bizede anlatırsa çok iyi olur

Üye
    hakkımert Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Mert Akça
    Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yasa çıktı sosyal yardımlaşma vakfından maaş alanların aylıkları kesilmeye başladı hadi hayırlısı hala akepe ye savunanlar var mı acaba içimizde????

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

satlas doğru söyluyorsun arkadaşım, söylediklerinde noktasına kadar haklısın

Üye
    anka67 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    zngldk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm. gardeşim siz ne istiyorsunuz. adamlardaha ne versin. ewde bakım ücreti, 2022 aylık. devlet kadrolarına her yıl 7 8 bın memur alıyolar. daha bıçok hak verdıler. gpzunuz ac sızın.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

turan yılmaz süresiz rapor alsanda o rapor 5 yıllık oldu aile hekimi ücretsizdi reçetesi ücretli oldu az önce aile hekimim 10 kutu ilaç yazdı sadece kutu başına 1 tlden havaya ödediğim para 10 tl bu çıktı güya kronik hastalıklara başka hastalıklar eklendi hala yürürlüğe girecek oy zamanı olduğu için çıkartılan söylemler ücretsiz ulaşım nezaman belli değil hastane raporlarında standart yok özürlülük ölçütünde hastalıklar ve oranları verilmiş ama aynı hastalığa x hastanesi ayrı y hastanesi ayrı oran veriyor tcdd özelleşti bakalım alan firma özürlü indirimi uygulayacakmı ido özelleşiyor kamuhastaneler birliğinin altındaki gerçek neden ne hastanelerin başında ceo nedemek hastaneleri artık dr olmayan ceolar yönetiyor bunlar hayaldi gerçek oldu istanbul andolu yakasındaki tüm hastaneler kuzey anadolu kamu hastaneler birliği adı altında genel sekreterlik kuruldu ceo oldu avrupa yakasındaki tüm hastaneler güney andolu kamuhastaneler birliği sekkreterliği oluştu ceo su da hazır tabi çok merak ediyorum acaba bunun altından ileride ne çıkacak

Demokrasi ikiyüzlülüktür.
    Eğer demokrasi özgürlükse neden bizim insanlarımız özgür değil.
    Eğer demokrasi adaletse , neden biz adalete sahip değiliz.
    Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sahip değiliz.

Demokrasi ikiyüzlülüktür..

Malkolm X ne güzel söylemiş ALLAH şehadetini kabul eylesin

Üye
    f1r1lduck Avatarı

Gerçek Adı
    A.A.Y
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    MANISA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya babacım bişi sölicem sizlere siz ne kadar konusursanız konusun ne kadar düsüncenizi söylerseniz söyleyin ATAM'ın kemiklerini sızlatmalarını engelleyemicez biz elimizdem geleni yapıcaz tabi ki adamlar asgari ücretle bile gecinebilirsiniz diyo bizimkiler hala oy veriyor ) diceniz ki kime oy vericez babacım hepsi sömürüyo mu devleti sömürüyor vercektin cem uzana adam hırsız mı hırsız en azından saklı gizli değil bari bildiğimiz adama verecektik saka bi yana hani dedi ya al ananı da git diyolardı ya artık bu gerçeklesicek alıcaksın aileni gidiceksin ne engelli ne ne sağlıklı geleceğimizin hayatlarını değiştirebileceğiz Allah Sonumuzu hayır etsin dicek söz yok bence bu tartısmada bosa

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;

ben hcaı yatmaz torunu değilim .. cumhuriyet nimetlerinden yararlanan bir vatandaşım ..hacı yatmaz dedeleriniz üretim yapacağına ,din -iman ticareti ve kocası askerce olan kadınlara sarkıntılıktan,dolayı dişlanınca size ne masllar anlatmışlar ..bir kere o zamanlar erkekler askerde ,savaşta çıklımiş ,hububat üretecek erkek yok ,sen diyorsun kızılırmakda buğday dökülmüş..dedem sağ olsaydı ...o dökenler cumhuriyet jandarmasına çaldıklarını buydayları ele geçmemesi içn dökmüşlerdir diye yanıt verecektir .. 50 den eri de hep sağ iktidarlar gelmiş ,topal olsanız anlarım da kör, olunca hep nasıl görmediğiniz ,sağ propagandalarla büyüdğnüzü ve halen yemlenmeye devam ettğinizi düşünürüm ..o 40 lı yıllar ,demir çelik ,ç,mento ,kimya ,şeker ,sümerbank ,madenlerin yatırımı gibi devasa yatırımlar olup ,akp nin sata sata bitiremediği sattıkça ,üretmeden milli gelir 4-5 kat arrtı diye yutturduğu ve yutakları genişleyen P lerin hayranlıkla izlediği dönemdeyiz ....sosyal devlet değil ,sadaka devleti övüncünü utanmadan yaşayanlar devrindeyiz ..

Üye
    hakkımert Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Mert Akça
    Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: turan yılmaz Mesajı Gör
    var anlayamadığım akp bu kadar kötü ya diyosunuz hep muhalefet etmeyin doğru olanı alkışlayın oy verirken sağı solu olmaz bu millet ecevite de güvendi demekki siz akıllısınız geriye kalanları salak ozaman
    evet akepe ye oyverenler salak olabilir çünkü dini kullanarak dindarları sömürüyor.işte görmeye başladık yürüyüşler başladı neymiş 3 te 2 si onaylıyomuş seçimlerde onaylanacak siz daha birşey görmediniz olacaklar yaptıklarının teminatıdır.bayraktar millet vekili akrabası toki nin neler yaptığını biliyormusunuz bilmezsiniz ben biliyorum esnaftan vadeli inşaat malzemesi almış 8-10 000 tle dolandırmış lokantası olan bir arkadaşımda iflas etti dükkanı kapattı.at gözlüklerinizi çıkarın artık....

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: turan yılmaz Mesajı Gör
    Arkadaşlar resmen siyasete geliyoz bir yazalım iki derken herkesin tarafı belli oldu bence yapılmayan eksikleri yazalım örnek başbakan engellilere üçretsiz ulaşım dendi ama hala uygulanmıyo eski uygulanan kısmi olarak uygulanıyo örnek hastane raporunu maliye aşağı çekiyo örnek ötv siz alınan araçta yasa kararı var emsal kdv si alan ama uygulanmıyo bazı aklıma gelen genel örnekler
    hah işte turan yılmaz kardeş şimdi doğru yoldasın verilipte yapılamayan okadar çok söz varki hatırlanamıyo aklımıza gelemiyo çokluğundan.....

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence hükümetin yaptığı en büyük kötülük 2006 yönetmeliği o yönetmelik sayesinde ne engelliyim ne sağlam saolsun bizi böyle 5. sınıf vatandaş yaptı onun haricinde maddi manevi yaptığı icraatlar gerçekten çok yararlı oldu.

Sayfa 11 / 15 İlkİlk ... 789101112131415 SonSon