Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Üzerime çok fazla titrenmesini sevmiyorum.Engellenmişlik duygusu yaşıyorum.Yapacağım şeyleri kendimin yapması yapamayacağım şeyler için ise yardım isterim.Kendimin yapacağım şeyleri başkalarının benim yerime yapması bende sıkıntı yaratıyor.Genellikle bağımlı toplumların yapısıdır bu,kendimize bağlı değil de bağımlı insanlar yaratırız,isterler ki onlar olmadan biz birşeyler yapamayalım,düşünmezler ki onlar olmadığı zaman zorluklar yaşabileceğimizi,onlar olmadan da bir şekilde var olmamız gerektiğini.O nedenle insaların engelli ya da engelsiz yapacakları şeyleri hapsınlar,hayatlarının sorumluluğunu alsınlar....

Üye
    delay Avatarı

Son Giriş
    07.07-2008
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Arkadaşlar
    Çok mühim bir meselenin üzerine parmak basılmış bu konu ile ilgili.Fakat mevzunun tabanına bakmak lazım.Çünkü öncelikle kültür yapımız bunu kaldırabilecek bir kapasiteye sığacak mı ???
    bir kere ebeveynler bu konuda kendini yetiştirebilmiş mi ? hayır Nitekim çok zor ama belki bizler bu çizgiyi değiştirebileceğimizi düşünüyoruz ama buda yanlış bir olgu çünkü göz neyi görürse gönülde ona katlanır bunuda unutmamalı hayatta bazı geçekler acıda olsa yaşanır. sakın beni karamsar yada çok yanlış düşünüyorsun demeyin bunlar gerçekler

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben üstüme düşülmesini istemem,çünkü kendi ayaklarımın üstünde durmak isterim.

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde kimse üstüme düşmedi aksine ben cok yaramazmışım

annemden cok dayak yermişim

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aslında engelli olmayan insanlar da birbirlerine yardımda bulunmayı teklif ediyorlar ve kimsenin de gücüne gitmiyor bu. bizde ozaman yardımcı olmak isteyenlere tepkili olmayalım belkide acıdıkları için değil bu davranışları ,ama biz çoğu zaman tepki gösteririz diye belkide nasıl davranacaklarını bilmiyorlardır. mezopotamyalı arkadaşın dediği gibi ihtiyacımız olduğunda çok rahat yardım istersek onlarda bilirler ki biz yapamadığımz şeyler için destek istiyoruz. o zaman da olur olmaz zamanlarda "sen dur ben yapayım " demezler. zaten yakınlarımız bilir neyi yapıp yapamayacağımızı,dışarıdan insanları da hoş görmek gerek. bilemezler ki bizi...neye ne zaman nasıl ihtiyacımızın olacağını. bana görede en büyük sorun kaldırımlar ve hiç utanmadan tanımadığım birine
    "şu elimi tutarmısın"diyorum. niye olduğunu bile anlamıyor çoğu " çıkamıyorum işte" deyince tabi tabi diye alelacele yardım ediyorlar.
    ihtiyacımız olduğunda çevremizdekilerden istediğimiz yardım; onlarında engellilerin karşılaştıkları sorunları görmesini sağlıyor bence.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstümüze titrenmesi bence dogru değil, çünkü bütün hareket ve işlevlerimiz açısından da dogru olmuyor.
    Ama her zaman bizim arkamızda / yani ihtiyacımız oldugunda birilerinin bizimle oldugunu bilmek güvenmek dogru olur sanırım...
    hayatta yalnız olmadıgımızı bilmek, bize azim, güç ve güven verir mücadelemizde...

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

ne güzel :lol:
    kimsenin benim üzerime titrediği filan yok,
    hatta iyi niyetle yaptığım herşey bana görev olarak dönmüştür.
    üzerime titreselerde ''sana yazık yapma'' deseler.
    nerdee şanslı sakatlarsınız kıymet bilin :wink:

Üye
    almani Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence insanların biz engellilere yardım etmek istemesini engellemiyelim neden derseniz bırakalım onlarda engellinin ve engelin ne olduğunu canlı yaşasınlar diye düşünüyom.A:L:M:A:N:İ:

Üye
    körfezli80 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2011
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huzursuz edecek kadar imtiyaz istemem tabi ama yardım edene neden engel olayımki acımak ve merhamet bi erdemdir Allah bu duyguyu tasımayanlardan korusun merhametliden zarar gelmez unutmayın merhametsizden gelir.. bende benden daha zor durum da olana yardım ederim neden etmiyeyim... ben yasadıgım zorlukları biliyorum o kişiyide anlamaya çalisiyorum

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben üzerime çok düşüldüğü için zamanla sıkıntı geliyor ama kimseye
    belli etmemeye çalışıyorum eğerki sıkıntımı beli edersem benim üzerime
    düşkün olan eşimi ve çocukların buna üzüleceğinden korkuyorum

Üye
    bediscebedis Avatarı

Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii ki hayır kimin hoşuna gider ki ayrımcılık istemiyoruz bize gayet doğal davranılması gerekilir hele ki uzaylıymışız gibi bakmaları çok rahatsız edicii... :evil:

Üye
    MaviSevgi Avatarı

Son Giriş
    25.09-2008
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Öncelikle bu siteyi bir arkadaşım için arayıp buldum ve onu yeni arkadaşlarla tanıştırırken kendim de buralarda feyizler almak istedim.

Arkadaşım genç kızlık döneminde büyük bir patlamadan sağ kurtulup, yüzünün yarısını ve elinin bir tanesini kaybediyor. Ve hikaye böyle başlıyor... Ona biçilmiş hayatta üzerine düşeni yapmaya çalışıyor bunu gerçekleştirirken de ne kadar şanslı bir aileye sahip olduğunu belirtmem gerekir.

18 li yaşlarda güzel bir genç kız iken yüzünün yarısının yanması ağır depresyonlara neden oluyor, yıllarca gördüğü tedaviler sonunda devrilen psikolojisini kendisine aynı işyeri tarafından verilen görevle sürdürmeye devam ediyor. Onu en buhranlı dönemlerinde tanıdım. İyi bir kızdı, hiçbirzaman yüzünün veya elinin yanığına bakmadan, hatta hiç öyle birşey yok gibi düşünerek ilgilendim. Onun daha fazla ilgi görmesine inandım çünkü herkesten daha çok acı çekiyordu ve yanında hiç olmazsa ona "özel" olduğunu ve "normal" olduğunu hissettirecek insanlar olmalıydı. Hiç tereddütsüz arkadaşım olarak seçtim onu ve elimden geleni yaptım.

İnanıyorum ki şu an çok iyi bir konumda ve herkes gibi engelsiz yaşamına devam ediyor. Buradaki sizlerin sıcaklığı ve doğallığı ona daha çok moral katacak.

Şunu hepimiz bilmeliyiz ki hayatta olan üç beş kendini bilmez kişiler yüzünden herkesi aynı kefeye koymayalım, kimse kimseye acıyarak bakmıyor, çünkü buradaki bulunan tüm arkadaşlar seçilmiş birer örnek ve kuvvetin göstergeleri !

İnsana en büyük moral gene bir insandır fikrini unutmadan yaşamak çok güzel.

Herkese sevgi ve saygılar...

Üye
    fısıltı33 Avatarı

Gerçek Adı
    nehir
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gerektiği yerde yardım isterim ancak bazı insanların sen dur ben hallederim şeklindeki tavırları benide çok kızdırır. herşeyi abartıyoruz millet olarak yardımıda yani...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Evet benim üstüme titrenmesi hoşuma gidiyor.çünkü biz engelliyiz ve bazı şeyleri yapmak bizim için engelsiz insanlardan daha zor.ve biz zaten hayatın yükünü diğer insanlardan çok daha fazla çekiyoruz.bu durumda"her şeyi ben başarırım benim neyim eksik"tarzı düşünceler yerine tam tersi insanları bize destek olmaya teşvik etmeliyiz.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üzerimi titrenmesi hoşuma gitmez normal davranılsn zaten de öle bizi biz olduğumz için seviolar engelli olduğmz için deil ne olur yardım edeblirler yapamdığm şeyler olursa da isterm bunda alınacak bişey yok merdivenlr buzlu olur birisinin omuzuna elimi atar çıkarım rahat bi şeklde sonra yoluma devam ederm takmam alıngan olmayalım

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon