Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 99 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engellilerin maaşını arabasını hakkı mıdır değil midir diye sorgulayıp suçlayacağına o çok düşündüğün devletin yan ceplerini bi karıştır bakalım. Kaç kişilerin hakları çıkacaktır o ceplerden..

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba dostlarım ognbgn bey yazmış olduğunuz yazı üslübu hiç hoş değil yakısksız dostum sen önce kendi engelini aş ve burası bılgi payalaşım sitesi ister alırsın ister almazsın senin blieceğin bir konu eleştirin güzel ama uslup ve metot tutmaz tabiki buluşmalar ve organizasyonlar yapacaz insan sosyal bir varlıktır . Sen hiç organizasyonlarda bulundunmu? acep her hangi bir engelli derneğine üyemisin dernek iyi çalısır veya çalışmaz siviltoplum örgütlerinden bizleri temsil eden platformda bulundunuzmu? .Bizleri aydınlatırsanız memnun olacaz eliminizi hiç tasın altına koydunuzmu ?
    Sayın kardeşim bayağı bir devletçisniz bireyler bir araya gelir ve toplumun en yuksek örgütünü kurar bunada devlet denir. Devletin bizler uzerinde sorumlulukları oldugu gibi bizlerinde devlete olan sorumluklarımız vardır. Bilmiyrum ama kaç yasındasınız bugun bu haklar kolay kazanılmadı bizden önceki abilerimiz ve ablalarımız bu mücadelenın içinde oldular onlara burdan bır kezdaha teşekkürlerimi bir borç bilirim onun için önce geriye dön bir af dile ve bir şeyler yapmak istiyorsanda öncülük yap bir farkındalık yarat can cazım görelim nereye kadar gideceksin. Saygılarımı sunarım.

""engelsiz bir yaşam için el ele"

Üye
    ivlu07 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    30.10-2014
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    antalya/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üslubunuz çok yanlış bence,bizleri rencide ettin arkadaşım bizlere özür borçlusun.
    buradaki insanlar ne istediğini bilen kültürlü kişilerden oluşuyor benim tespitim.
    sizde öncesinde, bu sitedeki insanların seviyelerini, davranışlarını, kültürlerini ölçüp biçtikten sonra fikir açıklasaydınız bu üzücü duruma düşmezdiniz.
    yinede sizi çok tanımıyorum ama bir talihsiz açıklama diye kabul edelim derim.
    önyargılı davrandınız,bende bir özürlü olarak inanın çok rencide oldum.
    hayırlısı olsun.

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu adam sol ayağından engelli değilmi bir özür borcludur uslubu bozukkkkkkkk uslubumu bozmucammm

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir dakika, bir dakika, bir dakika... ("One minute" diyerek ucuz ve banal siyasal gönderme yapmayacağım.) Yahu bu site adı üstünde engelliler biz. Yani engelli olmak için illaki bir bacağımız, bir kolumuz, bir gözümüz eksik olacak değil ya. Bu site bütün engellilere açık olmalıdır. Yöresel deyimleri kullanmaya çalışıyorum çünkü kendi içinde güzellikleri var. Bir deyim vardır " Çingenenin çubuğa gittiği gibi" diye. (Bu deyimi kullandığım için onlardan özür) Anlamı şudur; paldır küldür, düşünmeden kaşınmadan, alelacele. Tepkisel anlamdaki tavırlarımızın biraz daha çağdaş, biraz daha entelektüel, biraz daha sağduyulu olması gerekmez mi? Vurun abalıya, vuralım abalıya da, ciddiye aldığımız kişinin iç dünyasını, psikolojisini nerden biliyoruz ki? Birde bu pencereden bakalım. Zaten site adına admin gerekli cevabı verdi. Artık tekrara düşmenin anlamı yok. Sanki birbirimize çok mu saygılı davranıyoruz? (İsterseniz tarafıma yazılmış -üstelik moderatör olduğunu sandığım- bireyin yazdıklarını buraya taşıyayım) Açıkçası linç kültürüyle büyüyoruz şu cinnet vatanımızda. Ve bu kültürde bizi saldırganlaştırıyor. Herkese, herşeye saldırmayı beynimize danışmadan yerine getirmeyi doğru biliyoruz. Doğru bildiklerimizin yanlış olduğunu bir bilsek...

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ogünbugün ;
    oflu vs evden çıkamayanlara ne önerirsin?körlere?işitme engellilere?

kendilerini bu sitede yazarak ,keyiflendiriyorlarsa ve aileleride onların bu gülen yüzlerini gördükçe mutlu olabiliyorsa bu çokmu rahatsız edici?oluyor ordan bakınca

siz ;7/24 saat eylem mi yapıyorsunuz?
    yada bu sitedekiler ;7/24 saat sorumu sorup buluşmaya gidiyorlar
    ben fark etmedimde

çok merak ettim ordan öylemi gözüküyor ?bağlantınızda sorun olmasın

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşım burada bilemediğin ya da göz ardı etmek istediğin bir şey var her ne olursa olsun engelli olan vatandaşa devlet bakmak zorunda tekerlekli sandalye ile geliyosun erzurum olimpiyat alt geçidi karşında hadi geç bakalım karşı tarafa ne yapacaksın geri mi döneceksin veya geçen günki eylemde polislerin engelli vatandaşlara sizde çıkmayın evinizden be kardeşim mi diyeceksin bir engelli olarak sen bunu söylüyorsan çekilen sıkıntıları görmüyorsan siyasiler ne yapsın balık baştan kokar demişler ya şekil A bknz ogunbugün

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ogünbugün isimli arkadaş bu siteyi kaç dakikada incelemişte böyle bir yarğıya varmış.bu siteye her vatandaşımış kolaylıkla girebilir inceler ve çıkar.kimse engelliyemez.engellemezde..isterse üye olur istemezse olmaz bu kişinin tasarrufundadır.
    lakin kişilerin yazdıkları kendini bağlarda kişi toplum içinde edepli davranmalıdır.birde bu siteler devlet kurumları tarafından arada bir içeriği ve üyelerin yazdıkları bakımından zararlı bir oluşum varmı diye denetlenir.böyle bir yanlış olgu varsa siteler kapatılabilir.
    bunu bilen yönetiçiler üyelik sözleşmesinde veya form sayfa girişlerinde not lar ile üyelere duyurulur.
    devletin memurları bu yazılanları okumuyor mu?varsa yasalara ve topluma veya devletin zararı var ise onlar ""aptal mı?"" görevlerini yapmıyorlarda sen onların görevlerini ne hakla üsleniyor ve "baş kesen ali "görevini atfediyorsunuz .kişi burada eksik bilğilerini araştırmak ,dost edinmek yanlızlığını paylaşmak ,dört duvar arasında ömür tüketen arkadaşlarımızın hayatında yer edinip pc aracılığı ile dünyayı tanımak vede hayata bağlanmak bu sitelerin en büyük görevidir.
    kimse burda devletin koruyuculuk hamiliğini üzerine alınmasın...
    ben malülen engelliyim yani feçliyim evde bakım parasıda alıyorum.sebebi bez kullanıyorum sonda kullanıyorum kişisel bakımımı dahi yapamıyorum.7 yıl almadım bu parayı iyi kötü geçine biliyordum.lakin ekonomik şartlar bu yolu seçmemi zorunlu kıldı.
    arabada aldım eş dost aracılığı ile 6 kişilik aileyim hastaneye gitmem gerektiğinde taksi parasına 1 hafta evim geçinir.şimdi arabam varda sabah kontak aç,akşam kapat sistemi ile araba kullanmıyoruz.ihtiyaçtan kullanıyoruz.şimdi arabam var diye devletin bana bahşettiği sadaka diye verdiği parayı gerimi vereyim.aldığımız üç kuruş para devlete kamburluk yapıyorsa ,devleti soğana çevirenler ne yapıyor .sen onları afişle onlardan çuvalları kurtar bizim gibi gariplerin aldığı binbir zahmetle üç kuruş paramı devlete yük oluyor....hemde bizim adreslerimiz belli çoğumuz yatalak durumdayız kaçamayız kaçacak olsakta pasaportumuz yok veya da adamımız yok bizi kaçıracak .bizler kişinin başına bela oluruz yanlızca ailemiz bizim pisliğimizle uğraşır..
    laf konuşmak değil lafı yalamak zordur....varsa .. afiyet olsun....

Üye
    zdeşifrec Avatarı

Son Giriş
    03.03-2012
    Saat
    22:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen arkadaşlar acılar ve dertler paylaştıkça azalır bizim dertlerimize çare varsa neden arkadaşlarımızla paylaşmayalım deneyimli arkadaşlardan fikir almayalım bu oluşumlara ters bakmak sitenin yapısına aykırı olmazmı devletin kamburuna gelirsek devlet artık sağlam kişileri deyilde biz özürlüleri taşısın bence çokşükür bazı haklarımız var onlarıda alalım müsadenizla aklınıza gelen soruları da paylaşalım ki çözüm bulalım deyilmi !...

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım tuzumuz kuru olsaydı ınan ugrasmazdık devletle sen orgutlenmek ıstıyorsAN BIZLERE DEGIL GERCEK SOYGUNCULAR ICIN ORGUTLEN SEN SIMDI DUSUN NEDEMEK ISTEDIGIMI ANLARSIN

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tartışma yaratmak için yazılmış boş içerikli bir yazı olarak görüyorum konuya biz değil ben diyerek girmeliydin ...

kanunları eleştirmek doğruyu bulmak adına biz engellilerin en doğal hakkıdır.
    buluşmalar yapmak sosyal ortamlarda tanışmak eğlenmek biz engellilerin en doğal hakkıdır.
    birisi engelli olarak araç alıyorsa ne mutlu ben sevinirim aracı olan devletin verdiği imkanlardan yararlanamaz diye birşey yok...

engelliler senin gibi bağnaz düşünenlerden örgütlenemiyor...

Üye
    hebunebru Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Senin bu sitede ne isin oldugunu merak ettim dogrusu..kendinle celiskilisin bikere,o yüzden seni pek takmadim adam olanla muhattap olunur..

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Oy oy oyyy arkadaşım bu ne şiddet ne celal.Yani iyi niyetine inanmasam kavgaya geldiğini düşüneceğim.Bir anda bütün sitenin hışmına uğramayı nasıl başarabildin? Lafla peynir gemisinin yürüdüğü nerde görülmüş peh peh pehh...

Bütün site haksız da bir sen mi haklısın? Yol yakınken gel ADAM gibi bir şeyler yaz da kapat şu konuyu.

Yazalım dayiii...
    Yazalım cevherim...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

İki yıl oldu gıbı araç ıcı trafık kazası gecırdım omurılık felclısı oldum...
    Sizin ıcın adamlık nedir acaba...
    Ne isede bence hepsi beyınde bıter...beyın saglam ıse sorun yok demek bence..ama tabı bakış açısı önemli...adamlığı neye göre secıyorsunuz o önemli..

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yırtıyor demişsin fazla zorlama kendini ustunu basını yırtmana gerek yok adam ol bıraz .

Denızkızı88 e dil uzatma bulurum seni laflarımla doldururum seni kurusıkı değil ,bizler gibi bir organizzasyon yapta senden bırsey ögrenelim bir sunuş bir bildiri okuda sesini duyalım koçum benim.

Icraat lazım ahkam kesmekle olmuyor sizin gibiler önde olmak ıster evet öndesınız en arkada olunca bır kovalamacada kacarken arkadasınızya işte ozaman önde siz olursunuz .

Bu yazımdan sonra dahada bir kelime yazmam .

engelsiz bir yaşam için el ele

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon