Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 90 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Haziran 2010 Güncel: Gerekli rampa yapılmıştır: http://www.engelliler.biz/forum/ayri...-paylasim.html

OturanBoğa Not:

• Antalya'nın CHP'li Konyaaltı Belediyesi, ve denizden/kumsaldan uzak tutulan sakatlar!

* Antalya başta olmak üzere, sahil bölgelerinde denizden ve kumsallardan dilediğiniz gibi yararlanabiliyor musunuz? Yararlanamıyorsanız, neden?
      * Sizce yararlanamamanızın sebebi sakatlığınız mı, yoksa belediyelerin veya işletme sahiplerinin işlerini yapmaması mı?
      * Sizce sakatlığı olan insanları bu tür mekanlardan uzak tutmak bilinçli bir tercih olabilir mi? Olamazsa, aşağıdaki durum nasıl açıklanabilir?

CHP'nin sakatlara ihaneti...

Ben Antalya'ya Konyaaltında oturuyorum. Bütün Dünya insanlığına hizmet eden bu güzelim plajlardan biz engelliler faydalanamıyoruz. Uzaktan bakıyoruz denize...

Burayı bilenler bilir, bilmeyenlere kısaca anlatayım; Yaklaşık sekiz km uzunluğunda şehrin hemen içinde herkese yetecek kadar büyük bir plajdır. Ara ara plaj işletmeleri ve halk plajları şeklinde planlanmıştır. PAYLAŞILMIŞTIR desek daha yerinde olacak galiba... Şunu da hemen ekleyeyim; bu plajlara girişte epey bir merdiven vardır ve plajın genişliğide epey uzundur. Plaja indiğiniz anda tekerlekli sandalye yada bastonluysanız anında kumlara saplanırsınız ki, ancak üç-beş kişi yardımıyla çıkabilirsiniz.
    Plajın dışındaki işletmeler ise nispi olarak sakatlara uygundur. İşte bizler bu kadar denize yakınız ve denize uzaktan bakıyoruz. Hani sorarlar ya: bütçeme uygun tatil yeri bilenler diye... Ben herkeresinde yutkunurum ve basarım kalayı... Bu kadar güzel bir yerde, çevre olarak mükemmele yakın şekilde, bizlere göre uygun olan, ve şehrin tam içinde olduğu için hemen hemen her bütçeye göre olan bir yere, kimseyi davet edemeyiz... Plaja kadar herşey mükemmel gerisi ZULÜM...

Zulmü anlattım, gelelim zalimlere... Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek... Kendisi C.H.P. li belediye başkanıdır ve en kötüsü eşininde ayaklarında da sakatlık vardır. Ben tam beş senedir bu işle uğraşırım ve bugün mücadelemin arkasında Sakatlar Derneği Antalya şubeside olmasına rağmen bir arpa boyu yol alamadık. Bize önerilen herşey yalan dolanki bunların gerçek yüzlerini açıkça ortaya çıkarıyor. Göstermelik olarak işletmelerin yaptıkları birkaç rampa, plajın yarısına varan tahta yolluklar vs. Ama bu işletmeler sonuçta para kazanmak isteyen kuruluşlar. Onlara da çok şey denir ama konuyu dağıtmamak için kısa keseyim. Fiyat politikaları ve uyguladıkları kurnazca engellemelerle buralarda istenmediğimizi hissettirmektedirler. Doğrusu bu sosyal sorumluluğu
    üzerlerine almaya hiçte niyetli değiller.

Gelelim C.H.P. kısmına. Bu belediye başkanı bu partiden ve Baykal'ında en az yılda birkaç kez misafir olduğu değerli bir dostu ya.... Bizzat kaç kere il başkanı ile, ilçe başkanı ile milletvekileriyle konuşmamıza rağmen... Olmuyor... Bu adamı ikna etmeyi bırakın 'ya çocuklar siz ne istiyorsunuz' bile diyen olmadı.

Ya, bunlardan istenilende atla deve değil, alta tarafı birkaç rampa ve denize kadar tahtadan yollar... İstenilse çok az bi parayla çok kısa zamanda halledilir. Ama bakış açısı; başkanın hanımının az da olsa engelli olmasına rağmen sakatlara bakış açısı... C.H.P.nin bu başkana bakış açısı, aralarındaki duyarsızlık konusundaki sanki gizli anlaşma...

Haaa şunu yaptılar... Engelli tuvaletleri ve Rampaları vardır diye işaret koydular. Başkan otursa bi tekerlekli sandalyeye kaç kişi götürebilir denize kadar onu merak ediyorum. Bir kişinin götüremeyeceği kesin ama. Ayrıca doğru işletmenin içine giriyor. Acaba hanut mu alıyorlar?

İşte Deniz Baykal'ın kendi memleketinde, kendi şehrinde sakatlara yapılan bunlardır. CHP. kendisini taşıyacak olan her tür sivil toplum örgütüne, her türlü ezilene, ihanet içindedir

Konyaaltı Belediyesi
    Telefon: 0242 259 09 26 – 27 – 28
    Faks: 0242 259 00 33 – 259 09 24
    Özel Kalem : 0242 259 09 21 – 22
    Bşk. Yrd. : 0242 259 09 24
    Halkla İlişkiler: 0242 259 33 33
    web: Konyaaltı Belediyesi - [Ana Sayfa]
    e-mail: info@konyaalti.bel.tr
    e-mail: baskan@konyaalti.bel.tr

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

öyle zengin plajlarında değnekli insanı istemezler işte böyle arkadaş birleşip mücadele etmeyince bu böceklerle hiç bişey değişmez :evil:

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ozan elektronik
    ayni olayı ben yaşadım Erdek,te 4 engelli wc yapıldı sahil şiridine sana başarılar dilerim netiçe alaçaksın derim arkadaş.
    Allah allahhhhh Ben neden göremiyorum şu muhteşem tuvaletleri yahuu :?:

Ali ağbimin yazdığı gibi uyulması gereken kuralları bir çok yurttaş zaten bilmekte.Durum şu ki bu kurallara ve işlemler zincirine uycak yöneticileri bulmak zor. :wink:

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugraşmazlar ugraşırlarsa günaha girerler :evil:

bu ülkede eksik çok dogru.ama bizi daha ne kadar görmemezlikten gelmeye devam edecekler....

üzüntüyle okuyorum bu yazıları ve yazıklar olsun diyorummmmmmm :evil:

Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ZATEN HERKEZİN AYNI VE HEP BİR AGIZDAN BASBAS BAĞIRDIGI KONULARA NEDENSE YETKİLİLERİN KULAKLARI BİRDEN TIKANIVERİYOR SEN MİLYARDER BİR İŞLETMECİ OLSAN BAK BAKALIM İSTEDİĞİNİ YAPTIRMAN KAÇ DAKİKANI ALIYOR AMA SIRADAN BİR VATANDAŞ HELE BİRDE ENGELLİYSE KULAKLAR SAĞIR VEYA SAĞIR NUMARASI YAPMAKTA , ARTIK BİRİLERİ ŞU BAŞLARINI KUMDAN ÇIKARTIP BİZLERİNDE BİRER BİREY OLDUĞUMUZU HATIRLADIĞI GÜN BİR DİŞİMİ FEDA EDECEGİM

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bir hizmet gözünüzden kaçabilir, tamam, ama birileri 5 yıldır sorunu size taşıyıp çözüm bekliyorsa ve siz hala umursamazlık yapıp görevinizi yerine getirmiyorsanız, bu hoşgörülemez, dahası altında başka şeyler arar insanlar...
    Bence bu kadar çığlığa rağmen belediye başkanı (yetkililer) sessiz kaldığına göre, bu kişilerin tek amacı olabilir, o da sakatlığı olan insanları plajlardan uzak tutmak!

Bu sorunun kamuoyuna duyurulması için elimizden geleni yapacağız... Gerekirse yurt dışındaki sakat dernekleri ve turizim birlikleri ile irtibata geçip, konuya onların da taraf olmalarını sağlayacağız... Oradaki insanlar buradakiler gibi sessiz kalmaz, ciddi yaptırımlar da uygularlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilerin bu tip durumlarda dışarda bırakılmaya çalışılması çok üzücü şiddetle yetkilileri kınıyorum elimden bişey gelirse bende yapmaya hazırım

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu sene yaşadığım yerde kendi imkanlarımla denize gittim ve girdim . çünkü beni psikolojik olarak rahatsız etmeye başlamıştı .bende ne olursa olsun bi şekilde denize girecem dedim ve bu sene 8-10 defa da olsa gitttim güneşlendim denize girdim . ama zor oldu tabi . ulaşım falan zordu . bi de kumsala ulaşmak biraz uğraş gerektiriyordu . antalyada o sıcakta denize o kadar yakınken girememek çok üzücü anlıyorum . karadeniz bile çok sıcakken bu yaz . antalyayı düşünemiyorum

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayatın bana öğrettiği şeylerden biri de şu:

İSTEMESİNİ BİLİRSEN ALAMAYACAĞIN ŞEY YOKTUR

istediniz ve alamadınızsa yapılacak iş basit

İSTEME ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRECEKSİNİZ.

antalya'nın soluk borusu ne...turizm tabii
    bülent güzel bi noktadan yakalamış.
    yurt dışındaki derneklerin desteğini sağlamak.
    biz türklerin çok kötü bi hassasiyeti var bunu kullanalım
    bizim medya günlerce yazsa kimse iplemez ama ossurukdan bi yabancı gazetede
    tek sütuna 5 satırlık bi yazı çıksa onu manşet yaparız.
    yöneticilerin eliayağı dolanır.

Üye
    egeuni84 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burası Türkiye arkadaslar alısalım bunlara.

Üye
    Bulent_7340 Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent YILDIZ
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kuyucak;

Konuyla ilgili olarak Konyaaltı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Rabia ÖZDEMİR Hanım ile telefon görüşmesi gerçekleştirdim.

Konuşmamız kabahatleriyle şu şekilde gerçekleşti:

Yurt genelinde 5 binden fazla engellinin günübirlik bir araya geldiği bir internet sitemizin bulunduğunu ve bu sitemizde de Konyaaltı Belediyesi ile ilgili bir eleştirinin mevcut olduğunu ve bu eleştiriyi son derece haklı gördüğümü söyledikten sonra, formumuzun adresini kendisine verdim.

Sayın Rabia ÖZDEMİR; 16 no.lu halk plajının baştan sona engellilere uygun şekilde dizayn edildiğini, plaja erişim açısından geniş ve kullanışlı bir rampanın mevcut olduğu, plaj genelinde 8-9 adet engelli tuvaletinin mevcut olduğunu ve araçla gelen engelliler için özel otoparkların mevcut olduğunu söyledi. "Bütün bunlara rağmen eksik bir uygulumamız sözkonusu ise; eksiklikten birebir etkilenen insanlar olarak bu durumdan muzdarip olan engelli arkadaşlarımız, lütfen bizimle irtibata geçsinler" dedi.

Bu tür talep ve başvuruların olduğunu, ancak kale alınmama gibi bir durumun sözkonusu olduğunu söylediğimde, kendisinin bu konuyla yakından ilgileneceğini ve eksikliklerden muzdarip arkadaşların bizzat kendisiyle irtibata geçmesini rica etti.

Selam, sevgi ve saygılarımla...

Üye
    azimekaya_67 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2008
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten yazıklar olsun ama bi arkadaşımızın dediği gibi alışmak lazım burası Türkiye ... ama türkiye diyede suscak deiliz tabi herkees hakkını arayacakk...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Sevgili Bülent... Bunların sıkışınca en çok başvurdukları şey yalan, aldatmaca...

Zaten yazımda belirtiyorum ben, kaldırıma kadar her şey mükemmel diye.
    1- Orası yani 16 nolu plaj bizim için düzenlenmedi. İş makinaları için yapıldı. En çok yada tek gidebildiğim yer orası benim. Orayı da anlatayım; Girişte önden biri tutacak arkadan biri, t. sandalyeyi, yoksa kayarsın... Hadi indin kuma yolluk diye yapılan tahtalar o kadar dar ki, tekerlekli sandalye sığmaz. Hadi gittin kıyıya kadar üç-beş kişiyle, önler tutulduysa ayvayı yedin... Hadi buldun bi yer, şemsiye şezlong, su-çay, ufakta bir sandviç en az yirmi kaat... Geriye kaldı çıkmak...
    rampa o kadar dik ki... Beni iten arkadaşın ayağı kaydı, ben arka üstü düştüm... Öne yana değil, arka üstü.. Hem de arkadaşın üstüne... Daha bir ay önce, 2000 kişi şahit hem de. İşte onların sakatlar için düzenledik dedikleri yer burası.

Dedim ya amaç kötü, biner bir yetkili t.sandalyeye bakar oluyor mu.. Yaptıkları zulümden daha ağır olanı, yalan söylemeleri..

2-İnsan gibi düzenlense, bu sorumluluk bizim denilerek bakılsa, İşletmelerin içine değil, doğrudan halk plajlarına yaparlar... Burada tekerlekli sandalyeli yok sanıyorlar... Yüzlercesi o sıcakta bir yere gidemediği için, gölgelerde, derneklerde evlerde serinlemeye çalışıyorlar...

3- Kişilerden telefon bekleyecek yada mesaj bekliyorlarmış... Yalanın hani üstüne tüy dikilmesi olurya, işte buna denir... Sakatlar derneğinin sayısız başvurusu var.
    Benim hem kendilerine, hem de başkana yazılarımda adresim, ev telefonum ve de cep telefonum var...

4- Bu işte yapılması gerekenler bence; Bu olayı hemen bir mühendise noter kanalıyla uygunluk tesbiti yaptırmak. Burada alenen bir ayrımcılık suçu işleniyor, bu belge ile savcılığa suç duyurusunda bulunmak, hallatmezlersede Avrupa insan hakları mahkemesine gitmek. Bu olayı da tüm dünyaya davulla zurna ile duyurmak..

Bir ülkenin, bir şehrin sakatlarına uygulanan aleni bir ayrımcılığı/ırkcılığı iki üç zevatın iyi yada kötü niyetine bırakmamak lazım.
    Saygılar

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kuyucak
    Sevgili Bülent... Bunların sıkışınca en çok başvurdukları şey yalan, aldatmaca...

:lol: :lol: :lol: :lol: Ben bu sözleri bir yerlerden hatırlıyor gibiyim 8)

İster Mülki olsun ister de yerel yönetim olsun hemen hemen hepsi aynı yola başvurur. Yanıltma ve yanlış yöne sevk ederek hedef saptırma :lol:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hasan abi, sen bi arayıp konuşmayı dener misin Rabia hanımla. Sonucu da yaz buraya sonra... Bizim amacımız kimseyi karalamak değil, çözüm bulmak. Rabia hanım da Bülent'e dediği gibi çözüm üretecekse, ne ala...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon