Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Bülent şimdi aradım Rabia Hanımı; Aynı terane... İlla 16 nolu yeri anlatmaya çalışıyorlar... Dedim oranın uygun olmadığını tesbit ettik. Ayrıca bizim bir çok arkadaşımızın oraya ödeyecek parası yok. Bu sorumluluk Baki Gurubunun değil, sizin.Baki gurubu oranın işletmecisi... Bizim istediğimiz halka ait olan yerlerde rampa ve denize kadar gidebileceğimiz düzgün yollar.

Ayrıca şunu belirttim ; Bu olay büyüyecek ve uluslararasına taşınacak... Bize bir cevap verin, olumlu yada olumsuz...Sizin sorununuz olmadığını söyleseniz bile biz bunu yayınlarız aynı yerde..Ve sorumlu kimse ona gideriz diye...

Ben size cevap vereceğim dedi hemde kısa zamanda...Tek kelime : Hiç umudum yok. Sorunu işletmeci kuruma yıkmaya çalışıyorlar...

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

* Sizce yararlanamamanızın sebebi sakatlığınız mı, yoksa belediyelerin veya işletme sahiplerinin işlerini yapmaması mı?

Özürlüler için engelsiz Avrupa tebliğinden bir alıntı yaparak başlamak istiyorum.

Bu tebliğde “Özürlüler toplumda yaşayan en dezavantajlı grup olarak nitelendirilmekte ve sürekli olarak sosyal hayatın tüm alanlarında engellerle karşılaşmaktadırlar. Bu engeller kişileri, fiziksel eksikliklerinden kaynaklanan engellerden daha fazla kısıtlamaktadır.” Deniliyor.

Evet dış faktörler bizleri fiziksel eksizliğimizden daha çok etkiliyor engelliyi topluma adapte etmeye çalışan/çalıştığını söyleyen devlet`in bu adaptasyonu sağlamak için öncelikle gerekli mimari düzenlemeleri ivedilikle yapması gerek..

Bu günün Türkiye`sinde engelliler bir “sosyal dışlanmışlık” durumuyla karşı karşıya buna binlerce/milyonlarca örnek verebiliriz kuyucak abinin 5 yıldır sürdürdüğü bu onurlu kavga bunun somut bir örneği 1 değil 2 değil 3 değil tam 5 yıl insanlar size sıkıntılarını anlatacaklar ve bu sıkıntıları çok`da imkansız görünmeyen yöntemlerle çözülebilecekken siz kulaklarınızı tıkayacaksınız olur şey değil.

Yaşadığı psikolojik,fiziksel kısıtlılık,gibi nedenlerle kendi kabuğunu kırmakta zorlanan milyonlarca engelli var bu kabuğu kırabilen engellilerin karşısına bir engelde belediye çıkartırsa hangi engellinin/nasıl topluma adaptasyonundan bahsedilebilir?

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba
    Tüm Yorumları okudum
    Bence Bu olay parti marti işi değil anlayış insan anlayışı meselesi.
    Kardelenin Yazdığı yazıdaki İĞRENÇ Diyen Bayanın yorumunun Nazik ve Kültürlü Kişilerin Ağzından Çıkış ve İfade Etme Şekli Bu yapılanlar.
    Ben Bu yaz Fethiyedeydim Ölüdenizde.
    Bir Özel Motelde Kaldım.Otelde Tek Özürlü Doğal olarak Bendim.
    İnsanlar O kadar Hayretle Bizi İzliyorlardıki.
    Anlatamam.
    Sanki Uzaydan Falan Gelmişim Gibi.
    Ama Ben Ne Yaptım Onlar Bana Baktıkça Ben Onlara Daha Dik Baktım.
    Onlar Ağız Büktükçe Ben Havuzun ve DEnizin Tadını Daha Fazla Çıkarttım.
    Eğilmedim
    Parasıyla Değilmi Arkadaş Benimle Ne İlgileniyorsun İşine Bak Demeye Getirdim Adamlara.
    Ama Yabancı Turistlerde vardı orada Onlar O kadar güzel iletişim kuruyorlar ki bizimle.
    Kendi insanımız bizden yabancılardan daha fazla rahatsız oluyor.
    Ben Otoparklara falan Ücretsiz girdim fazla sorun çıkmadı.
    Ama Şezlongla ilgili bir olayda yaşadım onu daanlatayım kısaca.
    Gittim sahile plaja Şezlongların birisine oturdum allah biliyorya paralı olduğunu bilmiyordum Halk plajı hesapta.
    Neyse Görevli geldi fiş miş muhabbeti.
    Ama ben oturmayacağım dedim olmaz dedi kesmem lazım orası şezlonglu bölge miymiş neymiş illa keseceğim fişi.
    Biraz tartıştık sonunda galip geldim gitti.
    Biraz sonra tekrar geldi Bana İkitane Fiş kesmiş Getirdi.
    Bune Dedim
    Karşıdaki Masadan Gönderdiler Gibisinden Karşı şezlongları Gösteriyor bana.İki Tane Şirin mi şirin Yabancı turist Az önceki münakaşayı görüp anlamışlar durumu ve biz ödeyelim demişler
    Hayır Dedim Kesinlikle olmaz Kabul etmiyorum.
    Artık kesilmiş alacaksınız falan dedi.
    Baktım Turistlerin bir suçu yok onlarada nezaketsizlik olmasın diiyerek aldım ama turistler için aldım sadece.
    Yani Bizim insanımız Bize olabildiğince gaddar. Bunu Anlatmak İstedim
    Başınızı Ağrıttım kusuruma bakmayın

Üye
    sebo007 Avatarı

Gerçek Adı
    Sebahattin
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet çok çok haklısınız demek istemiyorum artık insanların vurdum duymazlığı yüzünden ızdırap çeken ben ve benim gibi arkadaşlarıma yapılanları kabullenemiyorum; Ama yapılacak bir şey yok deyip sineyede çekmek istemiyorsak toplu halde mücadeleye devam edelim Teşekkürler....

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir belediye başkanının böle yapmasından c.h.p mi sorumlu oluyor

c.hp genel merkezi engellileri plaja almayın diyor sanırım

Üye
    ramazan ceyhan Avatarı

Son Giriş
    11.05-2009
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar nasıl böyle bir şey olabilir insanların özgürlügüne kimse engel olamaz böyle bir şeyi yapanları kınjıyorum özürlüler adına zaten bizlere devletin eli yetişmez bir cok zorluklar olacak ondan sonra bir şeyler olacaksa olur aslında bilemiyorlar özürlüleri bu ülkeden kovacaklar. ahkardeşlerim ne zorluklar altında ezildigimizi görmezler nedense yetkililere sesleniyorum bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız bizlerede sahip cıkılsın belki birileri bir yerlkerde bir şeylere ulşıyorlar olabilir ama ulşılamıyanların ne zorluklar cektigini görseler yürekler dayanmaz haldeyiz lütfen arkadaşlar bunlara fırsat vermeyelim yetkili yerlere baş vuralım deniz babasını malı degildir elbette gircegiz denize kimse engel olamayacak özürlüysek suclu bizmiyiz kimse özründen ötürü horlanmamalı ben böyle düşünüyorum ya siz.?

Üye
    savaş kılıçaslan Avatarı

Son Giriş
    04.10-2012
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR BEN BÜGÜN KUYUCAK ABİYLE AYNENE OLAY YERİ İNCELEMESİ YSPTIK
    HASAN ABİ ÇOK HAKKLI VALLAHİ DENİZE İNECEK SANDALYEYE MAHKÜM ARKADAŞLARA BİR KOLAYLIK YOK SESİMİZİ YÜKSELTELİM

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

niye uğraşsınlar ki bizim için ..aynen yukardan bir abim daha söyledi uğraşmazlar uğraşırlarsa günaha girerler... :evil:

Üye
    sebo007 Avatarı

Gerçek Adı
    Sebahattin
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVET ARKADAŞLAR; SİZ,BİZ,HEPİMİZ ( ENGELLİLER )SADECE KENDİMİZ ELEŞTİRİP KENDİMİZ KENDİMİZE HAK VERİYORUZ AMA BİRŞEYLER YAPAMIYORUZ.
    BAŞKALARININ DA BU SAYFALARDAN HABERLERİNİN OLDUĞUNU BİLİYORUZ BU FORMLARI İZLEDİKLERİNİ BİLİYORUZ VE BU İNSANLARINDA BİZLERE BİZİM GİBİ SADECE HAK VERMEYİP, BİZİM SESİMİZE KULAK TIKAMAYIP, BİRŞEYLER YAPMALARINI İSTEMİYORUZ ARTIK. ... ÇOK İSTEDİK AMA BAŞARAMADIK DEYİP KENDİ VİCDANLARINA BIRAKMAYI ONLARIN BU GECE SAĞLAM YATIP YASTIĞA BAŞLARINI KOYDUKLARI ZAMAN; SABAH NASIL KALKACAKLARI VEYA HİÇ KALKAMAYACAKLARI VE BUNUN SONUNUN BİZ ENGELLİLER GİBİ ONLARINDA AYNI OLACAĞI HAKKINDA BİR DÜŞÜNMELERİNİ DİLİYORUZ.HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDER SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM....

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: capricorn
    niye uğraşsınlar ki bizim için ..aynen yukardan bir abim daha söyledi uğraşmazlar uğraşırlarsa günaha girerler... :evil:
    arkadaş senin tipindeki görünümler mesala bi markette dolaşsalar deli diye tımarhaneye kapatırlar adamı bu millet kalbe bakmıyo görünüşe bakıyo malesef :evil: görünüşe bakanlar haklı olsalardı şöyle bi soru akla gelebilirdi o zaman allah herkesi aynı tipte yaratsaydıya madem suçlu engelli olmaksa :evil: bi tür iblis görüşü işte bu oda insanı beğenmemişti bu durumda allah suçlumu oluyo acaba yoksa ahirette insanmı hesap soracak yoksa rabmı hesap soracak :evil:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu tartışma/sorun, CHP'nin en üst düzey yöneticileri tarafından bilinmekte ve izlenmektedir. Konunun düzeltilmesi için gereknlerin yapılacağı sözünü aldık. Ne var ki bugünlerde CHP'nin parti içi karmaşası malum. Hele şu kargaşa sonlansın, konu mutlaka gündeme alınacaktır.
    Önümüzdeki yaz sezonunda plajların tekerlekli sandalyelilere açık olmasını bekliyoruz.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Hasan abimizin eleştirilerini kabul etmemek mümkün değil. Ancak CHP li bir belediyenin belli bir konuda eksik kalan uygulamasını "CHP'nin sakatlara ihaneti" şeklinde sunmayı şahsen donanımına yakıştıramadım. Abi O kelimeyi tekrar gözden geçirmeni istesem abartmış mı olurum?

Bu tür eksik uygulamaları "ihanet" olarak değerlendirmeye kalkarsak iktidar partisini en büyük "hain" ilan etmemiz gerekir. Ama takdir edersinki eksik bir uygulamanın ya da hatanın bu denli şiddetli bir kelimeyle tasfiri biraz şık olmamış. Dikkat ettiysen eleştirilerine tek bir itiraz etmediğim gibi belli mecralarda haklı talebini de dile getiriyorum. Buna rağmen tanımı kabul etmek mümkün değil.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pegasus'a katılıyorum. CHP'li olmamama rağmen, konunun başlığını yanlış yorumlara yol açabilecek (nitekim olmuş :!: ) düzeyde bulduğumdan, bu tartışmalara katılmadım. :cry: Bu tür tartışmalarda, tüm partiyi/partileri töhmet altında bırakacak genellemelerden kaçınmalıyız, diye düşünüyorum . :wink:

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Siz de anlamışsınızdır zaten... Bu ihanet filan lafları kavgada söylenen laflardır. Kavgada da malum en büyük laf söylenir.

Ben hayatım boyunca başka düşünceleri taşısam da, oyumu hep chp 'ye verdim. Hele son seçimlerde tek bir oy için, 800 km yol yaptım.

Benim asıl yapmak istediğim, kavga çıkarmak... Mesele sadece belediye başkanı meselesi olsa, asla partiyi hedef almam. Benim asıl meselem Parti ile... Milletvekili Feridun Baloğlu ve il-ilçe teşkilatından yöneticiler ile epeyce bir muhabbet ettik. TSD kongresinde, ben divan başkanıyım... Tamam dediler, oldu bil dediler... Gidiş o gidiş... Arıyorsun, ulaşamıyorsun. Yine bir açılışta, engelliler parkı açılışında milletvekili Ali Emek ile ve aynı chp li yöneticiler ile konuştuk.. Tamam dediler... Yok... Arkası gelmiyor...

Deseler ki: Olmuyor... Şundan dolayı olmuyor... Ya da deselerki bizim bu başkana sözümüz geçmiyor... Ya da deseler ki siz haksızsınız, burada olmaz istekleriniz, tamam! Ama hiç bir şey söylememeleri insanı çıldırtıyor. Ve en kötü tarafı ben arkadaşlarımdan bu partiye oy istiyorum. Hem de tüm sakat arkadaşlarımdan... Düşünün millet neresi ile gülüyor bana...

Demem o ki dostlar... Asıl üzerinde durulması gereken konu, CHP kendisini taşıyacak olan ezilmişlere epey uzaktır. Bu işlerde çok ciddi bir özeleştiri vermesi gerekiyor. Çağdaş, sosyal demokrat, özgürlükçü ve sosyal adaletçi bir parti olmak, iktidar olmak demek değildir. Hatta yüzde bir oy bile alabilir. Hiç önemli değildir bana göre azınlık olmak... Hayatımda hiç çoğunluk içinde yer alamadım daha... Ama önemli olan bir şey var... İki milletvekili, Belediye başkanı, il başkanı ve ilçe başkanı aynı vurdumduymazlık içindelerse, kimse kusura bakmasın, ben orada kavga çıkarırım arkadaş.. Ben küsüp gitmem, adam gibi kavga çıkarırım... C.H.P' nin bizim gibi ezilmişlerin, yoksulların, emekçilerin, köylülerin, aydınların partisi olması için kavga çıkarırım. C.H.P içindeki lumpenlere teslim edilemeyecek kadar kıymetlidir bence.
    Ne dersiniz, kavga çıkarmakta haksızmıyım?
    Saygılar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben Hasan abiye yüzde yüz hak veriyorum. CHP'ye oy veren -içerden- bir kişi bile CHP'ye sözünü işittiremiyorsa (CHP'nin "sosyal demokrat"lığını hiç katmıyorum bile hesaba) ortada varolan kopukluk bence de "ihanet"olarak haykırılacak bir haldedir.
    Sol demek, taban hareketi demektir. Her ne kadar CHP'nin solluğu var mı, tartışılsa da, sonuçta kendine hala "sol" diyorlarsa, o zaman bunun gereğini yerine getirmeleri de istenmelidir doğal olarak.Hasn abinin yaptığı da budur.
    Birileri 5 yıldır fellik fellik dolanıp "denize girmek istiyoruz, bizi kumsaldan uzak tutmayın" diye bağırıyorsa, milletvekillerinden ve diğer parti yöneticilerinden söz aldığı halde en küçük bir gelşme göremiyorsa, dahası konu edilen talep beldiyenin 1-2 günlük bir çalışmayla kolayca yapabileceği kadar sıradan bir hizmetse, ve tüm bunlara karşın belediyeden tek bir olumlu adım,diyalog dahi gelmiyorsa, ben de orda cıngar çıkarırım arkadaş! Hatta cıngar değil, "yangın vaaaar! Adam öldürüyorlaaaaar!" diye de velveleye veririm ortalığı. Hatta yetmez, elimden gelirse Antalya'nın turizm sektörüne turist taşıyan örgütlere koşar, onlarla dayanışma içine girer, gazetelere koşar en beter ajitasyonu yapar, beni görmezden gelen belediye yetkililerine en ağır darbeyi vurmaya çalışırım.
    Belediye ve CHP "beni" dinleyene kadar da sürdürürüm bunu.
    Kimse kusura bakmasın, "beni" görmezden gelen kişiler bunu yapamayacaklarını, buna hadlerinin olmadığını bilmeliler... Hem bir vatandaş hem de bir CHP'li olan Hasan abinin buna hakkı vardır.
    Ne derler: O sana bakmıyorsa, sen git onun baktığı yerde dikil!
    Belediye yöneticileri de parti yöneticileri de "bizi" görmeli ve sorunu çözmeli. Bunu bekliyoruz... Anacak o zaman Hasan abi çıkıp CHP için -utanmadan- oy isteyebilir!

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon