Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Genel olarak yazılan fikirlerin bir çoğuna katılıyorum. Benim değinmek istediğim bir diğer konu ise kurumların o an %100 performans ile ivme kazanmış kadrosunu 100 kişi gayet iyi götürürken 3 engelliyi alıp dengeleri alt üst etmek istemiyorlar. Benim yaotğım bir çok iş başvurusunda söylenen bu. Kadromuz full, şu an zaten kadromuzda açık yok, biz o istihdam meselesini sadece çalışma ve güvenlik bakanının rızasıyla açtık yoksa bir engelliyi alıp işe sokma rızası bizden gelen birşey degil. Hal böyleyken bir çok kurum engelli çalıştırmak istemiyor, 3 engelliye ayda 3000-3500 lira masraf yapana kadar ayda 300-500 neyse cezamı öderim diyor. Belki onlarda kendi taraflarınca haklı çünkü ortada söylendiği gibi rızasıyla alınan bir engelli durumu yok, devletin dayatmasıyla kadro açılıyor ve bu durum böyle olunca benim aklıma o iştende hayır gelmez mevzusu geliyor, çünkü diger arkadaslarında degindigi gibi işveren aldığı engelliyi çalıştırmıyor aksine hayır işi yapıyor gibi görmesi o iş hakkındaki tüm görüşleri anında sıfıra indirebilir. Acaba merak ediyorum güzel ülkemde hiç bir devlet dayatması olmadan bir tane engelli çalıştıran ya da 100 işçide 2-3 engelliden daha fazla calıstıran bir kurum var mı ? Buyuk bir dışlanmışlık var kim ne derse desin, işveren aldığı engellinin yapamıyacağı, muaf olabileceği tüm işleri (bu iş masa başı büro memuru tadında bile olsa) göz önünde bulundurup cogu zaman başından savuşturuyor ta ki bıçak kemige dayanana dek, ta ki cezaların ardı arkası kesilmeyene dek. Iş bankasının son dönemde 400bin (400milyar) ceza ödedigini duydum, türkiyede öncü denilen kurumlar bunu yaparsa.. Kolay gelsin arkadaşlar.

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    18:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildigimde engelli bir kaç kişi almak zorunda fabrikalar işe öyle okumuştum bi siteden

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zor arkadaşım hemde çok zor,işin üstüne düşen olamıdığı sürece hep böyle gelmiş böyle gider.işkur 1 işyerine 50 kişi gönderirse olacağı bu.

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: izmirvanizmir Mesajı Gör
    Ne engelli ne engelsiz, isteyen herkes iş bulabilir. çalışmak isteyen, gerçekten bunu yürekten isteyen
    işsizlik diye bir olgu yok türkiyede. iş beğenmeme var
    BUNU SÖYLEYEBİLDİĞİNE GÖRE GÖRME PROBLEMİN OLSA GEREK
    DEVLET KURUMLARI BİLE İŞSİZLİK VAR, HÜKÜMET YETKİLİSİ MEHMET ŞİMŞEK BİLE "İŞSİZLİK KADINLAR YÜZÜNDEN VARDIR" DİYEREK İŞSİZLİK OLDUĞUNU KABUL ETMESİNE RAĞMEN BÖYLE DİYEBİLİYORSUN ALLAH ŞİFA VERSİN GÖZ TEDAVİ MERKEZLERİ İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ ADRESTEN SANA EN YAKIN OLANINI SEÇEBİLİRSİN

Göz Hastalıkları

DÜŞÜNSENE ENGELLİLERİN HAKLARINI BU HÜKÜMET KADAR HANGİ HÜKÜMET GASP ETMİŞTİR?

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş veren aynen şöyle diyor;ben ayda 1 özürlü için 2 gün sigorta göstersem yeter,diğer 28 gün çalışmasada olur.sonuçta ayda 2 gün çalıştırıp sigorta gösterdim mi bana yetiyor,o zaman cezadan kurtuluyorum.gelen her özürlü bir kaç gün çalışsın gitsin,ben 2 gün sigortasını yatırayım,28 gün boş kalsın kadrosu önemli değil diyor.BAKIN MANTIĞA,YA İŞTE SORUNLARDAN BİRİDE BU ÖZÜRLÜ KADROLARINDA İŞ VEREN SÜREKLİLİK OLMUŞ VEYA OLMAMIŞ UMRUNDA DEĞİL.SEN VER ÖZÜRLÜYE ZOR İŞİ BİR KAÇ GÜN ÇALIŞSIN GİTSİN YATIR 2 GÜN SİGORTA CEZADAN KURTUL.

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim ben 2 seneden beri şirketlerde calışıyorum ben şunu gördüm
    özürlü insan saglam adamdan daha cok calışıyo nedenmi topluma yararlı olabilmek ve tek başına ayakta durabilmek için.fakat hep dikkat ediyorum bircok haklarımız ellerimizden alıyolar.seni mecbur kılıyolar fazla calıştırırlar mesai vermezler velası kelam ben hep işkuru sucluyorum cünkü bizim haklarımızı savunmuyolar hep iş verenden yanalar kısaca sen eşek olursan kemer vuran cok olur.lütfen eşek olmayalım. nedenmi kardeşim sebebini söyleyim tek suclu işkur işlerini takip etmiyolar cay getir cay götür.bilmem anlata bildimmi sistem var uygulayan olmazsa daha cok iş ararsın

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap basit; Kendi cikardigi istihdam yasasina uymayan devlette yasiyoruz.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bende 1 senedir işssizim diyebilirim.

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yakında fabrikaların işçi ilanlarında ÜNİVERSİTE MEZUNU YÜK TAŞIMA(HAMAL) İŞİNDE ÇALIŞACAK ELEMANLAR ALINACAKTIR yazacakta ondan üniversite sayılarını artırıyorlar.
    bu Türkiye nin gelecekteki üniversite mezunlarının acı sonu.aslında üniversite sayısını artırmak doğru ama aynı zamanda bu mezunlara branşları doğrultusunda iş imkanları sağlamak gerekiyor.
    İşte bizde bu sistem işlemiyor,ve ondan dolayı üniversite mezunları ya işsiz ya fabrikalarda amelelik yapıyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12