Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 226 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ATiM Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    Kayseri\Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Fuzulim çok güzel ifade etmişsin. Ancak amaç kışkırtma, senin verdiğin örnekler çürüttüğün fikirler önemsenmeyecek yine aradan bir sözcük bulunup onun üzerine satırlarca yazılacaktır. Bu düşünen eleştiren tarafın kim dayatmacı davrananın kim olduğunu gösteriyor.

Diyanetin varlığı ise hep karşı olanların iddia ettiği gibi laikliğe tehdit değil özellikle cumhuriyetin ilk yıllarından beri laikliğin korucuyucusu olmuştur. Dini eğitim ve fikirlerin kişilere bırakıldığında ne sonuçlara varacağını osmanlının gerileyen ve yozlaşan sisteminden görüyoruz. Öyle ki cumhuriyetimiz ikinci bir kurtuluş savaşını da bu zihniyete karşı vermiştir. Sonuçta osmanlı da hiçbir zaman farklı dinlere şiddet yaşanmamış bir çok millet yüzyıllarca huzur içinde yaşayabilmiş ancak yozlaşan ve gerileyen sistem ve yönetim zafiyetiyle o duruma gelmiştir. Aynı yozlaşma şimdi diyanet içinde geçerli fakat bu gereksiz olduğu anlamına gelmez sadece Türkiye'deki birçok sistem gibi yeniden düzenlenmesi ve siyasetten tamamen ayrılması gerekiyor.

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:shock: :shock: :shock: öyle konular çıkıyo ki karşıma vallahi hönq oluyorum :shock: :shock: :shock:

hadi sonradan engelli olanlara yaptıklarından dolayı cezalandırıldılar( bende dahil) diyelim. Peki doğuştan engelli olanların ne gibi bi suçu vardı da engelli olmakla cezalandırıldılar :?:

Hayatın anlamını 18 yaşımda engelli olduktan sonra çok daha güzel anladım. Bunun için engelliliğimi bir cezadan çok, olsa olsa mükafat olarak görebilirim... ( kişisel görüşümdür)

sevgiyle...

Üye
    yemudira Avatarı

Son Giriş
    18.07-2007
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    istanbulll
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyanettekilerin yaptıkları
    bilmişlik!!!

zekeriya beyaz da tv oyuncagı olmustu.
    Diploması olan "biliyorum diye"dolasıyor.Yazık

Üye
    biricik Avatarı

Son Giriş
    28.07-2007
    Saat
    00:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl ki bazıları, hatta hiç azımsanmayacak oranda kişi ceza olarak görüyorsa engelliliği, aynı şekilde bunun bir lütuf olduğunu, karşılığını muhakkak alacağını düşünenlerde var. Oysa bu tür düşünceler gereksiz bunu kimse bilemez..
    Benim inandığım ise kader, kaderim de var ve ben bunu yaşıyorum...

Ayrıca ceza olarak görenler de bir takım kabahatler yapmış olucak ki.! kendilerini suçlu gördükleri için cezalandırıldıklarını düşünüyorlar....

Üye
    yemudira Avatarı

Son Giriş
    18.07-2007
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    istanbulll
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biricik
    aynen katılıyorum.
    ceza olarak görmek icin VİCDAN dan kaynaklanan sorunların olması gerekiyor.

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim aklıma bazen şöyle düşünceler geçiyor.Kendimle yalnız kaldığımda geçmişte yaptığım bir hata yüzünden bu iş başıma geçti ?Bazende ALLAH bizi böyle sınava tutuyor diyorum.İş kazası 2004 yılından beri parplejiyim.Sizin bukonuda görüşleriniz nedir?

Üye
    asya74 Avatarı

Gerçek Adı
    Serpil
    Son Giriş
    16.03-2011
    Saat
    03:24
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mırro!
    Topu topu beş yıllık bir dünya deneyimimde ne gibi büyük bir hata yapmış olmalıyım ki beş yaşında bu ceza verildi dersin Aman Allahım! çok büyük olmalı ki iki bacak ve bir kol şimdi ampute Bunlarla o güzel beynini yorma, üzülme. Bedenler ruhların barınağıdır. Sadece bakımlı ve temiz olsun yeter. Ha üç oda bir salon olmuş, ha triplex olmuş, ha bir oda bir mutfak olmuş ne farkeder (Belki biraz kaba bir benzetme oldu ama ) Önemli olan içinde ne kadar mutlu ve huzurlu olduğundur. Ve ne kadar yansıttığındır yaşama ruhunun o güzel renklerini...

Işık ve Sevgiyle kal...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mırro
    Arkadaşlar benim aklıma bazen şöyle düşünceler geçiyor.Kendimle yalnız kaldığımda geçmişte yaptığım bir hata yüzünden bu iş başıma geçti ?Bazende ALLAH bizi böyle sınava tutuyor diyorum.İş kazası 2004 yılından beri parplejiyim.Sizin bukonuda görüşleriniz nedir?
    Bu ne yahu ne sınavıı ? Kim neden ve neye karşı sınav ediliyor ? Aman tanrım.:shock: Bu çağda böyle düşüncelerdemi varmış :?: breh breh breh.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: asya74
    Merhaba Mırro!
    Topu topu beş yıllık bir dünya deneyimimde ne gibi büyük bir hata yapmış olmalıyım ki beş yaşında bu ceza verildi dersin Aman Allahım! çok büyük olmalı ki iki bacak ve bir kol şimdi ampute Bunlarla o güzel beynini yorma, üzülme. Bedenler ruhların barınağıdır. Sadece bakımlı ve temiz olsun yeter. Ha üç oda bir salon olmuş, ha triplex olmuş, ha bir oda bir mutfak olmuş ne farkeder (Belki biraz kaba bir benzetme oldu ama ) Önemli olan içinde ne kadar mutlu ve huzurlu olduğundur. Ve ne kadar yansıttığındır yaşama ruhunun o güzel renklerini...

Işık ve Sevgiyle kal...
    Saygıdeğer asya74 mirronun yazdıklarını büyük talihsizlik olarak algılıyorum bende.Lakin;"Sadece bakımlı ve temiz olsunlar yeter birde oda salon olayları vardı,ancak vallahi birşey anlamadım ben :?

saygılar.

Üye
    asya74 Avatarı

Gerçek Adı
    Serpil
    Son Giriş
    16.03-2011
    Saat
    03:24
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sunburn,
    Bedenlerimizden bahsetmeye çalışıyordum. Bedenin, ruhun barınağı, evi olduğundan… Bir evdeki oda sayısı (kolların bacakların ve duyu organlarının eksikliği veya kısıtlılığının önemli olmadığından), kullanım alanı veya güzelliği değil, temiz ve bakımlı olması ve içindekinin yani asıl ev sahibinin (ruhun, kişiliğin) güzel olması gerektiğinden…

Umarım bu kez yeterince açık olmuştur

Işık ve Sevgiyle kalın...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

allah keyfine göre kimini engelli kimini fakir kiminide zengin yaratmış mesala ben fakirlikten sürünürken zengin o biçim yaşıyo işte bunun sorumlusu allahtır :evil:

Üye
    SAKAT_CHUCKY Avatarı

Son Giriş
    02.06-2008
    Saat
    17:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4 SENEDIR NEYDI GUNAHIM SARKISINI BOSUNA SOYLEDIM BEN
    TUH ULAN OKADARDA GUZEL SARKILAR VARKEN

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

dinler tarihini okuyun . dinlerin geçirdiği evrimi çok rahat anlarsınız . tabi bir yaratıcının olmadığı fikri herkesin kabul edebileceği bir şey değil .

Üye
    ölmeyen efsane Avatarı

Son Giriş
    12.04-2008
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU ALLAHIN TAKDIRIDIR VE BIZ ONUN KULLARIYIZ UNUTMAYALIM BU BIR SINAV DUNYASIDIR

ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ne zaferi ya kardeşim savaşa mı gidiyoruz . herkes gibi doğduk hayatta yerimizi aldık . bizi bekleyen ödül falan da yok . hem kim niye ödül versin ki ? sizi engelli yarattık pardon. dünyada çok çektiniz alın size cennet mi diyecekler güldürme dostum

Üye
    KIRAT35 Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK.TARIQ
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    EVET HEPIMIZ UZULUYORUZ AMA YAPACAGIMIZ BIRSEY YOK
    BIRISININ ELINDE SIHIRLI DEGNEK YOK KI GORMEYEN GOZLERIMIZ GORSUN UZERINE BASAMADIGIMIZ AYAKLARIMIZIN UZERINE BASALIM

BENIM ICIN ONEMLI OLAN VASIF TIR
    VASIF LI BIR OZURLULU HERZAMAN HAYATA BAGLANIR AKLINI YAPTIGI IS ICIN KULLANIR BEN NEDEN SAKAT OLDUM BENIM CEZAM NEYDI DIYE DUSUNMEZ ARKADAS CEVRESI OLUR O INSANLARI BULACAGINA INSANLAR ONU BULUR
    NIYET YETERKI IYI OLSUN MUCADELECI OLSUN HER INSANIN SIKINTISI OLDUGUNU UNUTMAYALIM...

Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.08-2009, 19:47