Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon
Toplam 226 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Kalem
    Misafir Üye
    Kalem Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değil

Üye
    gullerindili Avatarı

Son Giriş
    17.12-2008
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İLk ve sonrası yok bunun eğer ki insan başına gelene sabır ile karşılamıyorsa bir eksiklik var demektir insandır olabilir sabrı bazen bir yerlerde tükenebilri ama burada önemli olan insanın her gelen musibet imtihanı güzel geçebilmesidir benim eşim Allah'ın takdirini bilen birisi olmasına rağmen 1 sene boyunca kendine gelemedi yürüyen kişi şimdi ise yatağa çakılmış bire bir muhtac olmuştu bu hiç kolay değildir bunu çekenler bilir beli bir süre sonra ise bu düşüncesi yok artık Allah azze ve celle kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.Bizler sabrı maddi manevi her yönden bizden daha kötü olanlara bakarak bulduk şükrettik Rabbimize hala ediyoruz bütün kardeşlerimize de duacıyız içlerinde iç çatışma yaşayan kardeşlerimize de duamızı eksik etmeyiz inşallah selametle kalınız...

İnkarcı ve isyancı kullar hakkında ayetler Onlar bu tavırları yüzünde meydan okuyorlardı oysa azab onlara çok yakındı:

"Sen bizi mabutlarımızdan çevirmek için mi geldin? Eğer bu tehditlerin doğru ise, bize vaad ettiğin azabı getir de görelim.” (Ahkâf/22)

Ama onlar yalnızca şunu soruyorlar: “Eğer iddianızda tutarlı iseniz, bu vaad yani inanmadığımız takdirde geleceğini bildirip tehdid ettiğin azap ne zaman?(Mülk Süresi/25)

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne güzel açıkladın gullerin dili ama senin bu açıklamalrına bir kulup bulan kesinlikle çıkacaktır

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence engellilik kesinlikle ilahi bir ceza değildir. bunu anlamak için öncelikle engellilik durumunun din ve inançla hiçbir şekilde aynı eksende olmadığını kabul etmemiz gerekir. bunu sadece bu forumdaki ve türkiyenin her yerindeki engelliler için değil, sağlam ve hiçbir kusuru olmayan insanlar için de söylüyorum. çeşitli çevreler kendi rantları için engellilik durumuna biraz "su katabilir". ama biz bu hataya kesinlikle düşmemeliyiz bence.

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıca şu da var: sayın kuyucak'ın da keşişlik olarak nitelendirdiği gibi "amaan kader işte alın yazısı ne yapalım. ceza yada değil hiçbirşeyi sormayalım. sorgulamayalım ohh ne kadar maneviyatla doluyuz" deyip, körü körüne ahiret gününü ve o gün alacağı ödülleri beklemek gün saymak, bir engellinin yapmaması gerekenler listesinde birinci sıradadır. bu konu doğal olarak inanmak-inanmamak, sen dinsizsin-ben dindarım meselesine dönüştüğü için belirtmek isterim: evet, ben bir müslümanım. ahiret gününe inanırım. ahiret gününde bana bazı ödüller verilecek olabilir. ama ben bunlara inanmayabilirdim de. o yüzden de bazı arkadaşların din ve inanç hakkında soru soran ve sorgulayan arkadaşları acımasızca eleştirmesine karşıyım..

Üye
    körfezli80 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2011
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlamadığım kim kimin inancını neden sorguluyor evet benim bu kitaba ihtiyacım var ve okumak istiyorum öğrenmek istediğim şeyler var.. öğrenmek istemeyen okumasın nasıl ki ben ahmet altan fikrime ters düştüğü için okumuyorsam sizde bu kitabı okumayın zorla okutan mı var..? konu baslıgından çok çıkmış anlasılan.. camideki asansör yada rampa ilginizi çekmiyorsa gitmezsiniz camiye sorununuz kalmaz... ama ben bu rampayı ve diğer eksiklerin tamamlanmasını istiyorum ben size engel olmuyorsam siz (karşı düşüncede olanlar için) neden bana engel oluyor ve engelli kalın diyorsunuz ki bu hakkınız varmı...? engelli olarak birbirimizi en çok anlayacağımız yer burası olmalıydı nasılki siz baska yerlerde engellerle ilgili bilgilendirelim istiyorsanız (ki haklı olarak), bende bu konuda istiyorum buna hakkınız yok diyemezsiniz.. engelleri aşalım.. önce saygı.. benlik kalksın aramızda.. benim istedigim diye bişey yoktur bizim istedigimiz vardır ve 2 görüş varsa iki görüşte kendi yararına olanı istesin karsıt görüşün isteklerini gereksiz bulmasın ve engel olaya kalkmasın lütfen.. engellierde engel ne demektir anlamaz engel koyarsa biz saglıklılardan boşuna anlayış bekliyoruz demektir

Üye
    soporov Avatarı

Son Giriş
    19.10-2009
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaradan kimine şan,şöhret,para,pul,mal ,mülk verir , bakalım nerelerde kullanacak,fakir fukarayı kollayacakmı,malını mülkünü ne yönde harcayacak diye,
    kiminide bunlardan mahrum eder,hatta sakat kalmasına sebebiyet verir,bakalım isyan edecekmi diye,
    unutmayalımki bu yaşadığımız hayat fani,gerçek hayat kıyamet koptuktan sonra ,
    ve orada Allah'ın sevgili kuluysak sapasağlam,özrü olmayan bir insan olarak erkeksek HURİ,bayansak NURİ lerle ödüllendireceğiz

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli olmak kesinlikle ne bir ceza ne de bir bela değildir. Yüce Rabbimin takdiri ilahisidir. Yaşamakta olduğumuz bu dünyada bütün insanlar türlü, türlü şekilde denenmekte kulluklarını ne derece de yapacakları konusunda imtihan edilmektedir. Bundan dolayıdır ki Rabbim bizleri de belki bu şekilde beklide bunun yanında daha da başka zorluklar vererek denemektedir. Buna sabrederek katlanmak her şeye rağmen şükretmek en güzeli ve bizlere en çok yakışanıdır.
    Bizlerinde kendimize yakışanı yaparak Rabbimizin rızasını en güzel şekilde kazanmamız gerekir.
    İnşallah Rabbim bütün Müslümanların kendisinin rızasını kazanan kullarından eyler…

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya amma saçma sapan işlerle uğraşıyoruz ya tövbe tövbe millet marsı fethetmenin peşinde biz neleri tartışıyoruz helal bize be ama böyle iktidar varken bu ülkede başka ne tartışılabilirki ben halimden memnunum ve hiç bir zamanda engelimin Allah tarafından bana reva görüldüğüne inanmıyorum bu kadar....

Üye
    mavi yeşil Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    anadolunun içi
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abdullah ümmi mektumu hatırlatmak isterim ve engelli 114 sahabeyi

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellerimiz RABBİM cezası değil hediyesidir.....
    Egellerimiz üzerimizdeki RAHMET ve RABBİMZİN bize merhametidir...
    İlk olarak (bu inanan insanlar için gecerlidir efendim) BU gurbete biz neden geldik dünya bize gurbettir bizim MÜslümanların asıl vatanıı CENNET tir.
    Yücer RABBİMİZ bizi bu dünya ya (şükürler olsun ki Müslüman bir ailede ve müslüman bir ülkeye ) imtehana göndermiştir. Can dostlar imtehandahız sınanmaktayız Engellerimiz ise bunun bir parcasıdır.
    Bir dost yazmış (kaza ve kardere inanmak imanın şart( bu benim kaderimde varsa o zaman bu bana ceza (ee işte iman zaten burada başlamakta. Kardeşim RABBİMİZ ASLA ama ASLA kullanırıa ZÜLMETMEZ kullar olarak biz ancak kendimize zülmederiz ki günahla isyanlar..
    Neden RABBİMİZİN hediyesidir ENGELLERİMİZ Neden niğmettir neden RABBİMİZN üzerimdeki RAHMETİDİR bu engeller ....
    Dostlar RABBİMİZ olan yüce ALLAH adaletlidir Hakkıyla bilen ve Hakkı ile görendir..
    Sen tekerlekli sandalyede oturuken ona mahkumken isyan etmezsen şükredersen bunun mükafatı elbetteki normal isandan kat ve kat daha güzel olacaktır Sen onca zorluğa göre ibadet edeceksin sanıyor musun ki seni ibadetin normal insanınki ile bir ASLA ve kat a kardeşler değildir. Daha makbuldur daha feylidir daha sevaptır.
    Cünkü RABBİMİZ hakkıyla bilen ve hakkı ile görendir.
    Dostlarım yazmışlar......Demişler ki oof neler var neler camiler söyle olsun nden engellilere göre yapılmadı falan filan Canlar ne bu güne kadar eng. insanlara göre yapıldır ki.. Hemen diyanete suç buluna.
    Devlette Onca kurum var sorun ne ola ki 150 bin kiş olan kadrosuna göz dikilmiş
    70 milyon /150 bin
    Ne kadar imam düşüyor kişi başına.... ALLAH aşkına
    Toplumu ve bizleri elbetteki bilnclendirecek elbetteki eğitecek
    Taktir etmekten başka bir şey demiyorum
    Saygıcakla
    TayTIS

Üye
    sadık Bayram Avatarı

Gerçek Adı
    sadık
    Son Giriş
    30.05-2010
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    Rize/ fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TayTIS
    Sevgili kardeşim aynen katılıyorum .Bu allahın bize bir lütfü.Bizler bir imtihandan geçtiğimizi unutmıyalım, İyiiken yaratanına şükretmiyenden özürlü iken şükretmesi beklenemez.İnsanoglunun bulundugu durumundan daha kötüsü olmaması için duada bulunması gerekirkenneden böyle oluror çok üzül

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ben cennetin kapısına dayanıcam. Artık dahada beni almamak için bahane bulursa o da onun sorunu . Bu dünyada hiç bir kapıdan geri çevrilmedim . Kendi yarattığı kullardan da kaprisli değildir heralde .

Üye
    rhadamantya Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    11:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmayıp 1000 lerce günah isleyeceğimize engelli olup 0 günahla ölmeyi tercih ederim ağır özürlüleri kasdediyorum kalkamdıkları için 0 günah

Üye
    hel Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla yıllardır dünya var oldugundan beri bu konular hep konusuldu ne deyisti 21 ci yüzyıldayız hani bir atasözü vardır ( tok acın halinden anlamaz) istedimiz kadar konusalım itiraz edelim kimsenin umru deyil.okadar sikayetler edildi avrupa ülke tarafından türkiye dalga konusu oldu bu konuda hani umurlarında bile deyil su yanlısımızıda düseltelim demediler .benim bu ülkeden ümidim kesileli yıllar oldu kendimiz konusup kendimiz dinliyoruz hic biseyin olcagi yok

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.08-2009, 19:47