Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon
Toplam 226 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    REMZİ YOL Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul - kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi de arkadaşlar, imtihanın tek yöntemi özürlerimiz değil ki.
    kimi hastalık, kimi mal, kimi huysuz eş-çocuk vb. aile fertleri, kimi mal,kimi makam vs. imtihan edilir.
    elbette mü'min bir kulun dünyada başetmek zorunda olduğu problemler varsa günahlarına kefaret, yoksa da ahirette yüksek dereceler olarak kendisine dönecektir.
    lütfen pek fazla bilgimiz olmayan konularda bilinçsizce yorumlarda bulunmayalım..
    lütfen..

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şehribanu insanın tüylerini diken diken edecek birşey yok bence.ben hep düşünmüşümdür.engelli olmasaydım eğer nasıl olurdum?yani içki içermiydim, sigara tiryakisi olurmuydum, kumar oynarmıydım vs vs....ve düşünüyorumda bu RABBimin bir lütfu.bu engel beni birçok kötü alışkanlıktan alıkoydu.düşünüp doğruyu bulmamı sağladı.FATMA KAHVECİ kardeşimizde güzel bir alıntı ile konuya açıklık getirmiş. ALLAH razı olsun. SAĞLICAKLA KALIN.

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dedim bile. keşke sevmeseydi bizi. ne yani şimdi bizde tanrıyı örnek alıp mesela bi sevdiğimizin sağını solunu kıralımmı? bu sevgimidir yoksa sadistlikmidir? tanrı yoksa sadistmi? ayrımcımı? çifte standartçımı? kiminin üstüne her bakımdan güzel şeyleri yağdırarak, kiminide kötülüğe çirkinliğe boğarakmı deniyo/sınava tabi tutuyo?

buarada sakatlığımıza isyan etmedik sınavı başarıyla geçtik diyelim, öyleyse kaç huriyle mükaafatlandırılıcaz öteki tarafta yanlışanlaşılmasın aklım belimin aşağısında değil, bi fıkradan geldi aklıma

cennet cehennem kapısının önündeki aksakallı dede elindeki sevap/günah çizelgesine bakarak gelenleri gerekli yere atıyomuş,
    sevabına/günahına/iyiliğine/kötülüğüne göre birine 2 huri verip cennete, diğerine 3huri verip cennete, bir diğerineyse 4 huri verip cennete göndermiş,
    sonra insanlığa dair hiç bi kötülüğü olmayan fakat hergece içen biri gelmiş,
    dede "pis sarhoş sen doğru cehenneme gideceksin" demiş, adam cehennem kapısına doğru yönelirken dedeye dönüp sormuşki "eee bi büyük rakı vermiycenmi?"
    dede "ayyaş herif orası meyhanemi?" demiş.
    adamda "........ gelene geçene bayanları dağıttın, burası meyhane değilde orası ...hanemi?" demiş.

fıkraya bakılırsa ayrımcılık ordada devam ediyo herneyse ya derin konular bunlar.

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence sadece şunu sormalı insan kendine "hayatımdaki tek ve en önemli meselem engelim mi?" Şahsen benim engelimden çok daha büyük meselelerim var uğraşmak ve kaldırmak zorunda olduğum.. Ve hatta engelimden daha çok canımı acıtan..

"İnsanlara bazen zevkle, bazen elemle, bazen lütfederek bazen de mahrum bırakarak öğretir. Oysa O, hala örneklerini, anlatım biçimlerini, zamanını ve mekanını çeşitlendirmektedir." Problem olarak nitelendirilebilecek sorunları liste haline getirirsek acaba içinden "evet ben bununla öğrenmeliyim" diyebilir seçebilir miyiz? Seçmeye kalktığımızda hangisi daha dayanılabilir gelir acaba?..

Üye
    REMZİ YOL Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul - kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

el-Adil: Mutlak adil. Tam ve sonsuz adalet Sahibi.

Her şeyi yerli yerinde yapan. Allah'ın (azze ve celle) herkese hakkını veren, koyduğu âdil hükümleriyle zulme razı olmayan, zulmü ve zalimi sevmeyen anlamına gelen sıfatının İsmidir. Allah (azze ve celle) adil'dir, zalimleri sevmez. Zalimlerle düşüp kalkanları ve hatta sadece uzaktan onlara imrenenleri ve sevenleri de sevmez. Adalet, zulmün zıddıdır. Zulüm kelimesinde; incitme, can yakma manası vardır. Zulmetmeyerek herkese hakkını vermek ve her şey'i akıl ve mantığa, hikmet ve maslahata uygun olarak yapmak da adalet demektir.
    Allah (azze ve celle) mutlak Adildir.
    İnsanlara adalet duygusunu veren de Yüce Allah'tır.
    "... Allah hüküm verenlerin en iyisidir."
    (Yusuf Suresi 80. Âyet Meali)

"Rabb'inin sözü, doğruluk bakımından da adalet bakımından da tastamamdır. O'nun sözlerini değiştirebilecek yoktur."
    (En'am suresi 115. Âyet Meali)

...
    Ey darda kalanların Sahibi!
    Ey biçarelerin Sahibi!
    Ey mazlumların Sahibi!
    Ey Hesap Gününün Sahibi!
    Ey sözlerin en doğrusunu Söyleyen!
    Ey mutlak adalet Sahibi!
    Ey Adl!
    Mutlak adalet Sahibi yalnız Sensin Allah'ım!
    Bütün hükümlerin doğrudur!
    Bütün sözlerin gerçektir!
    Adl Adınla yardım et bize!
    Adl Adınla âdil olmamızı nasip et!

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Bizim sorunuzum ne biliyor musunuz?Hepimiz inandığımız bir şeye herkesin bizim gibi inanmasını beklemek...Herkesin kültürü,inancı,felsefesi,etkin yapısı,ailesi,kişiliği farklı olduğu için olayları algılayışı,anlamlandırması,yorumlaması,içine sindirmesi çokkk farklıdır...O nedenle ilahı ceza mıdır değil midir benim için hiç önemli değil,bu benim için sadece insanların inançlarının yansımasıdır...

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

remzi kardeşe katılıyorum sadece Rabbim bedenle hastalikla imtihan etmez kimine hayırsız cocuk verir bununla imtihan eder ikimiside fakirlikle eder İMTİHAN DÜNYASI, HERKESE EŞİT İMKANLAR SUNULUR; KUL KABUL EDER veya ETMEZCENNET; RAHAT YERİ.. ORADA HİÇ SIKINTI OLMAYACAK.. HATTA, ALLAH (C.C.) SIKINTI ÇEKMESİNLER DİYE, ORADAKİLERE, KENDİLERİNİ "EN ÜST MERTEBEDE" ZANNEDECEK BİR HİS VERECEKMİŞ... YANİ "CENNETİN HERŞEYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ!.."

CENNETLİK OLANLARIN ÇEKECEĞİ EN SON SIKINTI OLARAK: "HESAP ZAMANI, CENNETE GİDECEĞİ KESİNLEŞTİKTEN SONRA" YANINDAKİ BİR CENNETLİĞİN, KENDİSİNDEN "BİR TANE LA İLAHE İLLALLAH" FAZLA DEMESİNDEN DOLAYI ELDE ETTİĞİ MERTEBEYİ GÖRÜP; "AH! KEŞKE BEN DE ONUN GİBİ DAHA FAZLA DESEYDİM DE O MERTEBEYİ KAZANSAYDIM!" DİYECEKMİŞ..

AMA CENNETE GİRDİKTEN SONRA, O SIKINTI DA GİDECEK; YUKARIDA DEDİĞİMİZ GİBİ, RABBİM O SIKINTIYI DA ONA YAŞATMAMAK İÇİN "KENDİSİNİ EN ÜST MERTEBEDE BİLECEK" BİR HİS VERİR..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

obur dunyaya gidip gelmis gibi onune gelen fetvayi sallamis

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

önüne gelen sallıyor.
    bu konuda kitap yazmalarından korkuyorum.
    böyle giderse yazacaklar.
    iyi sallıyorlar...............

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayir Sallamiyorum Ayet yazdim ben azcık kuranı kerim meallerine bakın ne yazdigimi anlicaksiniz
    bu konuda bilginiz yoksa lütfen sallamayin demeyin......

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:54
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

MADEM ALLAH BİZE DÜŞÜNMEMİZ İÇİN BEYİN VERDİ " NEDEN BİZİ BÖYLE TEST EDİYOR" DİYE DÜŞÜNMEKLA ALLAHIN İŞİNE KARIŞMIŞ MI OLUYORUZ.ANLAYAMADIM. DÜŞÜNMEYELİM Mİ YANİ... GÜLDÜRMEYİN İNSANI.
    SİZ BU ŞEKİLDE DÜŞÜNEREK KAENDİNİZİ DAHA HUZURLU HİSSEDİYOR OLABİLİRSİNİZ AMA BÖYLE DÜŞÜNEREK,BUNU İFADE EDEREK,ONUN İŞİNE KARIŞMIŞ OLMAYIZ,ENDİŞE ETMEYİN O KADAR KOLAY MI BU...

Üye
    REMZİ YOL Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul - kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kusura bakmayın ama insan acizdir, gücü, fikri, ilmi ne derseniz deyin sınırlıdır.
    pc'nin başına geçmiş kendinizi süpermen mi sandınız nedir anlamadım.
    afedersiniz bir miktar üşüttüğünüzde oluşan gazın çıkmasına mani olamıyorsunuz , gelmiş burada sadece ve sadece rabbimizin ilmi çerçevesinde olan şeylere burnunuzu sokmaya çalışıyorsunuz.
    tamam herkes inandığı gibi inansın ama benim inancıma da dil uzatmasın.

Üye
    değnek kraliçesi Avatarı

Son Giriş
    04.02-2009
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeryüzünün varlığından bu yana herkes bir inanç arayışındadır. Bir varlığa inanmak ona sığınmak elbetteki ruhu temizler. Sorularla nedenlerle uğraşarak 3 günlük hayatımızı çekilmez hale getirmekten, bize ve çevremizdekilere kötülük etmekten başka bir işe yaramaz.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

kimi insan zengin kimi insan fakir kimi sağlam turp gibi :mrgreen: kimide engelli bu dünya da adelet yok

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne imtihanmış arkadaş acı ve ızdırap dolu bir ömür . tanrı buysa ben yokum bu oyunda .hadi yollasın cehenneme .noldu şimdi sınavı kaybettim mi ? bi de bunun için mi ceza var ? oh astığım astık kestiğim kestik . bu mu yani ilahi güç ?

Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.08-2009, 19:47