Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    biricikkk Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Düşüncesizlikmi yoksa duyarsızlıkmı bunu bilemeyiz fakat bu davranışı sergileyen her kim olursa, etrafındaki olaylar ve durumlar çokta umurunda gibi görünmüyor..
    senin yaptığının etkili olduğunu bende düşündüm ama ben senin gibi yapamam açıkçası... bu yüzden de seni tebrik ederim cesaretinden dolayı...

Bir gün boş gördüğüm bize ait park yerine hızlı davranıp benden önce giren oldu.. bu durumda söylemeye bile gerek duymadım. yaptığım elbette doğru değil hakkımı aramam gerekirdi fakat dediğim gibi bu davranışı sergileyen birinden hoşgörü bekleyemezdim...

eminim tartışmaya girerdi....

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim arabam normal plakalı ve ehliyetimde normal.
    Ancak sol ayağım sakat sol ayaktan sakatlar için plaka ve H ehliyet almak çok pürüzlü.

Ben sol ayağım nedeniyle yürüme zorluğu çekerim.
    Bahettiğiniz yerlerde çok sıkıştığımda arabamı bizler için ayrılmış engelli
    bölümlere koyarım ve Özürlüler idaresinden aldığım engelli kartımıda
    herkesin görebileceği şekilde cama koyarım.

Üye
    oğuzata Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/beylikduzu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilere ayrılan yerlere normal insanların park etmeleri çok ağırıma gidiyor..mertere açılan real bize yakın bazen gidiyoruz..allahtan ordaki engelli yerini şimdi kontrollü hale getirdiler yoksa hemen biri giriyordu hemde engelli işaretine bile aldırmadan..engelli park yerinde bulunan arabaların aslında çekici ile çekilmesi lazım ..bina önleride öyle biz oğlumuzu sırtımızda taşıyoruz mahallede bizi herkes tanır öyle olduğu haldde bir bakıyoruz heryer boş olsada adam arabasını bizim yerimize park etmiş..zor engelli olmakta zor insanlarımızda zor..anlayış izan yok..

Üye
    oğuzata Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/beylikduzu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel sizi destekliyoruz biz avrupa yakasındayız aynı sorun yüzünden bizde çok tartıştık aslında engelli yerine konulan araçlar kim olursa olsun anında çekilmeli ve 10 katı cezalı ücret alınıp o parada engelliler için harcanmalı..

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tip serzenişler yıllardır var ve çözülebilmiş de değil. Ben çapı ufak bir aktivist olarak eylemlerle, yürüyüşlerle, toplanmalarla bu işin hallolacağını düşünmüyorum ve nacizane bir fikir beyan etmek istiyorum. Yazılanların hepsini az çok okumaya gayret ettim. Aynı tip bir yazı varsa kusuruma bakmayın. Malum saat geç oldu. Bence kesinlikle çok çok çok önemli sorunlardan biri.

Güvenliğe veya Carrefour'un içinde herhangi birine şikayetin çözüme ulaşmak için yeterli olacağını düşünmüyorum; aynı şekilde orada 15-20-30 kişinin toplanıp eylem yapmasının da. Çünkü orada çalışan insanlar genelde yapmaları gereken en minimum iş neyse onu yapıyorlar. Hemen hemen her iş yerinde de böyle oluyor zaten. Ama hep beraber düzgün bir dille bir mektup yazabiliriz ve o zaman işte 10-15-20-30 kaçsa artık toplanıp Sabancı grubuna gidip iletebiliriz. Yetkiyi verecek olan insanlar onlar. Ordaki adama bu görevin de kendisine ait olduğunu söyleyecek insan o. O bir işveren ve çalışanların sorumluluğu onda.

Yere koooooocaman bir işaret konulmuş üstüne bir de yazı yazılmış ama adam hala gelip o yeri işgal etmeye devam edebiliyor. Ceza uygulatmak engellilerin görevi olmamalı. Bunu oturtmak için tepede birileriyle irtibata geçmemiz gerekir.

Gibi bir düşüncem var ne dersiniz bilmiyorum?

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu olaylar 2 sene önce yaşandı hala daha devam ediyormu bilmiyorum.

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef ediyor. Medeniyetten nasibini alamamış biricik ülkemize bu konuda katkımız olsun çok istiyorum. Sinirlerimi alt üst eden konulardan biri bu benim. Konunun çok önce açıldığının farkındayım. Hatta dün forumu gezerken yeni bir öneri getirilmediği sürece eski konuların güncellenmemesi isteniyordu ama yeni bir öneri getirdiğimi düşünerek yazdım zaten ben de. İşin başını çekmeye de çok hazırım.

Üye
    coolhead Avatarı

Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir anı (2 yıl kadar önce): Ankara Armada alışveriş merkezinde engelli otoparkları işgal edilmişti. Armada o zaman büyük ilanlarla Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi filan seçildiğini afişe ediyordu. Doğru idare katına gidip önce işgali bildirdim, ardından bu ödülü nasıl aldıklarını filan dinleyip, ardından bu durumun hemen düzeltilmemesi halinde ödülü veren ilgili kurum/kuruluş nezdinde girişimde bulunacağımı kibarca ilettim. Sonuç: mükemmel. Hiç bir ihlal görmedim son 2 yıldır.

Bu savaşı diğer yerlerde de veriyorum. İlgili görevli, polis vs. hemen bildiriyorum. Eskiye göre gelişmeler var.

Bir diğer anı: Ankara Panora alışveriş merkezi. Engelli otoparkı işgal edilmiş durumda. Arabamı başka bir yere park ettim haliyle. Park ettiğim arabamdan girişe doğru gelirken, engelli park yerini işgal etmiş birisi arabasına binmek üzereydi. Hemen yaklaştım:

-Beyefendi sizi tebrik istiyorum deyip elimi uzattım.

Beyefendi hiç bir şeyin farkında değil ve sırıtarak o da elini bana uzattı. Ama ne olduğunu anlayabilmiş değil.

-Yüzlerce park yeri varken burayı işgal etmiş olmanız takdire şayan, dedim.

Surat mosmor. Diğer taraftaki hanım (muhtemelen eşi) kekemeli vaziyette.

Adam 10-20 saniye kendine gelemedi. Sonra kem küm. Velhasıl gitti. Ama iyi bir ders oldu sanırım.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine gittik,engelli park yerine gittiğimde ne göreyim,Bütün araçlar engelli plakası olmayan araçlarla dolmuş.Güvenlik görevlisini çağırdık,görevli durumu anlayınca,abi şu 3 aracın çıkamayacağı şekilde çek dedi.
    Bizde aynen öyle park ettik.
    Hastanede işimizi görürken bir anons,06 ....plakalı araç sahibi lütfen aracınızın başına gelin.
    Neyse aracımızın başına gittik.
    Hastanenin saygı değer doktorlarından bir tanesiymiş.

Doktor : Kardeşim böyle araç mı park edilir?
    - Doktor bey,engelli park yerine niçin park ettiğinizi sorabilir miyim?
    Doktor :Biz personeliz kardeşim,sizemi soracağız nereye çekeceğimizi.
    - :Hastane bir kural koymuş,burası engelli park yeri ve yalnızca engelliler park edebilir.Hastane personeli olmanız size bu kuralı ihlal etme hakkı vermez.Kaldı ki,personel park yeri orda,gider çekersiniz.

Doktor yüzsüz bir şekilde aracına bindi,malesef araba çalışmadı

-Hadi doktor

Zoraki aracını çalıştırabildi,doktorumuz böyleyse varın gerisini siz düşünün.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ama engelliliğin doktoru, mühendisi, pilotu, makinisti olmaz ki. Bak işte doktorda engelli. Engelli deyince kolu, bacağı, gözü, kulağı gibi uzuvlarındaki eksiklik olarak düşünmeyelim lütfen.

Yasaklı Üye
    Çakı Dayı Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zor iş ...engelli olup ama aracına engelli plakası taktırmamış olanlar park ettiyse ve sizde onun önüne arabanızı park ederseniz oda zordurumda kalmış olur

dayılık yapazsınız,efendilikte zaten konuyu buraya taşımış
    ciddi bir sorun yasal haklar kurcalanarak işi hukuka taşımak lazım
    yada toplu halde alışveriş merkezlerine gidip eylem yapılmalı
    ilki zaman alır ikinciside doğru yapılırsa ses getirir.

bir komik öneride benden;
    engellilere bu konuda ceza yazma yetkisi verilsin Baba gibi 10 cezadan sonra nasıl tırsarlar

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

okumakla adam olunsaydı sevgili karakaya ooooooo
    ülkemde kimsenin bir diğerine saygısı yok.beni en çok deli edende bu.kim olursa olsun asla hakkınızı yedirmeyin

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Çakı Dayı,
    Hastanenin Güvenliğine sorduktan sonra aracımı parkettik.Şayet düşündüğünüz gibi araçlarında engelli işareti olmayan ama engelli olan arkadaşların araçları olsaydı güvenlik uyarırdı.

Makri ve Sırdaş arkadaşlarımın düşüncesine katılmamak ne mümkün

Üye
    Eddy Avatarı

Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    03:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli bir insan değilim ancak engellilere verilen haklar dahil olmak üzere tüm hakları hak sahiplerinden almaya çalışan duyarsız insanlara karşı mücadele veren bir insanım.

Dün başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum:

Dün engelliler için ayrılmış park yerine park eden bir araç dikkatimi çekti, arabam ile yanaştım, camımı indirdim ve kişinin sürücünün arabadan inmesini bekledim. Arabadan ortalama 35 yaşlarında iki adam indi.

Arabayı kullanan indikten sonra seslendim ve sordum : "Beyefendi bakarmısınız, park ettiğiniz yer engelliler için ayrılmış bir alandır, siz engellimisiniz?"

Adamın cevabı ise şöyle oldu: "Hayır değilim"

Benim cevabım: "Orası engelliler için ayrılmış bir park yeridir" diyerek kendisine levhayı gösterdim.

Adamın cevabı: " Olabilir, sana ne lan? Sen buranın muhtarımısın?".

Benim cevabım: " Evet buranın muhtarıyım ve sen o arabayı oradan çekeceksin"

Şimdi değerli arkadaşlar,devam etmeden önce şunu bilmenizi isterim ki ben engelli bir insan değilim ancak engellilerin hakları dahil olmak üzere tüm hakları hak sahiplerinden almaya çalışan duyarsız insanlara karşı tolerans gösteremeyen aşırı duyarlı bir insanım.Adama verdiğim bu tepkiyi ve ondan sonra olanları yanlış bulabilirsiniz, eyvallah diyorum ve devam ediyorum.

Adamlar küfür ederek arabama doğru yürümeye başladığı anda bende sopa ile birlikte arabamdan indim ve kendimi savunmak zorunda kaldım, sonuç: bende payımı aldım fakat adamlar çok daha zararlı çıktı ve kavgayı ayırmaya gelen güvenlik görevlilerine sığınma gereği duydular. Arabama binmeden önce bağırarak söylediğim son söz ise şu oldu: " Şimdi oraya park etme hakkına sahipsiniz" dedim çünki bayağı bir dayak yemişlerdi. Peki pişmanmıyım? hayır çünki bu ülkede şerefsiz ve duyarsız insanlar kadar şerefli ve duyarlı olan insanlar da cesaretli olmalılar ve birşekilde mücadele etmeliler diye düşünüyorum, aksi halde bu şerefsizlerin dayattığı bir hayatı hem biz hemde çocuklarımız yaşamaya mahkum ediliriz diye düşünüyorum.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili Eddy,

Bu insani duyarlılığınız için sizi kutluyorum.

Ancak böyle bir sıkıntıya girmenize üzüldüm,direk güvenlik görevlisini çağırıp araçlarını çektirtseydiniz daha problemsiz bir çözüm olabilirdi belki.Lakin dediğiniz şu söze katılıyorum,duyarsız insanlar kadar duyarlı insanlarda cesaretli olmalı.

Geçmiş olsun efendim.

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon