Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu siteden bir üye bana özel mesaj yazarak dedi ki:
    • SİZ BİZİMLE DALGA MI GEÇİYORSUNUZ? SAĞLAM BİR İNSAN OLARAK BİZİM ARAMIZDA NE İŞİNİZ VAR?

Evet saygıdeğer arkadaşlarım aynen böyle bir mesaj aldım bu gün

Sağlam bir kimse olarak ben bu mesajdan sonra, böyle güzel bir site ve ortak paylaşım platformunda bunca konuşmanın ve yazının sadece ve sadece havada ve anlamsız bir söz yumağı olduğunu düşünmek istemememe rağmen, aklımdan da geçirerek mutsuz oldum ne yazık ki

Ben her zaman ayrımcılığa karşı, fırsat eşitliğine inanan bir kimse olmaya çalıştım. Düşüncelere açık oldum çoğu zaman. Bazen de karşı çıktım arkama bakmadan. Gerekirse yine ve yeniden yaparım. Hiç de üzülmem yaptıklarımdan. Çünkü üzülecek bir şey yapmamaya özen gösteririrm. Ama bu farklı birşey. Tuhaf bir duygu. Ak ile Karayı bir birinden ayırırsın, Gül ile Papatyayı birbirinden ayırırsın, İnek ile örümceği birbirinden ayırırsın. Yahu arkadaşlar İnsan ile insanı birbirinden ayırmak ne kadar doğru? Biz hepimiz insanız. Engelli yada engelsiz. Siyah yada beyaz, Kumral yada kel ne bileyim çoğaltın çoğaltabildiğinize. Ben inanıyorum ki doğada ki diğer canlılar bizim kadar ayrımcılık yapmıyorlar birbirlerine. :!:

Ben artık bu sitede "Engelli Dostu" yada Engelli engelsiz ilişkisi nasıl yürür" ve hatta "Sen engelli misin ki bizim aramızda ne işin var?" gibi söylev ve kavramların olmamasını hatta artık son bulmasını temenni ediyorum.

Biz eşitiz sadece ve sadece bir bütünün parçalarıyız, o da evrenin o kadar.

Sevgi ve saygı ile kalın.

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Az Önce mesajı akktardığım şahsiyeti isim vermeden tekrar ve yorumsuz olarak yeni gönderilen mesajını aktarıyorum:

"SİZ BİZİM HALİMİZDEN NE ANLARSINIZ? YANİ ENGELLİ BİR İNSANIN NE ÇEKTİĞİNİ DUYGULARINI ACILARINI HİSSEDEBİLİR MİSİNİZ? YÜKSEK BİR KALDIRIMA ÇIKARKEN ÇEKTİĞİ SIKINTIYI,OTOBÜSE BİNERKEN YAŞADIĞI REZİLLİĞİ BİLİR MİSİNİZ? ENGELLİ BİR BAYANA GÖNÜL VERİR MİSİNİZ? DAHA O KADAR ÇOK ÖRNEKLER SAYABİLİRİM Kİ... O YÜZDEN SİZ BİZDEN DEĞİLSİNİZ..."

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O KİŞİ BENİM. HİÇBİR ZAMAN KİMLİĞİMİ SAKLAMAM.

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU DÜŞÜNCELERİMDEN HİÇBİR ZAMAN KURTULAMAM.YAŞADIĞIM O KADAR ACI DOLU HATIRALAR VAR Kİ BİLEMEZSİNİZ. SUNBURN SİZE KARŞI BİR KİNİM YOK AMA ENGELLİ SİTESİNDE ENGELSİZ BİRİ SADECE ACIMA DUYGULARIYLA OLABİLİR.BU ARADA BEN DE SİLAHLI KUVVETLER PERSONELİYİM.SİVİL MEMURUM.TABİKİ ENGELLİ KADROSUNDAN.BURADA BULUNMA AMACINIZ NEDİR? BİZLERİ ANLAMAYA ÇALIŞMAK MI? YAŞADIKLARIMIZI ÖĞRENMEK Mİ? ÇÖZÜM BULMAK MI? SADECE DEĞİŞİKLİK MERAK MI? SİZE BU KADAR YÜKLENMEMİN SEBEBİ SANIRIM YAŞADIKLARIM.SİZE ÖZEL BİRŞEY DEĞİL.SAĞLIKLI İNSANLARA KARŞI ÇOK TEPKİLİYİM .ÇÜNKÜ ÇOK İNCİNDİM.KUSURA BAKMAYIN...

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilknur bu tarz bir düşünceye 2 yıl önce bende kapılmıştım.Emin ol bu, Kendini yıpratmaktan ve başkalarını kırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Seni anlamakla birlikte yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorum..Umarım bunu çok geç olmadan anlarsın.

Bu arada bunların nedeni derin bir Aşk yarası gibi geliyor bana.Tabi bu özeliniz benide çok ilgilendirmez.

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Grafiker
    Bu arada bunların nedeni derin bir Aşk yarası gibi geliyor bana.Tabi bu özeliniz benide çok ilgilendirmez.
    YAPMAYINNN NE ALAKASIVAR YAHUU BEN EVLİ BARKLI BİR İNSANIM
    DAHA NELER VALLA :!:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilknur helvacıoğlu
    SAĞLIKLI İNSANLARA KARŞI ÇOK TEPKİLİYİM .ÇÜNKÜ ÇOK İNCİNDİM.KUSURA BAKMAYIN...
    - BANA GÖNDERDİĞİNİZ MESAJI SAĞLAM OLARAK BİLDİĞİNİZ TÜM KİŞİLEREDE GÖNDERDİNİZ Mİ? YOKSA BANA MÜNASIRAN BİR DURUMMU ?

- SON YAZDIĞINIZ İFADELER DEN ÖZELLİKLE SON BÖLÜM ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ DOĞRUSU."SAĞLIKLI İNSANLARA KARŞI ÇOK TEPKİLİYİM" ŞEKLİNDE YAZILANI. BU YAZILARI DÜŞÜNEREKMİ YAZDINIZ ?

- AİLENİZDE SAĞLAM OLAN KİMSE YOKMU ?

- EĞER VAR İSE ONLARA AYNI ŞİDDETLE TEPKİLİMİSİNİZ ? ( ANNE YADA BABANIZA YADA KARDEŞLERİNİZE )?

- AYRIMCILIK YAPMAK SİZE NE GİBİ ARTI ÖZGÜRLÜKLER YADA BAŞKACA ÖZELLİKLER KAZANMANIZA YARDIMCI OLDU VEYA KAZANDIRDI.?

- ENGELLİ OLMADAN ÖNCE ENGELLİLERE BAKIŞ AÇINIZ NASIL DI ? NE KADAR ZAMANDIR ENGELLİSİNİZ ? AİLENİZDE BAŞKA ENGELLİ VARMI ?

- TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GİBİ MAZİSİ ŞAN VE ŞEREFLE DOLU BİR ORDUDA ÇALIŞMAKTA OLDUĞUNUZU BEYAN ETTİNİZ.BÖYLE BİR ORDUDA GÖREV YAPAN ENGELSİZ ORDU MENSUPLARINA DA AYNI ORANDA TEPKİNİZ VAR İSE BU CAMİADA KALMANIZ SİZE NE TÜR BİR ARTI SAĞLIYOR ?

- YİNE BU FORMDA ( SAĞLIK GÖRÜŞ(LERİNİZ )-SORU/CEVAP BÖLÜMÜNÜN ( ÖZELLİKLE ORTOPEDİ KONUSUNDA DOKTOR SEÇERKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN.YOKSA...) ŞEKLİNDE BİR BAŞLIK AÇARAK BÖLÜM YÖNETİCİSİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE BİR ÇOK KİŞİYİ YAZILARINIZ İLE KONUYU AÇIKLAMADAN,SALT DUYGULARINIZ İLE YÖNLENDİRME/MEME YAPTINIZMI?

- SAKIN ŞAHSIMA YADA BENİM GİBİ OLAN SİTE ÜYELERİNE KARŞI BU DURUŞUNUZUN,BAŞINIZA GELEN MÜESSİF VE TALİHSİZ BU OLAYDAN SONRA DEĞİŞEN/MEYEN DÜŞÜNCELERİNİZDEN KAYNAKLANIYOR OLMASIN ?

SAYGILARIMLA.

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Grafiker
    YAPMAYINNN NE ALAKASIVAR YAHUU BEN EVLİ BARKLI BİR İNSANIM
    DAHA NELER VALLA :!:
    Yok sunburn seni kastetmedim. :lol:

Üye
    ateist31 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de engelli olmayan biriyim ama engelli mücadelesine katkı yapmayan bir kişi olmamak için bu siteye üye oldum.
    Bir vatandaş olarak engellileri tanımak,toplumdaki görevimi öğrenmek ve mücadeleye omuz vermek için buradayım.
    Bir gün engelli olursam 'Türkiye de engelli olarak yaşamak zor değil' diyebilmek için buradayım.

Sevgi ve saygılarımla.

Üye
    Sgrboy Avatarı

Son Giriş
    26.05-2011
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Her insanın yeni bir düsünce yeni bir bakış açısı olduğunu düşünerek burdayım. Kendi fikirlerim önemlidir ama etkileneceğim fikir ve düşüncelerinde olabileceğini bilecek kadar zekiyim.Engelliler nasıl acı çekiyor, nasıl bir acının içindeler diye sadistce bir düsünceye de sahip değilim. Olayları düsünce boyutunda irdeliyorum.Hepimiz bu toplumun bir parçasıysak ve ilişkilerimizin daha samimi ve sağlam temellere oturmasını diliyorsak birbirimizi daha yakından tanımalıyız. Bu yüzden engelli arkadaşları tanımayı istiyorum.Bundada yanılmadığımı bu başlık altında rahatca görebiliyorum.Biliyorumki toplumun bir bölümünde rahatsızlık varsa o tüm topluma yansır.Rahatsızlıkları gidermede bir nebze faydam olsun diye burdayım.
    Saygılar.

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

ya arkadaşlar bu ne fıtına böyle,sabah sabah iki başlık okudum herkes birbirine saldırır olmuş..ve ikiye ayrılan gruplar ve her grupa dahil olmaya çalışan insanlar..yapmayın allah aşkına..nedir paylaşılmayan siz buna değinin...biri birine sarkıntılık yapar(bu diğer konuda var olan bir yazıydı) bir başkası ben engelliyim sen değilsin polimiği...yapmayın ne olur..kimsenin kimseye kırdırılması,ve kimsenin incinmesi gerekmiyor...herkesin yaraları vardır..ascı dolu zamanları bunları kimse es geçemez...ama şu da bir gerçekki;bu kimsenin kimseye düşmanlık beslemesine sebep değil...tartışılacak o kadar çok konu paylaşılacak o kadar çok sorun varki..bunlarla birbirimizi üzmeye kırmaya gerek varmı? bence yok...bu konun kapanmasını istiyorum ben..

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SUNBURN SİZE HAKSIZLIK ETTİĞİMİN FARKINDAYIM.ÇOK ÖZÜR DİLERİM.ASLINDA BÖYLE BİRİ DEĞİLİM AMA DÜN SAĞLIK YÖNÜNDEN CİDDİ SIKINTILARIM VARDI. GEREKSİZ YERE KIRDIM SİZİ. HERKESİN ÖNÜNDE SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

ilknur, sen ne cüretle hiç tanımadığın, yazışmadığın, hakkında (sakat olmadığını bilmek dışında) hiç bir bilgiye sahip olmadığın biri hakkında böyle bir mesajı o kişiye özel mesajla gönderebiliyorsun? Yani bu hakkı nasıl kendinde buluyorsun kardeşim?
    Yolda yürürken, okulda, iş yerinde, otobüste... hiç tanımadığın, sakat olmayan biri yanına yanaşsa ve "lanet olsun sana, Allah vermiş belanı zaten sakat kalmışsın, defol git burdan, tiksiniyorum sen ve senin gibi sakatlardan, toplumun estetiğini bozuyorsunuz, gidin şehrin dışında bizlerden uzak yerlerde yaşayın, lanetinizi bizlere de bulaştırmayın..." dese, ne hissedersin?
    Bence sakat olan senin, sakat olmayan sunburn'a yaptığı (kelimeler farklı olsa da) aynı şey.
    İçinde biraz aşağılık kompleksi, biraz yaşamdan nefret, biraz isyan, biraz topluma kızgınlık, biraz saygısızlık... olan acayip bir duygu fırtınası yaşıyorsun gibi geliyor bana. Sahi, tüm tanıdıkların, ailen de sakat mı? Onlar anlayabiliyor mu seni?

Biz bu siteyi sakatlara iyilik olsun diye kurmadık ve bunun için yaşatmıyoruz. Bu sitenin kuruluş amacı toplumsal bir hastalık olan AYRIMCILIK konusunda TOLUMSAL OLARAK farkındalık yaratmak ve bu lanet hastalığın içimizden söküp atmak. Kör topalı, sağır tekerlekli sandalyeliyi, sakat sakat olmayanı, sakat olmayan sakatı, kadın erkeği, erkek kadını, heteroseksüel eşcinseli, Müslüman ateisti, Alevi Hıristiyanı, Türk Kürtü, Ermeni Çerkesi, zengin fakiri... ötelemesin, ayırmasın diye, herkes birbirinin hakkını savunsun diye yazıp çiziyoruz burada.
    Karşımızdakilere "sakatlara ayrımcılık yapmayın" derken, aynı zamanda sakatların sakat olmayanlara ayrımcılık yapmamasını, erkeğin kadına ayrımcılık yapmamasını söylemek ve dahası yapıldığı yerde karşısına dikelmek için buradayız.

Bununla birlikte, çok yaygın olmadığını düşündüğüm, sakatların sakat olmayanlara ayrımcılık yapması durumunun böyle dillendirilmesi değişik bir deneyim site için. Mutlaka İlknur gibi düşünen üyelerimiz de vardır... Bu arkadaşlarımız bu başlığa görüşlerini yazsınlar lütfen. Ben ya da başkaları aksi görüş yazdı diye yazmamazlık etmeyin. Sadece tek bir şey rica ediyorum, o da konuyu kişiselleştirmeyin. Yani sunburn-ilknur arasında değil bu tartışma. Ve lütfen saygılı olalım...
    Evet,
    Neden sakat olmayanlar bu sitede olmamalı?
    Neden sakat olmayanlardan nefret ediyorsunuz?
    Bir insan sadece sakat (ya da değil) diye kendinizi ona yakın hisseder misiniz?
    Sakatlık sizin için "bir şey" midir, yoksa herşey" midir?
    Siz sakat olmayanları aranızda istemediğinizde, sakat olmayanların da (çoğunlukta olduğu) yaşam alanlarında sakatları istememesi ikilemi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Tartışalım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN OTURANBOĞA DÜN AKŞAM HATA YAPTIM FARKINDAYIM.DİYORUM YA BEN BÖYLE BİRİ DEĞİLİM.SAĞLIK YÖNÜNDEN SIKINTILARIM VAR BU GÜNLERDE İSYANLARDAYIM.BU YOĞUN DUYGULAR İÇİNDEYKEN SİTEDE GEZERKEN SUNBURN NUN YAZISINI OKUDUM.DİYORUM YA ÇOK HATALIYIM.YAPTIĞIM ÇOK YALNIŞ VE ÇİRKİN BİR DAVRANIŞ.AZ ÖNCE DE ÖZÜR DİLEDİM SUNBURN DAN ZATEN.ONUN OLAYLA HİÇBİR İLGİSİ YOKKEN GİTTİM ONA ÇATTIM.SAÇMALADIM İŞTE.YÖNETİCİMİZ OLARAK SİZDEN DE ÖZÜR DİLİYORUM.BENİM YAPTIĞIM ÇOK YALNIŞTI DÜN AKŞAM.ÜSTELİK BANA YAKIŞAN BİR DAVRANIŞ DA DEĞİLDİ.O KADAR ZOR DURUMDAYIM Kİ BU GÜNLERDE KENDİMİ BİLE TANIYAMAZ OLDUM.GEÇECEK.KUSURA BAKMAYIN.

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ilknuru anlayabiliyorum bazı yaşadıklarımız bize bunları düşündürebiliyor tabiki her insanı aynı kefeye koymak yanlış zaten ilknurda bundan dolayı özür dilemiş hatasını anlayıp. Bizler tabiki bir bütünlük içinde olmak isteriz engelli engelsiz farketmez ama ister istemez insanin içinde küçükte olsa bir şüphe oluşuyor ve ilknurunda bu soruları size sormasını doğal karşılıyorum fakat sizin verdiğiniz tepkiyide aşırı buluyorum eğer engelli insanlarla iç içe olmak istiyorsanız böyle bir tepkiyle değil daha ılımlı yaklaşabilirdiniz diye düşünüyorum affınıza sığınarak ne yakın olursanız olsun ne kadar anlalıyorum diyebilsenizde BUNU YAŞAYAN BİLİR hiç bir şeyi yaşamadan anlayamazsınız.

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    EVET DENİZCE. NE KADAR GÜZEL YAZMIŞSIN. "BUNU YAŞAYAN BİLİR" ÇOK DOĞRU ARKADAŞIM...

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon