Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sunburn'ün ve oturanboğa'nın söylediklerinden farklı şeyler söylemeyeceğim için direkt olarak selda'ya birşey diyeceğim;

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SELDA_AKDAG
    Çok basit önce şaşırırdım her normal insan gibi, sonra da kendimi toplayarak bu kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını ya da çok zor günler geçirdiğini düşünür ve hedi leynn ordan derdim.
    emin ol bunları anca içinden dersin, hadi dışından da söylebildin ama o günü o günün akşamını huzursuz geçireceğinden ve bu yaşadığını kolay kolay unutamayacağını "belki gülmek için de olsa" garanti ederim sana

ilknur'a;

bu sitede 7000'in üstünde üye var, pek çok da engelsiz üye var. Herbirimizin hayat hikayesi, tecrübeleri nice filmlere taş çıkarır.. Ve yaşanılan ya da hissedilen hiçbirşey alakasız birini kurban edebilme hakkını vermez bizlere.

madem bu kadar doluydun, engelsiz olanların bir listesini çıkarıp topuna mesajını atsaydın daha farklı olurdu durum. Kimsenin kimseyi sorgulamaya hakkı yok bence, bir başlıkla tartışmaya açarsınız konuyu "aramızdaki engelsiz üyeler neden burada?" diye, emin ol herkes seni aydınlatır, tartışacaksan da oradan devam edilir herkes aydınlanırdı. Burası bir paylaşım platformu ve herşeyden önemlisi engelli-engelsiz burada tartışmayı bilen medeni insanlar çoğunlukta

saygılar, sevgiler

Üye
    Yavuz Avatarı

Son Giriş
    02.06-2010
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden yaşadığımız bir takım sıkıntı ve zorlukları çevremizdeki hiç tanımadığımız insanlara malediyoruz. Buna hakkımız var mı bence Bülent abi çok güzel özetlemiş. İyi ki sizi tanımışız sunburn.

Üye
    senem Avatarı

Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    fethiye -mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN İlknunu anlamaya çalışıyorum ama yapamıyorum biz zaten hep beraber yaşamıyormuyuz saglıklı insanlarla ailemizden nefretmi edelim benim ailemde herkes saglıklı ama beni en iyi anlayan onlar kusura bakma arkadaşım yanlış yapmışsın ve çok iyiki yanlışını hemen anlayıp özür dilemişsin olayın bu yanı çok güzel .fakat Bülent beyin yorumları biraz sert bi tavırla yazılmış bu arkadaşımızın o anki ruhsal halinide göz önüne almalıydı diyorum.herhalde yöneticilik sıfatını kullanarak bu kadar bi sert tavır takınmış diyorum.

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bu konudaki düşüncem şu

İlknur sunburnu hedef almış daha önce yaşadıklarının intikanımı almak istemiş ama sunburn tanıyormusun ilknur bence kendine acımaktan vazgeç herkesi aynı kefeye koyma tanımadan kimseyi yargılama...

Ve cemin dediği gibi insanız niye engelli kelimesini kabul edersiniz ki onu anlamıyorum. Cem takma kafana herkes böyle değil merak etme

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya bende seninkide engelmi diyene rasladım bu sitede ,alla allaaaaaaa engelin sınırı var sanki ,aynı şey spor salonunda da gelmişti başıma kilo vermeye gelenler zorlandıkça bana dalaşırlardı ne işin var senin burada ya valla işte boynum ağrıyor ,belim ağrıyor merdiven çıkarkene çok yoruluyorum diye saf saf kendimi savunurdum ,her yerde bu ayrım var, bence takmayın çok fazla bunu

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlknur hanım

Siz hatadan döndünüzde olay hala devam edip gidiyor.Aslında yazacağım şey sizi kınama değil.

Aksine sizi kınayanları kınamak istiyorum.Özür dilenmiş ve olay kapanmıştır bence.

Hatasızlık Allah a mahsustur.
    Hatada inat etmek ise İblise yakışır.
    Hatadan dönmek özür dilemekte Adem ve nesli Müminlere.

Özür dileyerek insanlığınızı çok güzel bir şekilde gösterdiniz.

İnatla sizi kınamaya devam edenler ne gösteriyorlar acaba.....

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E BENDE MERAK EDERİM BAZEN SAĞLAM BİR İNSANIN BİZİM ARAMIZDA NE İŞİ OLABİLİR DİYE VE SONRADA DERİMKİ DEMEKKİ SEVİYOR BİZLE OLMAYI

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: denizce
    ilknura verilen tepkide o arkadaş empati kurdumu ben hiç sanmıyorum eğer kursaydı bu kadar tepki vermezdi. Yineliyorum bizim kapımız herkese açıktır her ne kadar engelli olmayanları bize kapısı her zaman açık olmasada.
    Ben Bu yazıdan fazlaca bir şey anlayamadım.

Birincisi olayları lütfen kişiselleştirmeyelim.Bu bölümde tartışılan konu İlknur ile Sunburn'un arasında geçen mesaj trafafiği değildir. Empati meselesinde ben kendisine böyle bir mesajın neden bana gönderildiği konusunda saygısıslık etmeden düzgün ve yalın bir dilde anlamaya çalışarak soru sordum.

Denizcenin son satırlarında yazdığı bir bölüm vardı

"BİZİM KAPIMIZ HERKEZE AÇIKTIR.( BURAYA KADAR GÜZEL ) HER NE KADAR ENGELLİ OLMAYANLARIN BİZE KAPISI HER ZAMAN AÇIK OLMASADA"

Ne yazıkki ayrımcılığın düşüncede ki izlerini bir türlü silemiyoruz.Yukarıda ki kelimelerde bir genelleme yapmışssın denizce.Bence son derece yanlış.Evet diyor ve yanlış olmadığını idda ediyorsan nedenlerini somut ve belli kriterlere dayandırarak ve oturanboğanın sorularına cevap getirerek ortaya koymalısın.Aksi takdirde idda sadece havada kalan bir toz zerresinden ibaret olur.

Saygılarımla.

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn

Birincisi olayları lütfen kişiselleştirmeyelim.Bu bölümde tartışılan konu İlknur ile Sunburn'un arasında geçen mesaj trafafiği değildir. .
    sayın sunburn

olayı özelden foruma taşıyıp kişiselleştiren özelleştiren sizsiniz bence.

size özelden gelen hakaret bile olsa bu özelde kalmalı değilmiydi.

örneğin bana böyle bir davranışla bi arkadaşım özelden bana yazmış olsaydı onun karşılığını özelden cevaplar ve hatalıysa özelden özür dilemesi ile olayı kapatır giderdim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yahu arkadaşlar, bu ne kırılganlık böyle?! 'cüret' kelimesinin nesi kötü? Gören de küfür felan sanır. Üstteki mesajlarımdan birinde konuyla ilgili görüşümü yazdım..

Sunburn buraya başlık açarken isim vermedi ki Uğur. Yani olaya kişisel bakmadı. Eğer İlknur kendisi "benim" diye yazmasaydı, kimse bilmeyecekti, ve kişi değil konu tartışılacaktı.
    Ve halen konuyu kişiselleştirmeyin istiyorum. Konu, sakat olanların sakat olmayanlara duyduğu (hemencecik ortaya çıkma potansiyeli taşıyan) nefret/kızgınlık. Bu tür duygusu olan arkadaşlarımız buyursunlar bu duygularını gerekçeleriyle birlikte bizlerle paylaşsınlar..

K,mse kimseyi üzmek istemiyor. Zaten sunburn-İlknur arasındaki tartışma da tatlıya bağlandı..
    Şimdi lütfen konuya odaklanalım, kişilere değil...
    Cevabı aranan sorular: http://www.engelliler.biz/forum/view...=238234#238234
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugurozaltin

Ne alakası var acaba anlayamadım doğrusu ?

Konu bana yollanan mesaj değil. yada benim kendisine yolladığım mesaj hiç değil. burada konu olan " ENGELLİLER İLE ENGELLİ OLMAYANLAR ARASINDA BİR AYRIMCILIK VARMI YOKMU? VAR İSE NEDENLERİ NİÇİNLERİ?" Amaç nal gibi de bu olayı form'a taşıyıp belkide bu sitede var olan bir çok engelli engelksiz ayrımı yapan kişilerin bneden böyle davranma yoluna gittiklerini öğrenebilmek ve tartışmak.Ben tartışma konusunu açarken isim belirtmedim.İlknur hanfendi kendisi belirtti.Bence bunları konuşmakta hiç hata yok.Hata konuşmamak ve susmaktadır.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen öyle. Kişisel bir başlık olarak açılmadı zaten bu başlık. Bülent de mesajlarında üstüne basa basa söylüyor...

Lütfen mesajlarımızı genel bir sorun gibi görerek yazalım...
    Cevabı aranan sorular: http://www.engelliler.biz/forum/view...=238234#238234

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Biz kesinlikle ayrım yapmıyoruz.
    2- Bu konuyu engelli-engelsiz diye bi ayrımcılık varmı diye bi başlık açılması doğru olurdu, bi arkadaş bana böyle dedi diyerek değil;
    3-Sizin ayrımcılık yapılıyor diye yazdığınız şeyi biz toplumda heran
    yaşıyoruz.
    4-Arkadaşın o günkü ruh haline saygı gösterebilirdinizki o hatasını anlayıp özür diledi.
    5- Bizim kapımız herkese açık dedim evet bazı insanların olmasada yazaktım amacım herkesi bu katagoriye koymak değildi.
    6-Engelli olmayan insanları niçin sevmiyorsunuz gibi bi soruyuda kabul etmiyorum çünkü seviyoruz.
    7-Bu konu başka başlık altında tartışılmalı, benim en büyük tepkim bu başlık altında tartışılması.
    8-Bülent Beyin sert uslubuda hoş değil.
    İnşallah bu konu burda kapanır.
    Saygılarımla

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DOĞRUDUR UTOPYA.. OTURANBOĞA İLE AYNI ANDA YAZDIK. O YÜZDEN BÖYLE ÇIKTI.

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SELDA_AKDAG
    Kendimi kobay gibi hissediyorum, ne hisseder Selda, ne yapar ne yapmaz Selda,... vs vs :lol:
    (Bu kısım şakaydı lütfen kimse üzerine alınmasın)

Dante'ye cevabımdır:

Hey gidi heyy biz ne badeler atlattık, feleğin çemberin kaç kereler geçtik diyecek yaşta henüz değilim. Zaten Bülent'in sorusu da kötü bir senaryo, böyle bir hakarete maruz kalırmıyım/mıyız? çok düşük bir olasılık. Kaldı ki diyelimki kaldık aklı selim biri böyle davranmaz. Hadi onu da geçtik dünyada o kadar acı şeyler oluyor ki arkadaşım, savaşlar oluyor, insanlar ölüyor, katlediliyor, vs ...bu tarz bir diyalog için kendimi üzeceğimi hiç ama hiç sanmıyorum...

Sevgilerimle

senin aklı başında tavrını ve hayata engelli biri olarak duruşunu takdir ettim. Sen de engelli olarak belli bir çitayı aşanlar arasındasın. Ama unutmamak lazım; engeliyle barışık olmayan, tanrım beni baştan yarat diyebilen insanlar da var, keşke dünyada açlık var buzullar eriyor global tehlike felan varken buna mı kafamı takacam diyebilse herkes :)

yanlış anlaşılmasın kişisel bir atışmaya girmek değil niyetim, çünkü uzar gider bu şekilde, siz direkt cevabım diye bir önceki söylediklerinizi tekrarladığınız için yazıyorum :)

ayrıca insanlar kelimelere takılmak yerine bu konuyu tartışmaya yönelseler ne güzel olur, bir olay tatlıya bağlanmışken apayrı olaylar çıkacak yoksa ne gerek var bunlara..

saygılar sevgiler

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon