Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bence verilenler çok az. Engellilerin yaşam standardı daha yüksek olmalı. Bakım aylığı degilde engelli arkdaşlara iş verilirse daha güzel ve olumlu olur. Madem ki 8,5 milyon nufüsumuz var bir de meclis te bir bakanlık olmalı. AMA BU HAKLARI ALACAGIZ İNŞALLAH. MUCADELEYE DEVAM.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yeni engelli yasanın yürülüğe girmesi ile engellilerin bazı haklarını kaybetmesi ve kaybedecek olması gibi mağduriyeti olan arkadaşlar burada toplanıp mücadele verelim.Bu başlığın altında sadece memnun olmadığmız konuları siyasi bir ortamda tartışıp yazalım.Yeni yasadan memnun olan arkadaşlar ise memnuniyetlerini Yeni engelli yasası ile kazananlar başlığı altında toplanıp memnuniyetlerini dile getirsin ama memnun olmayan arkadaşların başlığına girip mücadelelerine yorum yapıp tökez olmasınlar.Memnun olan arkadaşlar memnuniyetlerini belirtip siyasilere başarıların devamını dileyen bir mail atabilirler.Memnun olmayan arkadaşlar kendi başlıkları altında başlık altında toplanıp sorunları tartışıp sorunları madde madde özetleyip gerekli makamlara e-mail atabilirler..En azından bunu yapmalıyız.Yoksa bir yere varamayız bu kafayla burada sadece birbirimize sorun anlatmaktan artık birhal olduk

.İlk önce benim bu yasa ile kaybettiğm haklarımdan bahsedeceğim.Yeni yasa ile özürlük oranları cetveli beni mağdur etti.2004 de aldığım raporu %46 oranlı raporu tekrar alamıyorum dolayısıyla artık hiç bir haktan faydalanamıyorum.Benim gibi mağdur olan insanda çok forumlarda görüyoruz MEB için yeni rapor çıkartmaya korkuyor millet artık yılan hikayesine döndü lafın kısası devlet artık bizi özürlü olarak görmüyor.
    Bu oran cetveli eski haline dönmeli engellilerin mağduriyeti giderilmelidir.Yeni engelli yasası bana göre şişme balondur.Uçan balon diye bize yutturmasınlar.Lütfen mağduriyeti olan diğer arkadaşlar da yazsın bunları maddeleştirip hep mirlikte mail atalım.Bu sırada memnum olduğum konularıda öteki başlığa yazacağım.ama lütfen yasadan memnun olan arkadaşlar bu başlığa girip girip keyifsiz yorum yapmasınlar ama destek verecekse o başka....

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1999 YILINDAN BERİ %40 RAPORUMLA BU ZAMANLARA KADAR GELDİM.AMA BUNDAN SONRA YOK.2 SENEM VARDI EMEKLİLİĞE NE YAZIKKİ ÖZÜRLÜ DEĞİLMİŞİM ARTIK ÇÜNKÜ RAPOR ORANIM %16 imiş ne deyim ben 10 sene öncede aynı gözlüğü takıyorumdum şimdide aynı gözlüğü takıyorum.
    daha ne diyim....

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mücadele etmeliyiz birlik olup mail atalım kurumlara en azından boyle yapalım kazanılmış hakları elinden giden engelli çok birlik olmalıyız

zaten burda amaç özürlü sayısı yarı yarıya indirmek başka bişey değildir.

Burada yeni sistemi uygulamaktaki amaç 8.5 milyon özürlü sayısını aşağı çekmektir.Ağır özürlü sayısı zaten az onada iyi bir engelli aylığı bağlayıp hem biz çok işler yaptık havalarına giriyorlar.Milyonlarca özürlü bu yüzden haklarından oldu.Bu sistem resmen bizi salak yerine koyup yüzümüze sırıtıyor.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bülent bey konuyu çok iyi toparladınız teşekkür ederim bir çırpıda en önemli sorunları dile getirdiniz.yalnız benim istediğim bir araya gelip toplu halde mail atarak kurumlara baskı yapmaktı.bir mail adres listesi hazırlayıp bunlara hepimizin mail atmasını sağlamalıyız.bu kurumlar gerek hükümet gerek siyasi yada dernekler gibi nerede etkili olabileceksek oraya hepbirlikte mail atabiliriz.bir tık bize çok değil bence ayrıca tedaş doğalgaz telekom toki indirim yapması için onlarada mail ile baskı kurabiliriz.bir yerden biryerden başlayalım yoksa böyle derdimiz bizi gerecek bu sıcaklarda

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Engelliler olarak AKP dönneminde kazanımlarımız kayıplarımız nelerdir?
    Varsa olan kazanımlar nelerdir ,yeni mağduriyetler verilen kazanımlar içinmi oluştu?
    Fikirlerinizi bekliyorum mod arkadaştan ricam bunu ankate cevirebilirmi?

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İsyan etme şükret

Unutmaki ülkemizi müstehAK parti yönetiyor

ben halimden memnunum engelli kimliğim olmasına rağmen devletimde sağlam statüsünde görünüyorum

tekrar diyorum ki,

İsyan etme ŞÜKRET..!!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12