Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ya umutlarda biterse Avatarı

Gerçek Adı
    nazım
    Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    ankara/pursaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde bir fikrim nacizane .bülent beyin kontrolünde yüz tane istek çıkartalım herkesi kapsayacak şekilde bu isteklewr yazıcılardan çıkartılıp ekine herkez sağlık raporunun fotokobisinide ekleyip imzalayalım meclis insan haklarınamı olur yoksa direk başbakanamı olur onu tartışır göndeririz bildiğim kadarıyla burada binlerce üye var ses getirir ümidindeyim.....NE BUYURDUNUZZZZZ

Üye
    asabi eş Avatarı

Gerçek Adı
    erol
    Son Giriş
    06.06-2010
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bir önerim olacak. nasıl yaklaşırsınız bilemiyorum.

günlük yaşamda karşılaşılan tüm sıkıntılar bir metin haline getirilse,
    bu metinde sorunların çözümü için küçük önerilerde bulunulsa ve bu metin, her yere, (sorunun muhatabı olan tüm kesimlere kuruluşlara, basın kuruluşlarına) gönderilse belli bir sonuç alınabilir mi?

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bülent halkımızın temel bilinci önder aramaktan geçiyor galiba.
    Buyur öne geç, biz arkandan gelelim.. Sen bize yol göster, biz yolu görelim..
    Dikkat et! Çoğu zaman yol bulunmayınca da teneke bağlamakta sakınca görülmez..
    Şaka bir yana, neden önder aranıyorda 4 maddelik anayasa taslağı üzerinde anlaşılıp örgütlü mücadele için insanlar bir araya gelemiyor..
    İşte bu anayasa taslağı .. Gülelim bari azıcık.. İster keyiften,ister sinirden..
    1- Devlet evlenen engelliye ev, araba ve iş konusunda yardımcı olur..
    2- Engelliye uygun olmayan hiçbir ulaşım aracına ruhsat verilmez..
    3- Engelliye uygun olmayan meskenlerin satışı yapılamaz..
    4- Engelliye uygun olmayan hiçbir eğlence,sosyal tesis ve kültürel yapıya çalıştırma ruhsatı verilemez ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ya ya

Yaşar Kemal'in Ortadirek, Yer Demir Gök Bakır, Ölmezotu üçlemesi varıdr... Orada bir Taşbaş vardır. Yaşar Kemal'in kusursuz canlandırdığı bir karakterdir bu Taşbaş. Ekşi'den aktarırsam...
    Fukaralık ve çaresizlik içinde yaşayıveren köylüler borçlu oldukları ağa'nın bir gün kapılarına dayanmasından korktukları için, "ermiş" diye saygı duydukları, taşbaş'tan yardım dilenirler. hastalıkları tek dokunuşta iyileştirdiğine, yeri göğü pril pırıl edeceğine inandıkları taşbaş onlar için hayatlarını devam ettirirken peşine takıldıkları bir umuttur yalnızcasına. taşbaş efendi, köylüleri bu hülyadan kurtarmak için, "değilim, haşa, sıradanım, ermedim" dese de etkili olamaz ve lakin bir süre sonra kendisi de bir ermiş olduğuna inanmaya başlar.
    Roman, taşbaş'ın, "acaba hakikaten ermiş miyim" diye yaşadığı gelgitler üzerinde destansı bir şekilde akıp gider... Sonunda, Taşbaş kendisi de inanır erdiğine! İnanır inanmasına ama, bir süre sonra ne olur biliyor musun: "taşbaş efendimiz" diye taşbaş'ı ermişliğe yükselten köylü, taşbaşı kendi elleriyle öldürür ve kırklara karıştırır garibi!
    Vay anam diyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayhan Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ne yapmak lazım sorgulamak lazım önce gerçekten biz bir şey yapabildikmi diye elbette söz konusu mecliste vekil olması değil varda ne oluyor çok basit bakın ATOKSAL yazmış oturduğum sitede rampa yaptıramıyorum diye aslında en doğal hakkı eğer daire kendininse valiye yazacana mahkemeye verse sorunu çözer çünkü yasal hakkı o rampa rampayı vali yapmaz ancak yönlendirmesi lazım söz konusu daire kendilerine ait ise yok kiracı ise ev sahibini ikna etmeli sorunu çözülür.
    işaret lisanı ile tv izlemek en doğal hakları işitme engellilerin ama düşünün ki henüz haber alma özgürlükleri bile kısaıtlı yanılıyorsam düzeltin lütfen bir tek TRT 2 de var işaret lisanı olan haberler belirli bir saatte yani özel kanallar henüz böyle bir olayın farkında bile değiller şov programları isteseler işaret lisanı ile tercüme debilirler yayınlarını beyazıt öztürk mesala okan bayülgen mesala kaldıki beyaz bir çok engelli programına katkı sağlayan bir arkadaş ama söz konusu kendi yayınları olunca neden yapmazlar bilemem.
    örgütlü olmak lazım ama gerçekten örgütlü laf olsun diye değil dernek bana ne verecek mantığı ile değil ben derneğe ne verebilirim mantğı ile olmalı örgütçülük.
    başkalarının ne verebildiği değil bizim ne alabildiğimiz önemli diye düşünüyorum elbette şahsi düşüncem kırmak değil maksat kimseyi sevgiyle kalın.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Yaşar Kemal zaten diri (Dha uzun süre yaşar umarım)ve bildiğim kadarı ile Bülent beye de yakın oturuyor.. Bir sormakta sakınca görmem ben.. Onun kültürümüze çok şey kattığı insanlarız biz..

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bülent abi bu yönde önder sen olmalisin bunda çekinecek hiç bişi yok çünkü en doğal haklarimizi talep ediyoruz özellikle 38bin engelli memur kadrosu.

Abi 5-6aydir sitenin üst tarafında sürekli EMEKLİLER ALOOOO! diye bi banner var sen isteklerimizi ve mail adreslerini yaz o bannere ekle 1hafta içinde o banneri görüp ilgili yerlere isteklerimizi toplu mail atariz tıpkı"arabam benim bacaklarim" kampanyasi gibi

Üye
    asabi eş Avatarı

Gerçek Adı
    erol
    Son Giriş
    06.06-2010
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım yanlış anlattım. medya "biz böyle düşünüyoruz"la pek ilgilenmez zaten.
    hazırlanan metin de somut öneri kapsamında gidilmeli.
    örneğin, yeni yapılan tüm kamusal alan içeren binalarda engelliler de düşünülerek gerekli önlemler alınmalıdır, denilse ve bu amaçla inşaat mühendisleri odası, mimarlar odası, belediyeler derneği, imar bakanlığı, tse (standart belirlemek amacıyla) ile ön görüşmeler yapılsa ve bu bir duyuru ile dile getirilse.
    en azından böylesi bir çalışma yapılabilir mi? bu tartışılsa. + ları - leri ortaya konsa. öncelikleri belirlense...

yakınmaktan başka birşeyler yapılabilmeli diye düşünüyorum. elbette kamuoyu öyle pat diye oluşmaz, belki de bir kaç yıl alır. ama böylesi bir çalışma, ileride oluşabilecek bir platformun ilk adımları olabilir.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

yazima eklemek istediğim bir kaç önerim daha avar.

-bazi illerde engellilere toplum araçlari,vapurlar,trenvaylar üçretsiz bu üçretssiz yararlanma hakkı sadece 4-5 şehir ile sınırli ama türkiye 4-5 il ile sinirli değil 81 il var ve 81ilimizdede engelli arkadaşlarimiz var ortada bir hak varsa eğer bunun türkiyeye genelinde kullanmamiz en doğal hakkımiz tipki 65 + üstü yaşlarimizin türkiye genelinde toplu taşima araçlarina,vapurlara,trenvaylara üçretsiz binme hakkı(yasasi) nasil çiktiysa biz engellilerede bu hakkimizi türkiye genelininde üçretsiz binme hakkini talep etmemiz en doğal hakkımız olmali diye düşünüyorum.

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım.
    özel sirkette calışıyorum .
    personel muhasebe vs. bir cok işe elimden geldiği kadarıyla yapmağa
    calışıyorum.
    bu da yetmezmiş gibi satış pazarlama işinde ki işleri yapmamı istiyolar
    hayret ya

Üye
    koçero Avatarı

Son Giriş
    16.09-2010
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    istanbullll
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iremsuya...

bende sorunlarımızın siyasal olduğuna ve çözümünde ancak bu yolla olacağına inanıyorum. bunun olabilmesininde en önemli adımın ekonomik bağımsızlığı olan bir teşkilatın var olmasıyla mümkün olacağını söylüyorum. kişilerle değil!

diğer bir hususta:

bireysel girişimleri her ortamda yapıyoruz. bu sitede bile sorunlarımız dile getirmeye çabalıyoruz.
    bireysel olarak ben bir çok video yaptım. engellilerin sorunlarını anlatan. bu videoların linklerini bu siteye yazdım. istedimki üyeler bu videoları izleyip facebook gibi sitelerde paylaşarak dağıtsınlar. böylelikle sesimizi bir nebze olsun duyuralım.

gel görkü engelliler biz ekibi bu linkleri kaldırmışlar!

yorum sizin......

Üye
    koçero Avatarı

Son Giriş
    16.09-2010
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    istanbullll
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    propaganda yapmaksızın siyaset mümkünmü?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12