Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mkibar26 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2007
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    ESKİSEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dünyanın hiç biryerinde olmayan çalışan insanları sömüren ve onları kullanan iş çevreleri yok ama bu düzene hayır diyende yok ülkemizde buda neden ileri geliyor insanlarımız sadece karın doymasını yeterli görüyor insanca yaşama isteğimizi dile getiremiyoruz tepki yok insanımız herşeyi yutmayı öğrenmiş onları susturmuşlar
    baksanıza engelli arkadaşlar devlet her işyerinde %5 özürlü çalıştırma kontenjanını zorunluğu getirdi ama uygulamakata aciz bir devlet anlayışı buda kendi ülkemizde ama birşey varki zengi ülkelerde olmayan özenti ve iyi yaşam gözderişliği etrafınıza bakın her yaştan insanın elinde son teknoloji cep telefonları diyeceksinizki insanlar karnını zor doyuruyor ama kendilerini iyi yaşamak ve gösteriş düşüncesindende vazgeçmiyor bu durum neyi gösteriyor gerçekte çok cahil ve mantıksız bir millet oluşumuz başka menfaatler olunca tepki yok haklarımız gidince karşı çıkmak yok ama bol bol ağlamak var böyle olmaması gerekir ama hala bekliyorum bu insanlar ne zaman uyanacak yoksa herşeye kafamızı sallamaya devam mı edeceğiz

Üye
    UYGAR Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konular politikalara malzeme olmaya devam ettiği sürece yasalar çıkarılsa da nafile.çünkü yasalar sadece ve sadecek ağıt üzerinde var olmakta kalıyor. Evet yasalar belki bu yönetim de çıkmış olabilir.yasaların çıkmasıyla çoook yol kat edilmiş olabilir.yasalarda 7 yıllık gibi bir sürede yapılanma gibi zaman dlimi de getirilmiştir.yasların çıktığı tarihten itibaren yeni yapılan kamu ve özel sektördeki yapıların ,yeni yapılan veya yeniden düzenlenen kaldırımların hangileri engelliler için uygundur? Insan ömrünün sınırsız olmadığnı düşüdüğümüz zaman 7 yıllık zaman dilim nekadar ugun olur? Hepinize engelli yaşam diliminde engelsiz günler dileği ile...

Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esasında sadece akp den degil tüm siyasi partilerden beklentimiz olması gerekiyor ama şuan iktidarda olan parti akp oldugu için bu beklentinin en büyük muhatabı akp oluyor sizlere şöyle bir örnek vermek istiyorum;

söz konusu milletvekili maaşları olunca kanun yasa ne gerekiyorsa hemen bir çırpıda çabucacık geçiveriyor meclisimizden ama sorun vatandaşsa hiç bir seyin önemi kalmıyor vatandaş vekile ne zaman lazım olur seçimlerde seçimlerde yeni bittiği için vay bizlerin haline yakında bugünlerimizi mumla aramamak ümidiyle

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

secimlerden önce sadece birazcık adalet olsun istiyordum sanırım şimdi o birazcık adalettide bulamıyacaz bir her şeyi hak ettik
    ne işi var a.k.p devletinin engellilerle işi ne türkiyede her 2 insandan 1 rini,n oyunu almış biz herşeyi hak ediyoruz

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

İktidarda kim olursa olsun biz isteklerimizi gerekli yerlere iletmeliyiz. Sonuçta iktidar sadece bir partinin olabilir ama koskoca ülke bütün milletin malıdır. İktidar olan kimse ülkeyi en iyi şekilde yönetmekle ve vatandaşların sorunlarını çözmekle yükümlüdür. Sağlam ya da engelli farketmez. Her zamanki gibi hem bireysel hem de kurumsal olarak gerekli girişimler ya da kampanyalar tabii ki devam etmeli. Ağlamayan bebeğe mama vermezler denir ya! Sonuçta iktidarın yaptığı her iyi işten onu desteklesin desteklemesin geniş halk kitleleri memnun olacaktır, yaptığı kötü işlerden zarar göreceği gibi...

Üye
    ateist31 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sevgili dostlarım,sitede yeniyim ve umarım başlığı doğru yere açmışımdır.

Son günlerde engellilerle ilgili bir çok şey öğrendim,sanırım ülkemizde 10milyona yaklaşan engelli nüfusu varmış. Yurt dışına ne zaman çıksam bir çok engelli insanı sokakta görürüm ama Türkiye de görmek çok zor,neden? Türkiye de engelli mi yok? Çünkü engelli insanlar sokağa çıkmıyor,çıkamıyor.
    Maalesef hepimizin bildiği gibi devletimiz,belediyelerimiz engelli vatandaşlarımız için kolaylık yapmıyor. Sokağa çıkmak çok zor,toplu taşıma araçlarına binmek çok zor,işe girmek çok zor,hatta TVlerde bir engelli programı bulmak çok zor...Hatta imkansız.

100 yıl öncesine kadar engelliler,50 yıl öncesine kadar eşcinseller günümüze kadar da ateistler hep dışlanmış durumdaydı. Ancak ülkemizde halen engelliler dışlanmakta,kendilerine hak verilmemekktedir.
    Hem de 10milyonlık nüfusa rağmen.

70 milyonluk ülkemizde;

1000-2000 kişilik borsa ve para alışverişçilerini düşünen devlet,
    teröristler için af kapsamını düşünen devlet,
    Diyanet işlerine geçen yıl tam 1.000.000.000 YTL harcamış devlet,
    vergi kaçırana milyarlarca liralık vergi affı yapmış devlet,

TAM 10 MİLYON NÜFUSLU ENGELLİLERİ İÇİN NELER YAPMIŞTIR?

Gözle görülecek hangi yatırımlar yapılmıştır,
    kaç tane engelli milletvekili mecliste yer almış,
    eğitim kailteleri ne kadar arttırılmış,
    sosyal yardımdan ne kadar pay ayrılmıştır?

EBP (Engellilerin Birliği Partisi) diye bir parti kurulsa neredeyse tek başımıza iktidar olacağız. Şaka bir yana neden sesimiz çıkmıyor ya da neden sesimizi birileri duymuyor?

Arkadaşlar, orta çağda yaşamıyoruz, bir ülke engellilerine verdiği değerle medenileşir ancak biz 10 milyonluk bir nüfusa ve ailelerine orta çağı yaşatıyoruz.

Suç kimde acaba,neler yapmalıyız,nasıl hareket etmeliyiz? Sesimizi duyuracak, bize bakmayan-görmek istemeyen siyasilere sesimizi daha çok duyuracağız-kendimizi daha çok göstereceğiz, hep tartışıyoruz ancak daha da çok ve daha da gür sesimizle tartışacağız.

VE BAŞARACAĞIZ,
    ÇÜNKÜ BİZ ENGELLERİ SEVERİZ,ONLARI AŞMAYI DA BİLİRİZ!

Sevgi ve saygılarımla.

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Be...ATEİST KARDEŞ....Seni görsem alnından öpeceğim.

Ya hu; Büyük üstat AZİZ NESİN yıllarca neler anlatttı da,halen uyanan olmadı .
    Sanırım bu gidişle uyanan da olmayacak . Öyle zihniyetler yer etmişki bu ülke de artık çoğunluk olmuşlar.Saygı -maygı duymuyorum .Sadakacı -dilenci -şakşakçı güruhu çığ gibi büyüyor .
    Yakın da izledikler politikalarla gerçekten büyük şehirleri susuzluktan bok götürecek;güya küresel ısınma doğru ama ulan malamatlar zaten havalar ısınıyor, kömür satılmıyor beleş diye de oy verimez ya ...
    Bundan sonra susuzluktan kazanlarda kömürle bok kaynatırlar .
    Cari açıklarımız çığ gibi büyüyor ileri de ne olacağını kestiremeyen hödükler vatanı satmazsa şerefsizim.....Son günler de şok yaşıyorum be ATE...

Üye
    duyguaydın Avatarı

Son Giriş
    24.08-2007
    Saat
    13:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Görüşlerinizin hepsine yürekten katılıyorum.Biz 24 yıldır bu hayatın içindeyiz.Son 5 yıldır sağlık alanında yaşadıklarımı daha önce yaşamamıştık.Ama maalesef sesimizi duyuramıyoruz.Özellikle size çok teşekkür ediyorum.Malatya dan özürlü eşi Meral EKİNCİ.

Üye
    sahinoztekin Avatarı

Son Giriş
    09.12-2010
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul/gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çogunuz çok önyargılı düşünüyorsunuz bugüne kadar engelliler yasasına dokunan tek hükümet akparti pekala bu yasa nasıl değiştiriliyo biliyormusunuz ben akpartinin gaziosmanpaşa gençlik kollarındanım bu yasalar değişmeden önce ilk halktan ve özürlülerden gelinen talebe bakarlar yasa daha düzeltilmiş şekilde değil çoğu yasa tekrar kamoyuna sokulacak merak etmeyin ama hiç bir zamanda ön yargılı olmayın istemesini bilen kavuşur yslnız ve yalnız istemesini bileceğiz.derneklerimiz toplanıp bizden aldıkları önerileri hükümete suncaklar nezaman yapıldıda hükümet kapısından geri çevrildiler biz isteyeceğiz onlar yapacaklar onlar bizimde vekilimiz

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

allah avrupa birliğinden razı olsun zannediyormusunuzki bütün çıkan yasalar bizler için çıktı herşey uyum süreci için ab girebilmek için gerçi ben 100 yıl daha giremeyecegimizi biliyorum ama yinede ab sayesinde birşeyler oldu,

Ne kadar dramatik değilmi bizim ülkemizin yapması gerekenleri avrupa birliğine uyum için zorla yapıyorlar hatta yayımlanan genelgeler oluyor inanın kimseninde haberi olmuyor çogunda forumda okuyoruz arkadaşların saçma sapan bürokrasiyle nasıl uğraştıgı-nı-mızı ,

şimdide sigorta pirimlerini hazine karşılayacak diyorlar bakalım hayırlısı, gerçi kademeci zihniyet onada bir kademe getirir .

Üye
    tolgad1836 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok hakısın OTURAN BOĞA

Ben belki iş bulmama yardımcı olurlar ve de engelliler sorunlarına(sosyal yaşam vs...) diye AKP genel merkezine gittim. Orda özürlüler koordinasyon merkezi yapmışlar. Ordan bi bayanla görüştüm. Bayan çok ilgileniş gibi davrandı ama beklendiği üzere hiçbir konuda yardımları olmadı.

Bakalım gerçekten vaat ettikleri gibi ENGELLİLERİN ENGELLERİNİ ortadan kaldırabilcekler mi?

Üye
    anatolianboys56 Avatarı

Son Giriş
    08.03-2009
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A =adam

k =kayırma

p =partisi

2002 genel ve 2004 yerel seçimlerinde oyumu akp ye vermeyı dusunuyordum.ama son anda vazgectım.şimdi düşünüyorumda iyiki oy vermemişim yoksa kafamı duvarlara çarpardım vede hergun vicdab azabı cekerdim.akp 2002 yılında iktidara geldi iktidara gelemen once özürlüler 3 ayda 150 ytl alıyordu.şimdide 450 ytl alıyor .gerçi bu engellılık oranına gore değişiyor.ornegın engelı %100 olan bir kişi 800 ytl alabılıyor.aam %60 engelı olan bir kişi 450 ytl alıyor yanı 2002 den bu yana yapılan zam 300 ytl yanı 6 yıllık ıktıdarları zamanında yılda bize 50 ytl zam yapılmıs.biz özürlülerde tutturmusuz allah akp den razı olsun.resmen dilenci yerıne katılıyoruz.ozurlulere yapılan haksızlıklar bununlada sınrılı mı ki hayır deıl.ornek verecek olursak sayın recep tayyıp erdoğan 2002 den beri her aralık ayını ozurluler yılı ılan edıyor.pekı allah askına ne gordukkı sımdıye kadar.bir bilen varsa benı aydınlatsın.dünyakadar özürlü işçi işe girdirdik dıyor.pekı ben kendısıne soruyorum.kamu hariç turkıyedekı ozel sektorlerde kac tane koltuk degneklı ve tekerleklı sandalyelı ınsan calsııyor.ben soylım ıstersenız.dıyelım kı türkıeyede ozurlu calsıtırması gereken 1 mılyon ozel sektor var.burdada ıhtıyac duyulan özürlü sayısı 3 mılyon ıse bunların en fazla 15 kısısı koltuk degneklı yada teekerleklı sandalyeli.ayrıca kamu kurumlarına elelman alımı yapılırken.daima lise oğrencılerı alınıyor onlısans vede lisans oğrencılerı hıc alınmaz hemen hemen.artık ozurlu raporu almakta zorlastı bayagı.daha once %50 rapoıru olan bir kişi bırakın raporunu almayı.adamı zaourlu grubundan bıle saymıyorlar.deıeceklerım sımdılık bu kadar.hoscalaklın

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burası seçim meydanına dönmüş sol bağımsızların propogandasını da oturanboğa yapıyor bende bi parti bulayım da muhalefet olsun yoksa demokrasi olmaz ki başka sitelerede bakıyorum bu kadar propoganda yapılmıyo en siyasi özürlü sitesi burası olmuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu başlık -iktidarda bulunan- AKP'nin engelliler politikasını tartışmak için var. Sen eğer AKP'nin engelliler politikalarını övmek istiyorsan, buyur öv; kimse karışamaz... Hem sadece x parti değil, aklına gelen her partinin ya da kişinin engelliler politikasını ilgili başlıkta tartışabilirsin.. Bunun adı propaganda değil, engellilerin sorununu dile getirmektir.

Not: Bu başlığın açılış tarihine de dikkat et lütfen: 01.07.2007
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu site digerlerinden cok farklı herkes düşüncelerini özgürce ifade edebiliyor

konu engellilerin sorunları dogrularıda yanlışlarıda herkes istedigi gibi tartışa biliyorr

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon