Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili grafiker,

Otobanları bilirsin.. Araçlar için, şeridine göre en az ve en fazla uyacakları hız sınırı vardır. Bu sınırların altında ve üstünde gidersen cezayı yersin. Bazı yollarda da değil yaya gitmek, bisiklet, atarabası vb. taşıtları kullanamazsın.

"Yayaya ceza kesilmez" diye bir kural yok! Üstelik tam tersi yaya da olsa trafik kurallarına uymadığında kesilecek cezalar yasada belirlenmiş.. (Bkz. 2918/68 http://www.engelliler.biz/forum/view...=224149#224149 ) 'Saçma bir durum' yok ortada.. "Yayaysan yayalığını bil!" diyor yasa. "Beni meşgul etme, alırım façanı aşşağı" :P diyor yani..

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam kabul yaya ya takometre saçma olur. :lol:

Peki Babür abim biz Neyiz.?.Nerden geldik Nereye gidiyoruz. :lol: ..Yani bu durumda Biz "Yaya mıyız?", "Araç mı?".

Şuan 6 km hızla nasıl kural ihlali yapıp ceza yiyebilirim onu düşünüyorum.He yok kardeşim sen normal Yayasın ve engelli olman nedeniyle tanınmış haklarınla beraber bu kurallara tabisin deniyorsa tamam.Ama yok sen hem araç hem yayasın deniyorsa.Onunda çizgileri belirlensin..Gerçi birazda tam nedenini bilmediğimiz ve ülkemizde bildiğim kadarıyla henüz yaşanmamış bir olay üzerinden konuşuyoruz..

En iyisi hem araç hem yaya kurallarına uymak :lol: Yine de birisi bana Araç muamelesi yapıp ceza keserse küserim oynamam. :lol:

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada kuralları okudum da bizim durumumuz linkteki kurallara göre

"Kaldırımların İşlevsizliği nedeniyle yolda ilerlemek zorunda kalan yayalar" oluyoruz sanırım. :lol:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Grafiker
    ...
    Peki Babür abim biz Neyiz.?.Nerden geldik Nereye gidiyoruz. :lol: ..Yani bu durumda Biz "Yaya mıyız?", "Araç mı?".
    Hah işte ben de yukarıdaki 'devekuşu hikayesi'yle onu anlatmak istemiştim :P

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Grafiker
    ...Şuan 6 km hızla nasıl kural ihlali yapıp ceza yiyebilirim onu düşünüyorum.
    120 km ile gitmen gereken otobanda 6 km. ile gidersen.. Kural ihlali yaparsın. Hem de 20 kat. Ya da konu mankenimiz gibi, alkollü olarak şehir içi yolda trafiği altüst edersen (6 km. hızla bile becerebilirsin bunu, inan ) yine kural ihlali yapmış olursun.. saros1'in burada tartışmak istediği, kural ihlali değil böyle bir kural ihlaline verilen cezaydı, kanımca..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12