Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 39 mesajın 31-39 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yazıklar olsun

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

"Biri ilgilensin şununla yaa"

Dediği an sinirlerim tepeme çıktı resmen.

Ama yadırgamadım bu davranışını RTE'nin ..

Zamanında , "Ananı da al git" dememiş miydi?

Bunu diyen adamın bi insana "şu" diye hitap etmesi de doğal yani

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Yıllardan beri bu sitede tartıştığımız şeyleri nedense bizim örgütlerimiz hala anlıyamadılar.. Hala tavırlarının netleşmesini bekliyorlarmış! Daha net ne tavır olabilir anlıyamadım? Asıl istedikleri sırtlarının sıvazlanması mı acaba? İşte Hürriyet'te çıkan yeni haber.

Turhan İçli: Özürlüler Şurası'ndan çekildik
    İçli, konfederasyon üyesi bir grup engelliyle Özürlüler İdaresi Başkanlığı (ÖZİDA) önünde yaptığı basın açıklamasında, 4. Özürlüler Şurası'nın dünkü açılış töreninde, son derece “üzücü ve utanç verici” bir tablo yaşandığını ifade etti.
    Şura öncesinde, açılış konuşmalarında engelli sivil toplum kuruluşlarına da söz hakkı verileceğini öğrendiklerini ve buna göre hazırlık yaptıklarını, ancak şura salonunda ÖZİDA Başkanı Abdullah Güven'in, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın zaman darlığı nedeniyle bu konuşmaların iptal edildiğini” söylediğini anlattı.
    Güven'e bu durumu kabul edemeyeceklerini, devlet temsilcilerinin yerine engellilerin konuşmasının daha doğru olacağını ifade ettiğini belirten İçli, “Sizin de bildiğiniz gibi Başbakan Erdoğan, şura salonunda bir saatten fazla kalmıştır. Böylece Başbakan'ın zamanının sınırlı olduğu gerekçesi bütünüyle dayanaksız çıkmıştır” diye konuştu.
    Şurada ifade edemediği görüşleri basınla paylaşmak istediğinde, Başbakanlık korumalarınca “ağzı kapatılarak, sürüklenerek, son derece hoyrat davranışlarla itilip kakılarak” şuranın yapıldığı otelin arka bahçesine götürüldüğünü ileri süren İçli, konuşmasına izin verilseydi Özürlüler Yasası'nın uygulamasından kaynaklanan sorunları kamuoyuyla paylaşacağını kaydetti. İçli, “Dün yaşanan olaylar, ülkemizin çağdaş ve demokratik yüzünü kirletmiş ve kızartmıştır. Başta ÖZİDA Başkanı Abdullah Güven olmak üzere bu olaylara ve çirkin görüntülere yol açan kişilerin soruşturulması ve gerekli cezalara çarptırılması hükümetin sorumluluğu altındadır” diye konuştu.
    Engelliler Konfederasyonu olarak şuradan çekildiklerini açıklayan İçli, şuranın “engelli kanadı önemli ölçüde eksik” olarak devam ettiğini öne sürdü.

Bir gazetecinin, “Dünkü olaydan sonra Başbakanlık'tan sizi arayan oldu mu” sorusuna İçli, “Hayır. Şu saate kadar hiçbir yetkili bizi aramadı” yanıtını verdi.
    “Herhangi bir şikayette bulunacak mısınız” sorusu üzerine İçli, Başbakan Erdoğan ve hükümet yetkililerinden açıklama beklediklerini belirterek, “Tavırlarının netleşmesi sonunda gerekli yerlere gerekli müracaatları yapacağız” dedi.
    Konfederasyon üyeleri, Turhan İçli'ye yönelik Başbakanlık korumalarının tutumunu protesto eden sloganlar attıktan sonra dağıldı

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ne diyeceğimi bilemedim ya tv de görünce şok oldum.. Bir başbakan nasıl olur böyle..rezilcee bir davranış takınır.. Analmış değilim diyecektim ki .. Bu başbakanın rte olduğunu bir an unutuğumuda anımsadım .yukarda arkadaşların söyledikleri gibi e tabi.. Bu başbakandan herşey beklenir dedim..şehide ,anaya ,babaya saygısı olmayan.. Küçük çocukların boğazını sıkan ve daha nice kötülükleri bu ülkeye saran ve salacak olan bu başbakandan beklenir dedim....yazıklar olsunn...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Alışırsın,alışırız,alışırlar...Alıştık artık nedense artık çok görmüyorum ben başbakana, Turhan İçliye müdahele eden koruma yerine başbakan olsaydı alışmış olduğumuz şu veciz sözünü de eklerdi fazladan "Ananıda al git..!!!"

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bu arada göremedim bilgilendirmek istedim Yıllardır tabandan özürlüler ve körler derneklerinden gelen Turan İçli abimiz yılların başarılı bir avukatıdırda yakından tanırım.

----------

Ha bu arada fırsat bekliyorsunuz bi siyasi olay çıksada tartışsak diye lütfen siyaseti bu foruma sokmayalım.

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, ben aranızda (bir anlamda) hala yeniyim, büyük laflar etmeye de çekiniyorum ama böyle "hadiselerin" aynı zamanda birçok açıdan büyük fırsatlar da olduğunu da hatırlıyorum. Bu, sözkonusu tavra tepkiyle, tam da içinde hiçbir devlet yetkilisinin olmadığı, hiçbir sözde sakat sevici şirketin/ oluşumun bulunmadığı, sakatlık üstüne sözün sakat olmayanların insafına endekslenmediği bağımsız bir Alternatif Özürlüler Şurası toplantısını örgütlemenin zamanıdır, gibi geliyor. Bu, nasıl yapılır, hangi süreçlerle oluşturulur, bilmiyorum ama en kısa zamanda bunu zorlamak, en azından deklarasyonunu yapmak gerekli geliyor bana. (Bunu tavra maruz kalan kişinin dahi örgütlemesi zorunlu değil. )

Buradaki örgütlü arkadaşlar, böyle bir şeye nasıl bakarsınız, bu nasıl yapılır, ya da neden yapılamaz; anlatabilirseniz de çok sevinirim. Bunu tartışmanın yeri, sakat örgütlerinin kendi platformlarıdır, ama buradan en azından bizi yönlendirecek bir bilgi paylaşımında bulunabilirseniz, çok iyi olur.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

cekirdek;
    Fırsat oluşu konusundaki tespite kesinlikle katılıyorum.

Bu durum, herhangi bir mekanizmanın, kurumun, oluşumun v.s beceriksizliği bir yana hala tatminkar düzeyde yol alınamamış bu denklem muhataplarının, çözümsüzlük konusundaki her türlü sebebin sorumlusu olduğunun deklerasyonu olmalı ki, kısır döngüden çıkabileceğimiz bir sürece girelim... Şuna dikkat çekmeliyim; problemleri çözmeye kalkmaktan bahsetmiyorum, problemleri çözebilecek ortamın oluşması için bir sürecin başlaması gerekliliğidir sadece söylediğim.

Hepimizin birer suçlu adayı olduğu bu ortamda suçluyu bulmamız neyi değiştirir? Suçu oluşturan nedenler üzerinde konuşabileceğimiz kaç kişi olabiliriz? Hadi bulduk diyelim bi hayli birbirimizi; konuşmanın kıymeti(!), tatmin olmanın dayanılmaz hafifliği, ve harekete geçmek konusunda ne kadar kafa yoracağız? Yoksa araç alımındaki KDV muafiyeti, 2022 maaşının azlığı, kaldırımlar, bankamatikler, hastaneler, raporlar v.s. hep baş köşesindemi olacak gündemimizin?

...
    Dünle beraber
    Gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa
    Düne ait
    Şimdi yeni şeyler
    Söylemek lazım
    ...

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sugaremro;

arkadaşım sen iğneyi direkt Turhan Bey'e ve onun savunduğu milyonlarca engelliye batırdın zaten. Engelliler şurasında basın açıklaması yapılmayacak da nerede yapılacak söyler misin bana..... Biz engelliler hakkımızı aramaya savunmaya çalışıyoruz şov yapabilecek bir konumda değiliz, bir engellinin sesini duyurabileceği hakkını arayabileceği en uygun yer engelliler şurası, tabi ki onca basın mensubu varken sesimizi duyuracağız. Hak savunmak ne zamandan beri şov yapmak oldu.....!

Başbakan çıkıp binlerce medya mensubunun ve Türkiye'nin önünde engelliler üzerinden çatır çatır siyaset yapıyor, sen kalkmışsın bu tür konulardan siyaset yapılmaması lazım diyorsun.....

Engelliyi engelleyen her el KIRILMAYA layıktır.

Sonuna kadar Turhan hocamın yanındayız..

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123