Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hemen hemen bu konuda yazılılan tüm görüşleri okudum ve bir çoğunu anlamaya çalıştım.Saygıdeğer site ve form yöneticilerinin görüşlerine kesinlikle katılıyorum ve bir düşüncemi de eklemek istiyorum.

Her nedense biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve bu ülkede yaşayan hemen hemen tüm işverenler profesyonellikten çooook uzak tavırlar göstererek engelli insanlarımızın yaptığı veya yapabildiği ( Profesyonel manada ) işlere veya becerilere bakmadan bir bütün olarak salt görünüş yönün de fikirlerini beyan etmekteler.Biz hala iş'e göre insan dan çok insan için iş fikrini benimsemişiz.Pek tabiki bu olguyu değiştirmek sadece çıkarılan kanunlar ile olmaz.Toplumun bakış açısını düzenlemek gerekli.Artık at gözlüklerini çıkarıp öznel ve nesneliği bir kenara bırakarak,taraf olmadan,duyguları bir kenara bırakarak,sadece ve sadece mantık süzgeçinden geçirerek profesyonelliğe adım atılması gerektiğine inanıyorum.

Saygılarımla.

Üye
    bros Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iş kurda ki iş ilanların hemen hepsinde 3 kağıt var eşim zamanın da tam bir yıl boyunca hemen hemen kendine uygun her yere başvur du ama hiç bir zaman geri dönmediler düzenli olarak ta iş kur daki ilanları takip ettik ama x iş verenin alacağı 80 engelli personeli 1 yıl sonra hiç mi hiç 79 a düşmedi resmen dalga geçiyorlar iş kur da sanırım hiç takip etmiyor hiç bir yaptırım uygulanmıyor ben yaşadım birebir sadece üzülüyorsun iş kurda hakkımızı aramak için yetkililere sizleri mahkeme ye veririm bile dedim sanki çoçukla oyun oynuyorlar madem işe almıyacaklar neden özürlü iş alım ilanı veriyorlar ? ve neden 3 ay 6 ay 1 sene sonra alacakları işçi sayısı 80 se 70 yada 50 ye düşmüyor bir yıl önce ne ise 1 yıl sonra da alacakları personel sayısı o oluyor sanki sabit pi sayısı gibi ne artıyor nede düşüyor .bir de beş para etmeyen tamamen hava dan şişen iş yerleri var benim eşim üniversite mezunu ama eşim engelli olunca sanki aşağılık birisiymiş gibi davranan iş yerleri var temizlikçi olarak çalışırmısın çaycılık yaparmısın gibi hiç de uygun olmayan iş teklifleri.Daha da önemlisi iş yerleri engellileri nedense işinde hiç mi hiç yükseltmiyor ön yargılı beş para etmez insanlıktan nasibini almamış yerler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12