Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
Toplam 147 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizler inançlı, kendine güvenen,azimli,ümitli,hayat dolu bireyler olursak çevremizin ibret ve acıma dolu önyargılı bakışlarını değiştirebiliriz,buna rağmen bizlere acıma ve ibret hisleriyle bakan istisna kişiler de eğer hallerine şükredip hayata ve hayatı veren Hayy'a daha çok bağlanacaklarsa varsın bize acıyarak,ibret alarak baksınlar çünkü ''sebep olan yapan gibidir'' sırrınca buna vesile olarak bizler de sevap kazanacağız inşallah...Zahiri olarak bizlere acıma ve ibret nazarlarıyla bakılması bizler için onur zedeleyici bir durum olsa da hakiki manada aklımızın alamadığı hikmetleri barındırıyor.Önemli olan bizim kendimize ve engelli kardeşlerimize nasıl baktığımızdır,ilim önce kendimizi bilmekten başlar..Başa gelen musibetlerin,sıkıntıların hastalıkların şefkat tokadı mı yoksa imtihan mı olduğunu en iyi önce Yaradan sonra da kulun kendisi bilir... Bunu ibretlik olarak düşünen bir başka kişi ise öncelikle kendini değerlendirmelidir,İnsanın başına gelen tek musibet engellilik durumu değildir,sağlıklı insanlar da hayatta bir çok zorlukla karşılaşabilmekteler..

Kısaca, bizler kendimizi ve Yaradanımızı bildikten sonra başkasının bizi nasıl gördüğü veya değerlendirdiği hiç önemli değil...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcıkomando;
    sav farklı birisi saww farklı biri ahmet biri mehmet...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: avcıkomando Mesajı Gör
    sen serserılık kotu yola gıdersen senın evıne atesede verırler tasada tutarlar bunu da cenabı allah senın husumet yasadıgın ınsanlara akıl ıradeyle hukum verır o ınsanlarda evınede kendınede zarar verırler ha tovbe eder tasavvuf yoluna yanı hak yoluna gıdersen evıne kımse talamaz senı koruyan ve kollucak olan kullar yaratır cenabı hak sen bunları anlayamazsın benım bır cok arkadsım mafyaya bulastı ve oldurulduler bogazları kesıldı bunarın kaderınde olmek vardı ama bunlar kendılerı yanlıs yola sectıler ve olduler hanı derler ya kader ınsanın kendı elındedır dıye bazen ınsan kendı kaderıne kendısı belırler
    Bu yazıları sen mi yazıyorsun birileri sana emirmi veriyor yazman için
    Dağ başımı burası milletin evini ateşe veriyorsun?
    Elmalarla armutları karıştırma!
    Söyleyene değil söyletene bakmak lazım!!!
    Hakkın konuşturmadığı kesin !!
    Tehtid ediyorsun ama kimin namına tehdit ettiğini savcılığa anlatmak istermisin?

serdardemir;
    ALLAH Celle Calalühü sizden razı olsun ne demek istediğimi anlamışsınız!

Üye
    muratcetin1970 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat ÇETİN
    Son Giriş
    05.05-2012
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EYÜP ALEYHİSSELAMIN SABRI

Allahü teâlâ Eyüp aleyhisselâmı sabırla imtihân etmeyi murat eyledi. Eyüp aleyhisselâm, çok zengin iken, bütün malları çeşitli sebeplerle, yok oldu. Koyunlarını sel götürdü, ekinlerini rüzgâr telef etti. Velhâsıl elinde dünyalık birşey kalmadı. Bundan sonra Allahü teâlâ Eyüp aleyhisselâmın bedenine bir hastalık verdi. Hastalığı gittikçe şiddetlendi. Yakınları, akrabâları, onu yalnız bırakmışlar, kimse yardım etmiyordu. Sadece sadâkatli, şefkatli eşi Rahîme Hâtun onu terk etmemişti. Eyüp aleyhisselâm, eşinin yaptığı kulübede yedi yıl sıkıntı ve ızdırap içinde hâlinden hiç şikâyet etmeden yaşadı.
    Bir gün Cebrâil aleyhisselâm gelerek, Allahü teâlânın; “Ey Eyüp! Belâ verdim sabrettin! Şimdi ben sana sıhhat ve nîmet vereceğim.” haberini getirdi.
    Kur’ân-ı kerîmde bildirildiği üzere Allahü teâlâ, “Ayağını yere vur! Çıkan sudan gusleyle ve soğuğundan iç!” buyurdu. Bunları yapan Eyüp aleyhisselâm, genç bir delikanlı hâline geldi. Cebrâil aleyhisselâm, kendisine güzel elbiseler giydirdi.
    Bu sırada eşi geldi. Eyüp aleyhisselâmı kulübede göremeyince, çok şaşırdı. Eyüp aleyhisselâm sordu:- Ey hanım! Kimi ararsın? - Bir hastam vardı. İsmi Eyüp idi. Onu kaybettim, arıyorum. O benim can yoldaşımdı. - O nasıl bir kimseydi? - Sağlıklı iken aynen sana benzerdi. - Ey Rahîme! O hasta olan Eyüp işte benim.
    Allahü teâlâ bana sıhhat verdi. Sonra, şükredip ağlaştılar. Şehre dönerlerken, halk onları sevinçle karşıladı. Yıkık evlerinin yenilenmiş olduğunu ve daha önce elinden alınan mal ve çocuklarının geri verildiğini gördüler.

Lütfen arkadaşlar rahatsızlığımızla ilgili yorum yapacağımıza hamd olsun diyelim beterin beteri var.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muratcetin1970 Mesajı Gör
    Lütfen arkadaşlar rahatsızlığımızla ilgili yorum yapacağımıza hamd olsun diyelim beterin beteri var.
    Paylaşım için teşekkürler. Güzel bir sabır kıssası..
    Murat bey kısas ayetleri varken sitem etmek kadar doğal bir davranış olamazmı?
    Rahatsızlığımızdan şikayet ettiğimizi sanmıyorum!
    Aksine bu uygulanamayan kısas ve diyetlerden ötürü bir sisteme kızgınlık var!..
    Sonuçta kopan bir uzuv geri gelmez! Eyüp Aleyhisselamın ki hastalık! Zenginlik te bugün vardır yarın yoktur!..
    Yer yüzündeki her şey yaratıcının tekelinde fakat kimseye şer odaklı davranma ehliyeti vermemiş!. Aksine bu kötü yola sapanların, bedene, cana zarar verenlerin cezalandırılması emrolunmuştur!!!
    Bir uzvun bir diyeti olmalı değilmi? Can alımına kısas olmalı değilmi?
    İşte o zaman siz inancları umutları yeşertebilirisniz!.
    Kısas ta hayat vardır!.

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww kardeşim,tehdit eden karşılığını alır.ister avcı olsun ister komando!burda söylemek istediğimiz aslında toplumun çarpık bakışı.herşey allah ile anlatamazsınız.bir misal anlatılır buralarda.bilmem duydunuz mu?derler ki;
    adem baba(!) birgün dolaşırken bir grup çocuk görür oynayan. Bir de bir köşede oturan kör bir çocuk vardır.allaha yalvarır o çocuk görebilsin diye.allah,çocuğun gözlerini açar.açar ama çocuk ilk gördüğü taşı alıp diğer çocukların üzerine atar.adem baba(!)tekrar yalvarır allaha;"allahım sen herşeyi çok iyi bilirsin"diye.bu misalin anlatıldığı bir toplumun bakış açısının sakatlığı asla allah,din iman vs. Ile açıklanamaz.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ben bu başlığı ibret alarak okuyor ve gülüyorum eh be arkadaş Allah sana akıl vermiş en güzel lütüf bu yazıyı yazacak kadar alın var belli ki akıllısın yapma bunu günahtır yazıktır.

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: al bunu Mesajı Gör
    allah bizi sevdiği için böyle olduysak, rica ediyorum allahtan, nefret et benden...
    Ha bi de koptum gülmekten bu yazıya iyi ki varsın barisvan :d
    allah bizden yapmamamızı istediği şeyi neden bize yapsın? Kötü örnek olmuyor mu bize? Ben gidip birinin kolunu koparsam iyi mi?
    müthiş bir bakış açısı.sana yürekten katılıyorum.bakma sen.allahtan deyip barışvan gibi konuşan arkadaşlar aslında bir şekilde mükafatlandırılmayı arzu ederler.ama bu istekleri gerçekçi midir,tartışılır tabi..

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serdar bey, bireysel yaşanmaz diye bir sözümmü var yukarıda ? Allahla senin arandaki diyalog, tabikide bireysel yaşanmalı. Ama kısmen örenek vereyim... Kanun koyucu kim ? Allah.. kanunlara uyacak olan bizleriz. peki bu bireysel olurmu ? Şöyle olmaz. benim kız kardeşim Allah ın fazr kıldığı emri yerine getiremiyor bireysel olarak türbanını takıyor ama bir yere kadar. okulun önünde çıkarıyor.. bunu uyguluyan kim toplumsal yönetim hadi bireysel yaşa ! Şunu anlatmak istdin sanırım Herkes istediği gibi yaşasın Allah emretmiş isteyen uysun istemeyen uymasın ALLAH la kul arasında. bunu anladım... peki buna musade ediyorlarmı isteyen istediği gibi ibadetini yapabiliyormu ? benim anlatmak istediğim budur. bunun karşısındayım ben.
    peygamber efendimiz Mekkeyi fethinden sonra ülkeyi şeriatle yönetmedimi ? ben müslümaım diyen bu kanunlara uyacak demedimi. bu toplumsal bir hareket değilmiydi ?

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Konu bence bu kadar uzamamalı ve başka konulara saptırılmamalıydı.Başlıkla ilgili konuyu en güzel ve doğru bir şekil de Sn.Barisvan bey açıklamasını yapmış.Kendisini taktir ediyorum...
    Saygılar,

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

sağlıklı doğup sağlıklı yaşarken ALLAHA hamd eden kaç kişi varda engelli olunca neden diye soruyoruz.Ben 35 yaşında bu duruma düştüm hiç bir zaman neden demedim.çünkü buda hayatımızda görmemiz gereken bir yaşam ben sen o fark etmez. 35 yılda ben ayaklarımı taşırım ne fark eder. tabi bunlar benim fikrim.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: İrfan özalp Mesajı Gör
    Şöyle olmaz. benim kız kardeşim Allah ın fazr kıldığı emri yerine getiremiyor bireysel olarak türbanını takıyor ama bir yere kadar. okulun önünde çıkarıyor.. bunu uyguluyan kim toplumsal yönetim hadi bireysel yaşa !?
    Tarihçi Murat Bardakçı ya göre Türban İran da doğmuş! Şii inancının bir ürünüdür.
    Bana sorarsanız o insan başını açarak özgürlüğünü ve gelecek nesillerin özgürlüğünüde feda ediyor demektir. Taviz tavizi doğurur.
    Mücadele baş açarak verilmez!. Karşı tarafda zaten bak bu zaten açmak için bahane arıyormuş demezmi?
    Mücadelinizi bu şekilde veremezsiniz!. Böyle bir ruhsat yok...
    Bu olaya sadece din olgusu olarakda bakılmamalıdır. Aynı şekilde bu ülkede bir sürü saçma özgürlük kısıtlıyıcı şekil var.
    Ben lise de okurken saçlarımı bana kestirememişlerdi mesela.. Her yönetmeliğe, her baskıya, her saçmalığa uymak zorunda değilmişiz demekki!!!
    Okula 5 dk ka geç kaldık mı içeri almazlardı!
    Ben ve geç kalan arkadaşlarım gerimi dönerdi?
    Hayır tam tersi ya okulun 1. katına tırmanır pencerden girerdik yada okulun hangi açık kapsı varsa zorlar girerdik!!!
    Ben bu türban olayını pek tutarlı bulmadım.. İnanıyorum ki insanlar isterse o okula örtüsü ile girer!!!...
    Nitekim bu toplum müslümanım diyor. Burada bir çelişkili durum mevcut.. Hem müslüman hem müslümanın şekil ve şartına muhalif
    Dediğim gibi suç bence bireyde.. Kimse size zorla ne yapıcağınızı söyleyemez!. Bu ilahlık taslamaktır...
    Önemli olan samimiyet!
    Ben devletin her şartına eyvallah diyemem. Beni ALLAH yarattı...!

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen bu rejim İlahlık taslıyor... Benim orda verdiğim örnek yaşanmış olaylar bunlara bu ülkede şahit olduk... tabiki de o okulun önüne geldiğindede tavizini vermemeli.

Ben devletin her şartına eyvallah diyemem. Beni ALLAH yarattı...! zamanında eyvallah demeyenlerde çıktı.. mezarlarından çıkarılıp astılar

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bu konuda söylenecek çok söz var.ancak zamanı geldiğinde,ak ve kara netleşecek o zaman bu konu daha somut ve gerçekçi ele alınacaktır. Biliyoruz ki bu işler hiç de söylediğin gibi değil.türkiye ikiye bölünmüş ve saflar netleşince,herkesin eteğindeki taşları dökme zamanı gelecek.bu konu benim için kapanmıştır.zaman yakın!!

Üye
    rhadamantya Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    11:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alakası yok Allah hiç bir kuluna eziyet çektirmez engelli yaparak
    engelliğin tek sorumlusu insanlar şimdi engelliysek insanların yüzünden insanoğlunun nefsinden nefret ediyorum

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bu konuyu en iyi anlatan bediüzzaman hazretleri 25 lema hastalar risalesi google arama yapıp okuyun lütfen çok faydalı olacaktır.

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon