Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
Toplam 147 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    esprika allah carpti dimi seni - Engelliler insanlar için ibret olsun diye mi engelli hale getirildiler? [Tartışma]

Üye
    ks207 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    19:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İrfan özalp arkadaş çok güzel söylemiş biz yapdığımız yanışın cezası olarak yada hiç bi şey yapmamış olarak da kötü duruma düşebiliriz bu bizim günahlarımıza kefarettir avantaja çevirmeliyiz bu durumu
    zaten içimizdeki iman olmasa çekilir mi hiç intihar ederdik hepimiz öle değil mi yinede hiç düşünmedik desek yalan olur heralde

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engelli insanlar duygusal, anlayışlı, fedakar ve halden anlayan insanlardır. Hayatta daha fazla acı çektikleri için merhametlidirler. Daha fazla paylaşımcı, daha insancıldırlar. Toplum yaşamında o kadar mağdur oldukları halde suç oranları engelli nüfusunu düşünürsek yok denecek kadar azdır. Olumlu yönlerimiz engeli olmayan insanlara nispeten genelleme yapılmasa dahi daha fazladır. Damdan düşeni bizden daha fazla anlayacak yoktur biz düşe düşe kalkmayı, düşerek kalkmanın da erdemini iyi biliriz. Tüm zorluklara direniz. Koşulları iyileştirmek için mücadele eder bu süreçte sabırlı davranırız. Şairin dediği gibi "HER MİHNET KABULÜM YETER Kİ GÜN EKSİLMESİN PENCEREMDEN" felsefesiyle yaşama tüm engellerimize rağmen daha sıkı tutunuruz. İnsanları koşulsuz ve art niyetsiz severiz. Bizler elimizdekilerle mutlu olmasını biliriz, büyük acılara da küçük acılar gibi göğüs gereriz. Yaşam bizler için zorluklarla dolu olsa da biz mücadele edip kazanmanın haklı gururunu yaşarız. Tüm bu özelliklerimiz diğer insanlara ibret değil ancak örnek oluşturur. Sağlıcakla kalın....

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hüseyin aksoy Mesajı Gör
    Syn site sakinleri herkes dini konudan yorum yaparak yola çıkmış nereden biliyorsunuz konuyu açan arkadaşın müslüman olduğunu belki alevidir belki musevi belkide hırıstiyan belliki içinde bulunduğu durumu kendide dile getiremiyorki anlamsız berbat bir başlık çıkmış ortaya o yüzden konuya yorum yok yok yok yok yok yok yok ?
    Allah ruhları yaratırken tüm ruhlara ithafen, "Ben sizin Rabbiniz miyim? "diye sorar tüm ruhlar evet Rabbimizsin derler. Tüm insanları yaratan Allah'tır. Bu nedenle sizin yazdıklarınız arkadaşınkinden daha anlamsız. Arkadaş hislerini gayet iyi anlatan başlık açıp yazısını yazmış hislerini bizimle paylaşmış yani durumunu gayet net anlatmış. Din kimsenin tekelinde değildir. Hangi dine hangi inanca mensup olursa olsun insan kutsaldır. İnsanı insan yapan değerleri ve yüreğidir. Hangi mezhepe mensup olursa olsun ki aleviler müslümanlardır ve İslam dininin yayılışında önemli rolleri vardır insan herşeyden önce insandır. Gelelim Hıristiyanlar ve Musevilere unutma ki Kuran'ı Kerim inene kadar onların dinleri de hak dindi ve tek kitapları vardı. Lütfen hayata ve insanlara bakış açılarımızı genişletelim farklılıklar insanları geliştirir ve güzelleştirir bir başkasını eleştirirken kendimizi de eleştirelim. Esenlikle kalın...

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bir doktorun yaptığı eksik dozdaki aşının sonucu,gece ateşli havale geçiriyor ve atlatamıyorum.şimdi kimse bana çıkıp bunu Allah istedi o yaptı kader demesin.bu sadece işini bilmeyen bir doktorun yalnış davranışı sonucu yaşadığım hayat hepsi bu.
    hepimiz bir nedenden dolayı engelli olduk.Allah bizi ibret olsun diyemi böyle yaptı diye kafa yoracağımıza, hatalarımıza odaklansak çok daha sağlıklı olur. hatalarımız derken,ÖRNEK: yakın akraba evliliği,yalnış iğne,trafik kurallarını ihlal,dikkatsizlik bilinçsizlik vs. vs. diye bir çok örnek verilebilinir. önce yaptıklarımıza bakıcaz sonra sonucuna.........

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

allahın yaptığı sınavda soruları kim hazırlıyor ? ortalarda görünmediğine göre sınavlara kopya karışmış.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    537
    Verilen Beğeniler
    149
    Blog Mesajları
    1

Valla çok şey aklıma gelirdi de engellerin bir ibret vesilesi sayılacağını düşünemezdim.

Şimdi o kadar çok engel nedeni var ki.. kimi kendi hatalarımızdan kaynaklanıyor.. hızlı araç kullanıp kaza yapmak gibi.. kimi başkalarının hatalarından kaynaklanıyor.. alkollü araç kullananın gelip size çarpması gibi..

Kimi engeller ise sadece bir istatistik meselesi... toplumda ortalama sayılarda görülüyor.. genetik çeşitliliğe bağlı olarak... rasgele...

Kimileri kalıtsal.. bazı şartlar bir araya geldiğinde ortaya çıkıyor.. Anne babanın akraba olması gibi...

Kimisi, doğanın bir zayıflığı neticesinde ortaya çıkıyor.. 35 yaş üstü doğumlarda Down sendromu riskinin artması gibi..

Bu engelleri bir kısmında kişinin kendi, bir kısmında başkaları suçlu... bir kısmında ise görünen bir suçlu yok.

Burada ibret alınacak ders nedir, anlamış değilim? Kim hangi dersi alacak?

Kaldı ki, ortada bir ders varsa, bu engellerin olduğu gibi kabul edilip, değiştirilmemesi lazım.. Peki neden özürlülüğü azaltıcı önlemler alıyor (akraba evliliğini engelleme, trafikte hız sınırı uygulamak gibi), hatta bununla yetinmeyip engelli bireylerin eksiklikliklerini gidermeye çalışıyoruz?

Yapay kol, bacak, sinir cerrahileri, yapay organlar, organ nakilleri, engelli yaşamı kolaylaştırıcı aparatlar vs. vs. bunların hepsi "ibreti" önleyici şeyler değil mi?

Eğer bu engeller, engelsiz kişilere ibret olsun diyeyse, kas hastalığıyla ve down sendromuyla doğan bir bebeğin suçu ne?

Ortada bir çelişki yok mu?

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

cahil insanlar olmasa engelliler daha rahat eder tabii bu konuyu açan kişi de bence biraz düşünmeli engeline böyle bir cevap bulması baya pisikolojik sıkıntı çektiğini gösteriyor bence

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben fantastike katılıyurum. bu ne ya bu konu bence hiç tartışmamalı aksine engeliler alah tarafında en çok sevilen kular arasındadırlar allahu teala buyurmuşki ben sevdiğimi kuluma dert veririm eğer verdimi derde şükrederse onu cenetle mükafatlandıracam
    yani engeli olmayan kişi engeli olan kişide çokmu iyi biz engeliler ibretlik olarak gösteriliyuz ne saçma be

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

fantastik; confused: bence de

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

sgurkan; aynen bende size katıluıyorum

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: barisvan Mesajı Gör
    engeliler alah tarafında en çok sevilen kular arasındadırlar allahu teala buyurmuşki ben sevdiğimi kuluma dert veririm eğer verdimi derde şükrederse onu cenetle mükafatlandıracam
    Allah bizi sevdiği için böyle olduysak, rica ediyorum allahtan, Nefret et benden...
    Ha bi de koptum gülmekten bu yazıya iyi ki varsın barisvan
    Allah bizden yapmamamızı istediği şeyi neden bize yapsın? Kötü örnek olmuyor mu bize? Ben gidip birinin kolunu koparsam iyi mi?

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

bana şaşkın diyenler niye yaşıyorsunuz madem bu dünyaya ibret olsun diye gönderildiyseniz atın kendinizi köprüden falan ibreti alem olsun diye bu nasıl bir psikolojidir yahu allah allah bi yaşıma daha girdim. sıkar tabi kendi kendinden bukadar nefret ediyorsan gezme ortalıkta yeme içme boşuna hava tüketme işe yarayan birileri kullansın (kimse intihar etmesin) kafanıza girsin diye örnek veriyorum hayret yahu

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Sn.Fantastik bey,doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış,sizi de buradan kovmasınlar sakın

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

fantastik anlatmak istedigin dogru ama anlatış tarzın biraz yanlış olmuş gibi , sakin ol sinirlenme arkadaşım

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    al banu inanırmısınız bende sizin yazınızı okuyunca çok güldüm gülmekten öldüm benim demek istediğim şey alahtan gelen bela baş göz üstünedir her kaza bun u bilki alah hiç bir kulunun düşmanı değildir yani kaza vermişse düşmanmı oluyur sevmediğinden dolayı diğer kularına ibretlik olsun diyemi veriyur sen birinin kolunu koprsan ayrı alah koparsa ayrıdır galiba iyi anlamamışsın ondan gülmüşsün anlayışınıza hayranım

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon