Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 147 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Son yazıyı yazan arkadaşım… Bu hırçınlığının nedenini anlayamadım? Hele bir rahat olun ne oluyor? Bürüksel de yaşıyoruz da haberimiz mi yok? İdeolojik fikirlerini burada kişilere dikta etme çabasında olmanız manidardır. Yazılan her yazıya hazımsızca yaklaşarak saldırgan olmak yerine karşınızdaki insanı anlamaya çalışırsanız daha iyi anlaşacağız.

Din konusunda benim bir beyanım yoktur. O senin kendi uydurmandır. Bu şekilde uydurma sözlerle insanları yıldırmaktan vazgeçin! Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil bunun hazımsızlığıyla insanlara karşı olmak hiç kimsenin tasarrufunda değildir.

Benim yazımı bile bu şekilde saptırarak bu tür konularda felsefeli yaklaşım sergileme gibi varsayımlarla prim yapma gayretinde olmanız zaten niyetini peyda bir ifadeyle ortaya koymaktadır.

Engelli olmayı çeşitli ibarelerle gündeme taşıyarak, bariz olmayan çeşitli temayüllerde bulunan kişilerin olduğunu üzülerek görmekteyim. Engelli olmayı belli bir kriterlere dayandırarak, bir kaba sığdıramayan, bunu bir hezimet olarak kabullenerek, toplumla çatışmaya varacak kadar sert ithamlara yönelen kişilerin çözüm değil kördüğüm attıklarının kendilerinin dahi fark edemeyecekleri bir hırsla konuya yaklaştıkları gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Bu tür sorunları temcit pilavı gibi aktararak döndürerek ısrarla önümüze getirme gayretlerini belli amaçlara hizmet eden zihniyetin ezilmişliği olarak görüyorum. Oysa engelli olan kişilerin temel sorunlarına çözüm noktasında tek bir çözüm önerisi sunmayarak, sırf tartışma olsun diye konuları adeta amaçları dışında yerlere çekerek “Engellinin Gündemini” atıl hale getirme gayretlerinin hangi amaçlar doğrultusunda bir girişim olduğunu soruyorum. Bu yaklaşımları etik bir davranış olarak da görmüyorum. Zaten o türden kişilerin olaylara nesnel bir yaklaşım tarzı göstermesini beklemiyorum. Şunu belirtmek gerekir ki, toplumda bizim toplumumuz, engellide bizim engellimiz.

Bunun aksini düşünen kişilerin safi duygularla hareket ettiklerine inanmıyorum.

“Engellilerin sorunları çoktur”. Bu artık klasikleşmiş bir hal aldı. Bunları tekrar tekrar demek yerine, bu konularda ne gibi adımlar atılır? Kim ne yapar? Biz ne yaptık? Ne yapacağız? Bu soruları düşünmek gerekirken ideolojik yaklaşımlardaki ayrıştırma gayretlerinin nereye kadar devam edeceğini sorgulamamız gerekir. Kendi aralarında zaten tek bir noktada birleşemeyen engellileri birde engel gurubuna göre, dinine göre, cinsiyetine göre, ırkına göre ayrıştırmak çıkar yol aşamasında neyi halledecektir?

Burada büyük bir harazayla kendi bildiklerimizi, fikirlerimizi, inançlarımız karşımızdaki insanlara empoze etmek yerine, ortak noktalara en yakın payda da buluştuğumuz çözüm önerilerinde, fikir imgelemesinde bulunmalıyız. Böyle bir vaziyet bizim atacağımız adımları biraz daha ileriye götürecektir. Çözümü olmayan eleştirilerin sadece sözde kalacağı bir yazının hiç kimseye bir fayda getirmeyeceği vicahîdir.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok önemli bir konu. hatta "engelliler insiyatifi ele olmalı" başlıklı konudan daha önemli. "38 bin engelli işe alınacakmış, kanun teklifi verilmiş, sınav merkezi olacakmış"... mihvalinde dönen istihdam geyiğinden bile önemli.
    Konunun derinlik, üçüncü boyutluluk, hissiyat, maneviyat ve "içim ürperdi"
    çerçevesinde olması için Admine bir öneri, bir rica, bir talep;
    Tartışmanın Karacaahmet mezarlığı görüntüsü ve ney müziği eşliğinde yapılmasını tartışmaya katılanlar bir yana kendi adıma istiyorum. Admin, yap bir güzellikte tartışmayı huşu içinde izleyelim...

Üye
    ACACIA Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    BELCIKA/BRUSSEL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sız kendınızce haklı cıkmaya calısıyorsunuz
    oyle ya dın konusunu acan benım deyılmı
    ben acmadım ayrıca dıne baglamayın dıyorum engellı olup allah bızı gormuyor anlamında konusanlara soyleyın sızler
    bakın ne guzel dıyorsunuz herkez okuyor dıye evet okuyor ya onun ıcın cerceveyı acmadan yazalım ozaman hep beraber
    dın dusmanlıgı yapmayalım ayrıca ınsanlar dusuncesınde ozgurdur ama herkez sızın ıstedıgınız gıbı yazmak zorunda deyıldır
    bırde ben bılmesem yazmam bır ıkıncısıde konusmam
    benı susturmaya calısmayın hakkınız yok buna
    herseyı yazan var sızın bana tepkı gosterdıgınız gıbı bende tepkımı gosterıyorum bunda ne var
    ben haksızlıga susmadım sımdıye kadar susmamda
    engellılıkle engelsızlıgın dınle alakası yok
    engelıyım dıye herkeze herseye susayımmı susalımmı bunasıl bır dusuncedır

Üye
    selma38 Avatarı

Gerçek Adı
    selma
    Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NETBUS;

şu iki satırlık yorum sana çok bile. Ama senin gibi ataist insanla polemiğe bile girilmez. sana en büyük cevap kale almayarak verilebilir.

----------

Alıntı:
    ECOnomiST isimli üyeden alıntı: "Tanrıyı neden göremiyoruz?... Eğer benimde elimden geleni bu kadarı olsaydı, bende saklanırdım...."

yuh artık!!! ne kadar basit düşünce yazık yazık

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

farkınızdamızınız bilmem ama artık her konu din ve inanca itiliyor. din ve inanaca itildiği içinde açılan forumlarda gerginlik yaşanıp konu da kapanıyor.

inancı olmayanların, inanacı olanlara ne
    inancı olanların, inancı olmayanlara ne

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    yani? ... tek yöne ishlio demishin ama diger yöne de ishletmishin gibi geldi bana ... dikkatimizi bizden "daha zor ve daha kötü" durumdakilere cevirmeyip de "daha rahat ve daha iyi" durumdakilere bakarsak elimizdekilerin degerini anlayamayis, cünkü onlarin sahip olduklarinin yaninda bizimkiler degersizdir anlamina gelmio mu bu söylediklerin... "nasil da berbat bi durumda oldugumuzu unutup huzur bulabilme acisindan, onlardan ne kadar uzak durursak hakkimizda o kadar hayirli olur!" demedigin kalmish neredeyse bitek ... ha! ayrieten rica edicem; bizli konushma lütfen, kendi adina konush - senin gibi düshünmüorum, tarif ettigin gibi de hissetmiorum ...

.
    sana öyle gelmiş

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,eminim pek çoğunuz aynı fikirde olmayacak ama ben reenkarnasyona ve engelli olmamızın bir ceza olduğuna inanıyorum.reenkarnasyon,ruhun daha evvel başka bir bedende yaşamış olması demek.bir anlamda da sınav aynı zamanda çünkü bundan sonraki hayatımızı,bu hayatta yaptıklarımız oluşturacak.
    Hepinize saygılar,sevgiler ve acil şifalar dilerim.

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimsenin inancını sorgulamak veya ona 'hadi bizim yolumuza gel' demek doğru değil tabiki.. bu söyleyeceklerimi de kimsenin sözüne karşılık yazmıyorum sadece kendi fikirlerim olduğu için ben de paylaşmak istiyorum.. Allah hadi bu da diğerlerine ibret olsun bunu da böyle yaratayım diye mi düşünücek.? yani ibret almak istersek herkesten,her şeyden hatta ufacık böceklerden bile ibret alabiliriz.. birisinin engelini gösterirler bak bak derler,bir diğerini kendi yanlışı dolayısıyla kötü bi kocaya düşmüştür anneler kızlarına aman aman siz de aptallık etmeyin de onun gibi olmayın.. falan filan daha bir sürü şekilde bir sürü insana ders alma konusunda örnekler verilebilir.. bazen görmesek de biliriz bi şeyleri.. GÖRMEK bizim basitçe anladığımız şekilde gözle görmek değildir sadece.. bizim aklımız daha fazlasına eremiyo.. görmek,gözle görmek midir sadece bi düşünmek lazım.. yan tarafta bi düğün olsun.. gözlerinizi kapatın hem de hiç açmayın..'aa yan tarafta da düğün varmış.' demez misiniz.? peki gözünüzle gördüğünüz için mi orda düğün olduğunu bilirsiniz.? hayır.. yani ibretlik diyosak etrafımıza bi bakalım ya.. otlar,böcekler,burnumuz,kulağımız,inekler.. hepsi ama hepsi Allahın varlığının bir ibreti aslında..

Üye
    cools_blue Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    20:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yıllarca dialize girdim konuyu uzatmıcam nakil olunca altı ay maske taktım bağışıklık sistemini çökertici ilaçlar kolandığımdan o odönem böbrek atmasın diye neyse maske takarken şunları gördüm bazı insanların beni maske takılı görünce bakışları buruk bükmelerini gördüm altı ay şöyle bir analiz yaptım çünkü mutlu olduğumdan çok iyi analiz yaptım yoksa anlayamazdım burun bükenler yanımdan kaçanlar çok basit insalar ve boş insanlar olarak gçrdüm diğer insanların çoğu yüzde 80 böyle bakmıyordu çok şaşırdım inanınki çoğu insan sizin bu durumunuz la ilgilenmiyor bile eminim ama sağlam olupta kendini yetiştiremiyen kişiler bunu yapıyor hiç kimse engeli varmış kusura bakmayın normal insan görmüş gibi umrunda bile değil evet kader diye bişey var hayat bir tiyatro sahnesi herkez bir rol verilmiş onu oynuyor kim senin rolunü oynaya bilirki herkezin bir misyonu var bu hayatta eğer eğer misyonumuz keyifsizse bunu değiştire biliriz düşünün eğer sen mutluysan eğer hayata keyif alıyorsan sağlam olup herşeyi olanla mutlu biriyle aynısın sağlam olupta mutlu olamayanlar bizleri görüm mutlu olmaya çalışıyor zavalılar hepinizi çok seviyorum

Üye
    geronimo Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Allah bizi sınıyor bunun için özürlerimiz var eğer Allah'a başkaldırmazsak belkide Allah bizi doğruca cennetine koyacak ama tersini yaparsak bizim için iyi olmaz insanın bazen elinde olmuyor isyan eder gibi oluyor ama Allah'ın bunları bağışlayacağını ummaktan başka çıkar yolum yok inşallah manevi kusurlarımızı bağışlar Allahım.

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuya elbette bir cevap daha yazacağım... ama öncesinde sevgili Yılmaz Erdoğan'ın sesinden dinlediğim şu şiirin sözlerini paylaşmak istiyorum......

Uyandım, seni düşündüm...
    Birden bire duvar, birden bire gece yarısı...
    Sonra devriye parolası...
    Ve rüzgar... ve birden bire kalp ağrısı...

Uyandım, seni düşündüm...
    Ey Yar, ey göğsümün sol yarısı...
    Su bulanınca, meydanlarda sesin yırtılınca,
    Hiç dostun kalmayınca,
    Sarsılmış bir ömrün basamaklarından görüşüme gel ne olur...
    İyimser bir gül açsın dudaklarında...

Dert etme iyiyim ben...
    Ara sıra Mahşer, ara sıra yaşama hırsı...
    Sonra mazgal altı zulası...
    Ve mektuplar... ve ara sıra hasret belası...

Ey Yar... ey hüznümün tütün sarısı...
    Kan bulaşınca, yangınlarda yüzün harlaşınca, saçların tutuşunca,
    Zorlanmış bir hükmün tutanaklarından görüşüme gel ne olur...
    İyimser bir gül açsın yanaklarımda...

.....istiyorum ki bir duygu insanın iç dünyasındaki fırtınaları anlasın o hariçten gazel okuyanlar... anlasınlar ki İslamiyetin skolastik dönemi nasılda yıkıp geçtiğini daha iyi kavrasınlar... tüm korkutmalara ve yıldırmalara rağmen, tüm zorluklara ve çekilen acılara rağmen özgür düşüncenin her zaman galip geleceğini anlasınlar... ve biraz daha düşünmeye zorlasınlar o güzel inanç dünyalarını... neden ilk emrin "İNAN" değilde "OKU" olduğunun... orada yazdığım "saklanmak" tabiri ise her kesimin anlayabileceği seviyenin çok üstünde bir ifadedir, kabul ediyorum... sizden bunu anlayabilmenizi de beklemek sizlere haksızlık olurdu zaten... ve o yuhhh çekenlere sesleniyorum... ben sizin gibi Allah'tan korkmuyorum... çünkü ben "O"nu çok seviyorum... bana layık gördüğü bu hayat için "O"na asla isyan etmedim... serzenişlerim olabilir ve bunlarda gayet doğal şeylerdir... bununda sonuçları sadece beni ilgilendirir... ayrıca birisinden korktuğun için sana verilecek mükafatların ne önemi var ki? kaldı ki bu garip insanoğlunun ne bir mükafat ne de bir beklentisi var... altından nehirlerin aktığı o güzelim cennet sizlerin olsun... sadece bir sözü duymaya ihtiyacım var... o da ahirette bana benden razı gelindiğinin söylenmesi... bu bana yetecektir... eğer cehennemse yerim hiç önemli değil... yeter ki Allah'ın rızasını kazanabilmiş olayım... olayım ki iyimser bir gül açsın yanaklarımda...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Admin'e;
    Bu forumdaki yazılarımın silinmesi istiyorum. Anladım ki allah bizim belamızı başkaları ibret alsın diye vermiş. Ve tanrıda mutsuzluklar üzerine mutluluk inşaa edebiliyormuş. Ve giderken bir şarkı, şiirde benden; "Ali Babanın bir çiftliği var, çiftliğinde öküzleri/inekleri/sincapları/selentereleri/kınalı kuzuları/kurbağaları/hödükleri/bödükleri varmış.varmış...

Üye
    racifetibay Avatarı

Gerçek Adı
    Feti..
    Son Giriş
    14.03-2011
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önce şu ibret kelimesini irdelemek; derinlemesine irdelemek; yani, neye ibret ile bakılması/alınması gerektiğini iyi anlamak gerekir. şahsen ibret alınması gereken durum; kişilerin bedenî ve sıhhî zaaf veya eksikliğinden kaynaklanan durum değil; ki, bu zaaf veya eksiklik, azimli olan kişi tarafından, bir şekilde telâfi edilir (bununla ilgili birçok örnek kişiler mevcut); kişinin ahlâk, davranış, inanç vs. melekelerinin ârız, nakıs, nakise olması durumlarıdır.

ortopedik protezler, göz protezi, işitme cihazı, diyaliz makinesi, insülin iğnesi, tekerlekli sandalye hatta akülü araba, baston, beyaz baston, kolostomi torbası, platin, kalp pili, böbrek nakli; cihazlar, aparatlar, tedaviler vs. hepsi telâfi yönünde bir nebze de olsa, zaaf ve eksikliğe çare olur...

ama gel gör ki, danga... (afedersiniz, söz meclisten dışarı) birinin danga...lığının protezi, aparatı, cihazı, tedavisi yok. bu gibi kişilere yönelen bakışlar, cüzzamlıya olan bakışlardan daha ağır, daha kem, daha hordur.

aynı paralellikte, inancı olmayan veya inancı "diğeri" olan kişi veya kişilere olan bakış açısı da, hiç hoş değildir. herkes kendi inancı doğrultusunda, inançsız veya diğer inançlı olan kişi ve kişilere kem, hor bakmanın yanı sıra, inandığı tarafından da cezalandırılacağını düşünür/bilir/inanır.. çift taraftan kıskaç altına alınılır..

yalancı, iftiracı, gıybetçi, yada hırsız, dolandırıcı, üçkâğıtçı veya kumarbaz, hilebaz, gammaz vs. olan kişilere toplum tarafından/içinde ne îtibar edilir ne can, mal, nâmus güvenilir.. asıl acziyetlik bunlardadır.

uzadıkça uzar mevzuu.

arkadaşlar, biz engelliyiz, ömür boyu da engelli kalacağız.. "şükrolsun ki, tekerlekli sandalyeye mahkûm değilim!" demiyorum; "binlerce kerre hamdolsun ki danga..., yalancı/dolancı, hırsız/arsız, dinsiz/mimsiz.. değilim!" diyorum, iftiharla; gönül rahatlığımla..

vesselâm!

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

kaldigim yerden devam etmek, cevap hakkimi kullanmak istiom ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karakaya Mesajı Gör
    Yeryüzünde varlıkların özelliklerini anlamak için zıtlıklardan istifade edilir.Sıcak kavramı olmasa soğuk sözcüğünün anlamı olmaz.Hergün gece olsa gündüz sözcüğü manasız olacaktır.

Her insan noksansız bir bedene sahip olsa,o vakit "engel" kelimesi olur muydu?

(...) Sen istemesende,kabul etmesende,"sağlıklı bedene sahip olan bir insan" sokakta gördüğü "engelli bir insanla" iç dünyasında empati kuracaktır.Bunu yapması için illa bir dine sahip olmasıda gerekmez,çünkü zıtlıkların farkında olmak için illa inanç olması gerekli değildir.
    konumuz zitliklarin farkina varmak miydi ki, gece ile gündüz, soguk ile sicaktan bahsediosun bana, karakaya?... yani bahsettigin empati, bana bakan kishinin benim sakatligimin ve kendi saglamliginin farkina varmasindan ibaret miydi?... "KIYMET" falan diodun hane?? ... siyah ile beyaz birbirinin ziddi ama biri digerinden degerli mi?... cinsiyet acisindan kadin ve erkegin bedenleri birbirinin ziddi ama birini öve öve göklere cikarip digerini yere yere yerin dibine mi batirmaliyim?... sarishin bi insana baktigimda shükür secdesi mi yapmaliyim esmerim diye? ...

ne sakat bedeni görerek saglam bedenin ne de saglam bedeni görerek sakat bedenin farkina varilmasina karshi ciktigim falan yok ki benim... bu gayet dogal... sakatligim fark edilmesin de demiom, aksine, sakatligimla birlikte var olabilmek istiom shu toplumda... ama saglamlik habire göklere cikartilip sakatlik habire yerin dibine batirildigi sürece bu varligim zorlash(tiril)ior... cünkü engelliligim, herkesi ilgilendiren toplumsal bi mesele olarak ele alinmasi gerekirken sadece benim ve doktorlarin (ya da tanrinin) arasinda kalan tibbi (ya da mistik) bi mesele olmaktan cikamior bi türlü... e, toplumsal yasham da yerin dibine batirilan sakatlik üzerine degil, göklere cikartilan o cok kiymetli saglamlik üzerine kuruluyor "doal olarak"...bu da bircok kishinin ishine gelior tabe...

teori ile pratigin arasindaki karshilikli ilishki hakkinda senin kadar karamsar degilim ben... bu yüzden de dünyanin en dogal sheyiymish gibi ibret modeli, shükür pinari olmayi benimseyerek birilerinin ekmegine yaglar ballar sürmekten uzak durmayi önemsiorum... teoride "mükemmel" bedeni göklere cikartarak sakat bedeni yerlere batiriken, pratikte olushturabilecegimizi düshündügün engelli olma empatisinin, gittigimiz heryerde "vah vah, tüh tüh" sözcüklerini toplamaktan bashka bir ishe yariabiliceni düshünüomusun sahiden? ... düshündügün empatinin nasi bishi olduguyla ilgili soruma tatmin olabilicem bi cevap alamadim hala senden ... ayrica, konuyu dini inanclara baglayan ben degil, sen ve senin gibi düshünen diger arkadashlarsiniz... hic boshuna üstüme atmaya uurashma ...

ama ille de dini acidan da bakmami istiosan, dinler bedenlere degil, ruhlara hitap eder... mükemmel beden diye bishi de asla olamaz dinler acisindan... dini inanclara göre mükemmel olan tek bir beden vardir, o da tanrinin "bedenidir", öyle ki, her an her yerde olabilicek, her an hersheyi yapabilicek, kendisi dishinda hic kimse tarafindan kavranamicak kadar mükemmeldir =)... bizim saglamlik, sakatlik diye büyüttügümüz olaylar, o mükemmelliyetin yaninda sifirdir, ayni "zavalliliktadir", hic bi fark yoktur aralarinda ... dolayisiyla, sevgili karakaya, "Mükemmel beden vardır,çünkü mükemmel olmayan beden olduğu için" cümlesini sirf insan bedenleri icin kullanirsan tanriya hakaret eder, cehennemde cayir cayir yanarsin, karishmam walla (shaka yapiom, kizma lütfen, azicik daha komik olmaya calishiym dedim sadece )...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karakaya Mesajı Gör
    Doğu-batı temsili hakkındaki felsefeniz süperdi,dönmeye devam edersek nasılsa başladığımız noktadayız ha
    daire cizmeyi o kadar kücümseme, karakaya ... ömür boyu ayni noktada durup bozuk plak gibi, "orasi batidir, orasi batidir, orasi batidir" diye tekrar etmekten iyidir en azindan ... dönüp dolaship ayni noktaya gelirsin belki amaa, "batiya" bi de batidan bakip "dogu" olarak görme firsatini yakalamakla da kalmaz, daha bissürü bissürü tecrübeler edinirsin yolunda... toplaya toplaya dönersin "ayni" noktana ... o nokta belki aynidir ama dönüshüme ugramish olan sen, ona baktiginda - aaaaa! bi de ne göresin!!! - meger ne degishik bishimish tanidigini sandigin o nokta!... heyecana kapilip tekrar düshersin yola, bi daha dönersin... duramassin artik yerinde... bi daha, bi daha ... biraz daha devam edersem celaleddin rumi'nin dervishleri "gibi" hissedicem kendimi ...

sevgiler, selamlar ...

@makri;
    bu bashligin önemini diledigin kadar dalgaya alabilirsin... ama ben, detaylara gizlenen sheytanlarin, ulu orta cirit atan sheytanlardan cok daha tehlikeli olabiliceni düshündügüm icin önemsemeye devam edicem ...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rekursion,
    Mesajının en sonunda soluk, küçük ve türkçeyi deforme eden notunu anlamaya çalıştım. Anlamak lazım, mazur görüyorum.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon