Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 147 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dostempati ve nehir yaren arkadaşlarımızın yorumlarına katılıyorum çok güzel özetlemişler konuyu
    ben doğuştan engelliyim nolucak şimdi söyleyin bakalım
    dünya imtihan dünyası öyle yada böyle rabbim bizi her türlü sınıyor kimisi kabullenip şükrediyor kimisi de bu durumu ceza olarak görüyor o sizie klmış nasıl görmk istiyorsanz öyle bakarsınız
    sevgiyle...

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu soruyu google'e sordum ve şöyle bir cevap aldım:
    Cenâb-ı Allah, bazen insanın ayağını alır; onun karşılığında ahirette pek çok şey verirAyağını almakla o kimseye aciz bir mahluk olduğunu, zayıflığını, ve ihtiyacının ne kadar fazla olduğunu hissettirir. Kalbini kendisine çevirtip, o insanın duygularını geliştirirse, çok az bir şey almakla, pek çok şeyler vermiş olur. Demek ki görünüşte olmasa bile, hakikatte bu ona, Allahın lûtfunun ifâdesidir. Tıpkı şehit edip cenneti vermesi gibi... Bir insan, savaş esnasında şehit olur. Bu şeh,t olmakla haşirde kurulacak büyük mahkemede ve Allahın huzurunda, sıddîklerın, sâlihlerin gıpta edeceği bir makama yükselir. Onu gören başkaları "Keşke Allah bize de harp meydanında şehâdet nasip etseydi" derler. Bundan dolayı, böyle bir insan parça parça da olsa çok şey kaybetmiş sayılmaz. Belki aldığı şey ona nispeten çok daha büyüktür.
    Çok nâdir olarak, bazı kimseler, bu mevzûda küskünlük, kırgınlık, kötümserlik ve aşağılık duygusu ile sapsalar bile, pek çok kimselerde bu gibi eksiklikler, daha fazla, Allaha yönelmeye vesile olmuştur. Bu itibarla zararlı böcekler gibi bir kısım kimselerin, bu meseledeki kayıplarının yayılmaya çalışılması yerinde bir davranış değildir. Bu konuda esas olan, ebedi hayata aday olan ruhlarında o âleme âit arzuları uyarmaktır. Bu ârızalıda, ârızaların itmesiyle Hakka yönelmesi; başkalarında da ondan ibret alarak kanatlanmaları şeklinde kendini gösteriyorsa, maksada uygun ve hikmetlidir.

Üye
    neanderthal Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz kimseye ibret filan değiliz. başkaları için sahnelenmiş bir oyunda yardımcı oyuncu hatta dekor olmayı reddediyorum. çoğunlukla da cahilliğin, özensizliğin veya umursamazlığın kurbanlarıyız. bunu iyice anlamaz ve tedbir alınmasına çalışmazsak başka kurbanlar da olacak.

ahmetermis arkadaş iyi de konunun namazla filan ne ilgisi var? kimsenin kimseye namaz kılma dediği mi var ki "ya varsa" argümanını gündeme getirmişsin? konu sadece kendimize bakış açımız. namaz veya başka bir ibadet değil.

ayrıca yazın gereksiz şekilde fevri olmuş. kim inandığın doğrulara kış demiş? kim kime hakaret etmiş? ben aradım taradım başlık içinde böyle bir mesaj bulamadım. eğer herkes benim kabul ettiklerimi kabul etsin diyorsan onu beklemeye hakkın yok, kusura bakma. isteyen inanır, isteyen inanmaz. ancak herkes kendi inancı veya inançsızlığı doğrultusunda görüşünü açıklamakta serbesttir. kaldı ki hemen hemen tüm mesajlar belirli bir onanda "inanç" içeriyor. buna rağmen bu tepkiyi göstermen, eğer gerçekten inanç ekseninde karşıt bir yazı olsaydı ne gibi bir tepki vereceğini merak ettiriyor bana.

tahammül edemiyorsan kendi fikrini ya da inancını desteklemeyen hiç bir şeyi okumazsın olur biter.

konuyu bu noktaya çektin ya, helal olsun diyorum gerçekten.

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bence engellilerin insanlara ibret olsun diye olsun diye vardır birde annelerine sefahat etmesi için biz engelliler bu hayatta acı çekiyorsak öteki dünyadada gezebiliceğiz ben bir amcam var bana der ki allah sevdiği kullarını böyle yapar günah işlemesin diye aslında insanlarada ibret olmuyor ki insanlar yine aynı yani nasıl anlatayım ki engelleri aşalıyorlar tip tip bakıyorlar aslında ibret olmamız kerekiyor

Üye
    neanderthal Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler iremsu.

lakin "kış" kelimesini ahmetermis arkadaştan intihal yaptmıştım

Üye
    asabi cadı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gulag takımadaları
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmetermis Mesajı Gör
    Böyle din eksenli ve inancından dolayı düşüncelerini ifade eden dost ve kardeşlerimizin yazdıklarına hazımsızlık,darlık,çekemezlik,hasitlik,kin ve öfkelenen bazı dostlarımızıda ibretle takip ediyorum..
    be hiç ağır hakaretleri kimse inancından dolayı duymak katlanmak ve eyvallah demek mecburiyetinde olmadığını biliyorum..
    ahmet bey size çok şaşırıyorum bazen.

inançlı insanlara bir kelime bile hakaret içermeyen mesajları okudum. sonra da inanmayanlara hazımsız, haset, kindar,vs....diye hakaretleri sıralayan sizin manzumenizi okudum ve bir kez daha sadece düşüncelerini açıklayan insanlara ''dostum, kardeşim'' diyerek nasıl hakaretler sıralanabileceğini gördüm.

ya siz sahiden bizi salak mı zannediyorsunuz

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadashlar, yalvariorum; lütfen bu bashliga da kilit vurdurmayin!!!... tüm samimiyetimle rica ediorum bunu ...

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibret alıncak şeyler farklıdır engellilerin sonradan olanıda var doğuştan olanıda. bazı düşüncesiz insanlar sonradan olan için diyebilirler belki ki oda çok yanlış birşey ancak doğuştan olana derlerse çok saçma olur. sağlık konusu ibret konusu olamaz bence. ibret alınıpta telafi edilecek şeyler için ibret alınmalı. örneğin birisi kumardan herşeyini batırır ve kaybeder bi başkası bunu görerek kumarı bırakır. bu tür konular için ibret alınmalı. bir engelliden ibret alsan ne olacak sonuçta sağlıklı bir birey aman engelli olmayım diye mi ibret alıcak. o olacaksa olur zaten. neyse çok karışık konuştum valla bi daha bunları yazın deseniz yazamam
    ama umarım anlatabilmişimdir

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzun zamandır sitede yazmıyordum... beni yazmaya sevk edecek bir başlığa denk gelmemiş olmamda bunda etkili olabilir , canımın yazmak istemiyor olması da... ama bu başlık beni kendine çekti ve duygularımı paylaşmaya sevk etti... beni bilenler bilir... yazı dilim biraz serttir... bunun için şimdiden kusuruma bakmayın... bakanlarda söylesin telafi edelim... uzun yazarsamda bağışlayın...

konunun başından itibaren yazılan her bir msj ı titizlikle okudum... haklı olanlar var haksız olanlar var... konuyla alakalı ufak bi anımı paylaşayım izninizle... herkes payına düşeni alsın böylece... (özellikle konuyu dine ve namaza çeken arkadaşlarım bu kısmı iyi okusunlar...) eğitim hayatımın bir kısmını imam hatip eğitim kurumunda geçirdim... mezun olmama birkaç ay kalmıştı... rahatsızlığım o dönemde etkili olmaya başlamıştı... hareketlerim kısıtlanmaya başlamıştı, eğilip kalkmak, diz çökmek yada diğer bazı hareketleri yapmaya çabalamak işkence haline gelmişti... (artık bu hareketlerin büyük kısmı hayallerimde kalan anılardan ibaret...) bu kısımdan sonrasını okumak bazılarımızın inanç sistemine zarar verebilir... tavsiyem bunu göze alamayanların okumaması...

günlerden cuma... cuma namazına gitmemek olmazdı... abdest aldım binbir zorlukla, camiye girdim, dizlerimin üstüne oturdum... anlımdan terler boşalıyor... oturamıyorum... dayanılmaz ağrılar her yanımı sarıyor... ama o mekanın kuralları var.. uymalıyım... günahlarımdan arınmalı! Allaha layık bir kul olmalıyım... ama dayanamıyorum artık ve ayaklarımı azıcıkta olsa dinlendirebilmek maksadıyla çaktırmadan uzatıyorum... öyle rahatlıyorum ki anlatamam... gözlerimi kapıyorum... hocanın okuduğu dua öyle güzelki... derken, ÇAAAAATTTTT ... bu da neydi şimdi? diyorsunuz... söyleyeyim... arkada duran din kültürü hocasının elindeki, bir meyve ağacın meyve vermek üzere üstünde büyüttüğü kalın dallarından birinin ayaklarıma vurulduğunda çıkardığı ses... sopanın kırıldığını çok iyi hatırlıyorum... ayaklarımı hissetmedim o anda... gözlerimde kapalı olunca... bu ne hal diye bağırıyordu hoca... bu ne rezillik.... ayaklarımı ellerimle kendime çektim... ya bissimillah dedim diz üstü oturdum yeniden... (akan kanları namaz bittikten sonra farkettim...)

namazı bitirdim çok şükür... dışarı çıktım... aklımda düşünceler... neydim ben, kimdim, başıma gelen bu hadise neyin nesiydi, eğer bir sınavdıysa; bu sınavı o ortamada kendince en iyi şekilde başarıyla vermekte olan bu öğrenciye layık görülen bu davranış ne maksat ne amaç veya nasıl bir mesaj taşıyor olabilirdi? düşünceler sarmıştı 4-1 yanımı...

caminin bahçesinde ağır aksak topallayarak okuluma ilerlerken, yine camiden çıkan bir amca yaklaştı yanıma... kolumdan tuttu beni ve üzerine tartıştığımız bu başlığa örnek teşkil edecek şu sözleri sıraladı.... "oğlum sakın üzülme... senin bu sakatlığın biz sağlıklılar için bir ibrettir... sen böyle olmasaydın bizler halimize nasıl şükredebilirdik? sakın üzülme... allah bunun sana mükafatını elbet verecektir?..."

sanırım benim kayışın kopma tarihi de bu güne tekabül etmektedir... kabullenmişliğin getirdiği mutluluk ve huzur duygusu nedense kaybolmuştu içimde... hislerimde bir anlamsızlaşma, hayata bakışımda bir karamsarlık baş göstermeye başlamıştı... okul yolundan eve dönerken mağaza vitrininde gördüğüm o beyaz suratlı elbise mankeni sanki bugün daha bi anlamlı bakıyordu bana... kıpırdamasada ağzı sanki bişeyler fısıldıyordu kulağıma... "sonunda anladın değil mi Allahın ibretliği... sonunda anladın değil mi? ben neysem sende "o"sun... benim üzerime giydirdikleri şu elbiseler gibi sana da giydirdiler bu bedeni... gelen geçen bakar bana, üstümdeki bez parçalarına, acaba ben giysem nasıl durur? kimisi burun kıvırır kimisi hayran hayran bakar... onlar için benim ne bir kıymetim ne de ehemmiyetim vardır... beni imal edenler, onların aklında bir fikir oluşsun diye beni var etmiştir... senin benden farkın nedir ey kanlı canlı insan? nedir benden farkın?...."

aradan uzun yıllar geçti... daha dün akşam bahsi geçti... babam övünerek şu sözleri söyledi... "mahalle kahvesindeki herkes erdalla gurur duyuyor... onu parmakla gösteriyorlar... aldığı eğitimle, sahip olduğu karakter yapısıyla herkesin beğenisini kazanmış... "parmakla gösterilen" bir kişi..." yine kulak misafiri olmuş babam... mahallemizdeki nalbur amca oğluna "şu çocuğa bakta ibret al" diyormuş ben dükkanlarının önünden geçerken... " ibret alda sende birşeyler için çabala... hayatının bir "anlamı" olsun..."

yalnızlığa mahkum edilmiş, aşka sevgiye layık görülmemiş, hayatını ibret alınası bir fizik ve örnek alınası bir yaşam sürerek geçirmekte olan bir kişinin kendince paylaşmak istediği şeylerdi bunlar... sözlerim çok sevdiğim bir filmden alıntılarla son bulsun... "Tanrıyı neden göremiyoruz?... Eğer benimde elimden geleni bu kadarı olsaydı, bende saklanırdım...."

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ECOnomiST
    ?... Tanrıyı neden göremiyoruz?Eğer benimde elimden geleni bu kadarı olsaydı, bende saklanırdım...."
    ...
    bu mudur yani.. bu yazıda varılması gereken sonuç bu mudur yahuyapma Allah aşkına kardeş..
    din adına yapılan yanlışlıkları ve hatta kendi yanlış anlamalarımızı dine maledip böyle bir sonuç çıkarabilirmiyiz?? bence asla.

Üye
    ACACIA Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    BELCIKA/BRUSSEL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ortalıkta öylesine insanlar varki kimse kusura bakmasın ben şöyle baktıkça halime şükrediyorum . Nedenmi¿ çünkü engelli deyil ama engelden hariç herşeyi var. Ben şayet onları gördüğümde halime şükrediyorum. Sadece beni allah bir günlüğüne engelsız yapmasını isterdim ama sadece birgün. Çok önemli yapacağım şeyler var. Ama yinede iyiki englliyim ki dua etsinler hahaha. Birde bunun ayağı sağlam olsaymıs aya merdiven kurardı derlerdi Aynen öyle bu haldeyken yapamadigim şey üstesinden gelemedim de yok Allahıma şükür olsun. Derdi veren allah dermaninida vermiştir. YETERKI KALBİ TEMİZ ALLAH KORKUSU OLSUN INSANDA. SAKAT OLMUS SAGLAM OLMUS NE FARKEDER İNSAN OLMAMISSA. Sakat olmuşuz ne farkeder sağlam olmuşuz ne sonumuz kara toprak deyil mi. Herkez aynı rotaya yolcuyuz. Yahu söylemeden geçmeyeyim bu yabancılar engelliyi insan ayrımı yapmadan davranıyorlar kücükten öyle yetıstırılıyorlar neymiş efendim biz örnekmisiz sakatla evlenilir miymiş aşk olurmuymus v's bursuru şey. Böyle şeyler nedense hep türkiyede sorun buradada türklerde Müslümanız ya ondan galiba olsa gerek . Tobe tobe ya. Bunların nedeni yetiştirememe cahillik ten başka birşey de deyil. Bizi örnek göreceklerine küçümseme hor görme yazık vah vah diyeceklerine...,yardımcı düşünceli sevecen yüksekten deyilde aynı seviyeden bakmasını öğrensinler önce bizim türklerimiz vatanımız. Her engllinin maaşı olsa kimseye muhtaç olmadan yük olmadan huzurluca yaşarız bu dünya döndükçe türkiye deyismez deyişsede ben görmem mümkün deyil bu çok yazık.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mugoaytu Mesajı Gör
    Rekursion;
    dediğin doğru aynen öyle tek yöne işliyor bu yöntem,çünkü amaç huzurlu ve mutlu olmaksa kendinden ''daha rahat ve daha iyi''durumdakileri düşünerek,elimizdekilerin ve sahip olduklarımızın değerini anlayamayız,dolayısıyla huzurlu ve mutlu bir yaşam süremeyiz.
    yani? ... tek yöne ishlio demishin ama diger yöne de ishletmishin gibi geldi bana ... dikkatimizi bizden "daha zor ve daha kötü" durumdakilere cevirmeyip de "daha rahat ve daha iyi" durumdakilere bakarsak elimizdekilerin degerini anlayamayis, cünkü onlarin sahip olduklarinin yaninda bizimkiler degersizdir anlamina gelmio mu bu söylediklerin... "nasil da berbat bi durumda oldugumuzu unutup huzur bulabilme acisindan, onlardan ne kadar uzak durursak hakkimizda o kadar hayirli olur!" demedigin kalmish neredeyse bitek ... ha! ayrieten rica edicem; bizli konushma lütfen, kendi adina konush - senin gibi düshünmüorum, tarif ettigin gibi de hissetmiorum ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karakaya Mesajı Gör
    "Lafı tersinden anlamışsın" dedim yani benim söylediğim batı sen doğu anlamışsın diyorum.Anlattığım düşünceyi doğru idrak edememişsin diyorum,hepsi bu.

Arkadaşın düşüncesine elbette saygı duyuyorum,farklı düşünmesinide yadırgamıyorum.Sadece benim anlattığımı doğru anlamamış ve doğru anlamadığı düşüncem üzerinden "komik" olmaya çabalamış.
    olaylara, söylenenlere, - kendi düshünce ve tutumlarim da dahil - hersheye elimden geldigi kadar tersinden de (sagindan, solundan, altindan, üstünden - her bi tarafindan da) bakmayi severim, zevk alirim adeta ... bu huyumdan kolay kolay vazgecmek de istemiom, cünkü kendim icin faydali buluom - sana da tavsiye ederim ... doguya batiya gelince; senin "söyledigin bati"nin biraz daha batisina giderek baktigimda, "orasi dogu degil midir?" diye sorarsam, düshünceni yanlish anladim anlamina gelmez ille de... ama öyle bi ihtimal var tabe, inkar edemem... ishte tam da bu yüzden, madem yanlish anladigimi düshünüosun, beyhude "komik" olma cabalarima takilip kalmak yerine, hic olmasa shu soruyu cevapsiz birakmasaydin, seni dogru anlamami istedigini düshünürdüm ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    peki, "mükemmel" bedenin kiymetinin farkina vardirmakla engelli olma empatisi olushturmanin arasinda nasil bir bag var?...

nasil anlatsam ki derdimi ... bu bashliktaki konunun önemli iki ayri boyutu oldugunu düshünüorum... yazilan mesajlarin cogunda da gördüm; biri kishisel inanc boyutu, digeri ise toplumsal bilinc boyutu... insanlarin kishisel inanclarina burun sokma hakkim oldugunu düshünmüorum... "sakatligim beni yaratanin bana bir lütfudur/sinavidir/cezasidir/vs." gibi düshüncelere dayanarak mutlu olan arkadashlarin destegini elinden alip mutsuz olmalarina sebep olmak gibi bi niyetim de yok - öyle bi gücüm oldugunu da düshünmüorum zaten (ahmetermis'e selam - telashlanmana gerek yok )... ama boyutlar birbirine karishtirilip da ishin ucu toplumsal boyuta kaydi mi diledigim kadar burnumu da sokarim, her tarafimi da sokarim! ...

öncelikle, "mükemmel bedenin" kiymetini hatirlatmak gibi "toplumsal bir görevin" omuzlarima yüklenmesini reddediorum... böyle bir bakish acisininin toplum tarafindan benimsemesini eleshtiriom diye birilerinin dinine veya inancina dokundugumu da düshünmüorum... insanlara zoraki shükür pinari olmak degil benim toplumdaki yerim!... iyi bari, bi vitrine koysunlar beni , gelen gecen görsün, sagliginin kiymetini farketsin... bazi avrupa ülkelerinde sigara paketlerinin üstüne yapishtirilan caydirici resimler misali caydirici ishlev de görürüm belki vitrinimde - hic olmasa bi ishine yaramish olurum böylelikle shu toplumun ... daha saglikli, daha saglam, daha kusursuz, daha defosuz tek bi fabrikadan cikmish bireylerden olushan saglikli toplumlar adina!!! ...

bir de, bazi arkadashlar tanri ile sistemi/toplumu birbirine karishtirio gibi geldi bana ... sakatligim, yaradanin bana bi lütfüdür/sinavidir/cezasidir/vs. diyip de onun cömertligini/kudretini/gazabini vs. hatirlayarak daha iyi bi kul olmaya calishmak, daha cok namaz kilmak, daha cok ibadet yapmak ayri bishidir... engellilere (yoksullara vs.) firsat eshitligi tanimayan, zor shartlari kolaylashtirmayan bi sistemin/toplumum hatalarina karshi ne kadar da direncli oldugunu ispatlayayarak "ibret" ya da "örnek (vatandash) modelciligi" oynayip alkish toplamak ayri bishidir... anlatabilio muyum?...

bütün eshitsizliklere, bütün zorluklara, bütün haksizliklara ragmen kirk takla atarak, debelenerek, kimselere yük olmadan kendi ishimi kendim görüp bagimsizca yashamayi basharabildim, mutlu olabildim diye alkishlanmak istemiorum... attigim taklalar icin, cektigim zorluklar icin aldigim o alkishlar haz degil, onur degil, mutluluk degil, sanci verio bana, midemi bulandirior... alkishlayanlarin yüzüne "dalga mi geciosunuz, uleyn!" diye haykirasim gelio... anlatabilio muyum?... alkish degil, hayatimi kolaylashtiran shartlar istiorum ben!... adorno'nun dedigi gibi, mazlum reku'nun shahane taklalari yüceltilirken, reku'nun kendisi degil, ihtiyac duydugu shartlari sunmayarak reku'yu mazlumlashtiran shahane sistem yüceltilio... yoksa kimsenin dinine de inancina da "kish" demiom walla da billa da - neme lazim ...

sevgiler ...

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar şaşıyorum konu engelliden ibretten nerlere gitti ibret diye bişey yoktur kimse kimseyi örnek falan almasın ibret falan yok MESELE YANLIŞ YERDE YANLIŞ ZAMANDA BULUNMAKTIR BİZLERE KİM ACIYARAK BAKIYOSA YAZIKLAR OLSUN

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibretlik olsun diye gösterilecek sadece bir kaç insanmı seçildi... yarın hesaba çekildiğin zman sende sormayacak mısın aleme ibret olsun diye mi yarattın beni .. adam 25 yaşında kalp krizi geçirip ölüyor aleme ibret olsun diyemi

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır ve şer allahtan geliyor; ama ibret olsun diye allah kullarına eziyet etmez. sadece kaderde bu var desek daha doğru olur

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon