Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 147 mesajın 136-147 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FORMULLA Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Birisinin birengelliyi örnek alarak bak neler başarıyorlar diyerek vayahut helal olsun bizim çok kolay yaptığımız hayat işlerini onlar zorda olsalar yapıyorlar diyerek örnek alınmak çok güzeldir ve takdire uygun bir harekettir.
    Ama bak bak yürüyemiyor yada ay ay yazık yazık şükür şükür görde ibret al denirse orada başlar sözler benden onları burada yazmayım hayatımda bir kaç kez öyle olumsuz düşünçe yansıtan olmuşdur onlarda beni kırmadı ama onlar çok kırıldı

Allah herkesi etten kemikten yaratmış birisini tebrik etmek örnek almak başka birisine acımak başka merhamet başka acımak başka bence biraz kültür ve kaliteli insanla alakalı bir durum insanların kalitelisini seçerek bir hayat sürmeye davam edersek yada buna gayret gösterirsek böyle şeyler pek konuşulmaz etrafımızda ama sadece asalak yaşayan birisi ne yapsın kültür ve eğitim seviyesi ve aileden gelen eğitim kalbini ve dilini mühürlenmişdir herkes kendini bilir ben örnek olayım diye gelmedim dünyaya ben onu biliyorum
    ALLAH ZATEN YETERİNCE ÖRNEK SUNMUŞTUR ÖRNEK ARAYANA

Üye
    Medo35 Avatarı

Gerçek Adı
    medo35
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanın başaramıyacağı bir şey yoktur. Bu tür düşünceler, sadece bahane üretenlerden ibarettir.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Engelli ailesi bile hayırlı bir işe vesile olurken eli ayağı düzgün olsun cümlesini kurabiliyor.Fazla takıntılı olmayalım düşmez kalkmaz bir Allah c.c.Engelliler hayatta daha mucadeleci olmak durumunda , diğerlerinden sadece farkımız budur.

Üye
    Medo35 Avatarı

Gerçek Adı
    medo35
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engel yoktur. Sadece aşılamayanlar vardır.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkler olarak hep başımıza bi felaket gelmeden, bir şeylerden ibret almadan harekete geçmemek gibi bi huyumuz var nedense. açıkçası bunda da islam dininin ya da islam dinini yanlış anlamanın etkileri var. çarpıtılmış kader inancı, insanın rızkıyla birlikte dünyaya gelmesi gibi, ya da allah onu bu dünyada engelli yarattı ama öteki dünyada cennette olacak gibi. böyle şeyler türkiyede sadece bize umut veriyor. ama çağdaş ülkelerde insanı insan olarak kabul ettikleri ve engelliyi de insan olarak kabul ettikleri için bir şey yapılacağı zaman engellileri de düşünüyorlar.
    ama inançlı engelsizler artık düşüncelerini değiştirseler bi de şu açıdan baksalar daha iyi olur.
    öteki dünyada cennette olacak olmamız bize bu dünyada bir şey sağlamıyor ey arkadaşım. ama sen bize bu dünyayı kolaylaştırırsan öteki dünya da senin için kolay olacak.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Belki de sebep aramak yersizdir arkadaşlar?

Sadece bu bir sağlık sorunudur, nedeni nedir? vucuttaki bir ya da birkaç organdaki işlev bozukluğu ya da organın kısmen veya tamamen yokluğu, o halde sadece ve sadece bir sağlık sorunudur, bütün karşıtlıklar ve eşitlikler de sebepsiz yere yaratılmış olabilir.
    Yani biz sadece ve sadece engelli olduğumuz için engelliyizdir belki de.

Yani uzun lafın kısası sebep aramaya gerek yok, bu bizim sağlık sorunumuz, bu kadar basit, gerisi her insanın farklı teolojik ya da teoloji dışı yaklaşımına kalmış.

Benim var zayon alırsan bir dost tavsiyesi, boşver BEdi-ü zamanı bilmem kimi, hayatını yaşa, tad almaya bak, pozitif ol, gerisi yalan.

Kara arkadaşın iletisini sonradan okudum, yazdıklarının altına imzamı atarım.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

horabali
    Allah herkesi bir şekilde imtihan eder kimini malıyla kimini evladıyla kimini de sağlığıyla bu imtihanı başarıyla geçene ahirette büyük mükafaat vardır kimi bizim durumumuzdan ibret alır kimi takdir eder kimi de alay eder ama önemli olan bizim bu imtihanı sabrederek ve başarıyla geçmemizdir Allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    xxxaaazzz Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar firavun hayatı boyunca grip bile olmamış.
    Allah sevdiği, rahmet etmek istediği kullarına hastalık sakatlık verir, bunu kesinlikle unutmayın. ateşinde yakmak istemediği kuluna bu dünyada ızdırap verir. böyle şeyler duymuştum ben. hem de yetkili ve bilgili insanlar ağzından..

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxaaazzz;

yapmayın arkadaşlar.Böyle şeyler söylemeyin lütfen.İslam akıl dinidir.Akla dayanır.Akıl yoksa dinde yoktur.Hurefelere inanmak ve bunları yaymak hoş görülemez. lütfen yapmayın.Bir fani nasıl bilebilir ki yakmak istemediği kuluna dünyada ızdırap verir.Yaradan kader defterini yazarken acaba berabermi yazdılar?.Allahın neler düşündüğünü siz nereden bilebilirsiniz?.Allah birine bir servet bir güzellik verdiğinde nedenini sorgulamıyorsunuzda neden raharsızlıklarda sorguluyorsunuz?.Mevlamız bir şeyi yapmışsa bilinen ,bilinmeyen milyarlarca sebebi vardır.Bizim buna aklımızda gücümüzde yetmez.Bizim neden birtane kafamız var?.Biz neden ölüyoruz?.ölümsüz olamazmıydık?Neden sadece erkek ve dişiyiz?.Neden bize allah 24 göz vermemiş? neden ben bir kamyon kadar güçlü değilim?. Neden neden,neden.Bu böyle gider. nereye gider; şirke kadar.Biz işimizi yapalım.Allahın yarın bize soracağı hesapları verebilmek için bütün lütuflarını değerlendirip yerinde kullanalım.
    Benim yüksek tansiyonum var.Ne olmuş, var işte. Neden ,niye nasıl,gerekmez. varmı var. O kadar.Benim nasıl başka şeylerim bana layık görülmüşse, buda bana layık görülmüş.o kadar.Ben yapabildiğim şeylerden sorumluyum. sizlerde öyle. Gücünüzün yettiği herşeyden sorumlusunuz.Herkes işini yapmalı ,hemde gocunmadan yüksünmeden.Saygılar.

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu böle hurafe lafları nereden çıkarıyorsunuz ki bilmiyorum ha... Beni çok sevdiği için engel verdi. Bana da haber saldı böle olduğunu, ben onla arada konuşuyorum. Hepinize selamları var...

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beğendim zehirliyaprak.Çok hoşsunuz.Aleykümselam.Getiren götüren sağolsun.Hem fikiriz..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli olmak, engelsiz olmak gibi basit bir konu bence. İnsanlar bu durumu zorlaştırıyor, kategorize ediyor, hepsi bu... Bakış açısıyla alakalı biraz da. Engelli/Engelsiz yaşayan herkesin sorunu var. Bu bazen sağlık bazen fakirlik, bazen şu bu... Kimse kimseden üstün değil aslında. Sadece tepemize binmeye çalışan uyanıklar çok o kadar...

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910