Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leventsaritas Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    38

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelliler hakları için neden eylem yapmıyor?

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklarımızı arama konusunda bilinçli olmadığımız için.Haklarımız olduğuna inanmadığımız için.Kendimizi içimizde yok saydığımız için...

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Çünkü bölünmüş, parçalanmış ve yutulmuş vaziyetteyiz.
    siteler, dernekler birsürü ayrılmış ve toplanıp tek bir parça hareket etmesini bilmiyoruz.
    Diye düşünüyorum. Ayrıca ses getirecek birşey için toplanmaya çalışıldığında sayımız azalıyor. Haftasonuna denk gelecek her türlü harekette olacağımı eklemek istiyorum..

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar birçok engeli dernekleri vede her engel gurubunun kendi derneyi var kimse bizleri bir bütün olarak görmüyor her dernek bir tarafa assılıyor.
    ayrıca heyetten aldığımız raporlar yüksek heyete giriyor sizi görmeden yarı yarıya düşürüyor. ozaman nerede bizi temsil eden kurumlar hepsi o sandalyeye oturdumu unutuyorlar bizleri kazanılmış haklarımızdan bile geriye gidiyoruz sonumuz hayrolsun

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar. Halkımız artık baskılardan ve hayat şartlarından bezdi ama onu harekete geçirecek Lider nerede ? Türkiye'yi Atatürk Kurtardı biliyorsunuz Nutuk'u Okuduysanız ne şartlarla ve kimlerle uğraştığını bilirsiniz. Gün gelmiş en yakın arkadaşları ile bile anlaşamamış. Bize (Özürlülere)'de Boyle cesur, gözükara biri gerekir. Var mı Böyle tanıdık birisi.... Yani kısacası bizim işimiz çok zor. Bu milleti silkeleyip kendine getirecek biri Lazım. ALLAH sonumuzu hayırlı etsin. Amiiin.

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz neden hakkımızı aramak için uğraşalım ki.nasıl olsa birileri bizi için gider uğraşır çabalar yorulur hak eder hazırlar getirir eh bizde oturur yeriz.ne gerek ki oturduğun yerden kalk uğraş yorul birde rahatını boz hiç olurmu bize yakışır mı değil mi ama....

böyle yaşamak varken niye bir araya gelelim ki ..

Üye
    leventsaritas Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    38

evet ))

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet işte zurnanın zırt dediği yerdeyiz.yıllarca bağırdık çağırdık bizleri duyan olmadı bizleri hep görmezden geldiler.derneğimiz kuruldu ama adamların bizlerden haberi bile yok ancak kendi keselarini dolduruyorlar.biraz itiraz ettikmi çıban başı oluyoruz.ben her türlü icraata varım bu haksızlığa dur deme adına ne gerekirse yaparım. saygılar

Üye
    mertcan52 Avatarı

Son Giriş
    27.01-2010
    Saat
    13:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

afyonlu arkadaşıma aynen katılıyorum.bence dernekler çok yetersiz.Onların bence ilk amacı bizim sorunlarımızla kaznılmış haklarımızla ilgili sorunlarda bize yardımcı olması gerekir.mevcut özürlü yasalarındaki sorunlarda daha aktif olması gerekir.Benim emekli maaşım durduruldu raporum sürekli olduğu halde tekrar rapor almam istiyorlar.Bu sorunumla ilgili t.sd.derneği genel merkezini aradım bu konuda yardım istedim o da kurumun böyle isteme hakkı olduğunu söyledi.B EN İSTERDİM Kİ bu arkadaştan o kurumu arayıp durup duruken bu adamdan neden rapor stiyorsunuz.diye sorup bana bilgi versin inannın bu konuda çok mağdur oldum.Çünkü geçindirmem gereken bir ailem var.rapor için hastaneye sevk ettiler ona da üç ay gün verdiler.İşte türkiyede özürlüler kanunu malesef bu kadar işliyor.En azından maşımı kesme ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYORUZ BENCE

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya boşverin bunları... Hak, hukuk, adalet gibi kavramlar ne kadar çağdışı ve anlamsız. Oysa ki sitede açılan onlarca başlığı görürseniz doğru yolu da görürsünüz. Sizin bu söyledikleriniz bir "üstteki üyeye hangi şarkıyı çalalım",
    bir " ıssız adaya düşerseniz yanınıza ne alırdınız", bir " ibret için ben böyle oldum"dan önemli değildir. Onun için oturalım sıcacık odalarımızda klevyelerimizin başına "bak çok sert yazarım" tripleriyle kendimize önemli şahsiyet havası verelim. Bakıyorumda biz daha yapılan bir toplantıya (tanışma, kaynaşma, oynaşma) "o gün bir işim çıkmazsa gelirim" diyerek bendimizi Nasa'da çalışan önemli şahsiyet hüviyetinde gördüğümüz sürece
    en kısa zamanda açılacak başlık" Alo nereye gidiyoruz" olacaktır.

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Bundan 3 yıl önce Fransa'da yaklaşık 10.000 engelli haklarını aramak ve daha rahat bir yaşam sürmek için için Paris meydanında toplandı. Bu rakam dünya tarihinde en fazla engellinin bir araya geldiği eylem olarak kayıtlara geçti. Ve hükümet bu eylem sonucunda bir çok değişiklik yaptı yasalarda. Sonuç engellilerin istekleri kabul edildi ve hayata geçti.

Gelelim bize ülkemizdeki duruma. Bugüne kadar yapılan eylemlerde kaç kişi vardı? Ne kadar etkili oldu? Ne değişti? Hiçbir şey göstermelik bir kaç uydurma düzenlemeden başka... 10.000 kişiyi daha bir araya getiremiyoruz 12 milyon engellinin arasından.

Dolayısıyla çok kalabalık bir gurupla ve bilinen bir meydanda (Taksim-Kızılay Meydanı gibi) engelliler bir araya gelirse hem gündeme düşer bu haber hemde bugüne kadar yapılanlardan çok daha fazla etkili olur diye düşünüyorum.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Haklarımızı aramadığımıza dair bu kadar olumsuz tablo neden ki. Bu paylaşım platformunda rapor oranlarında ki haksız uygulamaya karşı kaç kez dava açıldığını bu sitede gördük,itiraz etmeyi,yol göstermeyi bu sitede yaptık. Bağkur malulen emekliliğinde ki haksız uygulamaya dair bir sürü arkadaşımız uyarıldı,bilgi sahibi oldu.Buna göre emekli olma aşamasındalar.Ayrıca su ,ulaşım, gibi konularda indirim taleplerimiz,isteklerimiz oldu bunu buradan dile getirme fırsatı bulduk,haklarımızı öğrenmiş olduk.

Bir eylem için öncelikle haklarımızın ne olduğunu tam olarak bilmeliyiz.Çoğu arkadaşımız hangi hakları var bilmiyor.Bilmediği bir şey içinde eylem yapması zor. Eylem derken elimize pankart alıp üç-beş kişiyle eylem yapmak ne kadar etkilidir ki. Biz sonuçta engelliyiz ve eylemlerimiz fiziksel olması beklenemez.Ancak sanal olarak mail,dilekçe veya haksızlık yapan kurumu buradan veya başka bir yerde deşifre etmekte bir eylemdir. Vurun-kırın diyorsanız o bize yakışmaz...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Haklarımızın ne olduğunu aldığımız maaş oranından işe alınmamamızdan,halen evden dışarıya zor çıkabilmemizden anlıyoruz.Başka ne hakkımız var ki.Bir insanın İNSAN gibi yaşaması için gerekli olan tek şey paradır.Bu da çalışmakla olur.Bu iki hayati şey bizim hayatımızda olmadığını göre daha bilmemiz gereken ne kaldı.Bir haftadır eskiden % 70 olan ve 62 ye düşürülmüş olan sakat raporumu yenilemek için uğraşıyorum.Kaymakamlığa gittiğim zaman rapor oranımı yükseltmeyi bırakın elimdeki maaşıda kesmeye kalkacaklardı.Gerekçe ise sgk ile bilmem ne kurumu birleşmişmiş.Bana aktarılan: "Senin baban emekliymiş.Bu durumda senin sosyal güvencenin var olduğu anlamına geliyor.2022 maaşı alamıyorsun bu durumda.YAŞINIZ KAÇ OLURSA OLSUN SİZ ÖZÜRLÜ OLDUĞUNUZ İÇİN BAKIMA MUHTAÇ KABUL EDİLİYORSUNUZ.REŞİT OLMANIZ DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL.AYRI YAŞASANIZDA BABANIZ SİZE BAKMAKLA YÜKÜMLÜDÜR"
    "Nasıl olur böyle bir kanun ben nasıl reşit bir birey olarak kabul edilmem" diye karşı çıkınca da"bunu kanunlar söylüyor biz değil.İtiraz ediyorsanız devlete dava açın o halde"diye karşılık verdi görevli...
    Alın size HAK...Ölünceye kadar başkaları tarafından bakılmak zorundaymışız.Hala bizi reşit bir birey olarak bile kabul etmiyor devlet denilen kurum.anlayabildiniz mi.
    Başlığı açan arkadaşa katılıyorum.Artık yeter bu kadar aşağılanma diyerek sesimizi büyük eylemlerla çıkarmanın zamanı geçiyor bile...Öyle mesajla meille felan olmaz bu işler...

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seker kız sana tamamen katılıyorum.Hep birileri bizim yerimize karar veriyo.Neden merkezi bir engelli sınavı olmuyorda.Her kurum kendine göre sınav hazırlıyor.Bu sınava başvuru için yol masrafı.Sınava girmek için yol masrafı.Sınav sonucunu beklerken manevi yıpranma.Bir şekilde %40 alan sağlam kişiler senin hakkını alması.Ya sizce engelli hakkı var mı?Ben ortada hak hukuk görmüyorum.Aslında bunlar boş konuşmalar.Ben umudumu çoktan kestim.

Üye
    leventsaritas Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    38

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    lodos sen bir mail dilekce gurubu oluştur benide dahil et ben varım sanaldada boş durmamak gerek sokağada çıkmak gerek 50 100 kişiylede olsa

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon