Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hiçbirşey için geç kalınmış sayılmaz

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün 30 günlük raporumun iadesini almayı gittim.Kolum daha yeni iyileştiği için dik merdivenlerden çıkmak istedim.Arkdaşlara almasını söyledim.Benim gelmem gerekiyormuş.Gittim sadece imza attım.Postanede 2 kişi vardı .Biri bana yardımcı olabilirdi .Ayrıca girişde rampa yok.Merdiven yok.Babene soruyorum.Bu sorunlarımı nerde konuşayım.Burdaki insanlar en azından duyarlılar.Bana cevap yazıyorlar.Bence bir gün bu sitedeki insanlar yaşadığımız zorluıkları tüm Türkiyeye duyuracaklar.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Peki yapalım.. Ben varım.. Maddi manevi yanınızdayım..
    Fakat biz kimiz? Bu eylemleri kimin adına yapacağız? Hangi tüzel kişilik adına yapacağız?
    Hangi tüzel kişilik izin isteyeceğiz? En önemlisi önderliği kim yapacak?
    Devam edelim sorulara; Hükümet şartları iyileştirsin mi diyeceğiz? Hükümete derdimizi mi anlatacağız, sesimizi mi duyuracağız, yoksa protestomu edeceğiz?
    Yoksa yeni anayasal haklar için devleti temsil eden herkese mi sesleneceğiz?
    Rapor oranlarının değiştirilmesin mi karşı çıkacağız, 2022 maaşlarının yükseltilmesi için mi yapacağız bu eylemler?

Bütün bunlar aydınlanmadan, anlaşılmadan ve üstünde mutabık kalınmadan yapılacak her eylem içimizde kavgalara yola açar.. Yolda kavga etmekten yola çıkamayız..

Benim burada teklifim, şu üç maddelik anayasa teklifinin devlete kabul ettirmek bizim namus meselemiz olmasıdır.. Fakat asıl sorun devletten önce kendi aramızda kabul edilmesi, kendi aramızda kabul edilen düşüncelerin derneklere kabul ettirilmesi, dalga dalga topluma yayılması dır.. Sonrası inanın kolaydır.. Benim kavgam işte bu.. Önce bizler arasında mutabakat.. İşte önerdiğim 3 maddelik anayasa teklifi..

-1-Devlet evlenmek isteyen engelliye ev, araba ve iş konusunda yardımcı olur..
    -2- Engellinin ulaşamadığı meskenlerin alım satımı yapılamaz. Engellinin ulaşamadığı eğlence ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı yerlere de çalıştırma ruhsatı verilemez..
    -3- Engellinin yararlanamadığı toplu ulaştırma araçları trafikten men edilir..

İşte bizi topluma kaynaştırma projesi bu olmalıdır..
    Geri kalan her tür istek ve talep mücadelemizi gölgeler..Veriliyormuş gibi yapılan ve bizler tarafından kabul edilen her şeyde önümüzü karartır..
    Bıyık altından gülmek yok.. Var mısınız bunlar için mücadeleye?

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne hakkımız varki arayacak

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herzman olduğu gibi yine konu çığrından çıktı.
    Konu yerine üyeler biririne dalmaya başladı.
    Biz alışmışız el açmaya. Haklarımızıda verirlerse alırız, vermezlerse kendimize dalar
    hakımızı kesenlerle değil birbirimizle uğraşırız.
    Burada çok sayıda üye var ama burası bireysel bir topluluk. Bu nedenle haklarımız için burdan ancak bireysel olarak mücadele edebilriiz.
    Diğer üyeler için zorlama veya sitem olmaz.
    Diyelim bir hak mücadelesine giriryorsunuz ilgili makama dilekçeni verirsin burdanda yayınlayarak üyelerin desteğini isteyebilirsin.Hepsi bu.

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sözlerimi geri alıyorum.Bizim işimiz bizim için yapılan yasalara takip etmek.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kuyucak'ın maddelerine RAPOR rezilliğinin çözümünün de eklemnesini istiyorum...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Levent,
    Bir yanlış anlama olmuş.. Sen de haklı olarak tepki vermişsin.. (Biraz ağır olmuş tepkin, ama neyse, olur böyle)

Tepkim sana değil, üzerimdeki arkadaşaydı.. Daha sonra 1Umut da dahil oldu tartışmaya.. O da yanlış anlamış.. Bir öm. ile onun gönlünü almıştım..

Elbette çeyrek yüzyıllık toplumsal travmanın sıkıntılarını yaşıyoruz, acılarını çekiyoruz.. Daha epey de çekeceğe benziyoruz. Çünkü bu sadece terörün sona ermesi, anayasa değişikliği, 24 Ocak kararlarının uygulanması vb. meselesi değildir. Bunlar buzdağının görünen yüzü .. Bir de görünmeyen tarafı var ki.. Aman aman.. Hiç girmeyelim oraya.. Aklınıza getirebileceğiniz her türlü olumsuzluk var..

Ama bunlar böyle bodoslama, klişe laflarla konunun içerisine girerse (1Umut'un yaptığı gibi) bir ayağı havada kalır ve anlamı olmaz, hatta ters tepki alır!!

Benim tepkim onaydı.. Yıllar öncesinde yazdığım makalemsi yazılarımı ve bu forumlardaki yazılarımı dikkatle okursan çoğunda konuyu engellilik olgusuyla iliştirmişimdir..

Tartışmayı engellemiyorum!! Ancak her ortamın kuralları vardır kendine göre.. Kinaye, ima konusuna pek bişey demem ama gereksiz ve kişiselliğe varan polemik, hiçbir şey kazandırmadığı gibi çok şey kaybettiren bir tartışma biçimi.. İşte bunun yersizliğine dem vurmuştum orada.. Ayrıca "genele sitem" resmen kıl olduğum, okuyunca deliye döndüğüm bir üsluptur!

seninde bu konu hakkında düşündüklerin bir fikrin vardır
    haklarımız için neden eylem yapmıyoruz ? sanada soruyorum , bu soruyu cevaplaman daha çok yarar sağlayacaktır.
    demişsin..

Ama üçüncü mesajımın sonunda:
    Yani, önce bu tür STK'ları adam akıllı örgütleyeceksiniz, benzeri konumdaki diğer STK'larla işbirliğine gideceksiniz, varolan mevzuatın gereklerine uyarak eyleminizi yapacaksınız!! Burada böyle imalı sözler ve genele sitemle olmaz bu işler! Hele Amerika ile, Fransa vb. ile karşılaştırmaya kalkmayın, üzülürsünüz!

Ora insanlarının en az 500 yıllık STK ve eylem gelenekleri var.. Bizim var mı öyle bir şeyimiz?
    demiştim.. Onu görmemişsin sanırım..

"Örgütlüysen kazanırsın, örgütsüzsen kaybedersin" bu kadar basit bunun cevabı.. Ama "örgüt" dediğim, adam gibi örgüt!! Öyle yok "lay lay lom vakfı", yok "tekerlekli sandalye dağıtma derneği", yok "kermes düzenleme birliği" falan değil..

E®KAN, tepkim tartışmaya değil! Elbette tartışılacak.. Ama yukarıda dediğim gibi, genele sitem ve bahaneyle laf sokuşturmaya uyuz oluyorum! Hepsi bu!
    Var mı senin de dış ülkelerdeki bir STK ve örgütlü tepki koyma geleneğin?

mahmut, elbette burada konuşacaksın.. Ben ona bir şey demiyorum ki.. Yazılarımı bir daha oku istersen..

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Eylem yapmak kolayda kim üstüne alınacakki?
    Eger bir şey yapmak mistiyorsan neden şikayet ettiğini yetkili kuruma bildir %80 yapmak için elinden geleni yapıyorlar.
    Ben isatanbul kadıköyde yaşıyorum kendi yolum üzerindeki bana engel olan kaldırımları söyledim ve yaptılar
    bilenler bilir kadıköy boğa heykelinden geçiş zordu yani yardım sız geçilmiyordu
    ben şikayetimi belediyeye ilettigimde orayı yaptıklarını söylediler ben ben kaldırımı alçaltmanız yeterli degil tekerlekli sandalyre için kaldırım yüksekligini sıfır yapmanız gereli ddedim ve belediye nin bu işleri yapan bölümüne fen bölümü ilettim bilmiyorduk dediler ama bundan sonra kaldırımları sıfır yapalım dediler
    benim en çok şikayetim vapurlara binerken ve inerken bunun için şikayetlerimi ilettim oraya negellinin inmesine binmesine uygun bir aparat yapılamasını her iekelede bir tane bulundurulması diye ( eger bundan benim gibi şikayetçi tekerlekli sandalyeli varsa şikayetlerini lütfen bildirsinbir mailde bunun için atınhatta kompozisyonu güzel olan arkadaşlar iyi bir şikayet dilekçesi yasın hep beraber beyaz masayı mail bobardımanına tutalım beyazmasa@ibb.gov.tr )

Üye
    Merve1903 Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hükümete her gün eylem yapsak ne yazar dicem fazla karamsar olucak Ama eğer bi yerde bir yanlış varsa hakkını aramak hemde alana dek iyidir..

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

eylem yapalım ben varım ....örneğin toplanıp meclise gidelim mutlaka muattap alıp içimizden 2 temsilci ile görüşürler bu görüşme esnasinda ayakkabi firlatalim ...o zaman bütün sorunlarımızı çözerler

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

herşeyden önce şu hakkımızı gözönünde bulunduralım. bütün kamu da %3 engelli kadroları dolu mu?

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Doludur herhalde... Eğer öyle olmasaydı gelmiş geçmiş bakanlar, başbakanlar olaya el koyardı.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

makri,
    dolu değil işte. geçen ay içinde kamu da çalışan bir arkadaşımızın açtığı formu bulup buraya eklicem birazdan. bekleyin.

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet herkesin buna duyarlı olması gerek. Bende varım arkadaşlar sonuna kadar yanınızdayım.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon