Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tek yumruk olmak gerek,(sendikalar bölündükçe söz hakları düşüyor-bölünen bir grubu yok etmek haklarını elllerinden almak daha kolay-bildiğimiz gibi bazı politikalar bilinçli uygulanır.böl yönet gibi)...iyi bir eylem için engelli derneklerinin iyi bir iletişim içinde olmasıyla gerçekleşir.(birlikte hareket etmeleriyle.bölgesel örgütlülüğü sağlayarak)ve gerçek anlamda istemekle

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başlık açtınız ve şimdiye kadar 16 arkadaşımız katıldı.vede yorum yazdı...
    Bu site 23 000 kişiden fazla değil mi? Nerde 22 984 kişi biz fikrimizi sesimizi düşüncemizi kendi sitemizde duyuramadık ki sokağa çıkıp ses çıkaralım.çıkalım desek çoğu benim engelim müsayit değil der ve oturup başkalarının yapmasını bekler...
    Bu iş memurlara zam için çıkap yürüyen adam ve onu engelleyen polis işe benziyor.
    Memur zam alınca bundan poliste yararlanıyor.ama dağıtın emrini verende joplayanda dayak yiyende memur..alınan zam hepsinin maaşına yansıyor...ama....
    Yürüyen memur...dayak atan memur...emri veren memur...
    çıkın içinden çıkamazsınız...gelinin hesabı hem ağlarım hem giderim..
    Hem zam alırım yerim dayağı,hem zam alırım atarım dayağı,,,
    öbürleri yürümese öbürleride zam alamayacak...,
    bizim engelliler le yola çıkan yolda kalır....

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burası sanal ve kişisel bir Bilgi Paylaşım Ortamı!!

Ne bir parti, ne bir sendika, ne bir dernek ya da bir vakfın organı!..

Eylem çağrısı ve eylemin kendisi oralarda yapılır..

Genele sitem etme, anlamsız polemik yaratma, polemiğe girmek istemeyene laf sokma ortamı da değil burası..

Siz tezgahı yanlış yerde açmışsınız..

Üye
    1Umut Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellinin o kadar sorunu varken koca forumda kimse sesini çıkarmıyorsa fazla söze gerek yok müstehak bize...

Hep bekliyoruz başkası birşey yapsın da biz de durumdan faydalanalım. Tabirimi mazur görün asalak yaşamaya alışmışız. Aslında bu "hak arama" bir toplumsal sorun sadece engellilere özgü de değil.

Maalesef 12 Eylül faşizminin ardından gelen toplumsal travma ile toplum popüler kültürün de etkisiyle lümpenleşti ve yapılan baskılara sindi.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yaa kardeşim bir mesaj üstünde yazdım: Burası sanal ve kişisel bir Bilgi Paylaşım Ortamı!!

Ne 12 Eylülü, ne travması, ne popüler kültürü??

Tamam.. Onlar da tartışılır ama yeri burası değil!! Sakinleşin biraz yaa!

Üye
    1Umut Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neresi peki abiciğim nerede tartışacağız

Yaptığımız sadece haklarımızı talep noktasındaki eksikliklere yönelik fikir jimnastiği.
    Buna engel bir şey yok herhalde?

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Onları da yazdım:
    "Ne bir parti, ne bir sendika, ne bir dernek ya da bir vakfın organı!..

" dedim...

Café Engelliler.biz diye bir forumumuz var.. Direkt engelliler ile ilgili olmayan konularda açarsın başlığı, dilediğini yazarsın.. (Kurallara uyarak tabii..) Merak etme oranın müdavimleri çoktur.. hemen cevap gelir sana..

E.. sadece fikir jimnastiğiyle kalsa iyi de..
    Gelene-gelmeyene "sitem etme, anlamsız polemik yaratma, polemiğe girmek istemeyene laf sokma" neresinde kalıyor bu jimnastiğin?

Yani, önce bu tür STK'ları adam akıllı örgütleyeceksiniz, benzeri konumdaki diğer STK'larla işbirliğine gideceksiniz, varolan mevzuatın gereklerine uyarak eyleminizi yapacaksınız!! Burada böyle imalı sözler va genele sitemle olmaz bu işler! Hele Amerika ile, Fransa vb. ile karşılaştırmaya kalkmayın, üzülürsünüz!

Ora insanlarının en az 500 yıllık STK ve eylem gelenekleri var.. Bizim var mı öyle bir şeyimiz?

Üye
    KaLBiMDeSiN_42 Avatarı

Gerçek Adı
    zeybek çağatan
    Son Giriş
    20.02-2014
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    konya/selçuklu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar!!!

eylemi babür ustanın dediği gibi bir forum sitesinde değilde engelliler derneklerindeki başkanlar tarafından düşünülüp hazırlanması ve uygulamaya konulması lazım...birde biz engelliler ezik insanlar değiliz ki ne için bir eylem yapma gereği duyacağız...bizler özürlü olmayan insanlardan daha becerikli daha akıllı daha cesaretli ve daha çeviğiz onun için bizlerin yapamayacağı hiç bir şey yoktur...ayrıca türkiye cumhuriyetinde devlet büyüklerimiz yeteri kadar çalışma yapıyor ama devlet çatışı altında iş yapan iş adamları devletin söylemiş olduğu stadünün dışına çıkarak hareket halindeler...önemli olan bu iş adamlara dur demeleri...

özürlü olmak ayıp değildir,özürlüye özürlü gözüyle bakmak ayıptır!!!

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Forum sitelerinde bu tür eylemlerden hiç bir hak elde edilmemişmidir? Birilerinin dikkati hiç çekilmemişmidir?
    Burada sorunlarımızı olabildiğince dile getirmek zorundayız. Fikir birliğine ulaşmaya çalışıp gerekli yerlere ne istediğimiz konusunda fikir vermeliyiz. Ben şimdiye kadar kendi adıma söyleyim engelli derneklerinden bir fayda görmedim. Ayrıca sus-pus oturup herşeyi devletin yapmasını,anlamasını beklemekte anlamsız.Biz engellilerin en büyük sorunu derdimizi anlatmak, bunu bu sıtede, başka sıtelerde veya güncel hayatta anlatmalıyız ki toplumun bilinçlenmesini,hakkını aramasını teşfik etmeliyiz. Tabi bunun için ne tür haklarımızın olabileceğini iyi tespit etmek gerekir.

Son olarak sesimizi bu başlıkta duyurma amacımız yok.Bu sitede o kadar çok konu başlığı var ki çoğu insanın dikkatini çekmiş gereken, yerlere gereken cevaplar bir şekilde gitmiştir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli hakları için eylem!

Çok güzel bir düşünce, ancak uygulanabilirse,
    Çok mükemml olur, ancak başarabilinirse,
    Çok yerinde olur, ancak herkes taşın altına elini koyabilirse,
    Çok anlamlı olur, ancak söylemlerle eylemler bir olabilirse...

Böyle şeylerin bir saman alevi gibi bir anda parlayıp bitmesine o kadar çok alıştım ki; artık doydum böyle bir anlık hırsla ortaya atılan fikirlere... Sanmayın ki pes ettim asla... Fakat o kadarda aktif değilim buda başka...

Üye
    leventsaritas Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    38

baben abinin birinci uyarısı.

Burası sanal ve kişisel bir Bilgi Paylaşım Ortamı!!

Ne bir parti, ne bir sendika, ne bir dernek ya da bir vakfın organı!..

Genele sitem etme, anlamsız polemik yaratma, polemiğe girmek istemeyene laf sokma ortamı da değil burası..

Siz tezgahı yanlış yerde açmışsınız.. < baben

(Haklarımız için neden eylem yapmıyoruz?)
    bu konu başlığını açan benim. ve bu başlık soru soruyor, eylem çağrısında bulunmuyor .
    eylem çağrısı şöyle olur. > arkadaşlar şu gün şu satte şurda tekerlekli sandalye kullanan engelilerin otobüslere binemediğinden otobüs girişlerinin düzeltilme talebiyle , istanbul il sağlık müdürlüğü önünde basın açıklaması yapalım veya yapıyoruz diye olur eylem çağrısı.
    kimsenin eylem çağrısı yapmadığı halde yapılmış gibi göstermek şaibe yaratmak etik deil baben abi.

Siz tezgahı yanlış yerde açmışsınız.. < baben

biz kimiz ? sana karşı, bir gurupmu yaratmak istiyorsun baben abi.
    konuyu açan benim, yazan arkadaşlarıda tanımam.
    tezgah açmışsınız ? ne tezgahı kime karşı tezgah tezgahı açanlar kim? yine şaibe yaratmaya çalışmısın baben abi sanki ortada bir tezgah açanlar var gibi.

baben abinin ikinci uyarısı.

Yaa kardeşim bir mesaj üstünde yazdım: Burası sanal ve kişisel bir Bilgi Paylaşım Ortamı!!

Ne 12 Eylülü, ne travması, ne popüler kültürü??

Tamam.. Onlar da tartışılır ama yeri burası değil!! Sakinleşin biraz yaa!

bugün engelliler 12 eylül darbesi yasalarının boyunduruğunda deilmi? baben abi.
    darbecilerin topluma dayadtığı, popüler kültürden yozlaşmadan engelliler etkilenmedimi, etkilenmiyormu? baben abi

Tamam.. Onlar da tartışılır ama yeri burası değil!! < baben

bu forumun Ayrımcılıkla Mücadele, İnsan, Toplum, Siyaset, Bugün-Yarın diye bir bölümü varmı? bu bölüm başlığı siyaset konuşulmaz anlamındamı?

baben abi, konular tartışılırken tartışmalarda kinaye ima polemik olur. karşıt fikirleri olan arkadaşlar bu üslubu kullanabilirler.
    ortatada hakaret küfür aşşalama yok. arkadaşlar saygı çerçevesinde konuşuyorlar. senin bu şekilde konun tartışılmasını engelleyici uyarıların hiç doğru bir davranış deil.

seninde bu konu hakkında düşündüklerin bir fikrin vardır
    haklarımız için neden eylem yapmıyoruz ? sanada soruyorum , bu soruyu cevaplaman daha çok yarar sağlayacaktır.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimiz bile bu konuda ortak bir mutabakata varamıyoruz, ki kaldı eylem yapmamız, Lodos Denizcisi'nin dediği gibi olamamlı sanalda de mücadele verilmeli fakat bu sanalda kalmamalı. Reelde de eyleme geçirilmeli.

Baben'in gereksiz tepkisini hiç anlayamıyorum, bu sitede en büyük sorunumuzu tartışamayacaksak, fikirlerimizi birbirimize anlatmayacaksak ne işimiz var burda. Ne tezgahı ne politikası, dış ülkelerde yapılanlardan örnek alarak neler yapabiliriz diye düşünmeye çalışıyoruz. Bence bazıları bu hareketin yapılmasını istemiyorlar.

Bence bütün dernekler, kulüpler, siteler vs... bir araya gelmeli ve Ankara'ya bir çıkarma yapmalılar. o zaman ses getireceğine inanıyorum. Engelliler buluşmaları için evlerinden çıkabiliyorlarsa böyle birşey için de çıkabilirler. Çıkamayanlar ise etrafından yardım alarak gelmeli ki, YETER -DUR denilebilsin bu tezatlıklara.

Fakat bu örgütlenmeyi yapabilecek kadro ve kişiler sadece seyir halindeler...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

sakinleşilsin ama maalesef aglamayan bebege meme yok, o yuzden de her konuda sanal kalmamak lazım bir "ENGELLİ AÇILIMI" da bizler için yapılsın, sonucta bizlerde engelliler olarak çok buyuk bir oy kitlesine sahibiz..

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yasa değiştirildiğinden bu yana ben hep konuyu dile getirdim. Tabi bu sadece dile getirmekle olmuyo konuyu reeldede uygulamak gerekiyo.
    Bunun içinde başımızdaki ilgili arkadaşlarımız bize önderlik yapsınlarki bizde onlara destek olalım.

Tamam bazı arkadaşlarımız (engelli bazı arkadaşlarımızın çıkamamasından bahsetmişler) sadece burdan mail vs atarak şikayetlerimizi dile getirelim demişler ama sizlerde görüyorsunuz ki 2 yıldır hiçbirşey yapılmıyo buda demek oluyorki yazışmalarımız yetersiz kalıyo. Bunun için el birliği ile bu konunun yada konuların üzerine giderek sesimizi duyuralım diyorum BENDE

Nasıl ne şekilde olur bilmiyorum ama MECLİS'e kadar yürümemiz gerekiyo yada durumumuzu BAŞBAKAN'la hatta ve hatta CUMHURBAŞKANIMIZ'a direk olarak iletmemiz gerekiyor arkadaşlar.

Üye
    MoonSHeeR Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili LODOS DENİZCİSİ Tabiki vurmayalım-kırmayalım...biz vuralım kıralım demiyoruz ki .!!!

Haklarımızı biliyoruz ama yeterli olmadıgını düşünüyoruz..!!

O halde yapılması gereken engelli derneklerinin bir şekilde sivil toplum orgutlerini de yanına alarak büyük bir miting düzenlemesidir...

çalışan-çalışmayan,küçük-büyük,emekli veya deil tum engelli kardeşlerimizin aileleriyle birlikte bu mitinge katılarak,cumhuriyet mitingi kadar olmasada,tüm dünyanın dikkatini çekecek kadar büyük kalabalık oluşturulmalıdır...

bakın bu 3-4 buyuk ilde aynı hafta içinde gerçekleştirilirse konu gündeme bomba gibi oturur ve sorunlarımızın çözümü için büyük adım atılmış olur..

Tabi bunu bizler nekadar yazsakta,kendi aramızda paylaşsakta, birey olarak bunu gercekleştirmemiz imkansız..Burada tüm engelli dermekleri,vakıfları ve gönüllülerine iş düşüyor...

Sorunlarımızı Biliyorsunuz....Lütfen Sorumluluk Alınız....Gereğini Yapınız...
    Biz sizi birey olarak desteklemeye...Katılımcı olmaya hazırız...

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon