Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 137 mesajın 136-137 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ademsirkeci Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kavganın her zaman içerisindeyiz bilerek ya da farkında olmadan, kavganın olmadığı bir ortam mı var? kutsal kitaplar kavgayla dolu, adem'in şeytanla ve allahla kavgasıdır konu edilen, gılgamışta anlatılan,tüm kadim dinsel söylemlerde ve tarihsel döngüdeanlatılan. kısaca spartaküsten bugüne süregelen hep insanın kavgasıdır.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İNADINA KAVGA

İlk çocukluk yıllarını saymak gerekir mi bilmem? Hani çocuk denen canavarların birbirini ısırmak için fırsat kolladığı yılları.. Onların her birinin canavar olduğunu ve sadece engelli olanları ısırmayı adet edinmediklerini biliyorum.. Onlar önüne gelen her şeyi ve herkesi ısırmayı seviyor.. Kendilerinin de ısırılınca acıdığını anlayınca büyümüş oluyorlar..
    -Okulda anlıyorsunuz ama farklı olduğunuzu.. Kendinize ve başkalarına sıkıntı verdiğinizi okula başlayacağınız zaman daha kayıt aşamasında anlıyorsunuz.. Hazır değiller çünkü.. Size hiçbir anlamda hazır değiller..Kavga şart ..
    -Her okul değiştirişte, yükseldiğinizde, hiçbir okulun size hazır olmadığını anlıyorsunuz.. Kavga şart ..
    -Hiçbir yatılı okulun ve yurdun size hazır olmadığını anlıyorsunuz.. Kavga şart..
    -Sonra sizin merakınız yada çevrenizin zorlamasıyla hayata açılmaya başlayınca hiçbir şeyin size hazır olmadığını anlıyorsunuz.. Sinemalar, Tiyatrolar , parklar bahçeler size hazır değil.. Kavga şart..
    -Okul bitiyor ve siz akademik kariyeri bile düşünemiyorsunuz.. Üniversiteler ve Profesörler size kucak açmaya hazır değil..Kavga şart..
    -Bir işe girmeye çalışıyorsunuz sırası gelince.. Devlet yada işveren sizi işe almaya hazır değil. Kavga şart…
    -Sağlık hizmetleri size hazır değil.. Kavga şart ..
    -Sağlık hizmet binaları size hazır değil.. Kavga şart..
    -İşe girdiniz, işyerleri size hazır değil..Kavga şart…
    -Üretimin içindesiniz, pazarlama, sunma ve iş takibi size hazır değil.. Kavga şart..
    Bir yuva kurmaya geldi artık sıra değil mi? Size hiçbir şey hazır değil..
    -Kendi aileniz bile evlenebileceğinize hazır değil.. Kavgaya hazırmısınız?
    -Sizi sevecek karşı cins hazır değil.. Kavga şart ama kime karşı?
    -Sevdiğinizin ailesi hazır değil. Kavgaya hazır olun..
    -Sizin yuvanız olacak ev, eşya size göre hazır değil.. Kavga Allahın emri..
    -Sizi her yerde görmeye toplumun gözleri hazır değil.. Kavga şart..
    -Plajda, havuzda, barda, pavyonda ve dağ başında sizi karşılamaya kimse hazır değil.. Kavga şart ama sakın moraliniz bozulmasın..
    -Statlar size hazır değil.. Kavga şart..
    Hepsi oldu diyelim bir şekilde;
    -İşyerinde çalışanlar size hazır değil.. Kavgaya hazır olun ama sakın işten atılmayın..
    -Vazgeçilmez oldunuz ve işte yükseldiniz fakat piyasa size hazır değil.. Kavga şart..
    -Müşterileri yemeğe götürdünüz o görkemli yerler size hazır değil.. Kavgaya hazır olun ama altınıza etmeyecek önlemleri alın yinede ..
    -Başka şehirlere gitmeniz şart, ulaşım size hazır değil.. Kavga şart ama alternatif ulaşımı hazır edin siz yinede..
    -Devletle işiniz var, devlet size hiçbir şekilde hazır değil.. Kavga şart ama ananı belleyen kadı misali fazla abartmayın sonuçta aynı yere gideceksiniz..

Devlet/Toplum işbirliğinin sizi hazır karşıladığı bir yer görmedim ben daha.. Üstümüzdeki şiddeti yaşama daha çok girenlerin duyduğunu biliyorum.. Yaşama girmeye uğraştıkça şiddet artıyor üzerimizdeki.. Ancak inadına yaşam diyorum ben..İnadına yaşam.. Hazır olun bize artık. Kavga yumruk yumruğa olsa razıyım .. Oysa biz gölgelerle kavga ediyoruz..
    Sahi siz hangi kavga aşamasındasınız kavganın?

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910