Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALPAGUN Avatarı

Son Giriş
    11.10-2007
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    ALMANYA/BERLiN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özürlü sözcügü ne kadar asagilayici,migde bulandiriciysa
    Farklilasmis ondan bin beter bir sözcük

Özürlü????
    Tanri beni böyle yaratti diye kimden nicin özür dileyeckmisim.
    Cok sacma buluyorum.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

"Özürlü" kelimesine hiç senin baktığın açıdan bakmamıştım ALPAGUN. Kırk yıl düşünsem akıma gelmezdi yahu. Akıl akıldan üstündür derler.
    çok yaşa e mi...

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

ALPAGUN HERŞEY GÜZELDE TANRI SENİ NEDEN BÖLE YARATTI HİÇ BU SORU GELDİ Mİ AKLINA..........

Üye
    ALPAGUN Avatarı

Son Giriş
    11.10-2007
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    ALMANYA/BERLiN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CÜNKÜ TANRININ BiZE VERDiGi YASAM ASLINDA KAPSAMLI BiR SINAVDIR

Tanri kullarini her türlü yol ile sinar
    Iyide ondan kötü de ondan
    Bizim bu durumda olmamiz belki kötü ama düsünürsek iyi yani da var
    Türlü sikintilar icinde olan genc bir insan düsünün
    Bu kisi sapa saglam ama maddi ve manevi cöküntülerle dolu bir hayati var
    Paraya,Pula kolayca ulasabilmek icin her türlü kötü, cirkin,ahlaksiz isleri yapmaya meyilli cünkü, manevi önden gücsüz.
    Birde kendimizi o saglikli gencin yerine koyalim, biz onun gibi cöküntü icinde olsak bile, engelli olusumuz kötü isler yapmamizta engel olur.
    Iste bu bence Tanrinin biz kullarina verdigi bir ödüldür.

Spastik, dostum sanirim bu acaklama yeterli

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

psıkolog oldugunu ıddıa eden kardesım acaba
    sanaldan kıtaplardan okuduguma gore bu konunun engelıyle dalga gecebılenlerı bıle acıttıgını eger ıddıa ettıgınız gıbı psıkolog olsaydınız pısırıp kotarıp tekrarlamaktan zevk alabılecegınızı dusunemıyorum teesuf ederım herkes ıstedıgı uydugu ısmı kullanabılır boyle bır sıtede ısrarla ınsanların acılarınızı tazelemenızı en cok psıkolog oldugunuzu ıdda ettıgınız ıcın kınıyorum

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

sen önce psikolojiyi sanaldan takip etmeyi bırak yaşamınla özdeşleştir. gel ondan sonra konuş. bizim işimizide bize bırak. boyunu aşan işlere de fazla bulaşma çünkü insan bilmediiği sularda boğulur. seninde bu kadar sığ bi suda boğulmanı istemem.
    eğer soru sorabilecek cesaretiniz yoksa sorgulayamazsınız . sorgulayamazsanız araştıramazsınız araştıramazsanız altarnatiflerle karşılaşamazsınız, alternatiflerle karşılaşmasınız sentez yeteneğiniz olmaz ve sonuçta dar bakışlı, at gözlüklü bi insan olup çıkarsınız. bilgi sizin semtinize dahi uğramaz.
    TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNİN TEMEL PRENSİPLERİNDE YUKARIDA SAYDIĞIM GİBİ Bİ İNSAN MODELİ YOK. HHİÇBİR ÇAĞDAŞ VE MODERN EĞİTİM ANLAYIŞI İÇİNDE OLAN ÜLKEDE BÖLE BİR İNSANI KABUL ETMEZ,EDEMEZ.
    SORU SORMAKTAN , SORGULAMAKTAN KORKMAYAN , ÖN YARGILAR VE KALIP YARGILAR İÇİNDE OLMAYAN , KENDİSİYLE VE ÇEVRESİYLE BARIŞIK İNSANLAR HAYAL EDİYORUZ.
    OKUYAN FAKATT OKUDUKLARI DOĞRULTUSUNDA PAPAĞAN OLMAYAN ANALİZLEYEN VE SENTEZLEYEN VE BUNUN DOĞRULTUSUNDA FELSEFE YAPAN VE HATTA FELSEFELER OLUŞTURAN İNSAN MODELİ VAR BU ÜLKENİN ÜTOPYASINDA.

AMA HER SİSTAMDE BAZEN BÖYLELERİ ÇIKAR :wink: :wink: :wink: üZERİNE ALINMA :wink: :wink:
    SAYGILARIMLA

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu tartısmanın ABESLE İŞTİGAL den baska bırsey olmadıgını dusunuyorum... o yuzden bu konuyla ılgılı yorum yapmayı dahı dusunmuyorum...

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Spastik,
    Toplumun yeni şeyleri hemen kabul edememesi hatta olumsuz bir tepki vermesi konusunda söylediklerinizde haklısınız; ancak burada söz konusu olan bir teori değil, yeni bir şey de değil. Kalıcı bir bedensel yetersizliğe sahip birey için kullanılması söz konusu olan "farklı" dan bahsediyoruz. Dilsel karşılık sorununu (İngilizce'den Türkçe'ye çevrildiğinde aynı anlamı karşılayıp karşılamadığı) bir yana koyalım. Türkçe için "farklı" deyimini kullandığımızda diğerlerinden ayrı oluşu, diğerleriyle aynı özelliklere sahip olmayışı kastederiz. Şimdi bu deyimi biz bedensel yetersizliği olan bireyler için kullnıyoruz farzedelim. Bir de psikolojinin bu tür bireylere yaklaşımını düşünelim. Psikolojinin amacı, bedensel yetersizlik hissini en az düzeyde tutarak normal bireylere yaklaşıldığı gibi yaklaşılıp bedensel yetersizliğe sahip bireylerin sosyal hayata katılımlarını en üst düzeyde tutmaktır. İşte tam da burada koca bir çelişki olmuyor mu?

Ayrıca psikolojik danışman olduğunuzu belirtmişsiniz; ama bir üyeye yazdığınız cevapta empatik bir yaklaşımda bulunmadığınızı düşündüm. Düşüncelerinizi farklı bir üsluptan aktarıp düşündürebilirdiniz. Ne başımın derdi her yerde meslek mi yapacağım diyecek olursanız da mesleğinizi vurgulamamanızı öneririm.
    Saygılar...

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

O üyeye empaatik yaklaşmaya çalıştığı mı kim söledi ki size. Ayrıca o üyenin beni danışmanı olarak tayin ettiğini duymadım. Lütfen kafanızdaki psikilojik danışman ve psikolog imgelerini tekrar gözden geçirin. Insanların bir özel hayatları olduğunu , siyasal idolojileri olduğunu, insana dair fikirleri olduğunu, sanatsal bir bakış acıları olduğunu, anne oldukları baba olduklarını,erkek yada kadın yada eşcinsel olabileceklerini. Kısaca psikolog olmak dışında farklı rollerde ve statülerde oldukları yada olabileceklerini gözardı etmeyin. Beyninizin kıvrımlarında ideal bir insan ve meslek tipilojisi olduğunun farkındayım fakat adı üzerinde ideal. Yasamın farklı farklı alanlarında farklı farklı yasam olayları ve olguları var. Ideallik vizyonundan yola çıkarsak bu gerceklikliğin maalesef farkında olamayız

saygılarımla

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hic kimsenin sizin size laf anlatmak isteyecegini zannetmem empati bilgi laf anlatma hepsi konu disi olabilir yalniz size anlatmak istenen acinin uzerine alay anlayabilirseniz tabii at gozluklulerden bu kadar

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

Yahu ya dişedokunur bişeyler yazın yada susun ya. Laf salatasına ayıraccak vaktim yok. Sürekli ajitasyon yapmaktan vazgecin artık.iyice arabeske cevirdiniz ortalığı. Ufuk acıcı bişeyler yazında bizde faydanalım. Sürekli size lafmı yetiştirelim burada. Bırakın sabah programları türünden forumlara yazı yazmayı varsa fikriniz ,teziniz yazın bilgi fırtınası oluşsun. Yada bunu yapamıyorsanız bazıı chat odalarını tavsiye ederim

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı arkadaşlar bu kelimeyi "mutasyona uğramış kişi" manasından dolayı sevmediklerini söyledi. Benim böyle bir sorunsalım yok. Aksine ben herkese ısrarla bir MUTANT olduğumu söylüyorum. Fakat ben de bu sözcüğün Türkçe'ye eğreti geldiğini farkettim.. İnsanlar "engelli"nin yerine bile "sakat"ı seçerken, günlük hayatta "farklılaşmış" kelimesini pek kullanamazlar gibi geliyor bana..

Üye
    cevdet Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    12:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eskişehir de özgereksinimliler deriz

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

doğrusu düzgünü nedir ki neye göre farklılaşmış diyeceksiniz . sağlam insanlar kendini dünyanın merkezine oturtup ona göre çevresini tanımlıyor . bize de farklılaşmış diye tabir kullanıyor . 3. kişilerin bize yakıştırmalarını değil bizim kendi aramızda ortak bir anlayışla belirlediğimiz kelimeleri kullanmamız daha doğrudur . Bu şekilde bize ters gelecek incitecek kelimelerin bizi anlatırken kullanılması önlenmiş olur . doğrusuda budur .

Üye
    cevdet Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    12:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeni sözcük arayışınızın sebebi engelli,sakat ve özürlü gibi kelimelerin toplumumuz için de hakaret içeren cümlelerde sıklıkla kullanılıyor olması sanırım. Ancak bulacağınız yeni kelimelerde bir süre içinde diğerleri ile aynı yeri alacaktır. Bu yüzden yeni sözcükler bulmaktansa, vatandaşlarımızın engellileri biraz daha anlayabilir duruma getirmek için eğitmeliyiz diyorum .

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon