Sayfa 8 / 29 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alberto Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    deniz su neymiş sana vadedilen avantajlar bence bir avantajı yok bence ayrımcılıkdan başka bişey degil bence

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent_7340: İYİ AMA; ENGELLİSİNİZ BE GÜZEL KARDEŞLERİM!!!

bülent_7340 adlı arkadaşımın yazdıklarına katılıyorum...

selçuk22 bu başlıklı yazıyı okursan, ne demek istediğimi anlamış olursun...

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN PLAKDA ÖZÜRLÜ İŞARETİ OLAMSINDAN YANAYIM.
    BUNDAN UTANMIYORUM, SIKILMIYORUM, GOCUNMUYORUM.
    BU İMKANI DEVLET BANA NEDEN VERİYOR.
    ÖZÜRLÜ OLDUĞUM İÇİN.
    PEKİ BEN NEDEN BU İŞARETİN AYRIMCILIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. (BEN DÜŞÜNMÜYORUM)
    ÇÜNKÜ KENDİM İLE BARIŞIK DEĞİLİM Kİ PLAKADAKİ İŞARETİ GÖRMELERİNDEN RAHATSIZ OLUYORUM AMA ÖN CAMA TAKILACAK ÖZÜRLÜ İŞARETİNDEN RAHATSIZ OLMUYORUM.
    KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN BİR ŞEYLERİ TALEP EDERKEN KENDİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZLE BİRLİKTE İSTEMİŞ OLDUĞUMUZ TALEBİN ÖNÜNÜ ARKASINI SAĞINI SOLUNU İYİCE DÜŞÜNMELİYİZ.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

mare,

1- Bu başlığa yazılan mesajları okudun mu?
    2- O plakanın (park etme dışında) ne tür faydaları olduğunu düşünüyorsun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Aylardan beri tartışılan ve mutabık kalınan bir konu için yorum yazarken daha yumuşak ifadeler kullanmak gerekmez mi. Nedir bu işaretlenme güdüsü anlamıyorum. Çok isteyen kişi yaptırır bi bayrak asar arabasının önüne, bu uygulamayı istemeyen kişilerin fikirlerinede saygı gösterir.

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NEDEN BU KADAR TAKIYORSUNUZ Kİ.PLAKA YI BEN HİÇ RAHATSIZ OLMUYORUM. DEDİĞİM GİBİ O AMBLEMİ PLAKADA TAŞIMAKTANDA ONUR DUYUYORUM. BEN ÖZÜRLÜYÜM ARKADAŞLAR. KENDİMİ BU ŞEKİLDE TANIDIM VE SEVDİM. KİMSEYLE YARIŞACAK HALİMDE YOK.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

mare, insan sakat olduğu için gurur duyar mı yahu!? İnsanın illa gurur saplantısı varsa, ancak kendi beceri, emek ve tercihlerinden gurur duyabilir...
    Mesela sen Türklüğünle de gurur duyuruyorsundur büyük ihtimalle. Peki bu gururu dışa vurmak için nüfus cüzdanını, ya da yurt dışına çıktığında pasaportunu boynunda taşıyor musun?

"Takma"ya gelince, ne yapalım ki senin kadar "aşmış" değliz demek! Peki ne önerirsin bize? Ya damalı plakayla gezmeye razı olalım ya da evde mi oturalım?
    Tekrar sorayım: bu plaka kimin ne işine yarıyor?

Aslında bunda sorun edilecek bir şey yok. Öyle ya, nasıl ki otomobillerde kadın plakası, erkek plakası, eşcinsel plakası, genç plakası, yaşlı plakası, Müslüman plakası, Hıristiyan plakası, Yahudi plakası, Budist plakası, dinsiz plakası, Türk plakası, Kürt plakası, Laz plakası, Çerkez plakası, Alman plakası vs. varsa, doğal olarak sakat plakasının olması da kaçınılmaz! Değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN SAKATLIĞIMI İNKAR ETMİYORUM. BEN FARKLIYIM BUGÜNE KADARDA YAPTIĞIM BÜTÜN KAZANIMLARIMI ÖZÜRLÜ OLDUĞUMU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK YAPTIM.
    BANA GÖRE ÖZÜRLÜLÜĞÜM ALLAHIN BANA VERMİŞ OLDUĞU BİR NİMET.
    BENİM İÇİN ASLA IRKIM ÖNEMLİ OLMADI. BU TOPRAKLAR ÜSTÜNDE DOĞAN ERMEARNİSİ DE, RUMUDA, ARNAVUTUDA, ÇERKESİDE, KÜRDÜDE VS. BENİM KARDEŞİMDİR.
    NEDEN BU KADAR ABARTTIĞINIZIDA ANLAMIŞ DEĞİLİM. SİZİN İÇİN BU KADAR ÖNEMLİ İSE BU PLAKA GİDER NORMAL EHLİYETİNİZİ ALIR ONA GÖREDE ARABA ALIRSINIZ.

İŞİMİZE GELDİĞİ GİBİ KANUNLARI DEĞİŞTİREMEYİZ.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Sakatlığını kim inkar ediyor veya edebilir ki? İstediğin kadar et... Sonuçta sakatsın. Plakada o damga olsa da sakatsın olmasa da sakatsın. Önemli olan, hiç gereği yokken "bu araba sakatın" demek zorunda bırakılmak. Kime ne benim sakatlığımdan? Ben karşıdan gelen arabanın Türk, kadın, lezbiyen, anne, 3 çocuklu, memur... olduğunu merak ediyor muyum da başkaları benim sakat olduğumu merak etsin?

mare: "SİZİN İÇİN BU KADAR ÖNEMLİ İSE BU PLAKA GİDER NORMAL EHLİYETİNİZİ ALIR ONA GÖREDE ARABA ALIRSINIZ. "

Normal araba kullanamam ki. H sınıfı ehliyetim var ve ben damalı plaka olmadan herkes gibi sırandan bir sürücü olmak istiyorum. Olamaz mıyım?

mare: "İŞİMİZE GELDİĞİ GİBİ KANUNLARI DEĞİŞTİREMEYİZ."

Peki ya ne zaman değiştiririz? Ben de herkes gibi olabilmek istiyorum... bu benden başka kimin işine gelmeli?

Markete gidiyorum, alışveriş yapıyorum, kasaya geliyorum. Kasiyer hesabı yapıyor. Sonra bana dönüp: "Beyefendi sağlık raporunuz lütfen" diyor!
    Ne kadar mantıklı değil mi? Nasıl ki otomobil kullanırken sakat olduğumuzu göstermemiz şart koşuluyorsa, markette de aynı şart aranabilir pekala Sonuçta ikisi de aynı mantığa dayanıyor: Hiç gereği yokken sakatlık beyanında bulunmam isteniyor...

Şimdi bir daha sorayım: Plakadaki sakat işareti kimin ne işine yarıyor?

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İŞTE BÜLENT SEN BEN HERKES DEĞİLİZ. BİZLER ONLARDAN ÖZRÜMÜZDEN DOLAYI AYRICALIKLIYIZ. BENDE SAĞLAM OLARAK ŞÖYLE DÜŞÜNEBİLİRİM. KARDEŞİM BENİM ALDIĞIM ARABAYI BENDEN UCUZA ALIYORLAR BENDE AYNI ŞARTLARDAN YARARLANMAK İSTİYORUM. BUYUR CEVAP VER.

PLAKA DA Kİ AMBLEME TAKIYORSUNUZ EHLİYETE BAKMIYORSUNUZ BİLE. SENİN MANTIĞIN İLE HAREKET EDERSEK EHLİYET AÇISINDAN DA ORTADA BİR AYRIMCILIK VAR NEDE OLSA H SINIFI. SAĞLAMLARA VERMİYORLAR

BENİM İŞİME YARIYOR. İSTEDİĞİM YERE PARK EDEBİLİYORUM. ÖZÜRLÜ PARK YERELERİNE BAŞKASI PARK ETMİŞ İSE KALDIRTTIRIYORUM.

BEN ÖZÜRLÜYÜM. KENDİMİ VE ÖZÜRÜMÜ SEVİYORUM. ÇOK GÜZEL ARABA ALIRKEN VE ALDIKTAN SONRA ÖZÜRLÜ OLDUĞUMU BEYAN EDEREK BİR TAKIM YÜKÜMLÜÜKLERDEN KURTULAYIM YANİ RESMİYETTE VE GERÇEK HAYATTA ÖZÜRLÜ OLAYIM AMA İNSANLARDAN UTANDIĞIM ÇEKİNDİĞİN İÇİN ONLARA ÖZÜRLÜ OLDUĞUMU BEYAN ETMEYEYİM ÇOK GÜZEL.

HEM PLAKADAN DERT YANIYORSUN İŞARET OLMASIN DİYE HEMDE MARKET ÖRNEĞİNİ VERİYORSUN

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Yahu ben ayrıcalıklı olmak istemiyorum ki... Herkes gibi olmak istiyorum.

"Senin" aldığın aracı senden ucuza almasam da o sakat plakasını takmak zorunda bırakılıyorum. Sakatsan, vergisini versen de ÖTELESEN de damgalanacaksın...

Evet, H sınıfı ehliyete de takıyorum: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=20354
    • a) H sınıfı sürücü belgesi tamamen kaldırılmalıdır.
      Nasıl ki gözlük kullanan sürücüler için otomobil kullanırken gözlük takma zorunluluğu, tek gözü görenler ve işitme engelliler için özel ibareler (B sınıfı) sürücü belgesine işlenmektedir, aynı şekilde, sakat vatandaşların araç kullanırken araçta ne tür düzenlemeler olması gerektiği de (B sınıfı) ehliyetlerine veya ekstra bir belgeye yazılmalıdır. Böylece sakat sürücüye, “sen sadece kendine ait olan ‘bu’ otomobili kullanabilirsin,” denilmemiş ve yukarıda dile getirilen Anayasal ve Yasal haklarına zarar verilmemiş olur. Bu şekilde sakat vatandaş (da) ehliyetinde yazan koşulların bulunduğu tüm otomobilleri kullanabilir hale gelebilecektir.

ve sonra bir öneri ve ara formuül tartışması: http://www.engelliler.biz/forum/view...=195390#195390
    Plakanın amacı nedir? Plaka park etmek iğçin mi takılır otomobilllere? Park için bütün dünyada Park Kartı kullanılıyor... kimse plakayla damgalanmıyor..

Ben sakatım ve sakatlığımla hiç bir sorunum da yok. Sence insanlardan utandığım-çekindiğim için mi bu siteyi kurup kendimi "sakatlığı olan biri" olarak tanımlıyorum!?

Market örneğini bir daha okur musun lütfen:
    Markete gidiyorum, alışveriş yapıyorum, kasaya geliyorum. Kasiyer hesabı yapıyor. Sonra bana dönüp: "Beyefendi sağlık raporunuz lütfen" diyor!

Sağlık raporu istenmesi mantıklımı sence? Neden?

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BÜLENT BU KONU UZAYIP GİDECEK. BEN SENİNLE AYNI GÖRÜŞÜ PAYLAŞMIYORUM VE GÖRÜŞÜNÜ ETİK OLARAK HAKLI BULMUYORUM AMA GÖRÜŞLERİNE VE SAHİPLENMENE DE SAYGI DUYUYORUM.

BİR TAKIM DÜZENLEMELER YAPILIRKEN BİREYE DEĞİL TOPLUMA, O TOPLUMUN ÖRF ADET, TEAMÜLLERİNE, ALIŞKANLIKLARINA VS. BAKILIR.

BENCE EHLİYETİMİZ H SINIFI OLMALI
    PLAKAMIZDA AMBLEM OLMALI
    15 DAKKA PARK ETME HAKKIM OLMALI.

ÇÜNKÜ BEN SAĞLAMLARDAN AYRICALIKLIYIM. BENİM İMTİYAZIM VAR.

BÜLENTÇİĞİM DÜZEYLİ BİR TARTIŞMADAN DOLAYI TŞK. EDERİM.

Üye
    istanbulhovardası Avatarı

Son Giriş
    17.01-2008
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarıda yazılanlara ancak şimdi bakabildim konu hakkında epeyce de bir şeyler yazılmış doğrusu hepsini okumayada zamanım olmadığından kısaca şöyle bir göz gezdirdik.

sonuçta kendi fikrimi söyleyeyim bence plakada sakatlık ibaresi olmamalıdır diyorum.

Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SİZE BİR YAKINIMIN BİR ANISINI ANLATIYIM BU KONUYLA İLGİLİ YAKINIM KAMU KURULUŞUNDA ÇALIŞAN BİR ENGELLİ ÖZÜRLÜ PALKALARINDAN İLK EDİNENLERDEN BİRİSİ DERTLEŞMEMİZDE SUNU İFADE ETTİ BEN RAPORUMA UYGUN OLARAK ÖZÜRLÜ PLAKASINI ARABAMA TAKTIM TAKTIGIM GÜN KIRMIZI IŞIKTA DURDUGUMDA HERKEZ ARABAYA VE BANA BAKIYORDU İLK ÖNCE BANA ÖYLE GELDİĞİNİ SANDIM SONRADAN FARK ETTİM Kİ İNSANLAR PLAKAYA BAKIP BENİM DİĞER İNSANLARDAN NE DEGİŞİKLİĞİM OLDUĞUNU ARAŞTIRIYORLAR SONRA ARABAYI GARAJA ÇEKTİM SİNİRİMDEN BİR DAHA KULANMADIM DİYE ANLATMIŞTI SADECE PAYLAŞMAK İSTEDİM

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bazı arkadaşlar sürü psikolojisi taşıyorlar. Alışmışız nede olsa. Bize demişki kurallar, bu böyle olacak. Bir kişide çıkıp “kardeşim niye bu böyle olacakmış” dememiş, buda böööylece doğru olduğuna inanılıp dvm etmiş bu güne kadar. Bu arkadaş da o anlayışı taşıyan neslin uzantısı.

Sabit görüşlü bir arkadaşsın anladığım kadarıyla. Hani engelini takmayan :!: ama engelinden başka birşeyde düşünemeyenlerdensin bence =)

BUNDAN UTANMIYORUM, SIKILMIYORUM, GOCUNMUYORUM.
    BU İMKANI DEVLET BANA NEDEN VERİYOR.
    Olayın içtihatı bu değil arkadaşım. Biraz oku yazılanları yahuu.
    Hepimiz engelimizi kabullendik. Ama Sakatlığını inkar etmekle konunun uzaktan yakından ilgisi yok.
    Bülent’in de yazdığı gibi.

Aslında bunda sorun edilecek bir şey yok. Öyle ya, nasıl ki otomobillerde kadın plakası, erkek plakası, eşcinsel plakası, genç plakası, yaşlı plakası, Müslüman plakası, Hıristiyan plakası, Yahudi plakası, Budist plakası, dinsiz plakası, Türk plakası, Kürt plakası, Laz plakası, Çerkez plakası, Alman plakası vs. varsa, doğal olarak sakat plakasının olması da kaçınılmaz! Değil mi?
    Plakalarda, kişiye özel mezhep, şive, renk, meslek ayrımı yapılıyor mu? E peki engelli ayrımı niye yapılıyor. Fişlenmek bu resmen hep dediğim gibi “ DİKKAT ENGELLİ ARACIDIR”, “ENGELLİ GELİYOR” demektir bence. Niye zorla insanların dikkatini uyandırsın araçlarımız? Biz de aynı koşullardan geçip almıyor muyuz ehliyetimizi?

Evet. Farklıyım. Ama yayaysam farklıyım. Altyapı engelleriyle, toplumun diğer bireylerinden farklı olarak mücadele ediyorum. Ama trafikte farklılığı Kabul etmiyorum. Bana bir hak verilmiş. Beni sıNavsız almamışki, yarım yamalak kullanmıyorumki bu arabayı ben. Herkesle aynı bilgiyle kullanıyorum. Niye “DİKKAT”I gerektirecek bir işaret taşıyım. Trafik canavarı mıyım engelliyim diye.

Yazılanları dikkatli okuyalım lütfen…

Sayfa 8 / 29 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon

Başlığın Etiketleri