Sayfa 5 / 29 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oturanboğa:''Burada itiraz edilen şey DAMGALANIP AYRIŞTIRILMAK.''
    Senin yukarıda kullandığın ''damgalanmak'' sözcüğünden anladığın ya da tam olarak yerine koymak istediğin nedir?''ayrıştırılmak mı'' ????
    Galiba damgalanmak ile ayrışttırılmak kavramını karşılamak istiyorsun Rekursion gibi?Plaka ile neyin ayrıştırılması yapılıyor bana söylermisin?Trafikte farklı muameleye maruz kalmak mı?Yoksa trafikten men edilmek mi?Yoksa kamuya açık bir yoldan soyutlanmak mı?
    Neyin ayrıştırılması bu?Benim engellim kendi yaşadığım kentte de o tekerlekli sandalye imgeli plakaları kullanıyor.Bir ayrıştırılma olmuyor.Aynen biz gibi kamuya ait olan bir yolu kullanıyor.Park yerlerini kullanıyor ve dahası normal insanlar neye sahipse hepsine sahip.Peki bu noktada ayrıştırılan ne?Ya da kim?

Ben ''ayrıştırılmanın!!'' kendi iç dünyanızda olduğunu görüyorum sanki.Belki de yanılıyorum ha ne dersiniz?
    Sorgulayın bakalım kendinizi.Siz mi kendinizi iç dünyanızda ayrıştırıyorsunuz bu konuda, yoksa toplum mu sizi ayrıştırıyor?
    Benim karşı olduğum şudur aslında özetle:Plakalar işaretli olur ya da olmaz.Ehliyetler ayrı olur ya da olmaz?Benim için sorun bu değil.Bırakalım her şey sizin dediğiniz gibi olsun.Hem de ne isterseniz.Ama şu andaki uygulamayı da acımasızca toplumdan ayrıştırılmak(!) olarak görmeyin ve göstermeyin lütfen.Ben geleceğin inşallah bir sürücü adayı olarak bu hususun üzerinde durmak istedim sadece.Bu arada önümüzdeki bahara Allah izin verirse raporumu alıp ehliyet için gerekli işlemlere başlayacağım Burada yazması bile ayrı bir heyecan!
    Belki de daha bir fiil kendim tek başıma direksiyon başında olmadığım için bazı şeyleri göremiyorum.Ama şunu diyim kendim sürücü olarak olmasan dahi trafikte bulunduğumda engelli sürücülerin o plakalarındaki imgeden dolayı ayrıştırıldıklarını görmedim.Hatta şunu da son olarak diyip geçicem; trafikte bu plakaları gördüğüm zaman içimde bir heyecan da belirmiyor değil, o sürücülerin bazı engelleri aşarak bir şeyleri başardıklarını ve bir nevi özgürlüklerini kazandıklarını görmek beni de kamçılıyor ve cesaretlendiriyor.(Bilirsiniz araba engelliler için bir nevi özgürlüktür.)
    DİP NOT :Amacım hiç birinizi kırmak değil sadece olaylara farklı açılardan bakmak.Kötü olarak gördüğümüz şeyler bazen o kadar da kötü olmayabilir...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kısmen Off topic

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    walla lider334, mesajini iki kez okudum ve her okumamda bunlari yazmadan önce bashlik altinda yazilan bütün mesajlari okuyup okumadigin hakkinda shüpheye girdim dogrusu ...
    ...

Ben de hâlâ şüphedeyim ve bir adım daha gideyim: Bu tür cevapları YANLIŞ buluyorum. :evil: Tamam, gözden kaçmış olabilir! Ama uyarıldığı halde, aynı şekilde devam edenlerin, "saygı"dan, "mantık"tan söz etmeleri biraz garip duruyor, bana göre.

Çünkü: "Sorulan soruların, önceki mesajlarda cevabı var mı?" diye merak etmek, soruyu soranın yapması gereken bir iştir. Ama diyelim ki; o soruya verilen cevap, onu tatmin etmedi. O zaman, o arkadaş, daha önce sorulan soruyu ve cevabını alıntılayıp getirir + kendi düşüncesini de yazar, daha sonra cevap hakkı kazanır! Yoksa, söylediklerinde tamamen haklı olsa bile, haksız duruma düşer..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

lider334, Almanya'da Türklerin arabalarına "Türktür" yazılıyor mu? Velev ki yazılmak istense ve Türkler buna itiraz etse, Türklüklerinden utanmış mı olurlar?
    Hayır!
    Pekii, aynı Türkler'den ülkeye giriş çıkışta pasaportlarını göstermeleri istenir. O zaman neden gösterirler?
    Çünkü orada gereklidir!

Not: Baben'in dediği gibi, bundan önceki mesajlar iyice okunsa ve ondan sonra görüş yazılsa, bence "tam süper olacak"!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    memox_2006 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2006
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yolda giderken plakayı görüp de camını açıp çok rahat küfür ediyorlar silahı görünce süt dökmüş kediye dönüyorlar

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

eneee memox, korkuttun beni ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lider334
    Ben orada örnekte ne diyorum (örneğin bütününde); bir adam iki eli ile araba direksiyonunu
    tutmuyorsa bir eksiklik var değil mi normal sürücülere göre?
    evet, cok haklisin... bir elim direksionda, bi elim de frende/gazda... yolda giderken burnumu karishtiramiom ya, müthish eksiklik hissediom gercekten ... "normal" sürücüleri burun karishtirirken gördükce kahroluyom kiskancliktan, kirmizi trafik lambalarinin gelmesini iple cekiom :P...

shaka bi yana, direksiona takilan kendi ekseninde dönebilen dügme ile tek elle de cok iyi hakim olunabilior... ayrica iddia ettiginin tam aksine sert manevralarda daha da kolaylashtirior direksionu cevirmeyi... hele park ederken süper bishi... hani desen ki cakir cukur bir yolda, rüzgarli havada falan süratle giderken tek elle direksiona hakim olmak zorlashir, seni cok hakli bulurdum... hiz 150-160 km/h yi gecti mi aracin düz gitmesini saglamak icin insanin iki elle yapishasi gelio bazen direksiona, evet... süratle gidiorsan, aracinin ufakligina, hava shartlarina, yolun niteligine göre zorlashabilio direksiona hakim olmak... ama o zamanda o kadar hiz yapmayiverirsin... bu kural herkes icin gecerli; aracina hakim olmayi zorlashtiran shartlarda hizini ona göre tutucaksin... o kadar basit... bunun icin saglam shoförlerin uyarilmasi gerekmio... kendin dikkat etmen gereken hususlar bunlar...

plakalara -istek dishinda- amblem yapishtiran bu cirkin uygulamayi hakli cikaracak bir sebep degil, asla!... hem diorsun ki yashli ile genc, acemi ile usta shoför bir olamaz, fark vardir aralarinda... sonra tutuyorsun bunu sakat olma farkinin belirtilmesi gerektigine bagliorsun... onlarin farki neden belirtilmio da bizim sakat olma farkliligimiz belirtilio?... bir ayrimcilik yok mu shimdi bu damgalamada?!... eger iddia edildigi gibi sakatlarin iyiligi icin yapiliosa bu uygulama, yashli insanlarin günahi ne peki?!... onlarin iyiligini neden kimse istemior?!... bu plaka sadece tek bir amacla kullanilior o da sakatlarin kullandigi araclari shakkadanak diye görüp denetlemek icin... kendi rahatligini düshünüyor devlet, sakatlari degil...

Yukarıda dediğimi tam olarak anlamamışsın arkadaşım.Sadece birazını anlamışsın. Ben sağlam söförlerin sayesinde trafikte var oluruz demedim tam olarak.
    ne dedin ya?... park yerinde saglam shoförlerle eshit olmadigim gibi trafikte de eshit olmadigimi iddia ediorsun, arkadashim... ardindan da saglam ile sakat shoförlerin aracina hakim olabilme farkini bir diyaliz makinasiyla gercek böbregin ishlevindeki farkla anlatmaya calishiorsun... ve bunu plaka uygulamasini hakli cikarmak icin bir gerekce olarak öne sürüyorsun... nasi anlicaktim?!... saglam shoförler sakat oldugumuzu göremeyip dikkat etmesse istenmeyen sonuclar dogabilir diosun... nasil anlicaktim?!... ancak plaka sayesinde (saglam shoförlerin uyarilmasi ve bize dikkat edilmesi sayesinde) trafikte var olabiliriz anlamina gelmio mu söylediklerin?... (kaldi ki, durum izah ettigin gibi olsa bile amblem hic bi ishe yaramaz cünkü saglam shoförlerin inisiyatifine, iyi kalpliliklerine terk edilicek bi mesele degil bu... daha önce de anlatmaya calishtim ama okumuyosun ki babenin söylediklerini dikkate al bence )...

birak tam olarak böyle birshey demeyi, yarim olarak bile demen sakincali... insanlarin beyninde yanlish düshüncelerin olushmasina sebep olabilio... hosh, bu plakayi zaten cogu insanlar "dikkat!: trafikte yetersiz olan engelli shoförler" uyarisi olarak algilio gibi geldi bana... bu yüzden de yanlish buluyom plaka uygulamasini... sen hele önce bi ehliyetini al, trafige cik, acemilik dönemini atlat; o zaman seyir halindeyken sen de göreceksin ki diger trafik katilimcilarin senin sakat oldugunu bilmeleri cok gereksiz... illede "bakin sakatlar da araba kullanabilir" mesajini vermek istiosan stiker yapishtir arabana... yasak degil bu ...

Yahu öyle bir anlatmışsın ki mest oldum gerçekten arkadaşı Yolda bir canavar olan fransız söförlerini park yerine gelince öyle bir medeni toplumuna çevirmişsin ki anlatımınla, hayran kaldım.
    :| bu cümle benim yazdiklarimla cok alakasiz... yorum yapmicam, anlayan anlamishtir benim orda ne demek istedigimi... sana laf anlatmaktan daha önemli ishlerim var gecenin bu saatinde; ne blim, pencerimin önündeki agacin yere dökülmüsh yapraklarini sayarim, odamdaki halinin püsküllerini sayarim, hazir araba kullanmioken- burnumu karishtiririm, bulurum bishiler (bulamassam yatar uyurum) :twisted: :P ...

iyi ehliet almalar ve kazasiz belasiz araba kullanmalar...

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence özel plaka olmamalı..Ben o tercihimi kullandım özel plaka kullanmıyorum.
    Bizim okulda arabası olan arkadaşlar için sticker dediğimiz bir etiket durumu vardı.Arabanın ön camının köşesine yapıştırılmış dururdu.Onunla okula kimlik göstermeden girebiliyordu öğrenciler.
    Engelli aracı anlamında aracın görünen yerine yapıştırılacak küçük bir amblem ve ruhsata konacak bir etiket bu sorunu daha iyi çözecektir.
    Gerek aracın parkedilmesinde gerek kanuni işlemlerde kolaylık sağlar düşüncesindeyim.
    Sonuçta bir kişi ehliyeti alıp trafiğe çıkmışsa onun diğer insanlardan hiç bir farkı kalmıyor.Sonuçta ayaklar değil tekerlekler gidiyor

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    Özel tertibatlı bir aracı trafikte belirginleştirmenin neresi yanlış yada ayrımcılık anlamış değilim doğrusu.Sayın Oturanboğaya katılamıyorum doğrusu.Gasp veya kapkaç türkiyede sadece engelli araçlarınamı yapılıyor yada böyle bir bilgi veya istatistik mi var?
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    (...) BU SÖZDEN KASIT,BİRÇOK KÖTÜ NİYETLİ OLMAYIP ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETMEK İSTEYEN KİŞİ/LER,ENGELLİLER ÜZERİNDE VE ENGELLİLERE SAĞLANAN AVANTAJLAR ÜZERİNDEN ARAÇ ALIMI YAPMAKTA VE BU ARAÇLARI ENGELLİ OLMAYAN KİŞİLER SÖZ KONUSU PLAKALAR İLE TRAFİĞE ÇIKMAKTADIR.BU TÜR HAKSIZ DAVRANIŞLARIN ÖNÜNE BİR NEBZE OLSUN GEÇEBİLMEK İÇİN TRAFİKTE EMNİYET GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YAPILAN TRAFİK UYGULAMALARINDA PLAKANIN ENGELLİ LOGOLU OLUŞU BELİRLEYİCİ VE KANUNİ BİR PROSEDÜRÜN BAŞLANGICI OLARAK GÖRÜLÜR.KONTROLE TABİ OLAN ARAÇ ENGELLİ ARACI OLDUĞU GÖRSEL OLARAK BELİRLENİR.SONRASINDA,ARAÇ SÜRÜCÜSÜNDEN EHLİYETİ İSTENİR.TRAFİK GÖREVLİSİ SÜRÜCÜNÜN ENGELLİ OLUP OLMADIĞINI VE SÜRDÜĞÜ ARACIN ENGELLİLERE GÖRE DİZAY EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ İLK GÖRSEL TEMAS VE SONRASINDA EHLİYET KONTROLÜ SONRASINDA TESPİT EDEBİLİR.(...)

YAZIMIN BAŞINDADA DİLE GETİRMEYE ÇALIŞTIĞIM GİBİ. ŞU AN HALİ HAZIRAD YAPILAN UYGULAMA BİR GEREKLİLİKTİR.NEDENLERİ İSE HEM ETİK HEMDE KANUNSUZ YAKLAŞIMLARA MANİ OLMA GİRİŞİMİDİR.
    sevgili sunburn.e mektup (bashkalari da istiosa okuyabilir tabe )

seninle empati yaptim ve bizimle daha kolay empati kurabilmen icin elimden geleni yapma karari aldim, sevgili sunburn ...

pasaport örnegine devam: düshün ki seni almanya ya davet ediorum... belki pasaportun vardir ama biz yok sayalim hade... shimdi bissürü koshturuyorsun, yok pasaporttu yok vizeydi yok shuydu yok buydu... hatta bazen düshünüyorsun "bu kadar zahmete deger mi, gitmesem mi yoksa?" diye... neyse, bütün ishlerini ayarliosun, biletini aliosun (bu arada epey de para harcamish oluyosun) atliosun ucaga geliosun... sinirda pasaportunu gösteriosun, yüzlerinde sahte bir gülümsemeyle "tamam" diolar "hershey olmasi gerektigi gibi" diolar "iceri girmeye hakkin var" diolar... tam iceri gecicen kiiiii "dur!!" diolar, almanya topraklarinda gezdigin müddetce yabanci oldugunu gösteren shu amblemi kolunda tashimalisin" diolar... önce bi "hönkkkKk ?!!!?" dersin di mi? kabul edilebilicek bishi degil cünkü... alman olmadigin icin utanior musun?... hayir!... hatta belki de shükrediosundur bile ... ama yine de "hönk?!" diorsun, "bu ne demek olyuo?" diosun... "ben sizin ülkenizi bisheye saydim, geldim, hatta bir sürü döviz birakarak geri gitmeyi düshünüyorum, beni damgalamaya hakkiniz yok" diosun... "alin ülkenizi, dürün, bükün, yerleshtirmeniz gereken en münasip yerinize......." diosun, veya demek istiosun ama terbiyen izin vermedigi icin vazgeciosun ...

"tamam da" diolar, "yasal olmayan yollardan o kadar cok insan girdi ki bu ülkeye" diolar... "sokaklarda o kadar cok 'kacak' insan, 'kacak' ishci var ki" diolar... "ayiramaz hale geldik" diolar... "ülke olarak zarar görmeye bashladik" diolar... "görsel olarak bunlari daha kolay tespit edip kontrol edebilmek icin bu uygulamayi getirdik" diolar... böylece kolunda bu amblemi tashiyan herkesi hemencecik görüp, durdurup evraklarina bakabilioz" diolar... "eger burda kalma hakki bitmishse ülkemizden atioz onlari" diolar... "böylece ishimiz cok daha kolaylashio" diolar... "bana ne ya!" diosun (dersin sanirsam) "siz ishinizi yapamiosaniz, ülkeye gireni cikani kontol edemiosaniz benim sucum ne?!" diosun... "bu ishler sizin göreviniz" diosun... "beni damgalamaya hakkiniz yok" diosun (dersin, dersin )... "insan haklarina, kishilik hakkima aykiri bu" diosun... "amblemsiz ishini halledebilen bunca ülke var" diosun... "onlar nasi yapiosa siz de öyle yapin" diosun.... "ama burasi almanya!" diolar... "bashka ülkelere benzemez" diolar... "bilirsiniz, biz millet olarak amblem kullanmaya yatkiniz" diolar... "bundan 60 küsür sene önce de böyle bir uygulama getirmishtik ve ishe yaramishti" diolar... "hasssbünallaaaah!..." diosun... "ama efendim" diolar "toplumumuzun 'gecmishten gelen özelliklerini' yok saymayiniz, elinizin tersiyle itmeyiniz" diolar... "yasal yollarla burda bulundugunuz müddetce sizin icin zaten sorun yok" diolar...

"hem bu ish sizin icin de avantajli" diolar... "ülkemizde yabancilari seven onca duyarli insan var" diolar... "sen onu benim külahima anlat" diosun ama dinlemiolar, devam ediolar... "duyarli insanlarimiz kolunuzdaki amblemi görünce almanca bilmediginizi, bu ülkenin yabancisi oldugunuzu hemen anlicaklar ve size yardimci olucaklar" diolar... "ben zaten su gibi almanca ve ingilizce biliorum" diyebilirsin, "almanya da neyin nerde oldugunu gösteren onca haritalarim, broshürlerim var elimde" diyebilirsin... "o konuda kendime güvenmeseydim zaten gelmesdim bu ülkeye" diyebilirsin... "hic bisheyden bashka bana yardimci olabilicek bi sürü arkadashim var" diyebilirsin... pek ilgilenmiceklerdir... "duyarli insanlarimiz sizlere ceshitli kolayliklar saglalar, örnegin alishverish kuyruklarinda sizi öne gecirirler" diceklerdir... "aman eksik olsun, bana bir zarar vermesinler yeter" diyebilirsin... ilgilenmiceklerdir... "hem bu amblem yabancilara zarar vermek isteyen insanlara acik bir davetiye degil midir?" diye soruyosun... "amaaaan efendim, abartmayin o kadar! bu ülkede sadece bu amblemi tashiyan insanlarin bashina mi kötü sheyler gelio? herkesin bashina gelebilir" diolar... "yoksa öyle bir bilgi veya istastik mi var? diolar ...

nasi hissedersin?... ne kadar tepkisiz kalabilirsin?...

eger "sosyalim" diye gecinen bir devlet engelli vatandashlarina parkyerleri ayiriosa, herhangi bir vergiden muaf ediosa, bunu mecbur oldugu icin yapior... iyilik yapmak, lütufta bulunmak icin degil... benim hakkim olan vergi muafietinden (ötv.yi derseniz muafiet bile degil, sadece öteleme) faydalandigimi herkesin gözüne sokmaya ne hakki var?... engellilerin icinde bulundugu zor durumu kendi ishlerini kolaylashtirmak icin kullanmaya hakki var mi?... eger suistimal edenler olduysa onlari cezalandirsin... dishiyle tirnagiyla parasini bir araya getirip yasal yollardan arac alan bir engelliyi sirf herhangi bir muafietten faydalandi diye damgalamaya hakki var mi?... karshidan görenler de engellilere bedava araba verilio sanicak... engellilere "asalaklarmish" gibi bakilmasina yol acmaz mi böyle bir durum?... ne yapiomush engelliler icin de damgalama hakki buluyo kendinde bu devlet?

:?

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Almanya nın yaptığı uygulama ile Engelli plakasının karşılaştırlması
    yanlış olmuş diye düşünüyorum.

Engelli plakası tartışmalara rağmen kullanan engellilerin işine yaramaktadır.
    Bu ülkede herkeste duyarsız veya eşkiya değil,
    plakayı görünce" aa bu engelli hemen gasp yapalım,aracını yoldan çıkaralım "v.s
    gibi düşüncelere kapılmıyorlardır.

Ama almanlarınki çok farklı bu tamamen 2.dünya savaşındaki uygulamanın aynısı.
    Hitler kafasından biri çıkarsa Yahudilere yaptıklarını bu seferde yabancılarada daha kolay
    yapabilsinler diye.
    Asıl Almanya nın yaptığı bu uygulama çağ dışı, insanlık dışı.

Tekrar ediyorum ben özel plaka kullanmıyorum,
    sebebi ise o aracı bir tek benim kullanabiliyor olmamdır.

Üye
    hasan_yalgin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan YALGIN
    Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar bu konuyu herkes kendine göre yorumluyor ama bi de şu açıdan bakmak. olmalımı olmamalı mı? bir kere plakanız özel olmazsa hiç bir yerde özürlülerin özel park yerlerini kullanamzsınız kimse bilemez sizin bir özürlü olduğunuzu. ikincisi ise aracınızı nereye park ederseniz edin bi trafik polisi gelipde sizin aracınızı çekme gibi bi hakka sahip değildir. ne o utanıyormusunuz özürlü olmaktan plakanız sizin özürlü olduğunuzu belirtecek die mi çekiniyorsunuz. eğer plakam benim özürlü olduğumu tescileyecekse tescillesin kardeşim. çok şükür 27 senedir utanmadım özürlüyüm diye bu saatten sonra da utanmam kolay kolay. olsun kardeşim o kadar da avantajımız olsun be.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

yahu kim çıkardı bu "gocunmak" lafını bilmem Neden gocunalım arkadaşlar. Adı bu siteyle anılan ben, tekerlekli sandalyesiyle dolanan onca arkadaş, yaşamın içinde sonuna kadar varolan bizler, neyimizden gocunalım Allah aşkına?

Olay gocunmak değil! Yalvarıyorum (ama sahiden yalvarıyorum) bu başlığa yazılan mesajları okuyup öyle görüş yazın.
    Kaç defa sordum, ama hala cevap alamadım kimseden. Yineliyorum: ÖZEL PLAKA SAKAT KİŞİNİN NE İŞİNE YARAR?
    Lütfen mesajları okuyun (çünkü okuyan kişinin ikna olmamasına ihtimal vermiyorum,) ve ondan sonra "gocunmak" dışında bir gerekçe sunup "bizi ikna edin" Bakın "biz" onca şey yazıyoruz sizi ikna etmek için

Bu tür "uatnıyor musunuz" türü mesajları hakaret olarak kabul ediyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasan_yalgin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan YALGIN
    Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

temem o zaman
    şöle dielim mesela ilk önce parkta yerinde hakikaten işe yarıyordur. mesela park ettiğinz yerden kolay kolay çekemz bir trafik polisi... oldu mu?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aferits
    Ama almanlarınki çok farklı bu tamamen 2.dünya savaşındaki uygulamanın aynısı.
    Hitler kafasından biri çıkarsa Yahudilere yaptıklarını bu seferde yabancılarada daha kolay
    yapabilsinler diye.
    Asıl Almanya nın yaptığı bu uygulama çağ dışı, insanlık dışı.
    :shock: amaniiin, aferits...
    eger son mesajimdaki yazdiklarimi kastediosan: almanya da öyle cag dishi bir uygulama yok! o tamamen benim uydurdugum bisheydi, damgalanmayla ilgili uyduruk bir misal vererek biraz empati saglanmasini istemishtim, elime yüzüme bulashtirmishim anlashilan ... tekrar diom: yok öyle bishey almanya.da... kimse buraya geldigi icin, yabanci oldugu icin damgalanmio

bashlik altina yazilan mesajlarin hepsine baktiysan almanya.da engellilere park kolayliklari saglamak icin kullanilan park kimligi uygulamasini anlatmishtim, onu görmüshündür... türkiye deki plaka uygulamasini o park karti uygulamasiyla karshilashtirdigin zaman verdigim uyduruk misaldeki, senin de cag dishi dedigin, uygulamaya daha yakin olmuyo mu shimdi?

eger son mesajim herkes tarafindan yanlish anlashilicaksa, gerceklerden bahsediom sanilicaksa siliim en iyisi ... aman, aman....

neyse, cekilicem zaten bu tartishmadan... türkiye de yashamayan biri olarak türkiye meseleleri hakkinda yazmamla (bashka ülkeleri aniom diye de heralde) rahatsizlik yaratiom galiba burda... rahatsizligini belirten özel mesajlar bile almaya bashladim; türkiye'yle empati kurmadan yaziomushum... türkiye'yi anlamadan bilmeden yaziormushum diye shikayetler geldi... dedigim gibi bundan böyle bu tartishmadan cekiliorum, sadece okuyarak takip edicem ve sizleri mesajlarimdan kurtaricam ...

ama son bishey sormama müsade edin
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: CEREN
    Bence özel plaka olmamalı..Ben o tercihimi kullandım özel plaka kullanmıyorum.
    böyle bir tercih yapabilio mu gercekten engelliler... peki mtv muafietinden, ötv ötelemesinden, engelli otoparklarindan faydalandirtiolar mi seni, sevgili ceren?... tercihini bu yönde kullanabilmek icin bütün bunlardan vazgecmek zorunda olursan "tercih" denilebilir mi buna?...

herkese selamlar ve sakin, huzur dolu günler ...
    rekursion

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

hasan_yalgin, plaka park yeri için mi verilir, yoksa aracın hangi ilde tescil edildiğini anlamak için mi?
    Lütfen üşenme ve önceki mesajları oku. Göreceksin ki park konusunda seni ikna edici argümanlar bol bol yazıldı...

Not: Rekursion, senin Türkiye'de yaşamadığın ve buradakileri anlamadığın belli! Biz hep böyleyiz! Ama değişiyoruz, yeter ki yazmaya ve oku(t)maya devam edelim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

SELDA, onlara kamusal araç oldukları belli olsun diye veriliyor o plakalar. Bizse siviliz. Kendimizi kıyaslayacağımız kişiler siviller olabilir ancak. Doktora, mühendise, kadına, erkeğe, yaşlıya, gence, Türk'e, Laz'a vs.vs. farklı plaka veriliyor mu da biz "sakatlara özel plaka" olsun?

Not: Zamanın olduğunda bu başlığa yazılan önceki mesajlara gözatarsan, ve sonra "neden, ne işimize yarayacağı için özel plaka olmalı?" ile ilgili görüş belirtirsen çok sevinirim. Çünkü şu ana dek "kendinizi aşağılanmış olarak mı hissediyorsunuz sakatlığınız belli olunca" ve "nasılki askeri arabalar ya da resmi araç plakaları kendine has oluyor"dan başka bir argüman göremedim.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Şirine
    bencede olmalı trafik magandaaların olduğu bugünüzde bu şart çünkü :evil:
    Şirineciğim, "olMAmalı" diyecektin herhalde.. Yanlışlık oldu! :wink: Çünkü;
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Baben
    Forumlarda okuyoruz.. Özellikle trafik magandaları (!) engelli plakasını gördüklerinde, normal zamanda sakinken, bir anda canavarlaşıyorlar!

Ve resmen 'taciz' ediyorlar! Böyle bir durumda azami ölçüde dikkat ve refleks gerekir.

Ayrıca, kurallara uyarak otomobil kullananların binlerce olması bile bir şey değiştirmez. :roll: Eğer, bir tane bile "maganda" varsa, o da gelip, "engelli" plakalı bir arabaya musallat olursa; sonuç her zaman için olumsuz olacaktır. :evil:

Sayfa 5 / 29 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

Başlığın Etiketleri