Sayfa 22 / 29 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    titan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Plakada engelli amblemi kadar gereksiz birşey olamaz bu sadece damgalanmaktır.Düzenlenecek engelli kartıyla bu iş çözülür park yerlerinde...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    05:04
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Bu arada plakaya basılan kocaman engelli işaretlerine alternatif bir plaka gördüm belki kullanmak isteyen arkadaşlar çıkabilir...

http://www.engelliler.biz/forum/enge...i-isareti.html

Üye
    netpier Avatarı

Son Giriş
    04.07-2012
    Saat
    00:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben monoküler ehliyetli birisiyim tartışmada bir kaç okuduğum cevaplamalara cevap vermek istiyorum kendimce

monoküler ehliyeti olan herkesin bildiği üzere tek gözlü olmak anlamına geliyor

peki tek gözlü olan çift gözlü olandan dahamı az görür daha kötü bir sürücü olur

arkadaşlar ben tek gözlü birisiyim 3 boyuttan kasıt derinliktir ve bu zamanla gelişiyor bir iğneyi iki gözlü arkadaşlarım geciremesken veya zorlanırken ben cok rahat gecire biliyorum çünkü onların önemsemediği derinleme dugsu normal seviyede iken bizde olan eksiklik yüzünden cok önemsenmiş ve iki gözlü arkadaşlardan daha fazla gelişmiştir

ben tek gözlü olduğumu gizledim ve askerlik yaptım üstelik sol gözle görmeme rağmen taburda bulunan 10 bin asker içinden 25 mt silah atışlarında ilk 10 a girdim ve teşekkür belgesi aldım

gece karanlığında cok arkadaşım yerlere dikkat ederken ben bakma geregi bile duymuyorum
    söylemeye calıştığım tek gözü görmeyenleri super oldukları değil elbette
    ama insan oğlu çalışarak bir cok yeteneğini geliştire biliyor bizde tek gözlü olduğumuz için ister istemez görme üzerine fazla mesai yapıyoruz

arac kullanmaya gelince 2 senedir arac kullanıyorum bırakın kaza yapmayı kaza yapma tehlikesi bile gecirmedim herzaman dikkatli bana verilen ehliyete yakışır kurallara uygun bir sürücüyüm aracıma binenler kendilerini cok güvende hissettiklerini söylerler

bi arkadaşımızda özürlü değilmisiniz kardeşim neden gücünüze gidiyor demiş arkadaşim bir önceki cümlemde dediğim gibi aracıma binmiş olanların içi rahat ama aracıma daha önce binmeyen ler monoküler yazısı görünce korkarak biniyor yada binmiyor veya insanları bir korku alıyor amanın tek gözlü dikkatli olmam gerek ne olur ne olmaz diye yok böle bişey kaza yapan ların kacta kacı özürlüdür ki ...

bi arkadaşta örnek vermiş önüne bir bak sonra bir gözünü kapa görüş alanın nasıl daralıyor diye .
    evet dediğin dogru görüş alanı sana göre daralıyor peki kamerayı ortalamaya çalıştınmı bizler nekadar normal gibi görünsekte (ben öleyim kör olduğumu anlayamassın)yüzümüz görmeyen tarafa doğru eğimlidir sen bunu anlayamassın bakınca ama yeterli alanı görebilmek için kameramız ortalanır kafamız ona göre bir duruş alır

son olarak diyeceğim monokulerden korkma magandadan kork içinde magandadlık olan herkes trafiğe zarar verir çok kokuyosan monoküler birinin aracına bin kullanışını gör için rahat etsin

monokuler ibareside kalksın bizim kimseye bi zararımız olmaz saygılar...

Üye
    mıserik Avatarı

Gerçek Adı
    diyar
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

boş versene gereklidir diyen arkadşalar tekerlekli sandalye resmini arabanın her yerine yapıştırabilirler. ama kaldırılmasını isteyen arkaşlarada mani olmasınlar. eleştirmesinler.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Kullanım ve park ayrıcalığı ve kısıntıları olan araçlarda bunu belirleyen bir işaret olmalıdır. Birde malesef sırtımızdan geçinen ve bizleri istismar edenler nedeniyle bir müddet daha buna katlanmamazı gerekiyor.
    Zaten ne çekiyorsak bu insanlardan çekiyoruz.Devet otoritesi de malesef bunlar için korkutucu ve yaptırımcı olmadığı için ve de devlet bu yetkilerini kullanmada fazla istekli olmadıgı için bizler zorluklarla karşı karşıya geliyoruz.
    Sen mesela Almanyada sıkıysa özürlü araç parkına araçını bırak, hemen ehliyetini iptal ediyorlar.Bizde bu bildirecek makam bulamıyorsun. Kimse bizi umursamıyor.
    Yeri gelmişken birde isparkın uygulamasına değineceğim. Ne kadar fazla evrak , ne kadar fazla masraf, ne kadar fazla işlem. Bunlara ne gerek var. Plakanda işaretin zaten var, buna bakar neyse kolaylığını sağlarsın.
    Son olarak hiç bir görüşü eleştirmeden ancak fazlada zorlukla karşılaşmadan bir çözüm bulunması gerekiyor.Yeterki devlet devletliğini göstersin.
    Saygılarımla,

Üye
    Sinan Yagci Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    05:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dilemma Mesajı Gör
    yolda yavaş yürüdüğüm için bile sürekli gasp edilme tehlikesini taşıyorum zaten. birde arabam neden işaretlensin. öyle değil mi :!: :!: :!:
    Güzel bir tespit , salt bu nedenle mümkün olduğunca yanıma çanta vs almamaya özen gösteririm.
    Araba aldığımda camları özel bir film ile kaplatmayı düşünüyorum , film darbe sırasında camın kolayca patlayıp dağılmasını önlüyor. ( Vandalproff gibi bir ismi vardı sanırım. ) Renkli olmayan , saydam bir film.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör

• park kartinin anlami; bu kartin sahibi uzun yol yürüyemez, dolayisiyla gereksiz yere yorulmamasi (ishkence cekmemesi) icin girish kapilarina yakin, ekstradan ayrilmish otoparklarindan faydalanabilir ... veya cadde üstü gibi aslinda park etme yasagi olan yerlerde kisa süre icin arabasini birakabilir (bicok kolaylik daha eklenebilir ve eklenmelidir de buraya), lütfen ön caminda bu karti gördügünüz araci (hemen) cekmeyin!...

bunlar kafa karishtirmaz, gereksiz soru isharetleri olushturmaz, bütün muhataplarin kolayca anlayabilicegi, acik ve net bilgilerdir... shüphe götürmez gerceklerdir bunlar; bu insan fiziksel mobilite konusunda kisitli (yürüyemio/göremio/denge sorunu yashio/vs). => uzun mesafeler ishkence sebebi oluyor => dolayisiyla park kimligini kullanarak park kolayliklarindan faydalanabilio... nokta!... hic bir önyargiyi körükle(ye)mez bu gercekler...

engelli parkyerlerinde kullanilan sembolün anlami; böyle isharetlenmish otoparklardan sadece park karti almish engelliler faydalanabilir... cünkü yaya olarak ashmak zorunda kaldiklari mesafelerin mümkün oldugu kadar kisa tutulmasi onlarin toplumsal yashamlari icin cok önemlidir... park karti olmayan (ulashim sorunu yashamayan) buraya park edemes!... eden yüzsüzlerin araclari ise cekilir... nokta!... yine shüphe götürmeyen bu gercekleri ifade etmek icin gayet yerinde kullanilmish bu sembol hangi önyargiya, hangi yanlish manalara yol acsin ki?...

(*) park meselesinin kartla halledildigini varsayarsak, aklima gelen tek bilgiler shunlar; "bu arabayi kullanan shoför sakattir, dolayisiyla sizin dishardan göremyeceginiz özel donanim vardir bu rabada veya donanim falan yok ama sakatligindan dolayi ehliet alamayan ve bashkasina kullandirtan engelli birine ya da engelli bi cocugun velisine aittir bu araba, cok büük bi ihtimalle de vergi indiriminden ve/veya ötelemesinden faydalaniodur arabanin sahibi"...

eha da yoruldum walla [IMG]file:///C:/Users/Dell/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]

bikac ay sonra tekrar burda görüshmek üsere :P

ii geceler

Sevgili Rekursion , park meselesinin çözümünde kullanılan kart bazı özel alanlara girişte işe yarayabilir mi diye düşünüyorum , örneğin Almanya’da bizdeki Istiklal Caddesi gibi motorlu araç trafiğine kapalı bir alan – cadde var mı ? Var ise orada bir işin olduğunda nasıl ulaşabiliyorsun ? Park yeri için kullandığın o kartla bu tür alanlara – caddelere girebiliyormusun ?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sinan Yagci Mesajı Gör
    Sevgili Rekursion , park meselesinin çözümünde kullanılan kart bazı özel alanlara girişte işe yarayabilir mi diye düşünüyorum , örneğin Almanya’da bizdeki Istiklal Caddesi gibi motorlu araç trafiğine kapalı bir alan – cadde var mı ? Var ise orada bir işin olduğunda nasıl ulaşabiliyorsun ? Park yeri için kullandığın o kartla bu tür alanlara – caddelere girebiliyormusun ?
    evet, sevgili sinan yagci,

istiklal caddesi kadar güzel olmasalar da burda da var motorlu arac trafigine kapali alanlar, "fußgängerzone" dioz biz onlara... hepsi degil ama cogu belli saatlerde (hatta bazilari da sürekli), mal boshaltan ve yükleyen motorlu tashitlara acik oluo... o yükleme saatlerinde parkedebiliom sadece...

iyi ki sordun bunu, hazir konu acilmishken yaziym, ne zamandir aklimdaydi;

elimdeki park karti tek bashina pek bi ishe yaramio, en fazla engelli otoparklarina park edebilirim onunla... o park kartiyla beraber, yanimda bulundurmam gereken ve bana hangi alanlarda, hangi shartlarda hangi park kolayliklarinin tanindigini siralayan bir resmii belge/ruhsat verilio... yetkili kishiler tarafindan soruldugunda göstermem gerekio onu, gösteremessem herkes gibi yerim cezayi... birileri cikip da buraya park edemessin diye tutturdugu zaman onu göslerine sokup "eha, bal gibi de park edebilirim!" demeye de yarayabilio tabe ... veya haksiz yere yazilan cezalari iptal ettirmeye... ve bildigim kadariyla o ruhsatta yer alan park kolayliklari kishilerin sakatlik durumlarina ve ihtiyaclarina göre deishebilio... örnegin ben motorlu araclara kapali olan alanlara yükleme saatlerinde park edebilirken bashka bi engelli hic giremeyebilir oraya... ve daha bashka bi engelli de yükleme saatleri dishinda da park edebilir belki, tam bilemicem bunu - ama edemiosa da edebilmeli bence ... gercekten ihtiyaclara göre yapilmali uygulamalar ...

selamlar, sevgiler ...

edit, not; shimdi bana taninan/taninmayan park kolayliklarini buraya siralamanin bi anlami var mi bilmiom; tr icin düshünülüosa oradaki trafik sharlarina ve o shartlarin getirdigi zorluklara göre ayarlanmasi daha uygun olur diye düshünüom...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşte böyle bir plaka olmasaydı, ne böyle bir haber yapılırdı, ne de itici gelirdi kimseye..

Bana ne hangi arabayı kimin nasıl kullandığından, sana ne, bize ne?? Kolluk kuvvetleriyle sürücü arasındaki bir sorun o.. Bir başkasını niye ilgilendirsin ki?

Üye
    mıserik Avatarı

Gerçek Adı
    diyar
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ensar-Egrek sen istediğin zaman arabanın her tarafına( arabanın bütün camlarına, kapı koluna, kapılara) istediğin her yere şimdide istersen takabilirsin kanunda takamasın diye bir ibare yok olmamasına rağmen niye dayatıyorsunki ilaki plaka olsun. plakayı istemeyenede muhalefet etme. yani ayak bağı olma.

Üye
    recep orhan Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    06.07-2009
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul halkalı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adresız ev olmaz palakaız araba

Üye
    mıserik Avatarı

Gerçek Adı
    diyar
    Son Giriş
    14.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi o zaman sende tak plakayı adresin belli olsun.

Üye
    yavuz_can Avatarı

Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    23:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence özel işaret olmamalı...
    halkımızın egitim durumu ortadadır. bizlere bakış acıları çok faklı ( istisnalar ayrı tabi... )

Üye
    mavisel_18 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar zaten özel plaka bile olsu farketmiyor çoğu yerde.çünkü diğer bazı şöförler plakayı göre göre engelli araba park yerine duruyor.engelli kişide normak yere park yapıyor arabasını.

----------

ayrıca özel plaka olmamalı. çünkü biz acınacak bakılan kişiler değiliyiz

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceleri farklı düşünüyordum sakat plakası olmalı diyordum.
    diğer araç sahipleri temkinli davranırlar müsade ederler , park etmek kolay olur falan diyordum

ama tecrübelerime göre kimsenin plakaya baktığı yok temkinli davranayım sakattır belki ani refleks gösteremez sıkıştırmayayayım, kornaya basıp küfretmeyeyim yok

ee park yerlerimizde gasp ediliyor.

sakat plakası diye bi ayrımada gerek yok.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mavisel_18 Mesajı Gör
    engelli kişide normak yere park yapıyor arabasını.
    Normal parka giriş ve çıkışlarda bir zorluk yoksa niye park etmesin ki? Bunu anlayamadım.

Sayfa 22 / 29 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon

Başlığın Etiketleri