Sayfa 21 / 29 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kunta Mesajı Gör
    arkadaşlar yazılanları okuyorum ama bu plakanın kaldırılması için hukuki olarak bugüne kadar ne yapıl ve bundan sonra bu logoların kaldırılması için ne yapılması gerekiyor danıştaya yürütmeyi durdurmak için herhangi bir başvuru yapıldımı yapılysa sonuç ne oldu
    selam kunta, bundan üc küsür yil önce izmirli bi vatandash plakasindaki piktogrami söktürmek icin önce icishleri bakanligina, ordan olumsuz cevap alinca da mahkemeye bashvurmushtu (*)... sonuc ne oldu bilmiom, cok aradim bulamadim ama icishleri bakanliginin savundugu ret ishlemine gösterdigi gerekce cok enteresan doorusu, hehehe ;

Dilekçede şöyle denildi: `Müvekkilimizin aracındaki plakalardan sakatlara mahsus işaretin sökülmesi yolunda İçişleri Bakanlığı`na yaptığımız başvuru neticesinde ilgili kurumca tarafımıza gönderilen yazıda, (vergi muafiyetlerine ilişkin bu araçların kullanımında oluşabilecek suiistimallerin önlenmesi ve gerekli denetimin etkinliği ve kolaylığı açısından uygulamanın gerekliğine ilişkin) savunulan ret işleminin iptaline ve telafisi imkansız zararlara yol açacak durum taşıdığından yürütmenin durdurulmasına karar verilmesini talep ederiz.` (kaynak)
    en etkin ve en kolay böyle denetleyebiliolarmish bizi garibanlar ... yazik, napsinlar! araclarimizi eshlerimize, ailelerimize, arkadashlarimiza kullandiririz mullandiririz (ki yanlish bilmiosam o siralar ötv'ye muafiet bile degil, öteleme uygulaniodu - mtv'ye muafiet vardi sadece)... ishin anlayamadigim garip taraflarindan biri shu; arabani bütün vergilerini ödeyerek de alsan yine bal gibi yiosun bu teshhir damgasini ve yine senden bashka hic kimse kullanamio arabani ...

kabul; zamaninda cok kötü suistimaller olmush ve buna karshi savunma mekanizmalarina ihtiyac duyulmush... ama insanlari ulu orta damgalayarak yapilmamali bu...

(*) ve taktir ettigim bu hareket sitemizin bicok üyesi tarafindan "kompleksli insanlarin kendini ortaya koyma, ilgi cekme cabalari" olarak kücümsenmishti ...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Engelli olduktan sonra ne farkeder ha damgalı ha damgasız,biz doğarken damgalanmışız zaten.Az biraz arabesk takılam
    İşaretin olması yasal olarak gerekli ama asıl adaletsizlik aileden birinin kullanamaması,o yönde bir çalışma olsa daha çok faydalı olacak düşüncesindeyim

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

aileden kimsenin kullanamamasi büük adaletsizlik, evet ama bu konuyla ilgili bicok adaletsizligin sadece bi tanesi bu ve bashli bashina konushulmasi, üstünde durulmasi gereken ayri bi nokta bence... dolayisiyla insanlarin -hak ve özgürlükleri kisitlanarak- istekleri dishinda damgalanmak zorunda kalma adaletsizligini ortadan kaldirmio, hafifletmio bile... ayrica, bütün vergilerini ödeyerek aldigim ve kullandigim arabami -birakalim aileyi- kirk kat yabanci da olsa diledigim kishiye kullandirtabilmeliyim (yeter ki aparatlar buna mani olabilicek türden olmasin)... ama biraz da bu uygulama buna mani olmuo mu? engelli otoparklarinin, vergi indirimlerinin vs. herkesin gözüne sokulan plakadaki damgaya bagli olmasi (ve onlardan faydalanan faydalanmayan bütün özel donanimli arac sürücülerinin buna mecbur tutulmasi) bashkalarina kullandirtmamiza engel olmuo mu?...

diger adaletsizlikleri saymaya hic bashlamiym en iyisi ama merak ettim;
    bu isharetin yasal gerekliligini aciklar misin, sehribanucum?...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Rekirsuyoncuğum,trafikte engellileri kolay takip edip,bu durumun engelsizler tarafından kullanılmasını engellemek amacıyla bu şekilde olması gerekiyor sanırım.Benim için de doğru bir şey değil,onaylamıyorum...Bunu kontrol etmenin başka yöntemleri olmalı.Almanya'da böyle bir uygulama var mı,yoksa sadece Türkiyeye has bir şey mi?
    Dediğim gibi,arabamda,işrat olması beni çok fazla etkilemiyor...Beni en fazla etkileyen şey ailemden birinin kullanamaması...

Üye
    GÜLSÜM30 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülsüm
    Son Giriş
    25.10-2011
    Saat
    02:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim yeterki arabam olsun. plakası hiç farketmez

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özel plakalı aracınızla park etmek istediğinizde engelli oduğnuzu belirttiğinizde ,sizin beyanınıza göre değilde plakanıza bakarak izin veriyorlar.

Üye
    Cigdem Kuyucak Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte bu çok doğru Ozan Selçuk ama bir o kadar da komik.
    Bir alışveriş merkezinde engellilere ayrılan yere park ettim arabamı ,tam ineceğim sırada görevli geldi, aracınızı buraya park edemezsiniz dedi. Arabadan indim bak ben engelliyim dedim.Ama aracınızdaki plakada bu belli değil dedi. Eee görüyorsun işte, yoook. Aracımda bu belirtilseydi ve ben sağlam olsaydım buraya park edebilirmiydim dedim. Tabi ki dedi.
    Bu trajikomik olay epey uzun sürdü. Hiç umursamadım içeri girdim ama plaka başka günlerde başıma dert açtı.
    Hala plakam aynı ama çözüm basitmiş oysa ,camın önüne ruhsatı koyup iniyorum.
    Heee şimdi oldu diyorlar.
    Eh demekki engelli plakası olunca çenemizde yorulmayacakmış ben bunu anladım.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Bende rahatsız olmuyorum açıkcası bazen bu plaka beni cezalardan bile kurtarıyor ama park olayına gelirsek bizim ilk önce trafik ekiplerini eğitmemiz gerekiyor çunku engelliye ayrılmış bi ceb e giriyorum ama ekip bana diyoki "20 sn 155 devam et devam et" ve bendenizde üşenmeden gidiyorum yanına körmünüz acaba diyorum bi bana bakıyo bide levhaya bişicik demeden gidiyo

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Cigdem Kuyucak Mesajı Gör
    Bu trajikomik olay epey uzun sürdü. Hiç umursamadım içeri girdim ama plaka başka günlerde başıma dert açtı.
    Hala plakam aynı ama çözüm basitmiş oysa ,camın önüne ruhsatı koyup iniyorum.
    Heee şimdi oldu diyorlar.
    evet, gercekten trajikomik ...

ama biraz da hak vermior degilim, o park yerlerine ihtiyac duyan her engellinin sakatligi ilk bakishta görünmeyebilior ve diger yandan saglam bi insan da koftiden topallayiverebilior ... parkyerlerinde gercekten engelli olup olmadigimizi, ve ne kadar engelli oldugumuzu anlamak icin bizi muayene edemesler ya ... ayrica her parkyerinde seni inip binerken görebilen bi görevli olmayabilior; sen indikten 10 dakika sonra arac cekicisi gelirse yandin demektir =)... dolayisiyla o park kolayligindan, gercekten ihtiyac duyan bi engellinin faydalandigini bi türlü belgelemek gerekior, bu cok dogal ve bizim yararimiza...

camin önüne ruhsati koymak bi cözüm tabii ki ama pek güzel bi cözüm sayilmaz, cünkü ruhsatta herkesi ilgilendirmeyen özel bilgiler bulunuyor... parkyerleri icin almanya'da kullandigimiz park kartini anlatmishtim daha önceleri, bi göz ativerin isterseniz, bence gayet güzel bi cözüm ...

selamlar & sevgiler ...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    parkyerleri icin almanya'da kullandigimiz park kartini anlatmishtim daha önceleri, bi göz ativerin isterseniz, bence gayet güzel bi cözüm ...
    selamlar & sevgiler ...

Tr de "Yeşil Kart" die bi kart var Yasal olarak kimlerin alması gerektiği ve kimlere verildiği ilgili fikir sahibi olmak adına nette birazcık gezebilir misin...

Bu ülkede sivil insanlar, hergün sabah işe giderken otobanda emniyet şeridini kullanabilmek için aracının tebesine sivil polislerin kullandığı tepe lambasından satın alıyor. Özetle bu ülkenin insanlarının ciddi çoğunluğu, otobanda, hastanede, devlet dairesinde, park yerinde özel muamele görmek adına elinden geleni ardına koymuyor.

Biz henüz başkalarını anlayarak değil,
    başkalarının aşkıyla
    başlıyoruz hayata...

Bir çok konudaki problemin kaynağı da bu değil mi... Plaka daki damga mecburi olmamalı elbette, ama bunu çözmüş olmak konuya tersten müdahale etmek gibi bi durum geliyor bana... kaldı ki bizim 18 sayfadır bu konuda yazdıklarımız dahi çözüm adına olayın aslında burasından tutmamızın çok anlamlı olmadığını anlatıyor...

Birtakım olayların teori ve pratikte çok farklı durumlar ortaya çıkarması kaçınılmazdır. Öyle olmasaydı; matematikçilerin iyi bildiği satranç tahtasının ilk karesine koyulan bie adet buğday tanesi ile başlayan bir hikaye olmazdı galiba...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: M.ESRA ERUSTA Mesajı Gör
    Ben bu plakadaki amblemden hiç rahatsız olmuyorum.Ayrıca park etme v.s. gibi konularda bizlere avnataj sağladığı kanaatindeyim.

Katılıyorum ama ben özürlü olduqum halde normal ehliyet aldım

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SiyahPelerinliAdam Mesajı Gör
    Bu ülkede sivil insanlar, hergün sabah işe giderken otobanda emniyet şeridini kullanabilmek için aracının tebesine sivil polislerin kullandığı tepe lambasından satın alıyor. Özetle bu ülkenin insanlarının ciddi çoğunluğu, otobanda, hastanede, devlet dairesinde, park yerinde özel muamele görmek adına elinden geleni ardına koymuyor.
    ve bu durum hersheyi meshrulashtirio, di mi; benim hak ve özgürlüklerimin kisitlanmasini... o yanlishlari yapanlarin yerine benim cezalandirilmami... birileri ishin kolayina kactigi icin görevini yerine getiremeyip de gecmishte bitakim suistimalleri önleyemedi diye shimdi - ishin daha da kolayina kacarak - bana potansiyel suclu muamelesi göstermelerini... hersheyi... belki de potansiyel suclu muamelesi görmek, özel muamele görmek adina elinden geleni ardina koymamayi daha bi cekici kiliodur insanlara, ha?... olamaz mi? ...

hem madem tr'de o bahsettigin orman kanunlari ishlio, hershey alt üst olmush ve kolay kolay da degishmicek, o zaman beni damgalayarak digerlerinden ayirmasinlar; benim de herkes gibi sivil polislerin tepe lambasindan satin alarak ve otobanda, hastanede, devlet dairesinde, park yerinde özel muamele görmek adina elimden geleni ardima koymayarak bashimin caresine bakma özgürlügüm olsun... ama dogru ya!! ben kim oluorum ki hakkim olsun, özgürlügüm olsun... ben zavalli bi sakatim, dogal olarak o kadar berbat bi durumdayim ki "iyi niyetlilikle" dayatilan hic bi "yardimi" reddedicek en ufak bi lüksüm bile olamaz... "yardimi" beenmeyip burun mu kiviriorum; daha beter olayim!... ne halim varsa göreyim!...

aslinda yeshil kartin suistimalini önlemek icin de o karta gercekten ihtiyac duyan insanlarin "kendi iyilikleri adina" alinlarina dövme yapilmali, ya da eski sci-fi filmlerinde oldugu gibi bi taraflarina chip falan yerleshtirilmeli bu mantiga göre ama akillarina mi gelmemish acaba, merak ettim? ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SiyahPelerinliAdam Mesajı Gör
    Plaka daki damga mecburi olmamalı elbette, ama bunu çözmüş olmak konuya tersten müdahale etmek gibi bi durum geliyor bana... kaldı ki bizim 18 sayfadır bu konuda yazdıklarımız dahi çözüm adına olayın aslında burasından tutmamızın çok anlamlı olmadığını anlatıyor...
    cözmüsh olmak derken?... hem neyi cözmüsh olmak?... damgalanma zorunlulugunu mu?... bu zorunlugun kaldirilmasi neye ters düshücek?... hangi olayin ne tarafindan tutmamiz gerektigini ve 18 sayfadir bi türlü aciklayamadigin (ya da acikladin ama ben bi türlü göremedim) ültimatif ve aslii cözümünü (benim de görecegim shekilde) acikla da 18 sayfadir boshuna yorulmush olmayalim ...

ayrica; arac ruhsatini camin önüne koyarak birilerini ikna etmeyi basharan cigdem kuyucak'a "eger onu cözüm olarak kabul ediolarsa bu park karti daha güzel bi cözümdür" demek icin yazdim o mesajimi, siyah pelerinli adam, bununla bütün sorunlar cözülücek demek icin degil ...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Kimse bu yöntemi denemesin, tavsiye etmem.. Bizim araba ucuz, çalınsada farketmez..
    Oysa ruhsatı camın önüne koymak, hırsızlığa davetiye çıkarmaktır..

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

aslinda yeshil kartin suistimalini önlemek icin de o karta gercekten ihtiyac duyan insanlarin "kendi iyilikleri adina" alinlarina dövme yapilmali, ya da eski sci-fi filmlerinde oldugu gibi bi taraflarina chip falan yerleshtirilmeli bu mantiga göre ama akillarina mi gelmemish acaba, merak ettim?
    Aslında yazımı yazarken, aynı örnekler geçmişti aklımdan, bunları yapsak kurtuluruz o halde diyecektim...

cözmüsh olmak derken?... hem neyi cözmüsh olmak?... damgalanma zorunlulugunu mu?... bu zorunlugun kaldirilmasi neye ters düshücek?...
    evet "damgalanma zorunluluğunu" ve dahası bu konuda sivrisineklere sebep olan bataklığı çözmüş olmak... olaya ben baktığımda belki senin gördüklerine kıyasla eksik yada yanlış ama şunu görüyorum;

"damgalanmak" gibi neticeleri olan bir sorun var ortada...
    ve direkt plakadaki o işaretin kaldırılarak kart uygulamasına geçilmesi bu sorun ile mücadele açısından belki zurnanın son deliği... dahası altyapısı hazırlanmadığı sürece yararı değil zararı olabilicek bi uygulama...

hem madem tr'de o bahsettigin orman kanunlari ishlio, hershey alt üst olmush ve kolay kolay da degishmicek,
    evet zaman zaman orman kanunları işlio maalesef...
    ama
    herşeyin altüst olduğu ve kolay kolay değişmeyeceği senin yorumun

ayrica; arac ruhsatini camin önüne koyarak birilerini ikna etmeyi basharan cigdem kuyucak'a "eger onu cözüm olarak kabul ediolarsa bu park karti daha güzel bi cözümdür" demek icin yazdim o mesajimi, siyah pelerinli adam, bununla bütün sorunlar cözülücek demek icin degil ...
    üzülme rekursionum, hiçbir üyenin katkısını küçümsemek istemem elbette ama benim gözümde hiç bir üye bu başlığa gerek üslup gerek fikir konusunda seninki kadar katkıda bulunamadı... Yazdıklarını okuduğumda inşallah yetkililer bu şikayeti bu şekilde okumuşlardır die geçiriyorum içimden...

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    avantajı var bencede plaka normal olsa bıde polıse dert anlatt

Sayfa 21 / 29 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon

Başlığın Etiketleri