Sayfa 20 / 29 İlkİlk ... 10161718192021222324 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kimisi plaka karizmamı bozuyo diyo kimisi ikinci sınıf insan olarak görüyorum kendimi kmiside o ehliyeti alamadıgı gibi olsunda plakası engelli plakası osun diyen var bırakalım buları şükredelim halimize plakada o işaret olmuş olmamış ne degişir..

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

"plakada isharet olmush, olmamish ne degishir; shükredelim!" diyen arkadashlar;
    "ha kendi istegimize, sorumlulugumuza, irademize birakilmish, ha da hicbisheye sayilmamishiz, düshüncelerimiz, duygularimiz es gecilerek mecbur tutulmushuz ne fark eder; shükredelim" de diyebilio musunuz?...

"ha toplumsal sorumluluklarini bilme durumunda olan yetishkin, reshit muamelesi görmüshüz, ha da haddi bildirilmesi gereken cocuk muamelesi görmüshüz, ne fark eder; shükredelim" de dieybilio musunuz??...

"ha akil ve irade sahibi insanlar olarak (kendimizle ilgili) dogru kararlar alabilecegimize güvenilmish, ha da ne zaman ne yapicagi kestirilemeyen, sagi solu belli olmayan hayvanlar gibi damgalamishlar bizi, ne fark eder; shükredelim!" de diyebilio musunuz???...
    ben diyemiom...

hem neye shükredeyim!?!...
    sokaga cikmamin, trafige katilmamin yasaklanmadigina mi?...
    toplumdaki yerimi almak icin debelenishlerime müsade edildigine mi?...
    o yüksek müsadeyi herkes görsün diye beni eshekler gibi damgalamalarina mi?...
    'tehlikeli/sakincalidir' yaftasi yapishtirilarak teshhir edildigime mi?...
    eve hapsedilmedigime, insan icine saliverildigime mi? ...
    gaz odalarinda yok edilmedigime mi? ...
    neye?...

bu plaka hangi bilimsel arashtirmalara, hangi istatistiklere, hangi tecrübelere, hangi uluslarasi karshilashtirmalara, NEYE dayanarak mecbur tutulabilio?... NEYE???... lütfen, allah ashkina!!!... anlamak istiorum!!!... anliym, boynumu büküp kabul edicem, susucam, bi daha konushmicam, SÖZ !!! ... ama "burasi türkiye!" bahanesi yeterli gelmio bana... asil orasi türkiye oldugu icin insanlara ve onurlarina daha cok deger verilmeli...

selamlar ...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuya (engelli bir bireyin engelli plakasiyla damgalanmasina) karsiyim. Bu engelliye karsi devlet eliyle toplum icinde yapilan teshirciliktir.Hicbir olumlu anlamida olduguna inanmiyorum.Ruhsata yazilmasi yeterli bence kimse kendi sahsi bilgisini toplum icinde paylasmaya zorlanamaz demokrasiyede aykiridir.Engelli surucu ozellikle istedigi takdirde ancak o zaman plakaya islemeleri gerekir.Kendi sahsi bilgileri uzerinde dahi soz sahibi olamayan vatandas kendini nasil yonetebilir ki?

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Rekursion çok haklsın katılıorum oturan boğaya da katılıorum ikinz yazarmısnz çok güzel dile getiriosunz duygularınız ben de bu konuda şunu söyleyeyim negatif ayrımcılık var trafikte bile özgür deiliz ya tamam kabullenioz engelli olduğumuzu ama herkesin gözünün içine niye sokuo bu devlet ahanda geçio engelli nerden anladın bak teklekli sandelye işareti var biz uzayda mı kullanıoz bu arabaları ne farkımız var herkesin sürdüğü kulldığı yerde kullnıoz bu güne kadr da engelli parklarından yararlanmadım boşu boşuna koymuşlar engelsiz park edio hop kardeşim diyen de yok ne ise konuştukca konuşuom saygılar...

Üye
    sabeyad Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    ANK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duyarlı bir engelli olarak dikkat ettiğim noktalardan birtanesi şudur; özürlü park yerlerini işgal etmiş sürücüleri 155'e şikayet ediyorum ve genellikle takipçisi oluyorum. şikayet ederken ve cezai işlem yapılırken dikkat edilen husus araçta engelli plakasının olmamasıdır. plaka işareti , sticker vs gibi belirleyici unsur olmazsa bu tür yaptırımlarla karşılanabilir. sadece özürlü kimlik kartını göstermek yeterli olmaz . plakadaki işaretin kalkmasını isterim ama alternatif çözüm yollarını bulmak gerekir.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Sabeyad arkadasım bence plakadaki isaret uygunsuz istenildikten sonra cozum cok ornek olarak İstanbulda bogaz koprulerinde kullanılan OGS (Otomatik Gecis Sistemi)'de kullanılan kartlara benzer fakat icinde engelliyle ilgili Trafik icin gerekli bilgi ve kolaylıkların oldugu hatta sadece bu karlarla engelli park yerlerine girisin oldugu bir sistem suanki teknolojiyle rahatlıkla yapılabilir. Onemli olan insanca dusunup uygulamaktır.(Hatta Trafik polisleride ellerindeki PDA ların kızıl otesi vs teknolojileriyle rahatlıkla denetim yapabilir Ama bence engelli park yerine girisin guvenlik kapılarıyla kapatılıp yada basit verimli bi teknolojiyle engellenip ,engellilerin aracındaki kartla giris saglanması Turkiye icin en uygun sistem)

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar merhabalar
    özürlü bir kişinin aldığı araçların plakalarında bulunan engelli logolarının kaldırılması için gereken yasal işlemler nelerdir kanun değişmesi gerekiyorsa neden değişmiyor veya kanunun iptali için ne gerekiyorsa neden yapılmıyor bu plakalar bence özürlü kişiyi topluma teşhir ediyor yarından çok bence zararlı bir uygulama araçtaki sürücü gerekli raporunu ve ehliyetini aldı ve o aracı kullanmaya vasıfta görülerek ehliyet verilip aracı kullanmaya izin verildiyse neden bu kişi engellidir diye plakalarda logo kullanılıyor.....
    özürlülerin işe girmek için veya çeşitli sebepler ile özür oranlarını belirten rapor aldıktan sonra bu rapora göre kişinin nüfüs hüviyetine işlemeyen bu uygulamanın sakıncalı sonuçlar doğurucağını belirten danıştaya bu konu götürülürse yine paralel yönde bir karar çıkmazmı aramızdaki hukukçular bu konuya nasıl bakıyor bu konu ürütmeyi durdurmak için danıştaya götürüldümü bu konudaki hukuki çalışmalar ne durumda ....
    bence biz engelliler sayı olarak çok çok yeterli gücümüz var bizi ilgilendiren bu konularda görüşlerimizi belirtip bu yönde kararlar aldırmak için gerekli potansiye sahibiz tek eksigimiz iyi örgütlenememiz tüm engelli örgütlerinin tek çatı altında toplanıp tüm engelli gruplarının haklarını tek elden yürütmesi tek çatı altında toplanarak temsil kuvvetini artırması ve masada sözünün geçerli duruma gelmesi hayal mi engellileri temsil eden 1-2 vekil ile bukadar çok engellinin problemi çözülemeyeceği açıktır engelliler özür gruplarına göre değil tek çatı altında toplanıp sorunları özmeye başlamalılardır...
    engelli plakalarının kaldırılmasını istiyoruz bunun niçin ne gibi yasal yollara başvuracağımızı bilen hukukçu arkadaşlardan mesajlar bekliyorum

hepinize saygılarımla

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar yazılanları okuyorum ama bu plakanın kaldırılması için hukuki olarak bugüne kadar ne yapıl ve bundan sonra bu logoların kaldırılması için ne yapılması gerekiyor danıştaya yürütmeyi durdurmak için herhangi bir başvuru yapıldımı yapılysa sonuç ne oldu

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

bu konuda hukuken yapılabilicek neler kaldı bilen yokmu arkadaşlar

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende plakadan dolayı hiç rahatsız değilim,rahatsız olsam sokağa çıkmazdım.park konusunda hiç bi avantajı olmadı ankarada kızılayın bazı yerlerinde bizler için ayırılmış yerler var arabayı oaraya bıraktık yarımsaatliğine geldiğimizde yanlış parktan dolayı ceza vardı.nerede kaldı plakanın avantajı?............

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

yetkililerin bu konuda çıtları çıkmıyor ....bu ülke ne zaman kurtulacak duyarsız yetkililerden

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OLMASIN X 40

40 Kere söyleyince olur belki

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olmasın, illaki olacaksa da kişilerin etiketlemediği bir sistem bulunsun ..

Üye
    ertürkhan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede özel plakanım kaldırılması iyi olur. Ben şahsen arabamda koca bir engelli sembolu olmasını istemem, size sonuna kadar destek veriyorum oturan boğa ama merak ettiğim birşey daha var burada paylaşılanların ne kadarı hayata geçiyor?

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayir...

Sayfa 20 / 29 İlkİlk ... 10161718192021222324 ... SonSon

Başlığın Etiketleri