Sayfa 16 / 29 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mantigini tam anlayamadim, serdark :?...

ama yine de bishi sorucam; dileyen takabilse bu plakayi, dilemeyen de takmayabilse sence bi sakincasi olur mu?...

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

en son geçen hafta trafikte bir hatunla sırf bu işaret yüzünden polislik olucaktık.
    hatun beni dövmeye arabama saldırdı sırf amblem yüzünden
    silahım olsa bacaklarına sıkıp sakat bırakmıştım walla..
    ucuz kurtuldu şimdilik :lol:

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ikiside Omurilik Felçli evli iki yakın arkadaşım otomobilleriyle birlikte yolda ilerlerken trafikte hafif sıkışınca buldukları ilk boşlukta biraz hızlı kalkarak yollarına devam ediyorlar.

Kırmızı ışıkta durduklarında yine duran diğer araçlardan biri inip bizimkilerin yanına gelip "ne yapıyorsun sen" gibisinden söylenmiş..

Ben şahsen irkildim bu olayı duyunca. O plakadaki amblem olmasa yani otomobilin direksiyonundaki sakattır sinyalini almasa diğer vatandaş, kırmızı ışıkta durup arabanın camına dayanacak ve ahkam kesecek böyle birşey olabilir mi? Mümkünatı yok, mangal gibi yürek ister, d*t ister..
    Haketmişler şu sebeple böyle bir muamele görmüşler gibi komik bir açıklama da getiremezsiniz, hatalı bile olsa bir başkasına bu şekilde rencide etme hakkını vermiyor yaşanan durum.

Mesela kırmızı ışıkta bu adamın hiddetli bir şekilde arabasına doğru geldiğini gören arkadaşımın silahı olsa ve o durumda yapacak hiçbirşeyi olmadığı için adamı vursa, olayı dinleyen polis bile hak verecektir duruma

Trafikte resmen damgalanmak bu, şu yararı bu yararı var gibi şeylerle kendimizi kandırmayalım. Otomobilin içine binip direksiyonu elinize aldığınız anda eşitsiniz herkesle.

Birgün engelli bir vatandaş keklik gibi avlanacak otomobiliyle, artık parası için mi olur, organları için mi bilemiyorum; o zaman Türkiye gündemine 3 ay oturur, böylesi acı bir olayın vesilesiyle de bambaşka değişikliklere gidilir. Yoksa düşüncelerinizi dinleyecek sizi adam yerine koyup karar verecek bir muhatap bulmanız mümkün değil..

Üye
    zapatista Avatarı

Son Giriş
    19.12-2007
    Saat
    20:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar..
    kötü bir olay geçen gün benim başıma geldi..
    benim herhangi bir fiziksel rahatsızlığım yok çok şükür, olan arkadaşlara allahtan acil şifalar dilerim..
    benim ablam %90 özürlü
    onun kendisine ait bir aracı var, geçen gün onu hastaneye götürürken yolsa sol şeridi ısrarla kapatan ve yavaş giden bir araca ne yaptıysam yol hakkı alamadım..en sonunda ışıklarda durdum. camlar filmli olduğu için içerisi pek gözükmüyor ama ben adamın sürekli bana baktığını gördüm..
    camı açıp adam baktığımda size ehliyet verene diye başladı..
    sonuçta kapıyı açıp indim..
    ve hoş olmayan bir diyalog geçti..

malesefki toplumumuz hazımsız, malesefki insanlarımız saygısız...
    gücü yeten yetene gibi bir tabiri asla sevmem ama o şekilde..

bende gidip eve plakayı kestim..
    zaten yazılar küçük çok garip durdu..
    acaba bunun cezası çok mu ağırdır,
    ablam bu olaydan dolayı (plakanın kesilmesi) bir sorun yaşar mı
    yeni plaka çıkarayım mı
    yardımcı olursanız sevinirim

saygılarımla..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Heö çok yüksek para cezası yersin, hem de sürekli sorun yaşarsın. Bir an önce yeni plaka çıkart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KEMAL COŞKUN Avatarı

Son Giriş
    18.05-2008
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, bir plaka ile trafikte hiçbir problem yaşanmayacağına hatta faydası olacağına inanan SAF arkadaşlar size sesleniyorum.
    Size bir önerim var, gelin hep bir olalım, tüm medya yı da yanımıza alalım, trafikteki sakat olsun olmasın tüm kullanıcıların yaklaşık %80-90 ının hatta arzu ederseniz %100 ünün aracına özürlü plakası takalım. SİZİN TEZİNİZE GÖRE, TRAFİKTEKİ TÜM OLUMSUZLUKLARIN SONA ERMESİ GEREKİR. Çünkü; herkes gördüğü özürlü plakasına saygılı olacaktır, daha dikkatli araç kullanacaktır, kimseyi riske sokacak bir davranışta bulunmayacaktır, dolayısıyla kaza diye birşey, trafik canavarı diye bir deyim dahi kalmayacaktır. Neden? Çünkü kullanıcılar nereye baksa özürlü plakası görecek ve çok ama çok daha dikkatli davranacaklardır. Devletimiz de trafikteki kaza sorununu büyük ölçüde değil, tamamen çözmüş olacaktır. Hatta iyi bir hesap yaparsanız bu milli servet adına çok büyük bir kazanç olacağı gibi, bütün sigorta şirketleri de çok büyük karlar elde edeceklerdir. Yani neresinden baksanız kar üstüne kar. Neyi bekliyoruz o halde, gidelim devletimize, diyelim bizim böyle bir düşüncemiz var, siz de yardımcı olun tüm araçlara bu plakayı takalım, bir yılda en az şu kadar karımız var diye bir hesap çıkaralım önlerine. Bundan daha güzel ve daha az maliyetli bir çözüm olabilir mi????
    Hepimiz biliyoruz ki, bu da çözüm olmayacaktır. Çünkü hanzo, hanzo olduktan sonra önüne değil özürlü plakası, ölü işareti koyun yine aynı davranıyor kardeşim. Trafik kültürü apayrı bir kültürdür. Siz o insanları işaretle falan değiştiremezsiniz, düzeltemezsiniz. Hatta hiçbir vatandaş da ne aracına ne de kendisine bir işaret koydurmaz. Denemesi bedava. Bakmayın bulmuşlar bizim gibi sessiz ve muhtaç insanları, istedikleri gibi damgalıyorlar. Ama inanıyorum ki, bilinçli özürlü insanların sayısı ülkemizde arttıkça, bu kalın kafalılarla mücadele daha kolay olacaktır ve birgün onlar da hatalarını anlayacaktır. Siz siz olun, hiçbir işaretle kendinizi damgalatmayın. Bakın sayfaları okudukça ne kadar güzel öneriler olduğu çıkıyor. Avrupa dan örnekler anlatılıyor, bir kart ile değil özürlü aracı, hangi araca binseniz size tanınan önceliklerden yararlanabiliyorsunuz. Yapacaklarsa bizim için iyi birşeyler, bunlara baksın da yapsınlar. Düşüncesiz, aptalca buluşlarla birşeyler yapmaya çalışarak, hem bizi hem kendilerini rezil etmesinler. Bize birer denek gibi davranmasınlar, bizlerin de gururumuz olduğunu unutmasınlar. Yazacak çok şey var ama ne yazık ki, sesimizi duyuramıyoruz. Ya da yeterince kenetlenemiyor ve derdimizi anlatamıyoruz. SONUÇ ne olursa olsun, özürlü plakası diye saçma bir şey olmasın.

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet verilmelidir.
    çünkü manevra yapmakta zorlanabiliriz
    diğer sürücüler daha dikkatli olurlar diye düşünüyorum

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Yukarıdaki örnekten yola çıkarak: Anladığım kadarıyla %90 ve üzeri oranda engelli olan kişilerin üzerine kayıtlı aracı kendisi kullanmıyor. Tayin ettiği bir kişi kullanıyor ve bu kişi de genelde engelli olmuyor sanırım. Plakada engelli işareti olduğu halde aracı kullanan kişi engelli değil. Öyleyse plakadaki bu özürlü işaretinin mantığı, anlamı ne? "Dikkatli olurlar." diyorsunuz Kullanan sağlam kişi, neden dikkat edecekler?

Defalarca yazıldı; kadınlara pembe plaka, acemilere farklı bir amblem (vs.) olsun öyleyse.

Yahu bazı kişiler de "Vergi muafiyeti için o işaret." diyorlar. Aracın ruhsatında belli değil mi bu? Elaleme ne? Benim aracın vergisinden muaf olup olmadığım.

İleride evlermize de engelli işareti koyacaklarmış. Bilgilerinize...

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nuriye taşçı
    evet verilmelidir.
    çünkü manevra yapmakta zorlanabiliriz
    diğer sürücüler daha dikkatli olurlar diye düşünüyorum
    uzun zamandır siteyi ziyaret etmiyordum, bi girip bakayım varmı bi değişiklik gelişme v.s. dedim, negüzel sakin sakin göz gezdiriyordum ama bu yazı karşısında sinirlerim gerildi.

hanfendi manevra yapmakta zorlanma sorunu damgayla çözülmez, buna en temiz çözüm menevra güçlüğü olan/olabilecek kişiye ehliyet verilmemesidir. şehir içindeki manevralarda etrafımızdan gelen yardımlarla itelemeyle kakalamayla sorunu çözdük diyelim, peki şehirdışında yüksek hızlarda aynı zorlanmayla karşılaşırsak nolucak? orda etrafımızda dikkatli olması gereken birileri olmıycak, ozamanda yüce mevlammı plakalarımızdaki amblemleri görüp yardıma koşucak?

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli plakasının konulma nedeni şu

biz bu engelliyi kreşe ana okuluna ilkokula liseye üniversiteye almamak için zorluk çıkardık engelli genede okudu

işe almamak için zorluk çıkardık işe girdi çalıştı

para biriktirdi araba aldı

bizim bütün engellemelerimize rağmen toplum içine girmeyi başardı

ve de trafiğe girdi

dikkatli olun

bu plakayı kullanan kişi yamandır sakın sollamayın

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla o kadar ince düşündüklerini hiiiiiiç sanmıyorum. Üzgünüm

Eğer bu kadar ince düşünebilen yetkililerimiz olsaydı, "Engelli" diye bir kavram olmazdı! "Engel" kalmazdı çünkü.

Onların en baskın düşüncelerinin "ÖTV indirimi olan otomobilleri ilk bakışta nasıl ayırt edebiliriz" sorusuna cevap aramak ve böyle abuk bi çözüm bulmak olduğunu sanıyorum.. :evil:

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Madem foruma geldi, o zaman bende ahkam keseyim. Özel plaka gerekliliktir ve amacında pozitif gereklilik taşır. Tarım Orman ve Köy İşleri bakanlığına kayıtlı olması gerekirken hasbelkader nüfusa kayıtlı ve adı da genel olarak anonimleşmiş trafik magandalarına gerekli uyarıyı vermektir. "Dikkatli olun gördüğünüz araçta fiziksel özürlü bir insan vardır" demek içindir. Özel plakaların özelliği özürlüleri küçük düşürmek için değil, korumak içindir. ve özürlülerin dışında özel plaka statüsünde çok araç vardır. Eğer/şayet plakadaki tekerlekli sandalyeden utanıyorsanız, ona da diyeceğim allahın bildiğini kuldan saklamanın anlamı yoktur diyebilirim. Her ne kadar ironi yapsamda özürlü plakası bu toplum, bu sosyal bilinç, bu sorumluluk (ya da sorumsuzluk) olduğu sürece gereklidir. Chatte karşılaştığım bir türk almanya' da park problemi yaşamadığını, çünkü araçını özürlü parkına parkettiğini söylemişti. Sosyal sorumluluğu olan insanlar oranın özürlü parkı olduğunu biliyorlar ve park etmiyorlar. Kısacası o plakanın gerekliliğine inanıyorum şimdi. Yarın, yarından sonra, on yıl sonra bu site açık olursa o zamanın koşullarına göre yine tartışırız.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

patron ilk mesajında demişki;

"Lütfen karar vermeden önce aşağıdaki tartışmaları okuyun."

"İşaret olmalı" diyen arkadaşların yazışmaları okumadığı görüşündeyim. Bildiğim kadarıyla Almanya'da bu işaret kullanılmamaktadır. Bu konuda Rekursion arkadaşımızın yazılarını okumakta fayda vardır...

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Makri
    Tarım Orman ve Köy İşleri bakanlığına kayıtlı olması gerekirken hasbelkader nüfusa kayıtlı ve adı da genel olarak anonimleşmiş trafik magandalarına gerekli uyarıyı vermektir. "Dikkatli olun gördüğünüz araçta fiziksel özürlü bir insan vardır" demek içindir.
    hahaha süper bi yaklaşım abi tebrikler. ama çelişkili! tanımını bukadar güzel yaptığın bu mahlukatlar sence o plakadaki işarete sağduyula yaklaşırlarmı??? hiç sanmıyorum! sağduyula yaklaşacak canlı grubu içinde değil onlar. sağduyu duygusu içinde olan insanlarınsa o işareti görmeye zaten ihtiyaçları yok, onlar zaten genel sağduyularını takınıp herkese karşı (sakata, sağlama, yaşlıya, çocuğa, ustaya, acemiye v.s. karşı) edepleriyle ahlaklarıyla adam gibi ilerliyolar trafikte.

Üye
    değnek kraliçesi Avatarı

Son Giriş
    04.02-2009
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Madem foruma geldi, o zaman bende ahkam keseyim. Özel plaka gerekliliktir ve amacında pozitif gereklilik taşır. Tarım Orman ve Köy İşleri bakanlığına kayıtlı olması gerekirken hasbelkader nüfusa kayıtlı ve adı da genel olarak anonimleşmiş trafik magandalarına gerekli uyarıyı vermektir. "Dikkatli olun gördüğünüz araçta fiziksel özürlü bir insan vardır" demek içindir
    Özel plaka trafikte sizce o magandalar için uyarı teşkil ediyormu?

Sayfa 16 / 29 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon

Başlığın Etiketleri