Sayfa 15 / 29 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli aracını trafiği aksatmadığı, yayaları engellemediği sürece her yere parkedebiliyor; ancak bizim görevinden de hayatından da bıkmış bezmiş trafik memurlarımız cezayı keserken plakadaki amblemi göremiyor/farkedemiyor, dolayısıyla normal statüdeki araç gibi işlem yapıyor. Aldığınız park cezaları da muhtemelen bu memurlardan biri tarafından kesilmiştir, birçok defa tanık oldum ve düzelttirdim.

Bir kere aracım tam çekilmek üzereyken denk geldim, oldukça yavaş adımlarla yaklaştım bekledim işlerini bitirmelerini. Bitince, memura yaklaştım "cezayı kime keseceksiniz şimdi" dedim, gayet pişkin bir şekilde "plakayaaaaa.." dedi. Bir güzel cezasını da kesti, tekrar plakaya bakmasını rica ettikten sonra farketti ve aracı çekicinin tepesinden indirerek binbir özür diledi.

Marketlerdeki, hastanelerdeki, otellerdeki bize ayrılmış park yerlerinde de aynı mevzu.. görevli asla plakaya bakmaz direk camı tıklayarak "buraya park edemezsiniz.." der! Herkesi itinayla ve sabırla uyarmanız gerekiyor, tabi aracınızın başındaysanız aksi takdirde malesef iş işten geçiyor.

Plakadaki amblemi istanbul trafiğinde bir nimet olarak görüyor ve orada olmasından memnundum; ancak madem ki görünmüyor dolayısıyla vazifesini görmüyor o halde orada kalmasının da bir alemi yok onun yerine bastırırım bir kart (görevli kartı formunda amblemin şekliyle) camın önüne koyarım o onu okuyup da idrak edene kadar ben dönmüş olurum diye düşünüyorum :lol:

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olmamalı! olmamalı! olmamalı!
    veya isteğe bağlı olmalı!
    isteyen plakayı, kaputu, arka camı, hatta evlerin balkonlarındanda görünecek şekilde tavanıda 50x50cm ölçülerde damgalatsın, hatta ve hatta isteyen giydiği tshorta/kazağa hatta alnınada o motifi işletsin. istemeyende mecbur tutulmasın. ruhsatta yazıyo zaten açık açık "sakat aracı" diye. o yeter!

Üye
    _KaBuS_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    14.05-2013
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben karşıyım çok afedersiniz çok özürdilerim kendi payıma söylüyorum ama ben o amblemle kendimi trafikte damgalı inek gibi hissediyorum ben o ehliyeti araba sürebildiğim için aldım değilmi ehliyet alırken bir ayrımcılık yapılmadı sağlam insanlarla beraber aynı parkurda araç kullandım aynı soruları çözdüm sadece motor dersinden ve sınavından muaftık gerekirse onada girerim buraya kadar tamam ama benim plakamda neden amblem var ya bende standart bir şekilde sağlam insanlar gibi aldım ehliyetimi sonradan niye ayrımcılık yapıyorsunuz tamam yapıyorsunuz tam yapın örnek vermek gerekirse kronik sarhoş söförler vardır hani adam bilmem kaç defa sarhoş araba kullanmaktan ceza yemiş falan onlarada bir amblem verin ya en azından millet bizim engelli olduğumu biliyor ya onlarında sarhoş olabileceğini bilsinler değilmi (verdiğim örnek biraz alakaya maydanoz oldu ama neyse )

Üye
    emilio1976 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2008
    Saat
    22:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar forumda yeniyim bu da ilk mesajim bu vesileyle hepinize saygilarimi sunarim. konuyla ilgili plakadaki sandelye isareti TURKIYE haricinde hangi ulkede mevcut ben soyleyim yok. bu pozitif ayrimcilik degil tam tersine soyutlama yalnizlastirmadir. ben engelliyim sakatim tamam da trafik canavari degilim yada damgali esek bence bu devletin ayibidir. esenlikler

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bence seçime bırakılmalı .isteyen işareti kaldırtabilmeli .

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENCE OLMALI DİĞER SÜRÜCÜNÜN BANA KARŞI DAHA DİKKATLİ ARACINI SÜRMESİ İÇİN ÖNEMLİ. BİR SEFERİNDE ARACIMI ÖZÜRLÜ YERİNE PARK ETTİĞİM İÇİN CEZA YİYORDUM memur ARKADAŞ ABLEM UFAK OLDUĞU İÇİN GÖREMEMİŞ BENDE GİTTİM BÜYÜKÇE BİR ABLEM YAPIP ÖN VE ARKA CAMIMA YAPIŞTIRDIM HEMİDE FOSFORLU GECE BİLE PARLIYOR ÖNCE CAN... ANLATA BİLDİMMİ DOSTLARIM SAYGILARIMLA. :roll: :roll:

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Engelli sürücü belgesi (H) verildiği için ehil kişi değil midir? Engeliyle ilgili aracı gerekli donanıma zaten mücehhezdir. Engelliler için farklı trafik kuralları da uygulanmadığına göre... Diğer sürcüler neden daha dikkatli olacak?

Park halindeyken memur bile göremediğine göre hareket eden trafikte plakalara bakan olur mu sizce?

Üye
    KEMAL COŞKUN Avatarı

Son Giriş
    18.05-2008
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, bu kadar saf olmayın lütfen. Engelli amblemi avurapada da kullanılıyor doğru ancak bu engell insanın hayatının her anında üsütüne DAMGALI EŞEK MİSALİ taşıması için düşünülmiş bir amblem olamaz, değildir de bu asla kabul edilemez. Bu amblem, kamunun ortak kullandığı alanlarda bizim faydalanabileceğimiz birtakım kolaylık alanları konusunda insanları yönlendirmek amacı ile kullanılır. Engelli ya da engelsiz kim olursa olsun, kişiyi ne bir amblemle ne de herhangi hiçbir işaretle damgalayamazsınız. Bu ne demeokrasi, ne medeniyet, ne insan hakları, ne de insanlıkla bir arada düşünülemez. Devletimiz sadece kendi işini kolaylaştırmak adına bu değerlerin hiçbirini dikkate almadan her zaman olduğu gibi işin kolayına kaçmak suretiyle böyle bir uygulamanın içinde yer almıştır. Her ne olursa olsun, böyle bir uygulamanın bizlerde psikolojik anlamda oluşturacak yıkıcı etkilerini de göz önünde bulundurarak, mantıklı bir uygulama yapmalıydı. Devletimize de böylesi yakışırdı. BASİT BİR ÖNERİ;Engelli araçlarının ruhsat rengi mavi yerine kırmızı, ya da başka değişik herhangi bir renkten yapılabilirdi. Herhangi bir kontrol esnasında, ÖRN;Otopark, çevirme, ya da başka bir kontrol vs.. Engelli kişi ruhsatını ibraz ederekten sorumluluğunu resmi olarak yerine pekala getirebilir. Bence bunu tartışmak bile yanlış, bu amblemin engelli arabalarından kaldırılması gerekir. Bunun kontrolü başka evrakla da yapılabilir ama beni kimse damgalayamaz. Ne yazık ki bu ülkede insanlara haklarını savunma yetkisi bu kadar tanınıyor ki bize hiç sormadan bizimle ilgili saçma sapan kararları alıp uyguluyorlar. Yapacaksan bir kolaylık insanca yap, birşeye benzesin. Yoksa hiçbirşey istemiyoruz. Hiç değilse engellilere de şunu yaptık demeyin. EKSİK OLSUN.

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağzına sağlık hocam, dediklerine noktasına virgülüne varıncaya kadar katılıyorum.

"BENCE OLMALI DİĞER SÜRÜCÜNÜN BANA KARŞI DAHA DİKKATLİ ARACINI SÜRMESİ İÇİN ÖNEMLİ" diyen arkadaşada bi çift lafım var; öyle dikkat gerektirecek bi durumun varsa çıkma trafiğe kardeşim. ehliyetin varsa sürücülüğe yeterlisindir, haa eğer kendini yeterli hissetmiyosan milletten sağ duyu beklemek yerine git ehliyetini iptal ettir. bu memlekette senin gibi düşünenler yüzünden damgalı eşek gibi geziyoruz be.

Üye
    diyar Avatarı

Son Giriş
    10.06-2008
    Saat
    17:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olmalı diyen arkadaşlar bildiğim kadar azınlıkta. hemde %5 ile ifade edilir yada edilmez. ama buna rağmen biz kaldırılsın veya isteğe göre diyoruz.ama bazı arkadaşlar. çoğunluğun kaldırılmasını istemeyen kişilere muhalefeten kaldırılmasını istemiyoruz diyor. tümden kaldırılsada sen plakana özürlü amnlemini yapiştırsan veya sen camının her tarfaına özürlü amblemi yapıştırırsan kimse sana niye yapıştırıyorsun demez. yapıştırmamak için bir kanun ve ceza yoktur.kaldırılmasın diyrn arkadaşlar posterlerle camlarına engelli amblemi yapıştırabilirler. ama kaldırılsın veya isteğe göre olsun diyen arkadaşlarada engell olmasın. benim ehliyettim bbbbb ehliyetti ve normal araba kulanıyorum. benim hastalığım iç hastalık.onun için. ama ben engelli amblemini gördümü hemen yenımdaki arkadaşlar. bak yine bu özürler bedavadan arabayı yakalamışlaar diyor.beleş araba almışlar. ne kadar beleşlik varsa.ve şu anda gördüklerim engelli plakaların hemen hepsi çizilmiş veya silinmiş. kaldırılmadını istemeyen arkadaşlar onların yerinde olsam arabamın her yerine yapıştırırdım. anlaya sivri sinek anlamayana davul zurna çal.

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: abher
    Sadece diğer insanlara hatırlatma babında özel plaka olmalı.
    Hem arkadaşlar işimize gelince özel muamele, işimize gelmezse eşitlik. Olmaz böyle şey.
    İnanırlılığımızı tehlikeye düşürmeyelim.
    ahhh ahh bi sakat böyle düşündükten sonra sağlamların "sizin trafikte işiniz ne" tarzı düşünmelerine hiç ama hiç kızmıyorum.

özel muameleymiş işimize gelirse eşitlikmiş. iyide hangi özel muamele? hangi eşitlik? koskoca şehre iki sakat park yeri yapacaklar, orayıda 7/24 normal araçlar işgal edecek sonra çıkıp özel muamele diycen hahahaha. sonra benim arabamı eşim dostum abim babam kullanamıycak sen çıkıp özel muamele diycen. sonra alırken satarken bisürü prosedürle başımıza bi ton eşek tüyü yağdırcaklar sen çıkıp özel muamele diycen. sen bi de bakalım ne özel muamelesiymiş bu??? senede bir almadıkları mtv mi?

şşş titrede kendine gel, benden iki katı mtv alsınlar ama eşimede ayrı araba aldırmak zorunda bırakmasınlar. dallas ailesimiyiz yahu biz, nasıl çoluk çocuk ailedeki her birey başına birer araba çekelim kapının önüne?

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kabul etmek istemeyen ve araçlara plaka verilmesi istenmeyen arkadaşların sebeblerini okuduktan sonra aslında araçlarda plaka kullanımı yerine sadece engelli olan vatandaşlara birer kart verilmesi daha mantıklı gibi geldi bana ama yinede düşündüğüm zaman özel bir kartın arabanın ön camına takılması durumunda bize ne zararı olacak pek fazla değil.Sadece insanlar arasında hoş görülü olmayan vatandaşların bakışlarına maruz kalınacağı mümkün.Onun dışında nasıl ki ''arabada bebek var'' kartları asılıyo onun gibi bir şekilde asılabilir faydası olacaksa.Yani bazı trafikte ki kullanıcılara işaret olur ve belki daha dikkatli olmaları gerektiğini anlarlar uyarıcı nitelikte bir amblem ve logo şeklinde olabilir.
    Asılma ihtimalinde logo olması sadece anlamını bilenler için uyarı olur.

Faydası oalacaksa eğer logo şeklinde asılabilir.
    Faydası olmayacaksa onu oraya yazı şeklinde hele hiç asmamak gerekir

Üye
    Turan1980 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    Dortmund
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede olmamali
    gasp olaylari yüzünden bile mantikli olmamasi.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Damgalı olmak zorunda değiliz.
    Arkadaşım gözünden ameliyatlı fakat plakasında bu belirtilmiyor.
    Bizimkisinin de belirtilmesi çok abes ve büyük ayrımcılıktır.
    Biz engelliler olarak, toplumla daha içi içe olmak için çaba gösterirken, devlet baba bizi damgalayarak bize köstek oluyor.

İsteğim: Plaka serbest olsun. Dileyen kendini damgalatsın, dileyen normal plaka kullansın.

Saygı ve sevgilerimle.

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BENCE PLAKA OLMASINDA İHTİYAÇ VAR.TOPLUMUZ ENGELLİYİ TRAFİKTE TAÇİZ ETTİĞİ İÇİN BİRAZ DUYARLI VATANDAŞ TARAFINDAN SIKIŞTIRILAMAZ.
    TOPLUMUMUZUN NE ZAMAN KÜLTÜR SEVİYESİ OLGUNLAŞIR. O ZAMAN PLAKAYA GEREK KALMAZ.

Sayfa 15 / 29 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon

Başlığın Etiketleri