Sayfa 14 / 29 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zekireis Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki Muhammet
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım park konusunda özürlü plakasının bu güne kadar hiç bir avantajını görmedim genelgeyide gösterdiğim halde ben rizede yaşıyorum rizede caddelerde açık otopark yani parkomat sistemi var hiç acımadan parayı alıyolar kaç kez emniyete başvurduysam hiç dinlemediler bile yasa genelge bile çıksa hiç kimse dinlemeyip paraya bakıyolar yasalar çıkıyor ama uygulanmıyor ondan çıksa ne olur.

Üye
    FORMULLA Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ben ist yaşıyorum ve belediye oto parklarında benden para almıyorlarr amaa belediyenin olacak özel işletmede olmıyacakk ben cok faydasını görüyorum engelii arabaları icin par alanları varr hastanelerde olsun veya sokaklarda sandelye resimi varr normalde yasak ama engeliler rahat alış veriş yapsın diyee yerler yapmışlar ve bir cok yerdee ben şahsıma iyiki var amlemm kalsın yada kalmasın derlerse kalsın derim secme şansım olsa yine sandeşye resimi kalsın derim

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı arkadaşlar "neden özel plaka olmasın, sakatlığınızdan çekiniyormusunuz, utanıyormusunuz?" diyerek konuyu saptırıp konunun aslıyla alakasız gerekçelerle özel plaka olması gerektiğini savunuyorlar. Ve daha da garibi bazı arkadaşlar ise "bu işin utanmayla alakası yok diyip savunmaya geçmişler."
    Aslında konuyu saptırmak isteyen bu arkadaşlara verilecek cevap şöyle olmalıydı:

Evet kardeşim farzedilimki utanıyorum. Sakatlığımdan sıkılıyorum. Trafikte sakat olduğum anlaşılsın istemiyorum, engelli plakasıyla kendimi küçültülmüş olarak hissediyorum. Ben kendimi aşamamış zavallı biriyim. Bunlara itirazı olan varmı?
    Ve sırf bu nedenle aracımda engelli plakası olmasını kabul etmiyorum.
    Peki şimdi ne diyeceksiniz acaba?
    Madem eşitlikten, insan haklarından bahsediyorlar, gururumun rencide olduğunu,aşağılandığımı, insanların bana tuhaf gözlerle baktığını düşündüğüm bir engelli plakasıyla beni ne hakla trafiğe çıkmak zorunda bırakıyorlar.
    Kabul etmiyorum, kabul edemiyorum. Zorlamı!..
    Meseleye kçndan bakanlar umarım ne demek istediğimi anlamışlardır.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

DOSTUM FUZULİM BEN MESELEYE BAKMAM GEREKEN YERİMDEN BAKIYORUM. öZÜRLÜYÜM VE İSKEMLEDE YAŞIYORUM. YAKLAŞIK 13 YILDIR OTOMOBİL KULLANIYORUM. ARABAMDA ÖZÜRLÜ PLAKASI OLMASI İLE İLGİLİ BİR SORUNUM YOK. AKSİNE PLAKAYI GÖRENLER YARDIMCI OLMAK MANASINDA GARDINI ALIYORLAR VE BU ÇOK HOŞ. ÖZÜRLÜ PARK YERİ DOLUYSA ÖZENLE UYGUN YER GÖREVLİLER TARAFINDAN BULUNUYOR. NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ DİYE SORULUYOR. ANLADIĞIM KADARIYLA HAFİF ÖZÜRLÜ ARKADAŞLAR KENDİLERİNİ AYRI KATEGORİYE SOKMAK İSTİYORLAR. ONLARIN YARDIMA İHTİYACI YOK. BİR DE YENİYETME DELİKANLI HAVASINDALAR DAHA. O AMBLEM ONLARIN SÖZDE HAVASINI BOZUYOR...

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ismail sen kendini aşmış olabilirsin. Ne mutlu sana.
    Ama kardeşim herkes senin gibimi?, yada herkes senin gibi düşünmek zorundamı?
    Ayrıca bu plakalrdaki özürlü amblemi hiç farkedilmiyor ki. Özürlü olduğunun farkedilmesini isteyen biri varsın arka ve ön camına daha büyük bir engelli amblemi taktırsın.
    Ama bütün bunlar isteğe bağlı olsun.
    Avrupa nasılsa bizde öyle olalım.
    Aslında biz boşuna tartışıyoruz. Çünkü ben şuna eminim ki bu engelli armalı plaka zorunluluğu devletin engellileri düşünerek ürettiği bişe değil.
    Bunda asıl gaye engelli aracını başka birinin sürmesine engel olmak.

Düşünsenize;
    Ben kalkıp ÖTV ötelemeli (ÖTV si ileride ödenecek) şekilde bir otomobil alayım.
    Peşine devlet bu aracı benden başkasının (ailemden birinin bile) sürmesini yasaklasın,
    Buda yetmedi ben araçtayken bile yine benden başkasının aracı sürmesine yasak koysun.
    Buda yetmedi 5 sene boyunca ÖTV sini ödesem bile aracı satmama engel olsun, beni mağdur etsin.
    Buda yetmedi sakat olduğum her zaman, her kişi tarafından farkedilsin diye sakat amblemi takmayı mecbur bıraksın.
    Yetti gayri.
    Anamı ağlatan kadı. Kimi kime şikayet edeyim bilmemki.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olmamalı, Olmamalı, Olmamalı... Park avantajının amblemle bir ilgisi yok... Ehliyetin H ise park yapabilirsin değilse yapamazsın...

Üye
    ORKUN-06 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2009
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence de olsun yada olmasın.fark etmez.ben rahatsız olmam.
    yada kişi istediği gibi plaka alabilsin yani ister koysun ister koymasın
    kişiye özel bir karar olsun.

Üye
    ilkkan Avatarı

Son Giriş
    28.02-2009
    Saat
    21:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Park etme konusunda varolan ayrıcalığımız, otomobilin ön camına iliştirilecek resmi bir bandrolle pekiala sürdürülebilir.
    Rekursion'un örneğinde olduğu gibi, ehliyetle birlikte resmi bir kart verilir ve bu kart sürekli sakat kişinin yanında olur. O kişi gerektiğinde bunu aracın ön camına iliştirir...
    Hem böylece park yeri otomobile değil, sakatlığı olan vatandaşa (hangi araçta olursa olsun) verilmiş olur.
    Selam

Evet Katılıyorum Bu düşünceye...

Ve Baştaki yazınızdada Yazdıgınız gibi Engelli Amblemi olan araçlar Kötü niyetli kişilerce kolay hedef olarak görüldüğü için. saldırıya, gaspa ve tacize hedef olabilir..

Sevgi ve saygılarımla..

Üye
    umutcan Avatarı

Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bir şirket yönetici olarak çalışan mühendisim özürüm sağ kolum bilekten protez kullanıyorum ve özürlü işaretli özelmi özel plakalı sakat arabası kullanmaya bu senenin başında karayolarımızda seyir halinde dolaşmaya başladım tabi şunuda belirteyim 1991 yılından beri bu seneye kadar normal otomatik otomobil kullandım hiçde sorun olmadı gayet rahattım diyeceksiniz hatalısın olsun be arkadaşlar bukadarcıkta hata olsun etrafımızda okadar çok hatalı işler varken bu hatamıda kabul ediyorum eleştirebilirsiniz.herneyse özel plakalı sakat arabası(plaka sorgusunda biliyorsunuz sakat yazaronada kabul.özel donanımım sağ silgeçten bir çubuk uzanmış sol tarafa bukadarcık.Arabamla karayollarında seyir halindeyken otobanda biliyorsunuz belli bir süratte gitmek gerekiyoruz ama bazı sürücüler sakat plakasını görünce alah bu sakat beni nasıl sollar deyip galyana gelmelerini görseniz yerlere yatarsınız gülmekten bu plaka bana hiç bir şekilde karayollarında bir ayrıcalık sağlamadı hele bir defasında trafik kontrolda ruhsat ehliyeti verdim tabi arabadan çıktım cingöz gibi dolaşıyorum ortalarda polis memuru arkadaşımız bende sakalık arıyor gözlerinden anladım görmedi tabi sonunda dayanmadı söyledi senin sakatlığın nerendebende neden sordun dedim ehliyetim H ruhsatım benim sakat aracı başka ne yapabilirim dedim sakalığını görmek isterim dedi)dedim sakatlığım sağ kolum cabimde elim dedim elini çıkar dedi ben çıkarmıyacam dedim inanmıyormusun dedim istersen dr sevket dedim sen dr değilsin dedim tamam kardeşim uzatm göster dedi hayır göstermiyecem dedim bukadar insanın içinde hem neden sakat sakat diye bağırıyorsun dedim hakkın varmı dedim birazık sinirlendi bende inatım onun herdediği yapmak zorunda değlim hayatım hiç bir zaman sürü politiksıyla yaşamadım.ayrıca herkes bizebakmaya başladı ve arabada tabi eşim ve 20 yaşaların iki çocuğumda olaya ölece bakıyorlar tabi babalarını bildikleri içide tebessüm ediyolar bu sakat plakasının oto parklarda hiç bir ayrıcalığını görmediğim gibi yerde bulamadım ikaz ettiğimde ilgililere ne yapabiliriz diyorlar bunuda gecelim )hiç himse kendini kandırmasın arkadaşlar bu plaka özgürlük değil özgürlüğün gözlerle bakışlarla özgürlüğün kısıtlanması diyeceksiniz gocunuyormusun evet gocunuyorum vede rahatsızda oluyorum ayrıca sakatlığımı herkese declere etmek zorundada değilim....ha ayrıca etraftan kızlar bana bakmıycak gibi kaygımda)) yok çünkü aslan gibi 20 yaşında iki çocuğum.ve arkadaşlar hep beraber avni arıkanı destekliyelim onun yanında olalım bu sakat plakası istemiyorsak mail adresi a-arikan@tr.net.ayrıca özürlüyüm engeliyim gibi ifadeleri biz kendimiz türetiyoruz başkarı aslanlar gibi sakat diyor ve sakat diyede bahsediyorlar herkes plaka sordulamasına bi baksın araç sakat yazar)herkese mutluluklar

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen gün hemen önümüzde giden arabanın özel plaka takmış olduğunu fark ettim.Plakanın hemen üstünde de şu yazıyordu..."ÖNCE İNSAN"

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Son iki ay içinde aracıma üç kez park cezası kesildi. Aracımı hiçbir zaman trafiği aksatan bir yere park etmeme rağmen bu cezaların kesilmesini anlayamıyorum. Bu sayfada engelli plakasının park konusunda bize yararı olduğunu iddia eden arkadaşlarımın aslında öylesine konuştuklarının kanıtı bu cezalar.

Polislerimizin engelli araçlarına yönelik en küçük bir duyarlılığı yokken bunu normal vatandaşlardan neye dayanarak bekliyoruz bilmiyorum.

Ayrıca engelli plakalı araçlar trafiği aksatmadığı müddetçe park yasağı olan yerlere park edebilir diye biliyordum. Ya böyle bir şey yok ya da Nişantaşı ve Şişhane deki polisler ayrı bir trafik kanununa tabiler.

Kısaca yazıklar olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ama olsun, o damgan var ya, halk seni seviyor, bu yetmez mi pegasus? Ne kadar çıkarcısın! Her şey para mı! Ne güzel işte, memurlar sana da vergi verme fırsatı sağlıyoorlar. İşte pozitif destek!

Not: Geçici süreli park hakkı: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=26919
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    avast39 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HAYIR ARKADAŞLAR BU ARABALARIMIZIN PLAKASINA KONULAN İŞARETE ŞİDDETLE KARŞIYIM.ÇÜNKÜ BU PLAKAYLA TRAFİKTE KARŞI SÜRÜCÜLER TARAFINDAN HEP KENDİNİ SAVUNAMAZ DUYGUSU OLUTUĞU İÇİN ARACINIZ TACİZ EDİLİYOR,NE BİLEYİM BAŞKA ŞEYLEDE YAPABİLİRLER.KISACA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA VE GÜVENLE TARAFİKTE YOL ALABİLMEK KEYİFLE ARAÇ KULLANMAK İÇİN NORMAL PLAKA KULLANMAK İSTİYORUM

Üye
    FATİH ACEM Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 YILDIR BU PİLAKAYI KULLANIYORUM.HİÇ BİR FAYDASINI GÖRMEDİM.YURT DIŞINDAN ALDIĞIM ARABAMIN SÜRESİ DOLUNCA SATMAK İSTEDİM.ARACIMIN PLAKASINA BİNDİĞİM 5 ZARFINDA 350 YTL CİVARINDA PARK CEZASI YAZMIŞLAR.HABERİM BİLE YOOOK.HANİ BU PLAKA ÜSTÜNLÜKLERİ NERDEKALDI.GAZİANTEP TR ÖZÜRLÜLER İÇİN PARK YERLERİ YAPILMIŞ AMA DAHA BİRGÜN BİLE BOŞ GÖRMEDİM.HEP NORMAL PLAKALI ARAÇ SAHİPLERİ PARK ETİŞ OLUYOR.SAYGILARIMLA FATİH ACEM

Üye
    elyasa Avatarı

Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    01:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki ben özürlü değilim ama çocuğum %90 özürlü eğer ben bu aracı kullanırken dışarıdaki insanların benim hakkımda neler düşüne bileceğini aklıma getiriyorum.
    Her halde bu adam sahtekar sakat olamadığı halde özürlü aracı kullanıyor demezler mi? (özellikle çocuğum arabada olmadığı zamanlar.)
    Her halde insanların bana bakışı ve böyle bir zan içinde olmaları beni çok incitir.
    Sağlam bir insanın özürlü aracı kullanması bence sosyal baskı açısından çok daha fazla.

Sayfa 14 / 29 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon

Başlığın Etiketleri