Sayfa 12 / 29 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yada uyarının bulundugu alanda yasam imkansız hale gelmesin?

unutmamalı ki sadece bir tabeladır...
    ona anlam ona muhatap olanlar tarafından verilir...muhatabı olmadıgı surece anlamsızdır... Tabelayı koyan yada okuyan icin; Muhatap almamak, muhatap bulmamak yada muhatap olmamak ona verilecek anlam acısından ne kadar onemlidir? Ya da yazıları kırmızı, gri, yeşil yazarsak ışık spektrumuna insan gözünün verdiği yanıt ve ruh haline etkileri sebebiyle daha mı iyi olacaktır herşey? Bence tabelaya verilecek önemle başarıyı etse etse Adolf Hitler elde eder idi... Bense hiç komutan ya da asker olmak istemedim hayatta... Bilim bile bir kutsal inekti çünkü

Üye
    akdenizli Avatarı

Son Giriş
    20.02-2009
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bir faydası yok kaldırılsın
    arkadaşımızın biri yazmış ÖTV de istiyorsunuz neden plakada istemiyorsunuz ne alakası var ÖTV den de bütün arkadaşlarımız yararlanamıyor ki B.ENCE BU PLAKADAKİ AMPLEM KALDIRILMALI

Üye
    ozgurhuseyin Avatarı

Son Giriş
    27.09-2007
    Saat
    11:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli insanlara ehliyet verilebiliyorsa,araba kullanacağına kanaat getirildiyse arabalara engellli plakas takılması çok gereksiz bir uygulama.engelliye hem ehliyet verilip hem de güvenilmemesi çok yanlış.Normal ehliyetli insanlar engelli plakalı arabaları çok önemsemiyor hatta engelliyi zor durumda bırakacak davranışlarda bulunabiliyorlar.benim isteğim arabamdaki engelli plakasının kaldırılması.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar palakaya böyle bir amblemin takılması "dikkat engelli var herkes dikkatli olsun"dan ziyade bence bizlerin güvenliği ve rahatlığı içindir.

Bir örnek vereyim;

Dalgın bir şekilde araç kullanan bir işitme engelli yol kenarında arama yapan güvenlik güçlerini görmemiş ve yoluna devam etmiş. Çeşitli sesli uyarılarla durdurmaya çalışmışlar. Sonunda şüpheli araç diye ateş açıp durdurmuşlar.

Şimdi size soruyorum, plakadaki bu işaret gereksiz midir sizce???

Bence gereklidir.

Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Anti Oksidan, işitme engelliler duymadıklarını belli edecek işaretleri aracın görünür yerlerine koyuyorlar; ayrıca plakalarına koymalarına gerek yok, koymuyorlar da zaten.
    Dalgın bir şekilde araç kullanan işitme engelli... Düpedüz hem kör hem sağır diyorsun yani Araç kullanırken o kadar kör oluyor ki önünde çevirme yapan polisleri görmüyor, ve/fakat neyseki Türk polisi uyanık, bi bakıyorlar plakada bi amblem var, tamam diyorlar, bırakın geçsin... Belli ki hem sağır hem kör bi sakat.. Hoşgörün!

Hayır, onlar hoşgördü tamam da, köşeyi dönünce ezeceği biri de aynı hoşgörüyü gösterir mi, kuşkum var:

Acı bi fren ve: Güm!

- Tamam, çarptım birine, ama bi sorun bakalım niye?
    - Niye?
    - Dalgın bi sakatım!
    - Haaa! Tamam o zaman, geçin... Özür dileriz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MAV_İ Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede olmalı çünkü biraz olsun engelleri kaldırır

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence olmamalı heleki daha trafik kurallarını bilmeyen ve trafikte saygıdan yoksun baya bir çoğunlukta sürücü varker hiç olmamalı kimliğimi değiştirdim baktım arkasına dereceyi ve özürlüdür diye yazmışlar şok oldum ya ne kadar iğrenç bir durum yakında alnımızada bi işaret vururlar bu ülkeye ihenet etmiş terörist olmuş askere devlete millete kurşun atanı aklayan siyasi zihniyet canilerden de aşağı tutuyor engellileri benim rahatsız oldugum konu saçma sadece saçmalıktanda öte baya bir uygulama yuh,

Üye
    Genc17 Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu bu kadar yorum varmış dikkat edip okumamışım bile o yüzden bilinçsizce yazdığım yorumdan dolayı özür diliyorum ve hemen editliyorum (editlemişte bulunuyorum (^.^)
    Rekursion ablamın(yanlış bir ifadeyse kusurumu görmezden gelin) yaptığı yorumlar benim yapacağım yorumları tıpa tıp tanımlar gibi hepsini okuyamadım bu yüzden affına sığınıyorum ama okuyabildiğim kadarıyla aynı düşüncelere sahip gibiyiz.
    *Kimi üyelerimiz kompleks falan birşeylerden bahsetmiş ama bunu söylerken kendilerine göre konuştuklarını bilmiyorlarmı ozaman sizde bir kompleks sahibisiniz herneyse bu konu hakkında fazla birşey demiyicem ama tutupda ben 17 yaşımda sen engellisin sen böylesin diye kendime laf söyletemem hiç kusura bakmasınlar gocunmakla kompleksle alakası yok bunun kendine güvenle alakası vardır.Yani ben engelliyim diye ayrı bir keseyemi koyulucam hiç istemiyorum böyle birşeyi zaten kendimide hiç engelli görmüyorum ve ben sağlamım diyebiliyorum.Eğer siz kendinizi eksik görüyorsanız o ayrı mesele.
    *Kimileride bazı haklardan yararlanıyorsunuz ama yararlandığını farkettirmek istemiyorsunuz demiş kısacası özetlemek gerekirse illa yararlanıyoruz diyede bunu birşeyle ifade etmek mi gerekiyor o düşünce direkt olarak ayrımcılığın düpe düz tanımıdır.

Yani uzun lafın kısası HİÇBİR BİREY KENDİNİ ÖZÜRLÜ OLARAK TANITMAK İSTEMEZ bu bir kompleks yada kendini beğenmeme,gocunma vs birşey değildir!!! toplumumuzda saolsun ÇOOOoooK duyarlı olduğu için siz bunları söylüyorsunuz galiba burasıda ayrı bir komiklik unutmayın ki! Bu ülkenin %70ini kendini beğenmiş insanlar dolduruyor ben şuan için görünüşümle konuşmamla falan filan engelli görünmüyorum dışardan sadece sol diz altı amputasyon yani bu engelmi seni bu yönde konuşturuyor diyeceklerede çevrelerine bir bakmalarını istiyorum ne kadar duyarlı insan var saysınlar yorulmazlar fazla çıkıcağını hiç sanmıyorum...

Çok uzattım > PLAKADA Kİ SİMGE KALDIRILSIN YADA KİŞİYE BIRAKILSIN yani kimileri ben engelliyim desin kimileride engelisizim olay bu kadar!

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

başından beri bu konudaki düşüncem engelli aracında işaretin olmasından yana. benim yorumlarda gözlemlediğim tamamen duygusal yaklaşımda olanlar kaldırılsın taraftarı. Olayın mantık boyutuna bakmıyorsunuz bence. Bardağın üstünde küçük bir boşluk var tek gözünüze çarpan o oysa alt tarafı tamamen dolu. Bunun sizler için sağlayacağı yararlar hiçte tii ye alıp eleştirdiğiniz kadar küçük değil.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elif, "Bunun sizler için sağlayacağı yararlar hiçte tii ye alıp eleştirdiğiniz kadar küçük değil." demişsin ya, rica etsem bana bu faydaları madde madde yazar mısın lütfen?
    Özel plaka bana neden gerekli, ne faydası var?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ELİF75
    Misafir Üye
    ELİF75 Avatarı

en başta sakat amblemi olan plakalariçin otopark sorunu yok. Park yeri dolu olsa bile çekici marifeti ile boşaltılıyor(buna şahidim)
    Önden arkadan seyreden araçlar bu amblemi görünce daha dikkatli araç kullanıyorlar. bir yerde onlar için otokontrol ve buda trafikte engelli insanın araç kullanma güvenliği bence.
    Ayrıcalık veta geçiş üsrtünlüğü konusuna gelince olmaması elbette normal. Geçiş üstünlüğü olan araçları aklımıza getirdiğimizde hepsi yaptıkları görev icabı bu üstünlüğe sahip. Sakat amblemli bir arac sıradan seyir halinde olan biraraçtır yani gittiği yere acil ulaşması gereken bir özelliğe sahip değildir.
    Haaa bu amblemi görüp yukarıda bazı arkadaşların belittiği gibi trafikte insanları rahatsız edenler içinde şunu diyebilirim; bunların zaten insanlık vasıflarında eksiklik vardır. şu an araç kullanmıyorum ama daha önce bu amblemin olmadığı aracı kullanırken sakat değilim ama bayanım diye rahatsız edildim. Buda bizim toplumumuzun insanlarındaki bazı şeylerin eksikliğinden.
    Ve son olarak bu benim şahsi fikrim kesinlikle polemik tartışma veya karşıdakini anlamama gibi yönlere sürüklenmesin çünkü niyetim bu değil.
    sevgiyle kalın......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elif, iyi ama plaka park etme aracı olarak verilmez ki. Plakanın otomobillerde bulunma amacı bellidir. Araç hakkında tüm bilgilere ulaşılabilecek görünür bir ibare.
    Park kolaylığı için dünyanın her yerinde olduğu gibi bizde de (üstteki mesajlarca defalarca yazıldığı gibi) park kartı verilebilir pekiala. Ne biiim, eve girmek için anahtarımız vardır ama, gün boyu boynumuzda taşımayız o anahtarı değil mi?

Eğer sakatlığı olan birinin trafikte seyretmesi için diğer sürücülerin daha bir dikkatli ve anlayışlı olması gerekiyorsa, bence hiç ama hiç bir sakata sürücü belgesi verilmemeli. Kimsenin canı böyle yardıma muhtaç sürücüler tarafından riske atılmamalı.

Bayansın diye seni rahatsız eden sürücüleri örnek vermişsin. Plakanda "bu aracın sürücüsü kadın" diye bağıran bir ambem/damga olsun ister miydin* Peki ya olsa öyle bi amblem, diğer sürücüler seni rahatsız etmeyecekler mi sence? Kadına, yaşlıya, eşcinselei zengine, fakire vs. farklı plaka veriliyor mu da sakatlara verilsin? Sence bir ayağı ampute olan biri mi daha iyi araba kullanır, yoksa 80 yaşında biri mi? Yoksa ikisi için de önemli olan sakat ya da yaşlı olması değil, sürücü becerisinin ne kadar olduğu mudur?

Herkes gibi vergisini ödeyerek bir araç satın alıyorum, herkes gibi sürücü kursuna giderek sürücü olmaya hak kazanıyorum, herkes gibi trafik kurallarına uyuyorum vs. Pekii, neden herkes gibi sıradan olamıyorum? Nedn araç kullanırken de kabak gibi ortada görünmem, sakatlığımın teşhir edilmesi gerek? Neden kimse bana "sakatlığını göstermek istiyor musun" diye sormuyor? Neden, "sakatsın, o halde bunu her yerde göstermek sorundasın" diye dayatma yapılıyor? Bir kadın mesela menstürasyon döneminde olduğunu ya da başkası Müslüman ya da zengin ya da başka her ne ise o olduğunu alnına yapıştırdığı bir işaretle belli etmek zorunda kalsa, bu güzel olur mu?

Üye
    FORMULLA Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ARKADAŞLAR ÖNCE BBİR ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ ŞU KELİMEYE DİKAT CEKELİM NEYMİŞ ENGELİLER ACINMAKMI İSDİYOR PLAKASINDA SANDELYE RESİMİ OLUNCA NEYMİŞ BİZ ACINMAYA ALIŞMIŞIZ GELİŞMİŞ ÜLKELERİN HEPSİNDE VERGİN İNDİRİMİ VE PLAKA AMLEMİ VE TEKERLEKİ SANDELYE YARDIMI VE BU ÜLKELER ARASI BİLE ARIMLAŞMA VARDIR BENİM ARACIMDA İYİKİ VAR TEKERLEKLİ SANDELYE RESİMİ BEN YOLUN ORDASINDA DURDURUYORUM ARACIMI ARABADAN İNİYORUM İNSANLAR SESİNİ CIKARMIYOR SONRA ŞÖFER ARACIMI PARK ALANINA ALIYOR BENİM ARACIMLA YOLDA GİDERKEN POLİSLER DURDUKLARINDA BİZİMLE COK KİBAR KONUŞUYORLAR %90 NI BÖYLE NE DEMEK KARDEŞİM SENİ DURDURDUK BİLGİLERİNE BAKMAK İCİN KUSURA BAKMA DİYOR COĞU TOPLUMUZDA ŞÖYLE BİR SORUN VAR BUNUNDA ENGELE ALKASI YOKK IŞIKLARDA SADECE 3SANİYE GEC KALKIYOR DİYE BİRİSİ HEMEN KORNA VE KAVGA CIKA BİLİYOR İNSANLARIN GENEL OLARAK SAYGILARI KALMADI BİRBİRİNE İNSANIN ENGELİ KAFASINDA OLMASIN YOKSA BENİ HERKES BİLSİN ENGELİ DİE YOK BURADA ENGELİ OTURYORMUŞ EVET OTURUYOR TÜM DÜNYADA ENGELİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞDIRMAK İCİN DEVLET DAHA COK ALAKADAR OLUR BENİM ARACIMI BİR CEKSE POLİS BEN NASIL GİDERİM OTO PARKLARA HER YERDE MERDİVEN CIKARTIRM AMA COK SIKINDI CEKERİM NİYE O SIKINTIYI CEKEYİM BEN İŞİME BAKARIM İNSANLARA KENDİMİ OLDUM GİBİ GÖRSÜN OLMADIM GİBİ DEĞİL YADA GÖRMEK İSTEMEYENDE GÖRMESİN OZAMAN ENGELLİLER İCİN BİR SİNAMA SALONUNDA ENNEGLİ CIKIŞI OLMASIN AMLEMİDE OLMASIN BEN MACLARA GİDİORUM ENGELİ GİRİŞİ VAR NEDEN EZİLMEYİM DİYE RAHAT GİRİYİM DİYE

Üye
    sebo007 Avatarı

Gerçek Adı
    Sebahattin
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar bence de özel plaka olmamalı en azından tacizcilerden ve gaspcıların saldırılarından uzak kalmamız için, Ama günümüzde aracının plakasında engelli işareti olamayan araçları özürlü oto parkına sokmuyorlar ama sağlam olup ta benden 10 kat daha iyi yürüyebilecek insanlara; -buyur abey deyip kapısını açıyorlar ve bizde buna güceniyoruz ama bunu eğitim ile yenebiliriz ancak. * * * * * BEN ARACIMA ENGELLİ PLAKASI TAKMADIM, TAKIPTA KENDİMİ TEŞHİR ETMEK İSTEMİYOORUUUM. * * * * *

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BEN HERKESİN YAZDIGINI OKUDUM AMA OLMASA DAHA İYİ OLUR DİYEMİYORUM ÇÜNKÜ OLMASINDA Bİ SAKINCA YOK

Sayfa 12 / 29 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon

Başlığın Etiketleri