Sayfa 11 / 29 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben en başta şunu söyledim... Bu işaretin olması yada olmaması çok şey değiştirmiyor... Bütün kilit nokta bu işarete muhatap insan'larda saklı... Yine söylüyorum birşey çok önemli değilse hiç önemli değildir... Ancak zorunlu kılınması saçma olabilir ama işaretin olmasının yada olmamasının saçmalık olduğu fikrine katılmıyorum... Zira bu bir problemse Nüfus Cüzdanlarına eklenen engellilik oranı da, Ortak alanlardaki engelli işaretleride, ve daha bir çok şey de bir problem... Rekursion olaya bir Batılı gibi bakması sebebiyle bu kadar tepkili bence...

Ancak hayatın bir görünen(arızî), bir de görünmeyen(aslî) yüzü vardır. Görünen(arızî) olanı değiştirmek, sadece görüntüyü değiştirmekle sonuçlanır. Aslolan hayatın görünmeyen(aslî) yönünü değiştirebilmektir.(*Alıntı: Yusuf Kaplan) Plakadaki bir işaretten nereye vardın diye kızanlar çıkacak belki bana ama yazılan bunca yorum/fikir sonrasında görüntü'nün manası ancak boyle ifade edilebilir... Bu performansı hayatın görünmeyen yüzünde gösterebilsek ne de güzel olurdu...

Üye
    biricik Avatarı

Son Giriş
    28.07-2007
    Saat
    00:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli otomobilinde engelli plakası olması,tecrit değildir de nedir..?
    ayrıcalık mı..? neden bu ayrıcalığın bana tanındığını hiç görmedim.
    oto parklarda engelli aracına ayrılan yerleri hiç boş görmedim mesela...!
    üstelik trafikte çoğu zaman plaka yüzünden zorluk bile çekiyorum.
    ben buna ayrıcalık değil,ayrımcılık diyorum...
    ve pegasus'a katılıyorum...

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki kalkmalı .böyle dayatma olmaz . TR yazısının yerine engelli işareti konuluyor . belki ben TR yazısını istiyorum . en azından seçim kişiye bırakılmalı . işaret olunca fayda mı oluyor yani ? dün bi arabada görmüştüm,
    TR yazsını da eklemiş adam yanına d ufacık engelli işareti sanırım plakayı özel yaptırmış . şimdi o kişi için bu bürokrasiden başka nedir ?

Üye
    Denizkızı_26 Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bende arabamda Engelli işaretli plaka olmasını istemiyorum. Ama malesef ki benim arabamda da var, en kısa zamanda plakayı değiştirme yollarını araştıracağım.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SiyahPelerinliAdam
    Rekursion olaya bir Batılı gibi bakması sebebiyle bu kadar tepkili bence...
    bu olaya bi batili gibi nasi bakiliomush, sevgili kara pelerinli adamcim?... bi batili ile bi dogulunun türkiye de uygulanan plaka olayina bakishindaki (olmasi gerektigini düshündügün) farki anlatir misin bana lütfen?!...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SiyahPelerinliAdam
    Ancak hayatın bir görünen(arızî), bir de görünmeyen(aslî) yüzü vardır. Görünen(arızî) olanı değiştirmek, sadece görüntüyü değiştirmekle sonuçlanır. Aslolan hayatın görünmeyen(aslî) yönünü değiştirebilmektir.(*Alıntı: Yusuf Kaplan) Plakadaki bir işaretten nereye vardın diye kızanlar çıkacak belki bana ama yazılan bunca yorum/fikir sonrasında görüntü'nün manası ancak boyle ifade edilebilir... Bu performansı hayatın görünmeyen yüzünde gösterebilsek ne de güzel olurdu...
    bashkalarini bilemicem ama vardigin "yere" ben kizmadim walla ... pek güzel ve pek manali bi laf etmishin etmesine de, görüntüye takilip hayatin görünen yüzünü görünmeyeninden daha üstün tuttugum(uz) icin ya da görünmeyen yüzüne dalmaktan kactigim(iz) icin bu tepkiyi (performansi ) gösterdigimi(zi) düshünüosan (burdan sonrasini kendi adima konushiym) beni zerre-zirnik kadar anlamamishsin, arkadashim ... aksine, sirf görüntüden ibaret oldugunu iddia ettigin bu konuyu "hayatin" degishmesi gerektigini düshündügüm görünmeyen yüzüyle birazcik olsun ilintilemeseydim sayfalar dolusu yazma zahmetine girmezdim (gerci "yazmaktan ve okumaktan zevk almiom" desem yalan olur ama o kadar da can sikintisindan vakit doldurmak icin ne yapicani shashirmish biri degilim )... eger vaktin varsa yazilanlari bi kez daha okumani rica edicem, ben de okicam tekrar ... ayrica burda ima ettigini bashlik altinda bolca yapilan ve önyargidan ibaret olan "plaka uygulamasini istemeyenler sakat olmaktan utananlardir" eshitlemesine benzetiom biraz ve pek shik bulmuyom...

bu isharetin olmasi ya da olmamasi cok shey degishtirmedigini söylüyüosun... katiliorum... o ishareti plakama yapishtirsam -özellikle de olumlu yönde- pek bishi (hatta hic bishi) degishmicene inaniom ben de... zaten en cokta bu yüzden mecbur tutulmasini sacma buluyor ve olayin sanki o isharet olmasa sakatlar araba kullanamicakmish gibi ortaya konulmasindan rahatsizlik duyuyuorum... bu tür önyargilarin yararimiza oldugunu düshünemiom pek, tam aksine... belki shimdi "boshver önyargilari, onlar arizidir, kim ne düshünürse düshünsün yeter ki sen asli olan kendini bil, keyfine bak o zaman hershey düzelicek, hershey cok güzel ve hayat bayram olucak" diebilirsin ... ama ben önyargilarin ve yanlish düshüncelerin hayati genelde zorlashtirdigina, onlarin kalkmasiyla bazi sheylerin arizi ve asli olarak olumlu yönde daha kolay degishicene inaniom... ve bu plaka uygulamasinin tr.de uygulandigi shekliyle (özellikle shu mecbur tutulmasiyla) bazi yanlish düshünceleri kaldirdigini degil, habire körükledigini düshünüom...

görüntüyü degishtirmeyi o kadar da kücümseme bence... "hayatin" bi görünen bi de görünmeyen yüzü vardir ama bi de tam olarak bilinmeyen bi yerlerde öle bi cizgi vardir ki görünen ve görnmeyeni birbirinden ayirmak neredeyse imkansizlashir... bazen görüntüde yapilan degishiklikler (bu cizgi üzerinden) görünmeyendeki degishikliklere dönüshebilir ... diger yönden gelen etkinin daha kuvvetli oldugunu düshünsem de bu yönün hepten kücümsenmemesini önemsiom...

tabii ki de bi hastaligin semptomlariyla degil kendisiyle ilgilenilmeli önce ki hastalik o semptomlarla birlikte kökten iyileshtirilsin, yok edilsin... en güzel ve aslolani budur elbette... ama eger hastalik tam olarak anlashilamamishsa ya da öyle shakkadanak diye hemencecik iyileshtirilebilen türden degilse semptomlariyla yakindan ilgilenmek cok faydali ve önemli olabilir... zira bazi semptomlar hesaplanilamayan bashka semptomlara, yeni hastaliklara ve hatta düzeltilemeyen hasarlara yol acabilir... biliorum, o cümleyi cok seviosun ama cok önemli olani ve cok önemli olmadigi icin hic önemli olmayani tanimlamak o kadar da kolay degil gibi... her "önemlinin" daha "önemlisini" bulabilicemizden cok önemli olmaktan cikar, hic önemli olmayan, dolayisiyla hic bi dikkati hak etmeyen "mertebesine" düshüverir... (shimdi sevgili andanteyi alintilicam birascik) iyi ama nereye kadar?... öyleyse hic bishi yazmiyalim bu sayfalara, hepimiz üyeliimizi iptal edelim, kapatalim siteyi...

hem merak ediorum, sakat oldugunu her ne sebepten olursa olsun göstermek istemeyen birinin buna mecbur tutulmasi hic mi rahatsiz etmio seni, cok mu önemsiz buluosun?... sakatligindan utanip elinden geldigi kadar saklamak isteyen biri icin ne kadar zor bi durum oldugunu tahmin edebiliceni düshünüyom... tabii ki de plaka mecburietinin kalkmasiyla utanma sorununun hoppadanak kalkicana inanicak kadar üshütük deilim ama rahatsiz olmasi rahatsiz etmio mu seni?... olaya bi batili gibi baktigim icin mi bu kadar uyuz oluorum ben?... bi dogulu gibi bakarsam "boshver, onlar kompleksli insanlar, ne halleri varsa görsünler, böle önemsiz bi konuyla boshuna yormayalim kendimizi ve güsel devletimizi" mi demeliyim? :?...

selamlar...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Benim şu anda bir arabam yok ama olduğu zaman sakatlığımın plakamda teşhir edilmesini hiç istemiyorum ve şimdiden canımı sıkıyor bu durum. Ben kendi sakatlığımı kimseye göstermek istemiyorum. Doğru veya yanlış bu benim tercihim. Günlük kullanıma uygun işlevsel bir yanını da görmüyorum. Park etme için avantajı var deniyor ama bunun için plakaya gerek yok ki? Park etmek isteyen arabanın ön ya da arka camına bir amblem takıp işi bitirince çıkarabilir. Diyelim ki park için ceza kesildi ceza ödemeye gidilince trafikte kayıtlı olan ruhsat sebebiyle bu ceza otomatik olarak iptal edilir. Bu iş çok mu zor sanki?

Sanki bu amblemle sakatlara bir lütuf verilmiş gibi. Sanki o sakatın engeli ortadan kaldırılmış da bunun işareti. Alt tarafı ötv ötelemesi! O zaman vergiden yırtan, vergi yüzsüzlerinin alnına, arabasına, evine kocaman "vergi kaçırmıştır" damgası vurulsun!

Üye
    redbull06 Avatarı

Son Giriş
    01.07-2011
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu yeni okudum arkadaşın bir vergi muhafiyeti demiş plakada ayrımcılık olmasın ama vergiye gelince neden ayrımcılık oluyor demiş neden olmasın bence sen git bi avrupayı araştır bizim devleti devletmi sanıyorsunuz siz hem ne indirimi yapmış satınca gene bu indirimi ödeyeceksin diyor nerde bunun özürlüye indirimi nerde sadece kandırma devletin oyunu bu

Üye
    OGUZ.DEMİRCİ.06 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENCE ÖZÜRLÜ PLAKASINA HİÇ GEREK YOK,BİZDE HERKEZ GİBİ NORMAL PLAKALI ARACIMIZI KULLANABİLMELİYİZ,AMA ÖTE YANDAN ÖN CAMA YAPIŞTIRILAN ÖZÜRLÜ YAZISIDA OLMALI BENCE ÇÜNKİ; PARK SORUNU YAŞAMAMAMIZ VE CADDE ÜSTÜNE PARK EDİNCE ARACIMIZIN HEMEN ÇEKİLMEMESİ İÇİN BU UYARI YAZISINADA İHTİYAÇ VAR....HAKSIZMIYIM ?? :roll:

Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ESASINDA KIZMAMAK LAZIM ENGELLİ PLAKASI OLMADAN BİZİM O ARACI KULLANMAMIZ MÜMKÜN DEGİL ÇÜNKÜ DEVLET BİZE ÖYLE BİR İMKAN SUNUYORKİ BELKİ BUNU HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ MESELA :

ARABAYI KULLANAMIYORMUSUN TAK PLAKANI SENİN YERİNE KULLANSIN İHTİYACI OLANA YARDIM ETSİN PLAKA ARABAYA GAZ VERSİN FRENE BASSIN DİREKSİYONU KULLANSIN ZATEN PLAKA OLMADAN HİÇ BİRİMİZ ARAÇ KULLANAMAYIZ :lol:

TAK ABAKALIM NORMAL PLAKAYI KULLANABİLİYORMUSUN ARBAYI :lol:

ÇÜNKÜ ARABAYI KULLANAN SÜRÜCÜ DEGİL PLAKADIR

YUKARDA YAZDIKLARIMDANDA ANLAŞILACAGI GİBİ BİR İNSAN NE OLURSA OLSUN ONU DAMGALAMAK ÇOK YANLIŞ Bİ TUTUM ARTIK TEKNOLOJİ GELİŞTİ BUNUN BENİM BİLE SAYABİLECEGİM BİR SÜRÜ YÖNTEMİ VAR AMA YETERKİ BİZİ YÖNETENLER İSTESİN İLLA PLAKADA DAMGA OLMAK ZORUNDA DEGİL

Üye
    MMR+Epilepsi Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ABD ve Kanada'da var. Aslında bu uygulama ile pozitif ayrımcılık hedeflenmiş ama zorunlu olduğu(insan doğasına aykırılığı) nedeniyle bizde tepki çekiyor.
    Avrupa'da Özürlü Park Kimliği sadece ağır yürüme engeli olanlara veriliyor. Diğer engellilere bu hak tanınmıyor.

Engelli değilim ama (kızımın engeli nedeniyle) bu plaka beni hiç rahatsız etmez. "Arabada Bebek var" yazısıda bir pozitif ayrımcılık talebi değil mi? Uygulamanın ruhu kötü niyetli değil. Toplum kurallarla gelişiyor. Anayasa'da pozitif ayrımcılık istemekle, bu plakayı istememek aslında tezat oluşturuyor.

Birde kötüye kullanımı kısıtlıyor. Kızımın okul arkadaşlarından birinin babasının patronunun VW Touran alma isteğinden sadece bu plaka için vazgeçtiğine tanık oldum.

Üye
    cevdet Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    12:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence mutlaka olmalı hatta biraz büyük bir işarette konabilir dikkat bebek var tarzı. Karşıdaki arac sürücünün biraz daha dikkatli olması için uyarır niteliği taşımalı

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sözüm meclisten dışarı, (yanlış anlaşılmasın yani) "DİKKAT KÖPEK VAR" da bir uyarı sloganı.. :roll:

Üye
    hindenburg Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    20.01-2014
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer engelli bir insana ehliyet veriliyorsa, diğer bir değişle motorlu araç kullanabileceğine kanaat getiriliyorsa, bu o insanın o aracı gerektiği şekilde kullanabileceğine ve hem kendisi için hem de trafikteki diğer araçlar için bir tehlike yaratmaksızın aracı idare edebileceğine kanaat getirildiği içindir. Bu durumda o plakanın kenarına o işareti iliştirmenin ne anlamı kalıyor? Gözlerimle şahit olduğum bir olay var onun için söylüyorum, sadece trafik magandalarının eğlencesi haline geliyor. Bir bayanın kullandığı ve plakasında engelli işareti olan bir aracı sıkıştıran ve bayan fren yapıp sağ tarafa doğru kaçtıkça keyiften dört köşe olan iki kılıksız, bayanın reflekslerini kontrol ediyor. Belki herkesin kolay kolay karşılaşmayacağı bir durum bu. Ama böyle işte. Bence hiç gereği yok o işaretin...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Sevgili Rekursion yazdıklarını okurken gerçekten müthiş keyif aldığımı belirtmeliyim, öyleki benim zaman zaman türkçene takılmama rağmen gerçekten herhangi bir mecmua'da (gazete, dergi, basılı yayın vs... ) deneme yazsan (ki denemelisin) takip edeceğimden emin olabilirsin...

Bu yerinde iltifattan sonra yazdıklarına (mucadele ettigine) hala pek gerek duymadığımı söyleyebilirim ...

demissin ki;

hem merak ediorum, sakat oldugunu her ne sebepten olursa olsun göstermek istemeyen birinin buna mecbur tutulmasi hic mi rahatsiz etmio seni, cok mu önemsiz buluosun?... sakatligindan utanip elinden geldigi kadar saklamak isteyen biri icin ne kadar zor bi durum oldugunu tahmin edebiliceni düshünüyom... tabii ki de plaka mecburietinin kalkmasiyla utanma sorununun hoppadanak kalkicana inanicak kadar üshütük deilim ama rahatsiz olmasi rahatsiz etmio mu seni?...
    Şu noktada anlaşalım ben hernekadar hayatının genelinde gizlenme, saklanma, yahut sakatlığını göstermeme isteği duyanların pek sağlıklı düşünmediklerine inansamda bu isteğe saygı duyduğumu belirttim, zira haddimi biliyorum ve böyle hassas konulardaki zorlamaları saçma buluyorum demiştim, İnsanların istekleri bana yada diger insanların yasayıslarına zarar vermeyecek düzeyde oldugu surece saygı duymaktan ote yapacak birsey yok benim kitabımda... yani yasalarla celisen adamıda oynuyorum zaman zaman... diyoya sair; "Yasa mı? Neyi berkitir yasa? İdam mangasındayız içinde yasa varsa... (olayı edebi baglamak gibi bi yasa felanda yok farkındayım, alıskanlık belki... )

bashkalarini bilemicem ama vardigin "yere" ben kizmadim walla ... pek güzel ve pek manali bi laf etmishin etmesine de, görüntüye takilip hayatin görünen yüzünü görünmeyeninden daha üstün tuttugum(uz) icin ya da görünmeyen yüzüne dalmaktan kactigim(iz) icin bu tepkiyi (performansi ) gösterdigimi(zi) düshünüosan (burdan sonrasini kendi adima konushiym) beni zerre-zirnik kadar anlamamishsin, arkadashim ...
    oyle dusunmuyorum ve seni tamamen anladıgımı iddia edemem...

ayrica burda ima ettigini bashlik altinda bolca yapilan ve önyargidan ibaret olan "plaka uygulamasini istemeyenler sakat olmaktan utananlardir" eshitlemesine benzetiom biraz ve pek shik bulmuyom
    evet benziyor ama aynı degil, Aynı olsaydı emin ol ne dusundugumu anlatmak cok kolay olurdu ve hayatın asli/arizi taraflarına girmek geregi duymazdım... shiklik konusuna gelince plakada ki isaretide shik bulmadığın için boyle dusunmen normal olsa gerek... saygı duyarım... Cumle soyle olsa daha anlamlı olurdu sanırım; "Plaka uygulamasını istemeyenlerin bir kısmı sakat olmaktan utananlardır" Hala mı shik degil?

...ama ben önyargilarin ve yanlish düshüncelerin hayati genelde zorlashtirdigina, onlarin kalkmasiyla bazi sheylerin arizi ve asli olarak olumlu yönde daha kolay degishicene inaniom... ve bu plaka uygulamasinin tr.de uygulandigi shekliyle (özellikle shu mecbur tutulmasiyla) bazi yanlish düshünceleri kaldirdigini degil, habire körükledigini düshünüom...
    önyargiların bazı şeyleri zorlaştırdığı bir gerçek, ancak nasıl olurda bu işaret yada sembol herneyse bu önyargılara olumlu yada olumsuz katkı sağlayabilir... Böyle düşünüyorsan; Park yerinde camın önüne koyacağın engelli kimliği de çözüm değildir ki, sadece önyargısı körüklenenlerin sayısını azaltmaktır... Neticede camın önünde de plakadaki kadar olmasada diğer sürücüler tarafından görünme ihtimali hep vardır... ve kimliği camda görenin önyargılarından ötürü biraz daha öteye park etmesi, senden uzaklaşması muhtemeldir... O sakatlığı ifade eden bir işaret ise her sakatın tekerlekli sandalyede oturan bir adam sembolunde ifade edilmesi de bir sıkıntı yaratır mı? eli olmayan tekerlekli sandalye semboluyle ifade edilmekten rahatsız mı olmalı? yada tekerlekli eldiven sembolune ihtiyac mı duymalı? hala o işaret/sembol üzerinde mi çözüm aramalıyız? yada işaretin ne kadar etkili olduğu hakkında tartışmalıyız?

O sosyal alanda kullanılan sadece bir şekil... Bu o kadar yeterliki onu anlatmak için!

Bu noktada zaten demişsin ki;

tabii ki de bi hastaligin semptomlariyla degil kendisiyle ilgilenilmeli önce ki hastalik o semptomlarla birlikte kökten iyileshtirilsin, yok edilsin... en güzel ve aslolani budur elbette... ama eger hastalik tam olarak anlashilamamishsa ya da öyle shakkadanak diye hemencecik iyileshtirilebilen türden degilse semptomlariyla yakindan ilgilenmek cok faydali ve önemli olabilir... zira bazi semptomlar hesaplanilamayan bashka semptomlara, yeni hastaliklara ve hatta düzeltilemeyen hasarlara yol acabilir... biliorum, o cümleyi cok seviosun ama cok önemli olani ve cok önemli olmadigi icin hic önemli olmayani tanimlamak o kadar da kolay degil gibi... her "önemlinin" daha "önemlisini" bulabilicemizden cok önemli olmaktan cikar, hic önemli olmayan, dolayisiyla hic bi dikkati hak etmeyen "mertebesine" düshüverir... (shimdi sevgili andanteyi alintilicam birascik) iyi ama nereye kadar?... öyleyse hic bishi yazmiyalim bu sayfalara, hepimiz üyeliimizi iptal edelim, kapatalim siteyi...
    Çok önemli olmayan konularla ilgili olarak bu öneriye hak versem forumdaki kötü çocuk ben mi olurum acaba?

bu olaya bi batili gibi nasi bakiliomush, sevgili kara pelerinli adamcim?... bi batili ile bi dogulunun türkiye de uygulanan plaka olayina bakishindaki (olmasi gerektigini düshündügün) farki anlatir misin bana lütfen?!...
    Çok önemli olan nedir?

"Bu soruyu sormak"

Belki verilebilecek bu ilk cevapla tünelin ucunda bir "şey" olduğu farkedilir... Bu farkediş tüneldeki yolculuk adına "çok önemlidir"...

Batılı tünelin sonundaki ile mi? yoksa tünel ile mi daha ilgilidir? Yada yolculuktaki bu dengeyi kurabilmiş midir? Ben kuramadığını düşünenlerdenim... Dolayısıyla shik olmayan bir ifadeyle dengesi kurulmamış bi düzen içinde, düzenden etkilenerek bir arayış sergilediğini düşündüğüm için batılı örneğini verdim. Ama batılı gibi baksan da özünde doğuyu taşıdığını düşünüyorum...

Yanılıyor muyum? Yanılıyorsam bu "çok önemli"mi?

Baben "Dikkat Köpek Var" da bir uyarı sloganı demiş... Sorularıda getirdi haliyle...

Bu sloganı görünce hoşnut olmayanlar var mıdır?
    Köpekler mi? Sanmıyorum...
    Ya İnsanlar? Fazla genel...
    Köpekten korkanlar?..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla bu sloganın da var olduğunu yazarken o kadar ayrıntılı düşünmüş değildim.

Ama bir düşünce fırtınası da burada yaratmamızda sakınca yok her halde!

"Dikkat BEBEK var!" sloganı bebeğin RAHATSIZ edilmemesi gerektiği amaçlanarak yaratılmış.. "Dikkat KÖPEK var!" sloganı da tam tersine köpeğin RAHATSIZ edebileceğini anlatmak için bir uyarı sloganı olarak yaratılmış.

Peki "Dikkat ENGELLİ var!" anlamına gelen plakadaki özel işaret neyi amaçlar?

a) "Engelliye acınsın, rahatsız edilmesin" anlamına mı gelir? b) "Engelliden korkulsun o yüzden dikkatli olunsun" mu demek olur? c) "Gizli veya açık tacizlere neden olduğundan, engelli RAHATSIZ edilebilinsin" mi olur?! Ya da d şıkkı: "hepbiri" :P

Sayfa 11 / 29 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

Başlığın Etiketleri