Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnizbiropera Avatarı

Gerçek Adı
    ŞULE TÜZÜL
    Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba bulent,
    uzun zamandir uzaktim bu platformdan. geldim yazını gördüm. sonra da oldukça uzun zaman önce gelen mesajını.
    ne desen düşünce ve duygularıma tercüman oluyorsun. yine öyle olmuş. ufak bir iki ekleme yapmak istiyorum.

sana yazılanların tamamını okuyamadım, belki bahseden olmuştur. sanırım 2-3 yıl önceydi. "içimdeki deniz" filmini izlediğim gün. o güne kadar yazındaki düşüncelerden farklı bir sözcüğü bile aklıma getirmezdim. ama içimdeki deniz'i izlediğimde yaşama bambaşka bir pencereden daha bakmayı başardığımı düşünüyorum, yani filmin başarısı bu.

ölüm çok farklı bir tartışma konusu. ötenazi keza öyle. engel/sakatlık konusunda filmdeki kahramanın düşünceleri bizim düşüncelerimizden farklı değildi bence. ama mesele sakatlığa indirgenmeyecek kadar farklı bir uzamdaydı. yaşamla alış verişini tamamlamak. oysa onu, basit bir köylü kadından başka kimse anlamadı. onun ve çevresindeklerin durumu, bugün bizim, herhangi bir engellinin, ve onu engelli olarak yaftalayan toplumun durumundan farklı değildi.

ölmek isteyen resim öğretmenini de bu anlamda kimsenin anladığını düşünmüyorum. ölümü tercih etmek konusunda onunla aynı düşünde değilim, ama seçimine büyük saygı duyuyorum. onu anlamaktan uzak ve ona acıyan toplumun aynı şeyi bize yaparken böyle bir topluma tüm gücü karşı duran, savaşan tüm engelli arkadaşlarıma duyduğum saygı gibi.

senin yazılarınsa, dünyaya açılan pencerelerimi her seferinde çoğaltıyor. çoğalıyorum. daha sık uğramaya çalışacağım.

yüreğine sağlık...

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar. Sayın Monalisa adlı arkadaş seni tebrik ediyorum. Söylediklerine aynen katılıyorum. Güzel yazmışsın. Arkadaslar Burada konuştuğumuz bir insan hayatı değil mi? Ne kadar kolay ölüp kurtulmak ama asıl olan öteki taraf.
    Ahirette bunun cevabını nasıl verecek. Bence birazda bunu düşünmek gerekir değilmi ? insan düşünce anlıyor hayatın değerini ve gercek sevenlerini En önemlisi gerçek dostlarının kim olduğunu yanlış mıyım, insanoğlu ciğ süt emmiştir diye boşuna söylenmiyor arkadaşlar. Benim bildiğim kadarıyla Bu arkadas isviçre'de bir klinikle anlasmış. Türk yetkililer Vazgeçirmeye çalışıyormuş. Bence Hayatını kolaylaştırmak daha iyi değil mi ölmesinden ?
    Bu Durumu ben bilirim biraz da iş kazasında hastanede yasadım bu durumu? Her gün ölmek gibi birşey. Tek ilacı ise bence sevgi. Halk olarak toplanarak Bu arkadaşa ziyarete gidilemez mi? Kolay Değil eğer ötenazi olursa direk cehennemlik olacak bunu sizde benim kadar iyi biliyorsunuz. Sonra vaaah vaah çok çekmiştiler bir işe yaramayacak. Öteki hayatıda mahfolacak Ben buda bilinsin istiyorum...

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAM..
    Sayın KALEM
    “sağlamlardan farkınız yok! Bir bacak bir kol yok diye de farkımız var demeyin asla ……. “

Evet farkım var . Binlerce kez haykırıyorum FARKIM VAR…
    Sen sağlam sakat herkesi aynı kefeye koydun diye herkes aynı olmaz…
    Bu gün genelde dünyada ve özelde ülkemizde yaşananlara duyarsız kalmadım.İnsan olmanın onurunu yaşadım yaşamaya çalışaçağım.Her ne kadar tüm kurum ve kuruluşların mekanizmaları çalışsa da toplumsal baskılar harekete geçse de duygu ve düşüncelerimden yaşam biçimimden vazgeçmedim geçmeyeceğim.
    Elbette çevreni saran nesnelerin hepsine İNSAN tanımlaması yapamazsın onlar…..
    Eğer kişi yaşadığı ülkenin üretim biçimini yönetim şeklini sorgularsa o zaman
    -medyanın niye böyle yaptığını
    -Engelli engelsiz neden aç kaldığını
    - Kadın erkek neden birbirini aldattığını
    -Çacukların neden ayazda yada yakıcı güneşin altında dilenme malzemesi olarak kullanıldığını
    -Birileri trilyonlarla oynarken çoğunun asgari ücretle gecinmeye çalıştığını
    -Çoğunun niye maskeli maloya gider gibi giyinip “dost” olduğunu
    -vs vs…anlar…
    Bazen herkesi suçlayabiliriz herkese kızabilir hatta nefret edebiliriz.
    Ama Toplumda o kadar günahsız o kadar temiz insanlar var ki hele çocuklar hele çocuklar
    Tüm onlar için kendimiz için sivrisineklerden kurtulmak için Bataklığı kurutmaya çalışmak gerekiyor…
    AYDIN YARINLAR…

Üye
    KalbiMecruh Avatarı

Gerçek Adı
    asu
    Son Giriş
    17.10-2009
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım hayatından bezmış gıbısın bırde ıyı tarafından bak o kadar kotu mu sakatlık bırde mukafatını duşun allahu teala sevdıgıne verırmış hastalıgı ama karşılıgını cennette verecek ınşaallah sabredersen tabıkı

Üye
    özgür yüksel adana Avatarı

Gerçek Adı
    özgür yüksel
    Son Giriş
    27.10-2009
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    adana denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba
    Ben adanadan Özgür yazıları okudum bence herkes kendince kesinlikle haklı ama arada kaçırdığımız öyle güzel bir duygu varki asla atlamayalım;hayat mücadelesi ve sewgi
    bu konuyla ilgili fazla bir yorum yapmayacam ama aşağıdaki anlatım bence bazı şeyleri ufak da olsa anlatıyor dimi:
    Tekrar herkese merhab;

BUGÜN YİNE ÇOK GÜZELSİN HAYAT - HERŞEYE RAĞMEN

Sevgilerimle

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Kendini insan olarak bile görmekten uzak eşek sürüsüne engel mi anlatacaz anlamadım.. Farkında olmaya bile çaba gösteremezlerken kalemi alacaklar sizleri sanmıyorum..
    Bir küçücük kafes içine sokuşturmak istiyorum sizi takmıyanları..
    Kendi başınıza gelse açılır dimi gözünüz..
    Gözünüzün görmesi için ne tarz bi gözlük lazım..
    Ne zaman hakikaten İNSAN olacaksınız..

Sonra karşıma geçip biz insana değer veririz demiyolar mı..
    O zaman sadece şu lafı diyesim gelio ..
    Haaaaaaaa .............................. !!!!!!

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşım..işte sizin karamsarlığınız burada başlamış..
    kodadınızda olsa yazmak bile içimden gelmiyor.
    bukadar karamsar olmayın.yönetime bir danış önce şu (GE......)adından kurtul.herkesin mutlaka kendini farkettirecek meziyetleri vardır.sizinle daha çook fikir savaşı yapacağa benziyoruz.az zaman var.yeniliğimizi bir atalımda.herşeye gülmeye bak.

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

kılıçpir;

Konu benim nickimmi HAYIR..
    Yönetim benim nickimi kabul ettiyse sana şşşş düşer...
    Kolay gelsin..

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Sükût ; kitabı sipariş verdim , okumak istiyorum. Ötenazi hakkında düşüncelerim bir türlü netleşemedi. Bakalım bu kitap yardımcı olacak mı

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahirete inanan zaten böyle birşey düşünmez,inanmayanlar içinde ALLAHc.c hidayet versin diyorum. ölüm belki yaratandan istenebilir,ama kendi eliyle hayata son vermeyi istemek asla.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Açıkcası bu tarz düşünen insanoğlu açizlikten uzak olduğunu düşünen ve onun doğasında olan biçok döneminde açiz olduğunu bilmek istemeyen bi yaklaşımdır . İnsanoğlu engelli veya sağlam farketmez açiz yaratılmıştır doğumda ve yaşlılık halinde birilerine mecbur kalabildiği gibi biçok döneminde de birbiriyle yardımlaşır yani var olarak varsaydığı gücü yoktur ve bu gücün varmış gibi yaşamaya o kadar alışmışlardır ki güç onlardan er geç gittiğinde ( ölüm yaşlılık vb biçok şekilde ) veya bunun düşüncesi bile onları ürkütmekte ve dehşete düşürmektedir. Fakat herşeye Kadir olan yanlızca ALLAH'tır ve o acziyetten muaftır ve bizleri de aciz yaratmıştır ki niye burda olduğumuzu veyahut görevimizin ne olduğunu unuttum dünyaya güce ihtişama fazlasıyla bağlanmayalım diye fakat günümüz insanı acziyetten (yani doğasında olan şeyden korkmaktadır ) bu yüzden ölüm korkusu engelli olma korkusu veya yaşlanma korkusuna sahiptir ama herkesin aciz olduğunu bilen insanlar engelli veyahut sağlam farketmez birbirlerine ihtişamla acımayla veya korkuyla bakmaz insanca bakar .İnşallah ALLAH herkese aciz olduğu bilincini versin ki kibrimiz gözlerimizi karartmasın ve dünya hayatı (güç , para , sağlamlık, yakışıklılık vb ) gözümüzü boyamasın

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüreğinize sağlık

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bu yazini her okumamda bi kat daha hoshuma gidior; teshekkürler boamboam! ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sema Mesajı Gör
    Sükût ; kitabı sipariş verdim , okumak istiyorum. Ötenazi hakkında düşüncelerim bir türlü netleşemedi. Bakalım bu kitap yardımcı olacak mı
    okudun mu semacim?... ötenazinin 'sevginin son kaniti' olduguna ikna edebildi mi kitap seni?...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ...
    benim kavgamdır o, aşk diye tanınan
    ...

(İ.Özel)

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon