Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: LaiLa Mesajı Gör
    Sakat olmam sifonu çekmemi yada çektirmemi gerektirmiyor canları isterse toplum(zade)ler bizide kabul etmek zorundalar o kadar kolay değil o sifonu çekmek bir yerde tıkanır taşar her şeyi düşünerek (biz)imde var olduğumuzu bilecekler yada bileceklerr..
    ya bu düşmanlık,bu öfke niye anlamadım,
    sanki bizi, onlar dedikleriniz engelli yaptı, engellerimizden kurtulacağızda onlarmı engel oluyor,duyanda parya muamelesi görüyoruz sanacak.
    siz kendini bu kadar dışlarsanız, insanları sizden farklı görürseniz onlarda sizi görür...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Dışladığımıda nerden çıkardınız hiç tanımadığınız insanlar için yorum yapmak yerine bülent beyin yazısına odaklanıp yorumuzu yapın sizden benim yazıma takılmanızı değil konu hakkındaki yorumlarınızı bekleriz kişiselleştirmeyin..

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben konu hakkında yorumumu yaptım, okuyabilirsiniz,Bülent Bey biz yorum yapalım insanlar düşüncesini paylaşsın diye yazıyı yazmış ztn. Sen ben kavgadansından ziyade fiikleri tartışalım. Kişileri değil
    yazılanları muhatap almak gerekiyor. Belki bir yere varabiliriz, faydalı şeyler çıkar o zaman

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

'' Ben insanlık değerleriyle anılmayı hak ediyordum!
    Toplumun bana dayattığı yüzeysel değerlerle anılmayı değil!''

Evet kesinlikle insanlık değerleriyle anılmayı hak ediyorum bu bir öfke yansıması değil benim en doğal hakkımdır,adem olan anlar..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Medya çağımızın güçlerinden birisi.. Medyanın gücü kamuoyu oluşturmasından geliyor..Ancak burada kamu oyu oluşturmak demek, kamuyu eğitmek anlamına gelmiyor.. Sıralarsak şöyle; Önce eşitlikçi, demokratik, katılımcı, çevreci ve sosyal adaletçi, temel ilkeleri yaşam biçimi kabul eder medya.. Bu temellerin üzerinden yasamaya, yargıya ve yürütmeye, kamuoyundan gelen talepleri iletir.. Hatta bu talepleri şekillendirir.. Yeni talepleri yaratır.. Bu güçlerden hepsine kendilerinin de yasalara uyması gerektiğini anlatır.. Uymayanları Kamu oyuna şikayet eder.. Seçimlerde verilecek oyları ve de toplumsal tepkiyi tetiklemek açısından çok önemlidir Medya’nın güce ve görevi.. Elbet bu formüle ettiğimin şeylerin dışında da bir çok şeyi etkiler Medya.. Ama temel bunlardır diyelim..
    Fakat Ülkemizde her kurumun lime lime döküldüğünü bilmeyen yoktur.. Medyada bunların en başında gelir.. Medya yukarıda saydığım temel görevleri yerine başka görevlere soyunmuştur.. Aslında Bırakın kamuoyunda etkisini, kendisinin güvenirliliği kalmamıştır..Medyanın temel görevi, elindeki gücü kullanarak sahiplerine güç sağlamak olmuştur.. Gücünü doğru haber yaparak toplumu bilgilendirmek yerine, yalan haberle şekillendirmekten almaktadır.. Toplumu şekillendirmek isteyen büyük güçler onu beslemektedir çünkü.. Medya da bu görevini yaparken iyice pespayeleşmektedir.. Halka şekil vermek için onun tüm yanlışları ile bütünleşmekte, ona şirin gözükmek için maymunlaşmaktadır.. Buna halk dalkavukluğu, şaklabanlık yada şakşakçılıkta diyebilirsiniz..
    Sonuçta; O halk kafasıyla düşündüğünü, halk ağzıyla konuştuğunu, toplumun her tür düşüncesini bırakın eleştirmeyi, onların çığırtkanlığını yaptığını her fırsatta kendisi söylemektedir.. Medya bu kadar zavallı duruma düşmeseydi, bizde bu kadar kötü durumlarda olmazdık.. Medya ne tarafta duracağını şaşırmıştır.. Hikaye bu galiba..
    Toplumun yaşadığı kültürel bataklığı kutsamaktadır Medya..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Boyundan aşağısı ,tutmayan bir insanın, sağlıklı yaşamını idame etmesi için, ya zengin olması lazım, yada sağlam bir sosyal güvencesi.Sakat deyipte, hepimizi bir kefeye koyup sifonu cekemezsiniz.Herkez özgürdür, isteyen reyting yapsın ısteyen ötenazi.Tv kanallarındaki, saçma sapan programlarıda ,izlemeyin lüffen.

stephen hawking örnek alınması gereken, bilim adamı, herşeyden önce bir insan.Tanıyın bu adamı, başarılarından utanın, dünyaya pozitif bakın biraz.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Monalisa bu konuda cok haklisin orgutlu olmak gerekiyor toplumsal alt ust oluslar bir gecede gerceklesmez yani yeni insan modeli bugunden yarina gerceklesmez... ancaak monalisa biliyorsun orgutlu olmayi
    kotu birseymis gibi gosterenler oldu orgutlu insan guclu insandir felsefesi yerine korkulacak cin carpimisa donulecek birseymis gibi lanse edildi...

filanca yerde kadinlar kongen klubu x yerde kanarya severler dernegi bir baska yerde essekler dernegi ...

bir yerde cezaevinde kansere yakalanmis bir bayan icin malatyada bildiri dagitan insanlar polis tarafindan sokak ortasinda linc edildi ...

yeterki toplumsal duyarliligi olan insanlar olmasin boyle bir dayanisma agida orulmesin ...

Oturan boga cok tesekur ediyoruz onemli bir konuyu ele aldigin icin..

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu toplum az gelişmiş cahil bir toplum
    bu toplumda dışlanmak için engelli olman gerekmez fakirsen,çirkinsen kariyerin yoksa vs vs her şekilde dışlanabilirsin
    o yüzden takılmaya gerek yok
    sahneye çıktığımız sürece rolü oynayıp sahneden ineceğiz
    olay bu kadar basit

Üye
    perenay33 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    mersin china
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

peki yeni nesil ahırette bizden hesap sormazmı neden kabullendınız korktugunuz için bizde itildik kakıldık dıye o zaman ne diyecegiz, biz kendimizi saymazsak başkalarının saymasını beklemek cok yanlıs olmazmı devlet kedi cıkardıgı yasaları kendı uygulamıyor medya reytıng ugruna insanların ozellerını sergılıyor sozde dernekler bizler için calısıyor engelliler hazır yıyıcılıge terkedılıyor ondan sonrada hor goruyorlar balık yerıne olta verselerdı bugun boyle sorunlarla karsılasmazdık dunya onlarınsa yasanacak hayat bizim onun için kimse kusura bakmasın sıfon cektıremeyız uzerımıze

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çekelim sifonu yalancılara ,ülkeyi soyup banka batıran medya patronlarına,yetimin hakkını gasp edenlere, kendini aydın insan yerine koyup toplumun altına dinamit yerleştirmeye çalişanlara, sanatçıyım diyerek sanat adına her türlü rezilliği yapanlara, vatanına milletine saygısı sevgisi olmayanlara ÇEKELİM SİFONU ARKADAŞLAR. ,

Üye
    alptug06 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuriye taşçı;
    Tümüne katılıyorum çok düşündüm ne yazayım diye söyleyeceklerimi en güzel bu yazı ile ifadee edebilirdim kısaca ,fazla takılmaya gerek yok bencede .

Üye
    ömergün Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Öncelikle belirteyimuygularımıza çok güzel tercüman olmuşsunuz,Teşekkürler.
    Hele şu cümle:'çok istiyorsanız,siz ötenazi yaptırın' verilebilecek en güzel cevap.
    Yazıyla ilgili iki nokta hakkında düşündüklerimi paylaşmak istiyorum.
    Ben bir özürlü olarak illa durumumla ya da kendimle gurur duymayı ve başkasının benle gurur duymasını istemiyorum.Ben artılarımla eksilerimle sıradan , olanca normal bir insan olarak algılanmak istiyorum.
    İkinci husus:Ben benim özür durumumu görenlere sağlıklarına şükür etmeleri gerektiğini hatırlatmaktan hiç gocunmuyorum doğrusu.
    Tekrar tekrar bu yazınız için teşekkürler

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burdur işkur internet sitesinde özürlü iş ilanlarında bir mermer firması iş ilanında aynen şöyle diyor RUH VE ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ GRUBU İSTEMİYORUZ.sanki o arkadaşlar sizi çok istiyor.

işte böyle duyarsız bir toplumda yaşadığımız için bazen insanın hani çekin sifonu gitsin diyesi geliyor.

Üye
    mavisel_18 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

biz engellilere engelli gözü ile bakmasın kimse bizimde yaşamaya koşmaya gülmeye ağlamaya herşeye ihtiyacımız var ayrımcılık istemiyoruz

Üye
    hascan01 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelsiz yüreğine sağlık!..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon