Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 87 mesajın 76-87 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ENGELLİLER DERNEĞİ başlığı altında bir sürü dernek var.Ben 40 yıldır engelliyim hiçbir yardım alamadım. Kendi imkanımla akülü sandalye aldım, ve destek göremedim.
    Her engelli büyük şehirdemi yaşamalı ben anlıyamadım. Engelli diyorlar bize ,sakat dediler,özürlü dediler biz engelleniyoruz. ENGELLERİ AŞIYORUZ ama bir ömür zaman geçiyor. 20 yıl uğraştım da 4 aylık mevsimlik işe girdim.15 yıl mücadele sonunda evlendim
    aileler ve çevre bize iyi gözle bakmalı. Acınmak istemiyoruz, destek vermek şöyle dursun köstek oluyorlar.Devlet önce bize sahip çıkacak ve destek verecek,dilenci durumuna düşmekten kurtarmalı bizi....
    YILMAK YOK AZİMLE YAŞAYALIM...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Sevindirici bir gelişme oldu..
    Daha önce Birleşik Sakatlar Federasyonu bu kampanyaları yapanlar hakkında dava açacağını duyurmuş ve bu kampanyaların sakatlara zararlı olduğunu bildirmişti..
    Antalya’da Ortopedik Engelliler Federasyonu bu hafta sonu başkanlar toplantısı düzenledi.. Sevgili Dostum Cemal Merdan’ı birkaç saatliğine ziyaret ettim.. Hemen ilk yaptığı şey Ülke çapında başlattıkları ‘’ Özürlüler için yapılan yardım toplama kampanyalarına son verilsin’’ bildirisini bana vermek oldu.. Çok güzel bir bildiri hazırlamışlar.. Dernek, vakıf ve STK’ların asıl işlevlerinin Devlete baskı olduğu anlatılmış.. Bu kampanyaların sakatlara acındırma duygusu ile yapıldığı için, bu mücadeleye gölge düşürdüğü anlatılmış..

Tebrik ve teşekkür ettim kendilerini..

Bu site işte bu işe yarıyor.. Bu bir ilk bence.. Yıllardır ilk defa bir vakfın kampanyasına diğer STK’ lar tavır alıyor.. Eskiden olsa ‘’ahhh onlar yapıyor biz niye yapamıyoruz’’ hayıflanması olurdu.. Hala olanların sayısı olmayanlardan fazladır ama bu bile devrim

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hasanım, güzel haber bu..

STK'ların ne yapıp ne yapamayacağı ancak gerçek hayatta öğrenilir ve unutulmaz!

Eğer o bildiriyi buraya koyma olanağın varsa iyi olur.. Okunaklı bir fotoğrafı bile olur..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bizim başımızı yaptığı bağış kampanyaları ile eğen bu Vakıf şimdi de Engelliler adına güya bir konferans düzenliyor.. O vakfa diyecek lafım yok.. Ancak bu kadar anlı şanlı kişinin bu vakfın yaptıklarından habersiz olmaları ve kendilerini kullandırmaları.. Pes demek bize yakışmaz ama.. Var mı yapacak bir şeyler acaba?
    Bu vakfın düzenlediği konferansa katılan konuşmacılara bir bakın.. Bu adamlar bu kadarmı uzak sakatların dünyasından demeden edemiyorum? Yoksa gel denilen yere koşan insanlarmı bu anlı şanlı kişiler..

Konuşmacılar

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılan bağış ve verilen paralarıntakibi yapılmalı ve nerelere harcandığı sorgulanmalı aslında sizlere katılıyorum...

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim bir engelli olarak ben istanbulda bir ilçede özürlüler derneğine kayıtlıydım. çalışmadığım halde her ay aidat ödüyordum. 1 yıldan fazla üyeliğim olmasına rağmen ben bu derneğin en ufak bir faydasını görmedim. üyelikten hemen ayrıldım. kendi çabamla iş buldum yardım aldım. şimdide kendi çabamla çalışıyorum. bunlara hiiiç ihtiyaç duymuyorum. varla yok arası birşey benim için. hiç farketmiyor. bu derneklerin ne gibi kolaylık sağlayıcı özellikleri var anlayamadım. işler daha da zorlaştı. kolaylık nerede?

Üye
    ilhami07 Avatarı

Son Giriş
    13.07-2010
    Saat
    17:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dernek ve vakıf demek ilgili kitlenin haklarını ve hukukunu korumak demek. Buna inanmıyorsanız basın istifanızı arkadaşlar. Böyle olursa kendilerine belki çeki düzen verirler.

Üye
    esar84 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2010
    Saat
    14:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli milleti kışkırttıp durmayın.Benim kardeşim bu kampanyadan ameliyat oldu.Şaunda yürümeye başladı.Sağlık güvencemiz yok,anne baba ayrı ev kira .nasıl yaptıracaktık bu ameliyatı söylesenizeee.
    vakıf ameliyat süresince desteğini esirgemedi..hastane deki doktporlar alanında uzman kişilerdi.cve şuanda fizik tedavisini de karşılıyor.BU KAMPANYAYA DESTEK VEREN OKADAR KURUM APTAL DA SİZMİ ÇOK AKILLLISINIZ ANLAMADIM BEN.

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esar84;

başka başlıkta da bu dernekleri savunmuşsun! yazmıyayım dedim ama burdada avukatlığını görünce yazmak farz oldu..

bizim devletimiz var.! devletin hastanesi yok mu? bu vakıflara sadaka toplama iznini veren devleti de acziyet içerisinde görüyorum..
    kimseye para emanet edilmez hele ki suistimale açık konularda.. devlet buna nasıl müsade eder.
    o toplanan paralarla protez,ortez,tekerlekli sandalye üretim fabrikası mı kurdunuz ?
    elle tutulur somut bir tane icraat göremiyorum. yazıklar olsun o dernekleri açık tutan zihniyeti..

tekrar soruyorum devletin hastanesi yok mu? kimi kandırıyorsunuz siz yok onu tedavi ettirdik yok bunu tedavi ettirdik. yeşil kart yok mu ?

Bu kurumları incelemeye davet ediyorum. Sayın cumhuriyet savcılarını..

Üye
    esar84 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2010
    Saat
    14:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bu vakfı savunduğum falan yok benim bu vakıfla kardeşimin ameliyatı haricinde bir bağımda yok.sadece farketmediklerinizi göstermeye çalışıyorum.Öncelikle bu vakıf zaten denetlenmektedir. Bütün projeleri VAlilikten izindir. Valilkte sizden iyi biliyorr !
    gelelim hastane,yeşilkart mevzusuna bir devlet hastanesine git bakalım YEŞİLKART İLE ameliyatını kaç sene sonraya yapacaklar bilip bilmeden konuşan zihniyet.
    ben yıllardır bu işin peşindeyim.ayrıca elle tutulur ne istiyosun.aylarca gazete ve tv lerde ameliyat olan çocuklar çıktı.onları işine gelmediği içinmi izlemedin !
    burdan atıp tutuna kadar aç interneti bak bakalım neler öğreneceksin tabi bakıp unatıp bir daha buralara çıkabilirmisin orası ayrı mevzu
    ama siz onu yapmazsınız çünkü vakit geçirecek suç atacak başka konunuz yok !!!
    ben de burdan sizin elle tutulur birşeyinzi görmedim boş boş konuşmaktan başka ne iş yaparsınız ???

Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dernekler vakıflar yerine belediyenin özürlüler meclisi vardır ,gidin görün konuşun ,çayınızı kahvenizi için,her türlü sorununuza yettikleri kadar cevap veriyorlar...
    ben bir ara gittim,açıkça sordum ,ne gibi hizmetler yapıyorsunuz? umduğumdan çok fazlası nı anlattılar...artı beni hiç tanımadıkları halde ,hadi bizimle geliyorsun nereye dedim pikniğe işkurla ortaklaşa çalışmaktadırlar,iş de buluyorlar,medikal hizmetleri ve sağlık hizmetlerini ücresiz sağlamaktadırlar

buradan istanbul özürlüler meclisine teşekkürlerimi sunuyorum...

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben zengin de değilim mükellefte değilim..
    Elle tutulucak öngörülerim var.
    Laf cambazlığı yapma benim sırtımdan para toplayamazsın kafana sok bunu...
    Sadaka toplayıp beni rencide edemessin!
    Sadaka toplayana kadar git yasa koydur.Sosyal dernekler hak almak içindir.
    Birilerinin adına para toplayıp 10 lirasını yardıma 90 lirasını cebe atmak için değildir.
    Bu zihniyetle ameliyat sırası vermeleri normal!!!
    Boş konuşanın telif hakkınıda yollada kul hakkı kalmasın üzerinde!

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456