Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 87 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karamel Avatarı

Son Giriş
    26.09-2009
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    noluuuur yardım edin diyeceklerine.cözüm bulsalar daha iyi olmazmı bizim için.yol.kaldırım.sokaklar.buradaki engelleri kaldırsalar en güzel yardım budur bize.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Dokuz aydır Amerika’dayım. Sadece şunu söyleyebilirim; başka bir dünya mümkün!
    Dünyanın hiçbir yerinde engellilerin sorunları bu yolla çözülmediği gibi engellilerin sivil toplum örgütlerinin işi bu şekilde kitle iletişim araçlarını kullanarak dilenmek değildir. Engellilerin ve ameliyat ihtiyacı olanların sorunlarını bu şekilde dilenerek çözmeye kalkmak öncelikle sakatlar için çalıştığını iddia eden bu sivil toplum örgütleri, hükümet, bu sakilliğe destek veren sanatçılar ve bizzat biz engelliler için neresinden tutulursa tutulsun bir rezalettir. Dünyanın hiçbir medeni toplumu bu rezilliğe izin vermez.

Seyhan Hanım ı büyük bir hayranlıkla takip ediyorum. Bütün bu düzeni herkesin gözlerinin içine baka baka yıllardır sürdürebiliyor. Herkesi ipe dizen bu profesyonel derecede iş bilir kadına bir Allahın kulu çıkıp hesap soramıyor. Eminim her şeyi çok güzel kılıfına uydurmuştur. O da biliyor Cumhuriyet savcılarının memleketteki aydınları içeri tıkmakla meşgul olduğunu. Ve çok iyi biliyor ki sakatlarla ilgili bir organizasyon olunca adalet mekanizmasının o kılı kırk yaran denetlemelerinin gerçekleşmediğini. Bu yüzden rahatlıkla at oynatabiliyor ve hayali hastalar, hayali projelerle bizleri rezil eden postmodern dilenciliğine devam edebiliyor.

Seyhan Hanım memleketimizin en güzide kitle iletişim dilencilerinden birisidir. Ve her dilenci de olduğu gibi insanların acılarını kazanıma dönüştürmeyi çok iyi bilmektedir. Engellilerin sorunlarının kaynaklarına savaş açmak yerine insanların vicdanlarını efektif şekilde kazanıma dönüştürmenin yolunu çok iyi çözmüştür. Bu vakıfta engelli yoktur. Tamamen sağlamlardan oluşmuş bu vakıf Seyhan Hanım ve ekibine çalışmaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin gördüğü en nitelikli dilencilik budur. Bu dilencilikten elde edilen gelir tıpkı sokakta dilencilik edenlerin gelirlerine el konulamadığı gibi dilenenlerin cebinde kalmaktadır. Seyhan Hanım ve hayali rehabilitasyon merkezi projesi memlekete hayırlı olsun….

Özürlüler Başkanlığı ne iş yapar? Federasyon ne iş yapar? Neden bu Vakfa bu yaptıklarının hesabını sormak için harekete geçmezler? Bu sitede ne kadar azimle çalıştığını anlatıp duran bir hanımefendi vardı. Özürlüler Başkanlığında başkan yardımcısı olan hanımefendi. Gamze hanım dı sanırım adı. Kendisine sesleniyorum buradan. Lütfen Özürlüler Başkanlığı derhal bir soruşturma açılması için harekete geçsin. Bu vakfın tüm hesapları en ince detaylarına kadar araştırılsın. Gösterilen her bir fatura, her bir maliyet özellikle soruşturulsun. Bu kadının her şeyi kılıfına uydurduğundan adım gibi eminim. Eğer bu konuda bir şey yapmıyorsa bu hanımefendi bir daha buralara gelip sorun çözmek için savaşıyoruz martavalları atmasın. Kimse öldürdüğü iki sivrisinek için bizden alkış beklemesin. İşte sorunları doğuran bataklıklardan birisi Özürlüler Vakfıdır ve engellilerin sorunlarıyla gerçekten savaştığı iddiasındaki her yetkilinin yapması gereken ortadadır. Bu hanımefendi ve çalıştığı kurum samimiyse bu konuda harekete geçsin. Bu kitle iletişim dilenciliğine ve üçkâğıtçılığa bir son verilsin… yıllardır para toplanmasına rağmen ortada görünmeyen bu iyileştirme projesinin hesabı sorulsun. Paraların akıbeti açıklansın.

Olanlar inanılmaz. Çünkü bu ülkede mevcut Cumhurbaşkanına bile daha önceki bir kampanya da topladıkları para nedeniyle ifade vermek üzere çağrı yapılıyorsa Seyhan Hanımefendi bunu haydi haydi yapmalıdır. Yapmıyorsa burada hepimiz suçluyuz. Bizlerin adı kullanılarak yapılan bu dilencilik karşısında susmak o dilenciliği yapanların yaptığından daha hafif bir sorumsuzluk örneği değildir!

Not: Her sivil toplum örgütü hesaplarını şeffaf şekilde kamuoyuna duyurmakla mükellefitir. ÖV bu sorumluluğunu yerine getirmediği gibi daha önce toplanan paraların akıbeti hakkında da son derece ketum bir tutum takınmaktadır. Dolayısıyla bizlerin bu eleştirileri son derece haklı ve meşrudur. ÖV nı topladıkları paraları nerelerde harcadıklarının bilgisini şeffaf şekilde internet sitelerinde yayımlamaya davet ediyorum.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Pegasus'un harika önerisine ek olarak;
    Sevgili Teslime’nin verdiği hukuk savaşını göz önüne alarak diyorum ki;

Bu sefer başka türlü davransak bizlerde.. Kendimiz yazıp kendimiz okumaktan kurtulsak Baben’in dediği gibi..
    Şahsen yakından tanıdığım, yaptıkları iyi işleri alkışladığım çoğu zamanda yerden yere vurduğum, sivil toplum örgütü saydığım, engelli örgütlerini ve başındaki insanları göreve çağırsak.. Bunlar bu işi üyelerimizin onur ve haysiyetleri ile oynandı diye Özürlüler Vakfı ve SHOV TV yi mahkemeye verseler.
    Haydi desek;
    Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü POYRAZ..
    Ortepedik özürlüler Federasyonu başkanı Cemal MERDAN..
    Birleşik sakatlar federasyonu başkanı Kenan ÖZÜDOĞRU..
    Sakatlar derneği İstanbul Şube başkanı Kemal YÜKSEL..
    Daha benim tanımadığım nice sorumlu insan..

Üyeleriniz ve temsil ettiğiniz kitlenin ruhlarına tecavüz ediliyor.. Bir tek bu işle savaşın gerisi çok önemli değil desek.. Sizleri göreve çağırıyoruz desek..

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ve benzeri yardım programlarını izlediğimde , içersine düştüğüm açmazı açıklamak inanın çok zor.Sorunun çözümüne dair önerilerde bulunmyacağım çünki herşey aslında aşikar.Fakat bu programalrdan sonra inanın dışarı çıkmaya korkuyorum.Sanki birileri yolumu çevirip cebime beş tl falan koyacak diye aklım çıkıyor.Bir an ben bile kendime acıyorum o anın hayalini gözlemleyince.Birileri mutlaka buna dur demeli...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

özürlü dernek ve kurumlarına dair bugune kadar tekbır fayda görmedm aksıne zararları oldu ..
    ve kendılerınıde tanımam ve görmedim desem ))))

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Annem aradı beni o gece. Kızım Show TV yi aç diye ısrarla.
    Ben sabah tanıtımını izlemiştim zaten midem bulanarak.
    Kendimi öylesine işe yaramaz öylesine çaresiz öylesine zavallı histtirmiştiki izlediklerim. O kanalda o programın olduğunu unutmaya çalışıyordum oysa. Annem yüzünden hatırladım yine.

Ve kaç gündür bende kızıp duruyordum.
    Eşime diyordum ki biz senelerdir bu camiadayız.
    Senelerdir para toplanır birileri çıkıp bizler için bizlerin özürlerini kullanarak defileler yapar konserler verir kermesler yapar bizlerin üzerinden paralar kazanır. Ama o paralardan kimseye yardım yapıldığını görmedim, duymadım ben.

Herşey öylesine göstermelik ki.

Her sene yapılan çok güzel ve bence çok anlamlı bir organizasyon vardı.
    AYVALIK Şenlikleri.
    Onu bile yapmıyorlar bu sene.
    Ama hayali özürlülere kol bacak protez ameliyatları yapıyorlar.

Birileri bizleri kullanıyor.
    Hemde feci kullanıyor.
    Yetkilileri bende göreve davet ediyorum. Hemde acilen.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bizler elimizi taşın altına sokmadıkça bı tür forumlarda ağlaşır dururuz.

Dışardfa sakat yok olanlarda oturmuş köşe başılarında dileniyor. İmaj zaten bu oluncaüsömürülmeside kolay oluyor.

Burda öylr veya böyle 20 bin kişiyiz. Gelin bir komite kuralım burda ağlaştığımız konular için fon oluşturalım ve hukuku kullanalım, enazından teslime kadar olmaya çalışalım.

Üye
    leydii Avatarı

Son Giriş
    26.11-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende Venedige gitmek istiyorum,ordan Bahama adalarına...sonra hergün spor salonuna yüzme için giderken 20 dk otobüs bekliyorum yazık bana spor tek kapılı siyah bir araba istiyorum,plakası ismimden oluşan olursa daha bir baglanırım hayata)))jakuzisi ve saunası olan bir ev istiyorum,böylelikle engellilerinde en az bedeni saglıklı olan kişiler gibi keyfine düşkün oldugunu göstermek için))isteklerimin bunlarla sınırlı kalmayacagını bildigimden büyük bir kampanya yapalım..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bir yerden mesaj geldi özel olarak bana.. Galiba onlarda bizim kadar çaresiz: Bence ortak bir yol bulunacak.. En azından bizelr gibi onlarda rahatsız..
    İşte gelen mesaj:

Shov TV ‘de Özürlüler Vakfının 1400 kişiyi ameliyat ettirmek için sanatçılarla birlikte topladığı paralar hakkında Dernekler ve üyelerden gelen tepkiler artıyor.

Bize gelen tepkiler TV ve sanatçılar aracılığıyla bu tür programlar yapanların para toplama yetkisi var mıdır? Hangi kurumdan bu yetkiyi almışlardır? Denetimleri yapılmakta mıdır?
    Sağlık Bakanlığı bu konuya nasıl bakıyor? Bu yardımdan faydalanacak özürlülerin sosyal güvencesi yok mudur? Devlet Hastahaneleri bu ameliyatları yapamıyor mu?
    Bu paralar toplanmasa özürlüler ameliyat olamayıp sağlık hizmetlerinden faydalanamıyacak mıdır?

Amaç nedir?...

Devletin altına imza koyduğu Birleşmiş Milletler Kararlarının uygulanmasını takip eden Engelli haklarını savunan Sivil Toplum Kuruluşlarını yok sayıp, Engelliler reklamı yapılan bu tür programlara mı yönlendirilmek istenmekte midir?

Bize gelen bilgilere göre İl ve İlçelerdeki Engelli Dernekleri ve Üyeleri arasında toplanan bu yardımlardan faydalanan yoktur.

Engellilerin sosyal güvencesi yoksa durum daha da vahimdir.
    Engelliler ameliyat olmak için böyle kampanyalarımı bekliyecekler?

Böyle bağış toplamakla Engelli yurttaşlarımızın sorunları çözülebilir mi? Bu programlarda Engellilerin hangi sorunları dile getiriliyor, ya da hangisine çözüm bulunmuştur?

%12’si engelli olan toplumumuzun sorunlarını TV’de para toplayanlar mı çözecektir?
    Tepkilere cevap veremedik. Sayın Bakanımız ne cevap verecektir?

Unutmayın herkes engelli adayıdır. Sosyal Devlet bu sorunları çözmelidir. Çözmezse bir gün kendinizi TV’de birileri para toplasın, beni de ameliyat ettirsin diye sıra beklerken bulabilirsiniz.

Saygılarımla...

Tayfun Tüfekçi
    BİRLEŞİK SAKATLAR FEDERASYONU
    GENEL SEKRETERİ

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Devletin ilgili birimlerine bir takım taleplerimizi iletiyoruz zaman zaman... Yine devletin ilgili birimlerine iletilmek üzere bu konudaki meramımızı güzel bir dille yazıya dökebilecek becerikli edebiyatçı arkadaşlar vardır eminim aramızda... Bu tür yardım kampanyalarının istismarı ve ne tür olumsuz sonuçlar doğurabileceği ile ilgili bir yazı kaleme alınsa ve "Eller aya biz yaya" kampanyasında yaptığımız gibi devletin ilgili birimlerini engelliler adına konuyla ilgili hassasiyetimizden haberdar etsek... Eminim bu konudaki görüşlerimize devlet nezdinde daha bir kıymet verilecektir, zira bu engellilerin araç alımlarında kdv indirimi gibi somut bir yardım talebi olmayacaktır.

Ancak takdir edersiniz ki bu hassas bir konudur, ve gerçekten yardıma ihtiyacı olup, faydalı oluşumlar aracılığı ile bir takım yardımlardan istifade eden engelli vatandaşların yararlandığı imkanlara zarar vermemek gerekir. Bu konudaki hassasiyeti dikkate alarak, uygun bir dille rahatsızlığımızı "özellikle biz engellilerin" devlete iletmesinin gerekliliğine inanıyorum...

Özellikle site yöneticilerinden bu inancımı paylaşan ve bir kampanya başlatmanın gerekliliğe inanan var mı?

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sözde bizim için yapılan bu kampanyaları izlemeye bile tahammülüm yok. bizleri okadar muhtaç aciz gösteriyorlarki sinir oluyorum.Bana bu çirkin şovlar da istenilen hep ,bizler imalat hatası olmuş atık yaratıklarmışız onlarda güzide insanlar bizi tekrar değerlendiren hayata bağlayan kahramanlarımızmış gibi aktarılmak isteniyormuş gibi geliyor..herşeye rağmen hayat mücadelesini yitirmemiş, hayata karşı dimdik durmaya çalışan beni bizleri aciz gösterek engellilere yapılan en büyük darbe ama farkında değiller yada böylesi işlerine geliyor herhalde neyse.
    kuyucak okadar güzel ifade etmişsinizki hislerime tercüman olmuşsunuz biryerde artı bişey diyemiyorum.öyleki konuyu okuyunca yanlız ben bu olaya sinir olmuyormuşum yani yaklaşık bütün engelli arkadaşlarımla hemfikir olduğumu görünce çok sevindindiğimide belirtmeden edemiyecem..

Üye
    özdemir Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    14:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşey.sahtemi.gülücükteki.gibi.ağlayanda.sahte.ki şiye.güvenimizi..doğru.bile.olsa.güv enemiyoruz.

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar... Oturan Boğa...
    Sana sonuna kadar destek vereyim diyeceğim. İlk adımı atmıssın Burada İmza
    Toplayamaz mıyız. Amaa Önce Suçlu olduklarından emin olalım. Sen Ben Eminim diyorsan Ben imza veririm, bu işin başı sensin...
    İyi günler......

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ....Arkadaslar.
    ÖZÜRLÜLER VAKFI İlkeleri :
    * Özürlüler Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa?sı ve yasalarına uymayan hiçbir faaliyet ve organizasyonu gerçekleştirmez ve yasalara uygun olmayan faaliyetlerde de yer almaz.
    * Özürlüler Vakfı, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünü geliştirmekte etkin olduklarını düşünmektedir. O nedenle tüm sivil toplum kuruluşlarının ve özellikle de özürlülerle ilgili sivil toplum kuruluşlarının daha fazla olması ve gelişmesi taraftarıdır. Bu konuda üzerine düşeni yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.
    * Özürlüler Vakfı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin her türlü düşünceye saygı duyar.
    * Özürlüler Vakfı, sorumluluğunun bilinci ile ahlaki ilkelere bağlı olarak hareket eder ve bu ilkelerden ödün vermez.
    * Özürlüler Vakfı, özürlülerin sorunlarının çözümü için amatör bir ruhla, gönüllülük esasına göre profesyonellerle, profesyonelce çalışmalar yürütür.
    * Özürlüler Vakfı, özürlülerle ilgili çalışma yapan kamu ve özel kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve bireylerle işbirliği içinde çalışmaya hazırdır. Bu konuda gelecek her türlü işbirliği teklifine, Özürlüler Vakfı?nın ilkelerine, tüzüğüne, çalışma alanına uygun olduğu müddetçe açıktır.
    * Özürlüler Vakfı, özürlülerin sorunlarının çözümünün çok boyutlu olduğunun bilincindedir. Bu sorunları çözmek için toplumsal işbirliğine inanır ve kalıcı çözümlerin oluşması için çalışır. Bilimsel veriler ve yöntemlerin çözüm için gerekli olduğunu savunur ve bu yönde hareket eder.
    * Özürlüler Vakfı, özürlülerle ilgili çalışmaları kendi tekelinde görmez, bu konuda en iyiyi yaptığını, her şeyi bildiğini iddia etmez.
    * Özürlüler Vakfı, özürlülerle ilgili gelen her türlü proje teklifini değerlendirmeye alır, Vakfın kuruluş amaçları ile örtüşen projelere destek verir.
    * Özürlüler Vakfı, hiçbir kuruluş, siyasi parti, kişi veya kişilere bağımlı değildir. Bağımsızlığından asla ödün vermez.
    * Özürlüler Vakfı, hiçbir kimseyle, kuruluşla veya sivil toplum kuruluşu ile gereksiz polemiğe girmez. Tüm eylemleri (işleri-faaliyetleri), projeleri açıktır. Gerekliliğine inandığında bunları kamuoyuna sunmaya hazırdır. Çatışma yerine uzlaşmayı, konuşma yerine iş yapmayı tercih eder.
    * Özürlüler Vakfı, Vakıf olmanın bilinci ile yardımın gizliliği esasına inanır ve zaten yapması gereken hizmetleri kamuoyu oluşturmak için araç olarak kullanmaz.
    * Özürlüler Vakfı, sivil toplum kuruluşu gibi hareket eder, bu kimliği ile gündemde olmaya özen gösterir.

Daha ilkelerinden belli ne oldukları arkadaslar.. Artık Kendimizi Kandırmayalım... Bu kisilere yardım edenler bilmiyorlarmı ne olduklarını, bence biliyorlar hemde adları kadar iyi... ama onların gayesi Show yapmak,!!!
    Peki biz ne yapmalıyız imza Toplayıp suç duyurusunda bulunazmıyız???

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet çok güzel bir başlık,
    Oğlum Cp li 9 una girdi, kapımı bir gün bir vakıf, dernek vs, çalmadı !
    Çalmasını istemiyorumda.
    Neden çalsın ki, Devletim bana çok şükür destek oluyor.
    Derneklerin halktan elde ettiği sömürüyü ihtiyaç sahiplerine iletme hususunda şüpheliyim.
    Bu görevi Hükümetimiz Maddi manevi zaten yürütüyor. Allah zeval vermesin.İleride daha da iyi olacaktır.
    Bu dernekler gibi diğer büyük sıkıntı bence daha büyüğü rhb. mrkleridir.
    Rhb.Mrk leri açma yeterliliği çok düşük bir sermayeye bakıyor, Dernekler halkı sömürdüğü gibi bunlarda devleti sömürüyorlar.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon