Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sunduğum fikir bana göre çok iyi bir fikir;ancak hayatı yaşamak göreceli olduğu için,çoğu kişi hayata kendi penceresinden baktığı için kişiden kişiye göre değişiyor bu görüş.hakan doğualp bana göre sizin saptamanız çok yanlış araba kullanmakla silah birbirinden tamamen ayrı şeyler.
    gelen cevaplarda beim fikrime aykırı olan fikirler var saygı duyoyorum hemde gereğinden çok,çünkü;farklı fikirler olmasaydı benim düşündüğüm görüşünde fazla önemi olmazdı.fuzilim ve kitap38 dışındaki arkadaşlara çok teşekkür ederim.sizden yaşımda küçük olabilir ama verdiğiniz cevaptaki kurduğunuz diyalogdan iletişimdeki kötülükten dolayı şiddetle kınıyorum sizi ve özellikle kitap38 sizi.fuzulim yaşadığın durum çok kötü ama en azından biraz tepki vermeliydin,çünki yaşadığın olayda küçücük bir tepki vermemen o kişinin ve o tür kişilerin engellilere bakış açılarında belirleyici olacak belkide.fuzulim insanoğlu olarak çoğumuzun gururuna yediremeyeceği olaylar vardır mesela ben senin yaşadığın durumu gururuma yediremem,yediremem derken hemen çekip vurmak değil silahla en azından küçükte olsa bir tepki verirdim.fuzuli ve kitap38 özür dileyerek,sizin seviyeli ve düzeyli yazı dili kullanmanıza dikkat çekerim
    arkadaşlar bu konuyu internet yolu ile meclise bile taşımak istiyorum.

cem
    Misafir Üye
    cem Avatarı

Metinisa,çok iyi bir yere parmak bastınız.Hamile,yaşlı,çocuklu gibi kolay avlar seçen "hırsız-gaspçı takımı" için plakadaki bu işaret gerçekten bir davetiye gibi.
    [b]tekin olayan yerlerde gezinin[b/]demek kolayda,adamlar artık o kadar rahatki,heran heryerde canınıza-malınıza kastedebilir.
    Bu yöneticiler yakaladığı hırsızı-gaspçıyı o dakka saldığı sürece,daha çok insan yerlerde sürüklene sürüklene can verecek yada sokağa çıkmaya korkarak bir ömür geçirecek.
    Tekin olmayan yerde 5 olay yapıyorlarsa tekin olan yerde 55 yapıyorlar.Geçtiğimiz aylarda İzmirde cezaevi içindeki lojmanı soydular.Bırakın polisi,asker bile var ama korkan kim?
    Üstünde taşımak insanı fazlasıyla gaza getirir,ama en azından evinde olmalı.
    Ahmak kanunlara göre yatak odasına giren hırsızı vurmak nefsi müdafa,salona gireni vurmak suç.Kanun hırsızı koruyor resmen.
    Eve giren bu gözü dönmüş insan,engelli bir haneye girdiğini anlayınca rehavete düşer o dakka.Eşit değil durum...
    Devlet lojmandaki memurunu koruyamıyor onca polisin askerin arasında,en azından evde olmasında "bence" gerek var.
    Karşı fikre hakaret etmeyin,katılmadığınızı söyleyin sadece,herkes herşeyi aynı yaşayamaz,saygılı olalım birbirimize.

Üye
    aksu Avatarı

Son Giriş
    17.07-2016
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok yazık....

Eğer yasalarımız bizi koruyabilyesdi,

ah kanunlarımıza biraz olsun güvenebilseydik, şuan burda malımızı,canımızı, ırzımızı, namusumuzu acaba ne yapsakta korusak diye tartışıyor olmazdık.

İnanamıyorum...

Şu anda silah gibi adı bile soğuk olan bir nesneyi taşısak mı doğru olur taşımasak mı diye kafa yoruyoruz.

Yasalarımız caydırıcı olsaydı daha iyi olmazmıydı ?

Mesela bu tür suçlar, kendini savunamayacak durumda ki bir insana karşı işlenmişse, yani mağdur olan engelli biriyse, o zaman verilecek cezada ona göre katlanmalı.

Bence bu işin çözümü, suça suç işleyerek karşılık vermek olmamalı.

Zira her engelli olan beline silahı takarsa, sonucu düşünmek bile istemiyorum.

Bizler, çoğumuz zaten bazı kompleksleri olan insanlarız , bu durumda belimize çantamıza silayı koydugumuzu düşünelim, her incinip sinirlendiğimizde, elimiz normal bir insandan daha kolay silaha gidebilir. Çünkü bunun için daha fazla sebepler bulabiliriz hayatımızın akışı içerisinde.

Ama illa da kendi kendimizi koruyacaksak.

Yani günümüz şartlarında ''devletten fayda yok, bari elimiz armut toplamasın'' diyorsak, yine de silah başvuralacak en son araç olmalı bence.
    Bunun yerine çantamızda, cebimizde gözyaşartıcı sprey taşıyabiliriz.

Yada ne bileyim, eğer bizde onun canını acıtmak istiyorsak biber gazı falan mı almalıyız acaba?

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyu tartışmaya açtım ama içimizdeki saygısız kişilerin üslubundan dolayı steye her girdiğimde sinirlerimi bozan duruma dönüşüyor.bu tür üslup kullanmam steden atılmama neden olacak belki ama kitap38 ve fuzulim özellikle kitap38 yaptığın saygısızlığı kendime yediremiyorum verilen cevaplardan kitap38 ve fuzulimin verdiği cevap çok saygısızca ve aptalca.karaktersiz kişilerle karşılaştım.verdiğiniz cevap benim sinirlerimi bozar geçer ama aslında siz kendinizi aşağılamışsınız bu durum nasıl geçecek.gelen cevaplardan benim fikrime çok ters cevaplar var ama bu kadar kötü ve iğneleyici bir üslup kullanan yok kitap38 ve fuzilim dışında,bakın görün arkadaşlar.kitap38 ve fuzulim dışındaki bütün site üyelerinden özür diliyorum.magnum engelleliler bulundurma olak silah alabiliyormuş sanırım.aksu bazı ağır yasaların çıkması için bizden yani engellilerden birisinin veya birilerinin canı yanmasımı gerekir.yasalara gelince ilk tartışmamız gereken bana göre;engelli yasası.engelli yasası çıktımı; çıktıysa ne kadar uygulanıyor.çok ağır konuşmuş olabilirim ama kızgınlığım geçmiyor neyse steden atılırsam atılmadan önce üyelerden özür dilerim kitap38 ve fuzulim dışındakilerden.site yöneticileri eğer atılırsam siteden bu yazımı silmeyin lütfen o iki kişinin görmesini okumasını özellikle istiyorum.
    saygılar sevgiler

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Kürşat bir fikir öne sürmek eleştirileride göğüsleyebilme erdemine sahip olmayı gerektirir. Suçladığın arkadaşların yaklaşımlarında bu hakaretlerini haklı gösterecek bir şey göremedim. Lütfen üslubumuza dikkat edelim. Burası sanal alem diyerek insanları incitecek cümleler sarfetmek hiçbirimize yakışmaz.

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Medyada bangır bangır silaha hayır denilirken böyle bir başlık açmak ve bunu hak saymak çok saçma. Sebep ne olursa olsun SİLAHLANMAYA HAYIR diyorum. Silah taşımak ve silahla müdahale etmek Emniyet güçlerinin görevidir. Bu bağlamda önüne gelen silah taşımaya başlarsa Emniyet görevlilerininde işi zorlaştırılmaktadır. Silahı icat edendende kullanandanda nefret ediyorum. Bu başlığı SİLAHLANMAYA HAYIR diye açmak daha insancıl olurdu bence.
    Ayrıca Fuzulim ve Kitap38' e katılıyorum. Yazdıklarından dolayı ikisinide TEBRİK ederim.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrımcılık yapmak yada bölücülük için söylemiyorum;ben de Fuzulim ve Kitap38'e katılıyorum.

Üye
    aksu Avatarı

Son Giriş
    17.07-2016
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kürşat, sen niye bu kadar öfkelendin ben bunu anlayabilmiş değilim kusura bakma.

Senin yazından sonra kitap38 ve Fuzilim in yazılarını dönüp bi daha okudum.

Tamam, seninle aynı fikirde olmayabilirler, ama ne kadar kolay sinirleniyorsun.

Bu senin siteden atılmayı dahi göze alabileceğin kadar sinirlenmeni gerektirmez bence.

Bana da,

''aksu ağır yasaların çıkması için bizden yani engellilerden birisinin veya birilerinin canı yanmasımı gerekir.'' diye sormuşsun.

Ben ne bizim ne de başkasının, kimsenin canı yanmasın taraftarıyım.

GoXEl
    Misafir Üye
    GoXEl Avatarı

BİREYSEL SİLAHLANMA MAZERETİ HER NE OLURSA OLSUN TOPLUMUMUZDA KANAYAN ÇOK BÜYÜK BİR YARADIR. BU YARAYA ENGELLİ İNSANLARIN DAHİL OLMASI BENCE BİTİRİLMESİ GEREKEN KONUYU BİTİRMEYECEK AKSİNE DAHA GENİŞ BİR ALANA YAYACAKTIR. POLİS MEMURU CİNNET GEÇİRİYOR KENDİNİ VE AİLESİNİ ÖLDÜRÜYOR, EVDE BULUNAN SİLAHLA ÇOCUK OYNUYOR YANLIŞLIKLA AMCASINI ÖLDÜRÜYOR, BİR TAKIMIMIZ GALİP GELİYOR BALKONUNDA ÇAY İÇEN ZAVALLI KADIN HAVAYA ATILAN ATEŞ SONUCU ÖLDÜRÜLÜYOR. BUNUN TEK BİR ÇÖZÜMÜ VAR,

1. GASP,KAPKAÇ VE ZİNA GİBİ SUÇLARDA CAYDIRICI CEZALAR İLK OLAYDA 18 YIL, 2 OLAYDA 36 YIL 3 OLAYDA ÖMÜR BOYU HAPİS GİBİ VE AFTAN KESİNLİKLE YARARLANMA SÖZ KONUSU OLMAYACAK.

2. ENGELLİ İNSANA SÖZLÜ,HAREKETLİ, ŞİDDET-HIRSIZLIK-ZİNA GİBİ SUÇLAR BUNLARA UĞRAYAN KİŞİNİN SAVUNMA GÜCÜNÜN OLMADAIĞI GEREKÇESİYLE UZUN YILLAR AĞIR HAPİS İLE CEZALANDIRILABİLİR.

BENCE SİLAHLANMA YERİNE CEZALARDA RADİKAL UYGULAMALAR YAPILIRSA BU SORUN EN AZINDAN ASGARİ DÜZEYDE HAFİFLER....

SİZE BİR ÖRNEK : BİR AVRUPA ÜLKESİNDE YÜZ KIZARTICI SUÇ İŞLEYEN (HIRSIZLIK - TECAVÜZ - TACİZ - GİZLİ KAMERA ÇEKİMİ VS.) KİŞİLERE VERİLEN CEZA AYNEN ŞÖYLE, BU SUÇU İŞLEYENİN TÜM GÖRÜNTÜLERİ GAZETE VE TELEVİZYONLARDA VERİLİYOR, ADAM HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILIYOR VE CEZASI BİTİNCE ŞEHİR PANOLARINA MİLLETTEN ÖZÜR DİLEME YAZISI YAZILIYOR VE BU ARKADAŞ TOPLUMA GERİ KAZANDIRILIYOR, BU UYGULAMADAN SONRA SÖZ KONUSU ÜLKEDE SUÇ ORANLARINDA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DÜŞÜŞ OLDUĞU SAPTANMIŞTIR....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

kursat99, yuh diyorum sana!
    kitap38 ve fuzulim'in hangi söylemleri seni bu kadar hiddetlendirdi. Lütfen yazar mısın buraya?
    Sıkalım ayaklarına istersen birer tane... (Şaka tabii. Kızma e mi)

Bekara eş boşamak kolay gelir... misali, silahın ne olduğunu bilmeyene de silah taşımak matah gelir. Gelir de, sonra yersin benim gibi kıçından bi kurşun oturursun sandalyeye, ya da vurursun birini (her ne olursa olsun mutlaka saçma olacak) bir sebepten, yatarsın 20 yıl cezaevinde.. aklın başına gelir.

O kadar çok silahlı ortamda bulundum, o kadar çok silahla vuran-vurulan gördüm ve bunlar o kadar yakın akrabalarım ve arkadaşlarım ki...
    Sen hiç 20 yıl içerde yatmış birini gördün mü, ya da bir cezaevi koğuşunu, ya da öldürülen evladı için mezar başında ağlayan bi anneyi?..
    Şu kat-i bir gerçektir: Su testisi su yolunda kırılır.
    Silah görünce kıstıracaksın kuyruğunu, ardına bile bakmadan, İNSAN GİBİ dört nala kaçacaksın. Adalete ve emniyet güçlerine sığınacaksın. Belayla başetmek için daha çok belalı olma raconu bi tek filmlerde hoş durur. Ve asla herkesten daha "belalı" olamaz kimse...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten benim ve fuzulimin yazılarında üsluba aykırı ne var çok merak ettim. İkincisi biz kimseye direkt aptal kelimesini kullanmadık. ben dedim ki o kadar GERİZEKALI var ki eğlence adına sıktığı kurşunlarla bir çok insanı balkonlardan indirip ölümüne sebep olmuştur sevincini dile getirirken.O eğlenirken başkası bu eğlencenin bedelini canıyla ödemektedir. Şimdi bu eylemi gerçekleştiren adama gerizekalı demeyelim de ne diyelim. Kürşat arkadaş fevri bir insana benziyor. Hoşgörüyle karşılıyorum. Teksaslaşan ülkemizde böyle düşünmek, böyle tepki vermek malesef bir refleks halini almıştır insanımızda. ben yine de bu arkadaşa belinde silah yerine, elinde dünya klasiklerinden "KİTAP" taşımasını öneririm. Bu önerimi de kendisi bir başkasına önersin.bak dünya nasıl güzel olur.
    Beni ve fuzulimi esas kendi üslubuyla kırmış olasına rağmen, ben kürşat arkadaşıma Edip Canseverin bu güzel ve anlamlı şiirini armağan etmek istiyorum. barış dolu bir dünya adına. sevgiler kürşat99

YERÇEKİMLİ KARANFİL
    Biliyor musun az az yaşıyorsun içimde
    Oysaki seninle güzel olmak var
    Örneğin rakı içiyoruz, içimize bir karanfil düşüyor gibi
    Bir ağaç işliyor tıkır tıkır yanımızda
    Midemdi aklımdı şu kadarcık kalıyor.
    Sen o karanfile eğilimlisin, alıp sana veriyorum işte
    Sen de bir başkasına veriyorsun daha güzel
    O başkası yok mu bir yanındakine veriyor
    Derken karanfil elden ele.
    Görüyorsun ya bir sevdayı büyütüyoruz seninle
    Sana değiniyorum, sana ısınıyorum, bu o değil
    Bak nasıl, beyaza keser gibisine yedi renk
    Birleşiyoruz sessizce.

Edip CANSEVER

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili pegasus bu konuyu açarken açıktım bütün eleştirilere,burası sanal alem diye düşünüp üslubumu bozmadım.sevgili oturanboğa gerekli yerleri kitap38 arkadaşımz anlattı ve bu bahanelerin arkasına saklanıp silah sahibi olmak istiyor cümlesinden ve devamından çok rahatsız oldum.sevgili kitap38 biz insanlar olarak alınyazısı dediğimiz kaderimiz vardır,yolda giderken araba çarpması,kafamıza saksı düşmesi kaderdir.sizden beklediğim buydu kitap38.madem böyle bir düşüncen vardı ilk yazında keşke bunu dile getirseydin yanlış anlama ve kalp kırma olayı olmazdı.sevgili oturanboğa gelde sıkma bülent abi orhan nickli kişi demişki bu konunun başlığını silaha hayır diye yazmak daha insancıl olurdu demiş gelde sıkma abi orhan ve hakan doğualp sordumu kimse size kimi tebrik edelim,kim haklı diye.yazılar herkesin düşüncesini gösteriyor arkadaşlar

Üye
    TEMPO90 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlığa mesaj yazmak için bülent abinin mesaj yazmasını bekledim.çünkü bu işe tepki göstermeyi en fazla hakeden insan o düşünsene adam bir kurşun yüzünden bütün hayatını t.s kullanarak geçiriyor sen de burda onun sitesinde onu vuran şerefsiz(bülent abinin kendi deymiydi bu) gibi olmaya özeniyorsun.bu benim kanaatimde bülent abiye ve silahla yaralanma sonucu engelli olan tüm üyelerimize hatta vatandaşlarımıza saygısızlıktır.

gelelim benim görüşüme

yukarıda yazdığım gibi silahlanmaya karşıyım ama aşşırı acil durumlar için evde bitane bulunabilir ama bu bile olmaması gerekir. ismet abi gereken kişilere verilmeli demişti bu gereken kişiler askerler polisler ve özel güvenlik görevlileridir

yoksa bir anlık panik ve sinirlilik adamı seneler boyu maphushane çeşmesi türküsünü söyletebilir.

gelelim ışık abinin dediği kurusıkı meselesine

geçen senelerde öldürülen tiyatro oyuncusu ismail hakkı sunat ı hatırlayın

fazla gürültü yapan komşusuna gösterdiği kurusıkı yüzünden bıçaklanarak öldürülmüştü

ve öldüğünde birbuçuk yaşında bi oğlu vardı

bununla beraber kavga anında kullanılan kurusıkının normal silah kullamaktan çok fazla farkı olmadığını hukukçular söylemişti

yani 3 sene yatçağınıza 2 sene yatarsınız ama yatasınız neticede

o yüzden

bireysel silahlanmaya hayır

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkes söyleyeceğini söyledi yanlış anlamalar düzeldi sonra senin çıkıpta kafa karıştırıcı cins cins cümleler kurman yanlış fatgökhan.bülen abinin silahla vurulup o hale geldiğini bilmiyordum,bilsem bile bu konuyu açardım.şimdi tüm düşüncelerinden sıyrıl ve düşünki bülen abinin yaşadığı olayda bülent abidede silahın olması daha mı kötü olurdu.Allah kimsenin başına vermezsin iki durumda zor evet kabul ediyorum ama bülent abidede silah olsaydı nasıl olurdu her yönüyle iyice düşün fatgökhan.yazdığıkların konuyu farklı yerlere taşıdı.bayan arkadaşlar hoşgörün,kusura bakmayın lütfen,ama söylemem gerekli,dışarda beş dakikalık erkeklik içerde 40 senelik karılık demişler,evet doğru ama ben bunu ima etmeye çalışmıyorum benim dediğim engelliler üzerinde baştada belirttim bunu.bende aynı anda vurularak öldürülen üç tane yakın akrabamın acısını çektim.bu soru görecelidir ama şimdi konuya katılan tüm arkadaşlara öncelikle bülen abiye,sonra kitap38 arkadaşımıza soruyorum:tüm olumsuz düşüncelerden sıyrılıp,olumlu yönleriyle düşündüğümüzde,engellilerin silah ve bu tür aletleri taşıması doğru değil mi ama yorum katmadan cevap verelim.
    sevgilerle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kursat99
    şimdi tüm düşüncelerinden sıyrıl ve düşünki bülen abinin yaşadığı olayda bülent abidede silahın olması daha mı kötü olurdu.Allah kimsenin başına vermezsin iki durumda zor evet kabul ediyorum ama bülent abidede silah olsaydı nasıl olurdu her yönüyle iyice düşün fatgökhan.
    Sorun da burda ya sevgili Kürşat, sorun, bende de silah olması! O anda bende silah olmasaydı dört nala kaçardım beladan Ama silah olduğu için...
    Su testisi su yolunda kırılır. Belinde silah olan, kendini bi halt sanır. 1-2-3-4-5.. sonunda yer kıçına bi mermi, oturur üstüne

Silahın kimler için nasıl taşınabileceği kanunlarla belli. Eğer bir sakat da bu kriterlereuyuyorsa, alsın; tercih/yukarıda saydıklarımı göze alma meselesi... Ama sırf yankesiciden, kapkaççodan korunamıyoruz... dersen, o zaman yaşlılara da, kadınlara da ve hatta çocuklara da silah vermek lazım. Çünkü onlar da çoğu zaman korunaksız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon