Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    idrs Avatarı

Gerçek Adı
    idris
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yazılanları üzülerek okuyorum bu toplumun iflah olmaz bilmediğim yanlarını her bireyde bıraktığı acı izleri okudukça bu toplumda ait umutlarım tükenmekte.

Üye
    gamzegül Avatarı

Gerçek Adı
    GAMZE
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

benim sol elimde rahatsızım ama arkadaşlar ben şu gözle bakıyorum bize o gözle bakan bireylere onları birer engelli olarak görüyorum biz birer engelliysek kimse bizi bu halimizden dolayı yargılayamaz ve her gün şükretmeliyiz çok kötü durumda olan engelli insanlar var

Üye
    gamzegül Avatarı

Gerçek Adı
    GAMZE
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşım ülke zaten bizden rahatsız konu çok yaz yaz bitmez, normalin normale saygısı ve tahaamülü yokken

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ah işte bahsettiğim durum siz kendi egonuzu böyle tatmin ederseniz başkası da size bakarak kendi egosunu tatmin eder ama zaten bunun dünyası....

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu bizleri üzen insanların bir gün en kötü ihtimalle yaşlaninca bizi anlayacaklarini düşünüyorum Anlarlarsa tabi

Üye
    idrs Avatarı

Gerçek Adı
    idris
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef dünya varsayımlar üzerine kurulmamıştır. Bizim gibi toplumların farkındalıklara karşı hala evrimini tamamlamış olduğunu düşünüyorum. Konu başlığını saptırmak istemem ama öyle türkiye'nin en büyük sanayi kurumunda çalışmama rağmen tarafıma kullanılan kelimeri söylemek istemem hemde bir okumuş birileri tarafından kısacası okul yıllarımdaki eğitimcileri veya günlük hayattaki sıkıntıları burada örneklersek bu toplum ölmüş de ruhuna fatiha okuyacak kimse yok deriz. Arkadaşlar bizi bu bedene hapseden rabba kesinlikle isyan etmiyorum. Fakat niçin boyle bir ülkede dünyaya geldim diye hep sorgulamışımdır.

Üye
    engellilerbiz Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

Sol kulagimda duymuyor ve Arkadaşım konuşurken onun söylediğini anliyamamak ve tekrar söyle deyip yine anliyamamak ard arda söyletmek ve bu durumdan dolayi diğer arkadaşlarımın gülmesi bu güne kadar zoruma giden anilarimdan biri.benim asil anlatmak istedigim yani bir engelli insan dış dünyaya kapaliysa onun psikolojigi daha farklidir bana göre yani dikkatsiz sözler v.s derinden üze bilir.

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@idrs, böyle bir dünyada neden yaşadığımı bende zaman zaman sorguluyorum. Bunun nedeni bizim dünyaya bakış acimizin yaşadığımiz zorluklar nedeniyle değiştiği kanısına vardım. Kim bilebilir ki attığı her adımın hesabını atarak yürümek nasıl bir duygu, bir daha hiç görmemek duyamamak kendi ayakların üzerinde durup kimseye muhtaç kalmamak nasıl bir duygu. ...biz bunları öğrendik. En büyük zenginlik sağlık biz bunu tecrübe ederek öğrendik. Bu kadar önemli sorunlar varken küçük detaylarda bogulmamak gerektiğini öğrendik. ...

Üye
    idrs Avatarı

Gerçek Adı
    idris
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@PURHAPS yanlış nalaşılmak istemem hayattan hiç kopmadım ve çevrem de çok şakacı biri olarak tanırım ve bir çok arkadaşım bana sabah uyandığında gülerek mi)? uyanıyorsun derler. Bu siteyi yakın takip edenler; kimi yönetmeliklerden, kimi alamadığı raporlardan,balhazar cetvelinden dolayı engel oranın düşmesinden vs... bu öyle uzar gider. Anlatmak istediğim balık baştan kokar. Asıl sorgulanması gereken bu toplum neden böyle. Birgün hicbirşey yapmadan beyazıtta ve sultan ahmette gidemeyenler kendilerine en yakın turistik mekan da bir gözlemleme yapsınlar. bir bizimkilere bir de turistlein davraşına bakın. fazla söze gerek yok. Bura ki asıl soru engelli birey mi yahatın dışın da yaşıyor yoksa hayatın dışına ilk anlama kabiliyetini kavramaya başladığı andan şu ana kadarki yaşadığı uzun yılların verdiği farkındalığından dolayı dışlanmışlık mı. ''dışlanmışlık sadece kaba kuvvet değil aynı zaman da insanların size gözleriyle nasıl baktığıdır'' aynı zaman da.

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@idrs , ben de hiç bir zaman asosyal , engelini bahane ederek hayattan küsme dim. Her zaman toplumda aranan fikrine başvurulan , espirileriyle milleti güldüren bir Mizaç a sahip oldum. arkadaşlarim ailem biz seni engelliymis sin gibi düşünmüyoruz engelli olduğunu unutuyoruz bazen derler. .. bilmiyorum belki de benim kendimi iyi hissetmeme yardimci olmaya çalışıyorlar. Çalışma Hayatı , bürokratik engeller ve evlilik söz konusu olunca durumlar değişiyor ne yazık ki. Örneğin kalıcı sekele defalarca rapor almak, engeline uygun pozisyon da bir iş yapmak için idareyle muhatap olmak, engelli otoparkınız başkaları tarafından kullanıldığında .... gibi. Bu tarz engeller beni irrite ediyor ne yazik ki

Üye
    nemoberk Avatarı

Gerçek Adı
    gökberk
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderimsee çekerim..

üzülme fazla. ben de karaciğer hastasıyım dışarıdan bakınca sağlam görünüyorum. bir kaç ay önce kadıköy de birine boğa heykelinin nerede olduğunu sordum adam kaçtı. neredeyse koşacaktı. bunun engelle bir alakası yok. bazı insanlar suratınıza bile bakmaz.

yıl 2009 du kan sayımım normalin en alt sınırının yarısı kadar çıkınca istanbul eğitim ve araştırma hastanesine (samatya) yatırdılar. bir gün kolumda damar yolu ile ve pijamalarla asansör bekliyorum asansör doldu. kimse inmiyor. kimse gözümün içine bakmıyor. sonra kızın biri iniyim ben artık dedi yanındaki herif onu tutup asansörün dümesine basarak kapıyı kapatıp kaçmaya çalıştı. sonra annem tekrar düğmeye basınca kapı yeniden açıldı ve kız indi ben bindim.
    birde başka bir doktora kendi doktorumu sordum o bana koridorun sonunda olabilir dedi. bende gittim tam buldum. bu gerizekalı doktor(soru sorduğum doktor) benim arkamdan gelmiş benim doktoruma sklerozan kolanjit seni arıyor dedi benim doktorda benim duyduğumu görünce güldü. diğer doktor farketmedi gitti. buda benim anılarım ve bunu yapan bir doktor.
    not: hastalığımın adı primer sklerozan kolanjit.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@nemoberk yazdıklarınızı okuyunca insanlıktan bir kez daha utandım. Allah sabırlar versin

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Selam,

ayrımcılığa karşıyım, güzellikler herkes için. Güneş hepimiz için doğuyor, engellu-engelsuz ayırmıyor, güneş gibi olun...

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Atomu parçalamak Ön yargıları parçalamaktan kolay olduğu bu dünyada sayısız rahatsızlık sayabiliriz. Bir şeyler değişmeli. Önce Eğitim. Sağlıklı Eğitim. İnsanları eğitemediğimiz için bizler sözler duymaya hor bakışlara maruz kalmaya devam edeceğiz.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon