Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 56 mesajın 46-56 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben gitsem aynı şeyleri yapmam. kendimden eminim.
    Ben engelli bir anneyim. Engelli bir eşim ve engelli bir çalışanım.
    Sorunlarımızı gayet iyi biliyorum. Kendi özür grubum için fazlası ile çalışacağıma ve elimden gelenin fazlasını yapacağıma yüzde yüz inanıyorum. Sırf milletvekili olmak için milletvekili olacaksam hiç olmayayım daha iyi.

Üye
    aylincitak Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hadi bir de parti kuralım. Partinin adını Tuğba Özay koysun neden mi geçenlerde nette bir yazı okudum hoşuma gitti. Sizinle de paylaşayım istedim.

'90-60-90 Bir Türkiye' sloganıyla yola çıkan GİP(Güzel İnsanlar Partisi) Genel Başkanı Tuğba Özay İleride DİP (Dayanışan İnsanlar Partisi) adı altında bir parti kuracağını açıkladı.
    Bilindiği Gibi GİP Lideri Daha öncede CHP nin açılımını Cumhuriyetçi Halkçı Parti olarak tanımlamış ve farklı bir bakış açısı getirmişti....
    Hürriyetten Özaya Parti İsimleri Hakkında bi teklif gelince bizde yardımcı olalım istedik

1: İDŞP: İlahi Dedirten Şuursuzlar Partisi (bu hüriyyetin teklifi)
    2: AZP: Akıllara Ziyan Partisi
    3: DBP: Düşman Başına Partisi
    4: FVSYP: Firikikte Veririm Siyasette Yaparım Partisi

Bizim partinin adı ne olurdu acaba.

Neyse aslında ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Selselnet insanların egolarından kurtulup burada çıkabilecek adaylara destek vermeliyiz demiş. Ama ben burada bunu mümkün olacağını düşünmüyorum. Çünkü insan egoları yüksektir kolay kolay kimse bu egolardan kurtulamaz. İş aday noktasına gelirse birilerin desteklemek yerine aday olmaya tercih edeceğizdir. Aday olmak içinde bir sürü nedenimiz var demi. Ben engelliyim....ben engelli annesiyim...ben engelli eşiyim vs... gibi.

Bence siyasetle uğraşmış bu işi bilen bizim içimizden birilerini desteklemeliyiz. O yapmaz, bu yapmaz, oda aynısını yapar demeden... ve geç kalınmadan. Artık birilerinin elini taşın altına sokma zamanı geldi.
    Hem ben bütün engelli camiasının düzenlediği seminer ve konferanslarda en çok dikkatimi şu söz çeker... ne kadar doğru bilmiyorum ama aileleriyle birlikte engelliler 12 milyon kişilik bir camia. Hemen hemen her yerde söylenir bu söz...Böylesine büyük bir camia neler yapamaz ki ama nerdeyiz. Hadi sahip çıkalım arkadaşlarımıza.

A a a bu arada bende adayım vekilliğe... neden mi adayım.. çünkü ben çok güzelim

bu arada bayağı çok yazmışım yazıya başlarken böyle olacağını sanmamıştım

hoşçakalınnn

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Aylin hanım yazdıklarınızda hedef benim anladığım kadarı ile. Dönüp yazdıklarımı bir kez daha okumanızı rica edeceğim.

Ben milletvekilliğine adayım demedim. Bu hiç aklımdan bile geçmedi. Sadece serkan beyin '
    Kendi içizden en güvendiğimizi meclise gönderelim her türlü bahse varım;hiç bir şey yapamaz çoğunluğun katkısı olmadan ve o da sisteme ayak uydurmak zorunda kalacaktır.Bizler siyaset üstü olarak eleştiri ve önerilerde bulunmayız'

satırlarına karşılık idi yazdıklarım. ben o makama gelsem o çarka ayak uydurmam diyorum satırlarımda.
    Ayrıca pozisyonunuzu kim olduğunuzu ne iş yaptığınızı hiç bilmem bildiğim tek şey Selselnet yani Selçuğa olan hayranlığınız. Bunu da sanırım sitede bilmeyen yoktur.

Benim engelli anne engelli eş ve engelli bir çalışan olmamla dalga geçmeden önce lütfen durup düşünün ve siz şu anda hayatın neresindesiniz benim saydıklarım arasında hangi gruptasınız onu bir tayin edin.

İnsanları rencide ederken karşı tarafında sizi rencide edebileceğini hesaplayarak yazın yazdıklarınızı.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Serkana sonuna kadar katılıyorum.

Bence bizlere gerekli olan ,şimdiki anlamıyla, siyasete kafası işlemeyen, insancıl bir vicdanı ve kalbi olan ve sürekli gözetmesi gereken çıkarları olmayan bir insan...

Var mı sizce böyle biri. Helede getirdikleri şu çirkinliklerin içinde :!: :!: :?:

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vardır tabiki Dilek neden olmasın.

Üye
    aylincitak Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili derya sende beni yanlış anlamışsın. ben her zaman sizlerin mücadelesini taktir ettim. ben size değil selselnetin egoları yenelim cağrısı üzerine yazdım yazımı.

ayrıca selsel e olan hayranlığımın burada bu şekilde dile getirilmesini çok çirkin buldum. konuyla hiç bir ilgisi yok çünkü. siz benim kime hayranlığımı takip edeceğinize sizler için neler yapılıyor onu takip edin. yada benim hayranlığımı dile getireceğinize sorunlarınızı dile getirin.

umarım cvp vermeme nezaketinde bulunursunuz. tekrar ediyorum benim yazdıklarımın sizinle nede bir başkasıyla ilgisi yok. sadece düşncelerimi paylaştım.

ve bir kez daha diyoru ki 12 milyon oldugu idaa edilen bu camia büyüklüğünü göstersin mücadele etsin haklarımız için.

hoşçakalınn

Üye
    serkanerol Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan EROL
    Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Derya.. Yazdıklarını çok dikkatli okudum. Senin gerçekten iyiniyetli olduğuna inanıyorum. Lakin partilerinin kendi çıkarları içinde senin bu iyiniyetin ne kadar yer tutar onu bilemiyorum. Bende mecliste bizi hakkıyla temsil edecek ve sorunlarımıza çözüm bulacak arkadaşların olmasını istiyorum. Ama bu arkadaşlar sadece bir kesimin desteklediği adaylar olmamalı!!!! Bu sözüme açıklık getirirsem, bir soru sorayım? Engellilerin tek ses olduğuna inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Temel sıkıntılar konusunda bir fikir birlikteliğimiz yok... Herkes kendi grubu içinde söz sahibi olmuş durumda.. İşte biz bunu değiştiremeliyiz..

Sevgili arkadaşlarım, hepimiz eleştiriyoruz. Bu bizim en doğal hakkımız.. Ama sadece eleştirmekle kalmakta ne kadar doğru? En azından biz site olarak bir proje üretip Lokman Ayva biz bunu yapacağız destekle diye baskı kurduk.

Arkadaşlarım, size kendimle ilgili bir örnek vereceğim.. Ben yaklaşık 1 yıldır sorunlarımıza çözüm bulmak için yazı yazıyorum. Benim gibi Yavuz Kocaömer ve Cemallettin Gürsoy gibi meslektaşlarımla birlikte.. En azından ben bu sitede kaç aydır bankır bankır bağırdım. Gelin bunu birlikte yapalım, kendimizi anlatalım, çözüm üretelim.. Birkaç kişi haricinde ses çıkmadı arkadaşlarım...

Dediğim gibi eleştirmek doğal bir haktır.. Ama bu hakkı elde eldebilmek için seninde taşın üstüne taş koyman gerek...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan bey bir nebze haklsınız tabiki.
    malesef doğu söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali bende haksızlıklara karşı pek sessiz kalamadığımdan olsa gerek bizim camianın kymağını yiyip sefasını sürenler tarafından pek sevilmem. Onlar kendilerini bilir.

Ama benimde sadece talepte bulunmak ve isteyen olmak dışında sesimi yükselteceğim yeter artık bırakın yemeyi sefa sürmeyi engelliler için çalışma vakti diyeceğim günler gelecek.

Şu an 4 yaşında ikiz çocuk annesiyim. Onları büyütmek vazifem. Hele bir okula başlasınlar bende şu ODTÜden emekli olayım.
    Herşeyin bir zamanı var tabiki. Seyrediyorum şu anda ama bomboş da oturmuyorum takipteyim. Pasif de olsa müdahele edilmesi gereken yerlerde dışlanacağımı bile bile gerekli yerlere itirazımı yapmaktayım.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serkanerol
    Arkadaşlarım, size kendimle ilgili bir örnek vereceğim.. Ben yaklaşık 1 yıldır sorunlarımıza çözüm bulmak için yazı yazıyorum. Benim gibi Yavuz Kocaömer ve Cemallettin Gürsoy gibi meslektaşlarımla birlikte.. En azından ben bu sitede kaç aydır bankır bankır bağırdım. Gelin bunu birlikte yapalım, kendimizi anlatalım, çözüm üretelim.. Birkaç kişi haricinde ses çıkmadı arkadaşlarım...
    Sevgili Serkan, bir ağabey öğüdü vereyim. (Sadece sana değil, bu yazıyı okuyan herkese olsun!)

Sakın ha sakın, bir topluluğa hele burası gibi sanal bir topluluğa sitem etmeyin!!!

Çünkü;

Çünkü, sitem, kişisel bir şeydir. Çok yakından tanıdığın bir kimseye, onun anlayabileceği biçimde kırgınlığını dile getirirsin. O, ikiniz arasında bir şeydir. Başka kimseyi ilgilendirmez!

Ama bir topluluktaki herkesin ayrı bir dünyası vardır. Ayrı ayrı problemleri vardır.. Bunlar için, ortak noktalar aranır. Bulduğunu sanırsın.. Doğruysa eyvallah!! O noktadan sonra ilerleyebilirsin. Ama önerine her hangi bir "olumlu tepki" alamadıysan topluluğa sitem etmek yerine, önce yanlışı kendinde aramalısın!!

İnsan kazanmak kolay değildir! İğneyle kuyu kazmaya benzer.. Bazen yıllarca üzerinde uğraştığın bir kişiyi; kullanılan bir yanlış kelime yüzünden kaybedebilirsin ya da o seni kaybedebilir! O nedenle, çok çok dikkatli olunması gerekir.

Topluluğun tepkisi ise çok daha farklıdır. Sen toplumu kaybedersin ama topluma bişeycik olmaz! (bkz. Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış!) Çünkü, insanların her hangi bir kişiyi farklı farklı özellikleriyle tanıma durumu vardır! Kimi siyasi görüşünü, kimi karakterini vb. önyargılı ya da tanıdıkça önyargılardan sıyırarak tanır ve kendine uygun buluyorsa seninle birlikte yürür. Uygun bulmuyorsa bir başkasını bulur!

Ama bütün gayretlerine rağmen istediğin olumlu tepkiyi alamıyorsan, yukarıda dediğim gibi; şapkanı önüne koyup düşünmelisin.. Bir hata varsa -ki büyük olasılıkla sendedir! Gerçi, hiç kimse, yaptığı bir hareketi "hatalı yapıyorum" diye yapmaz! Mutlaka bir gerekçesi vardır! Ama ortada bir "hata" varsa bununla ilgili olarak topluluğa sitem etmek hem çok kolay, hem de yanlıştır!

Serkancığım, bu not da sana: Bazen sen dahi düş kırıklığı yaratabiliyorsun!:
    http://www.engelliler.biz/forum/view...=144907#144907

Üye
    ATiM Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    Kayseri\Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önceki sayfalarda söylenen, milletvekilleri bizi değil hiç kimseyi temsil etmiyor düşüncesine katılıyorum. Milletvekilleri adaylıklarını parayı basıp (kaz gelecek yerden..) koyduğu sürece milleti ve dolayısıyla bizi temsil eden insanları mecliste göremeyeceğiz.

Sistem değişmedikçe AB uyumu sayesinde bazı gelişmeler olabilir ama onlarda göstermelik olacaktır. Millet olarak uyanıp adaylarını millete hizmet için seçen, birbiriyle dalaşmak yerine hizmet için çözüm üretmeye çalışanları seçebilirsek ilerleyebileceğiz. Burjuva parlamentosu devam ettikçe halka değil, sermayelere ve ceplere hizmet devam eder.

Üye
    serkanerol Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan EROL
    Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Baben, beni uyardığın için çok teşekkür ederim. Süphesiz ki benim de hatalarım oldu. İşte benim istediğim şeyde bu.. Birbirimize isteklerimizi veya hatalarımızı anlatmak.. Ama şunu söyleyelim ben kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Evet yoğunluğum nedeniyle bu siteye giremediğim doğru.. Ama senin önerinden sonra bu konuda daha dikkatli davranacağım.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234