Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 94 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkes gibi benimde dileğim vazgeçmesi ötenaziden. Lakin Tuğrul Hoca kararlı vazgeçmeyeceğini söylüyor. Bu durumda "vardır bi bildiği" deyip saygı duymak lazım kararına.

- ha bu arada, (konu dışı) başka bi nokta dikkatimi çekti;
    İsviçredeki işlem yaklaşık 15 milyon Liraya mal olacakmış. Bu miktarı tedarik edebilirse eğer gidip yaptırabilecekmiş işlemi Tuğrul Hoca...
    Bu da ayrı bi Türkiye gerçeği, Paran yoksa Ölmeye bile hakkın yok
    roaccutane bu dediklerine katılıyorum herkes kendi yaşadığını bilir tv de bir kez gördüm çok zor bir durum sadece konuşmanın dışında bir şey yapamamak.salında sosyal devlet olarak sahip çıkılması gerekir özel bakıcı tahsis edilerek tüm ihtiyaclarının giderilmesi gerekir. bu karardan vazgeçirilmesini dilerdim.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: roaccutane Mesajı Gör
    Tuğrul Hoca kendince haklı elbet seçiminde. Ancak, Birşeylerin değişebileceğinden de umudu yok gibi sanki . "Öldüğümde sadece çok çekti kurtuldu diyecekler arkamdan" diyordu çünkü.
    bence, kulaga ümitsizlik gibi gelen bu cümleyi bile bisheylerin degishmesini, biyerlerde bishilerin kipirdamasini ümit ettigi icin sarfetmishtir...

eger ölerek artik dayanamadigim cilemden kurtulmak olsaydi bitek amacim, ülke ülke "gezip" isvicre'de "care" bulmama gerek kalmazdi, 15 milyonu ödedikten sonra, bu ishi kendine "meslek" edinmish bi kiralik katil de bulabilirdim gibi gelio bana, hem de sessiz sedasiz... ha! yasal olmazdi tabe - yasal olmasini da istemiom zaten...

tugrul hocanin kararina saygi duymaya gelince; elbette ki onun bu zor ve "caresizlikler" yüzünden sürüklendigi "kararini" kinayacak, yargilayacak kadar küstah degilim ama onca söylediklerini duymazdan gelerek kendisine "tepki gösterip 'o zaman intihar et' diyenleri" yargilamak öylesine gelio ki icimden, anlatamam...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rekucum,

Bak ben orada "1'ey" dedim.. "Birey" değil.. Birey, örgütlü insandır! Tekil değildir! Yalnız değildir! Sadece kendisi için yapmaz hareketlerini! Saman alevi gibi bir anda yanıp sönmez tepkisi.. Kalıcıdır.. Devamı gelir.. Sonuç alınana kadar sürer..

1'eysel tepki deyince benim aklıma; 2001 ekonomik krizinde başbakanlığın önünde yazar kasasını atan esnaf gelir. Çoğu kişi gülümseyerek hatırlar onu.. Adı bile bilinmez.. "Yazar kasasını atan esnaf"dır.. Ya da Irak'ta Bush'a papucunu fırlatan gazeteci.. Belki ilk kez yapıldığından ve medyatik oluşundan ötürü önem taşıyor gibi görülebilir ama sonuç???

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    tr icin hayalini kurdugun örgüt ve örgütlü insan hep hayal kalir gibi gelio bana..
    Boshver şimdi benim kurdugum hayali.. Daha oralara gelmedik! "Neyin, nasıl olması gerektiği"ni konuşuyoruz.. Olur mu, olmaz mı, hayal mi, ütopya mı sonraki işler..

Üye
    Dexter07 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötanazı insanı hak mı....? KUR'AN-I KERIM 'DE BÖYLEBIR HAKKI ANLATAN AYET VAR MI ?

ötanazı ALLAH'A ISYANDIR... HA INTIHAR HA BU ....FARK YOK...BU ADAM SENELERDIR HAYKIRIYOR....ÖĞRENCILERI YALVAR YAKAR OLDU ... HIC BIR SARTTA ÖTANAZI SAVUNALACAK BIR SEY DEQILDIR.....BASTAN SONA YANLIS....GÜNAH......

ALLAH'IN VERDIGINE KARSI GELMEK....

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tuğrul hocanın ötenazi istemesinin asıl sebebi omirilik felçlilerin yaşadığı sorunlara çözüm bulunması için devlete karşı bir eylemse bence zararlı çıkan yine Tuğrul hoca olacak olan tatlı canına olacak.ben inanmıyorum bir şeylerin değişeceğine.

Bir süre medyayı meşgül edecek. Belki devlet toplumun tepkisini azaltmak için bir iki güzellik yapacak engelli insanlar için okadar..

sanki çok köklü değişimler olacakmış gibi helal olsun Tuğrul hocaya diyenleri anlamıyorum.Bir canı bir yakını olsaydı Tuğrul hoca bu kadar rahat konuşabilirmiydi acaba ötenazi kararını haklı bulanlar?

İnşallah vaz geçer bu isteğinden.yaşamak herşeye rağmen güzel

Ertuğrul hoca'ya ötenazi uygulanması için yüklü bir para gerekiyormuş.sırf meraktan soruyorum acaba maddi olarak kimler destek vermek ister? kimler elini cebine atar böylesi bir konu için? o isimleri gerçekten çok merak ediyorum..

Üye
    monalisa Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben söz ettiğiniz programı izlemedim. Ama Tuğrul öğretmeni daha önce Siyaset Meydanı’nda izlemiştim. Neden ötanazi istediğini soruyordu Kırca. Tuğrul Öğretmen, bir bir yaşadıklarını anlatıyordu. Ne kendi suyunu içebiliyor, ne tuvalete gidebiliyor, ne yemeğini yiyebiliyordu. Hiçbir gereksinmesini karşılayamıyordu. Hep bir başkasına muhtaçtı. Boynundan aşağısı felçti. Yalnızca düşünebiliyor, konuşabiliyor, ama hiçbir uzvunu kullanamıyordu.

Onun anlattıklarını duyunca, bir yıl öncesinde hastanede ameliyat sonrasında yaşadıklarım aklıma geldi. Ameliyat sonrasında ben de öyle olmuştum. Kalkamıyor, tuvalete gidemiyor, yemeğimi yiyemiyordum. Bir başkasından çatalını istemek, tuvalete başkasının yardımıyla gitmek ne kadar da zordu. Geceyarısı uyanıyor, midem bulanıyor, ama sevdiklerimi uykusundan uyandırmak istemiyordum. Onların bir “offf” bile demesi bana dokunuyordu. Sabah, vizit olduğu sırada üstüme başıma kusuyor, ama üstümü değiştiremiyordum. Doktorların karşısına öyle çıkmak zorunda kalıyordum. Yerin dibine geçiyordum. Utanıyordum. Hastane günlerimde kanserli hastalarla birlikte yattım. Sabahlara kadar insanların inildemeleri… Bağırmaları… “ Ağrı kesici istiyorum. Ağrı kesici istiyorum diyen hastaların çığlıkları… Yüreğim dayanmıyordu… Hemşirelerin duyarsızlığı… Hasta yakınlarının hastaların yanlarında olup bir şey yapamamaları… Kimi “bıktım artık “diyordu… Kimi gizli gizli ağlıyordu… Kimi çaresizdi… Orada çok şey görüp yaşadım.

Tuğrul Öğretmen’i dinleyince, tüm bunlar gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti. Gerçekten de insanın bağımsızlığını, özerkliğini kaybetmesi korkunç bir şey… Hep bir başkasına bağımlı olarak yaşamak da.

Kuşkusuz, yaşamın anlamı, kişiden kişiye göre değişebilir. Ölümün anlamı da… Kimi için bir sondur. Kimi için başlangıçtır. Karşımızda ülkesine yıllarca hizmet etmiş bir öğretmen var. Bugün, hastanelere gittiğinizde paranız varsa özel odada kalabilirsiniz. Yoksa, diğer hastalarla birlikte üst üste yatmak zorundasınız. Sizinle birlikte refekatçınız da rezil olur. Sabaha kadar beton zemin üstünde yatar, yüreğiniz sızlar. Yalnızca, Tuğrul öğretmenin değil, milyonlarca insanın değeri yok bu ülkede.

Sağlık sistemi berbat durumda. Tuğrul öğretmen kendi kaderine(!) terk edilmiş durumda. Ailesi de… Hepimizden biri o. Acaba Tuğrul öğretmene bir hemşire verilip onun bakımı devletçe karşılansaydı Tuğrul Öğretmen bu kadar acı çeker miydi? Ötanazi ister miydi? Tuğrul Öğretmen’in haykırışı devletin işleyişine ve tüm insanlara. Bizim birey olarak utanıp utanmamamız bir anlam ifade etmiyor. Utanması gerekenler utanmıyor. Bu halk da hala onlara oy veriyor.

Tuğrul öğretmenin cephesinden baktığımızda “ ya insanca bir yaşam ya onurlu bir ölüm” cuk diye oturuvermiş. Tuğrul Öğretmeni içinde bulunduğu koşullar ötanazi istemeye itiyor. Her gün, ölmektense, bir kere ölmek iyi diyor.

Ötanazi, denince benim aklıma, bir kişi, dayanılmaz derecede acı çekiyorsa, bunun ilacı yoksa, tedavi edilmeyecek durumda ise, o kişinin bir seçim hakkı olmalıdır diye düşünüyorum. Bu beden benim. Acıyı yaşayan benim. Öyleyse, kişinin yaşamayı seçip seçmemesi onun elinde olmalıdır.

Üye
    talip Avatarı

Son Giriş
    25.02-2016
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allahın verdiği canı allah alır..intihar la bire bir verdiği karar...doğru bir karar değil..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Ben melamet hırkasını kendim giydim kendime / Ar, namus şişesini taşa çaldım kime ne? / Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi / Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni / Sofular haram demişler bu aşkın şarabına /Ben doldurur ben içerim günah benim kime ne?
    Aynen oturanboğa..
    Bende insanların tamamen çaresiz kaldıklarında ve acıya dayanamadıkları aşamada Ötenazi haklarının olması gerektiğine inanıyorum..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

HAYDAR HAYDAR HE patron GÜNAH BENİM KİME NE??GÜZELDİ DOĞRUSU BÖLE BİR KONU İÇERİSİNDE....
    GELELİM KONUMUZA..
    GÜNAH İNSANIN KENDİNİNDE YA TOPLUMA VERDİĞİ OLUMSUZLUKLAR...HERKES AA HADİ GEL ÖTENAZİYE İSVİÇREYE DİYECEK DURUMU YOK...OLUMLU TEK ŞEY KENDİNE...TABİKİ ÖLÜMDEN SONRASINA İŞİN KOLAYI OLARAK BAKIYORSA... İNSAN İLLAHİ İNTİHAR MI ETMELİ HAYATIN OLUMSUZLUKLARINA KARŞI....HEM BİR CAN DİĞER CANLARIN HAYAT ŞARTLARINI DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞACAK MI HAYIııııırrrr....
    TABİKİ BAKANADA ZOR BAKTIRANDA KOLAY BİŞİ DEĞİL EZİYET BELKİ AMA HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR ECELLE ÖLMEK VARKEN BİR İNSANIN KENDİ CANINI ALMAK İSTEYECEK KADAR SOĞUKKANLI OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNCESİ KORKUNÇ BİŞİ....Kİ SEVDİKLERİ AİLESİ DOSTLARI GERİDE BIRAKTIKLARI....
    ELLERİ MAHKUM...ÇOK ÇOK ÜZÜCÜ BİR KONU İKİLEMLER GEL GİTLER....
    ALLAH ŞİFA VERSİN DİYORUM....
    VE ŞU HADİSİ YİNEDE BEN EKLEMEK İSTİYORUM...

"Hiçbiriniz, başına gelen bir zarardan dolayı, sakın ölümü dilemesin. Mutlaka böyle bir şey yapması gerekiyorsa, şöyle dua etsin:
    "Allahım! Yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece beni yaşat. Ölmek benim için daha iyi ise, canımı al!"

BÖLE BİR HAK OLMAMALI.....İNSANCA YAŞAMAK İÇİN

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet yaşamak hem çok güzel hemde bir okadar acı.alahım çaresiz etmesin bizleri ama zaman zman oluyoruz.devlatimizin tüm oalnakalrı seferber edip tugrul hocayı ve onun gibilerin tedavi için bütün çabalarını harcamalarını istiyorum.bir çok deneyler yapılıyor felçle ilgili birçok yeni tedavielr çıkıyor.sabret tugrul abi sabrın sonu selametmi bilmiyorum ama dicek sözümde yok açıkçası kelimeler yetersiz kalıyor çok ince çok hassas bir konu bu.yakın komşumuz böyle bir anısı olmuştu.oglan ve kız olmaz üzere 2 evlat sahibi komşumuz oglu cam keimk hastası diye bütün emekelrini harcadı ama çözüm bulamadı .hemen arkasından kız çocuguda aynı rahatsızlıga yakalandı sonucunda intaharı seçti.baba vefat etti. 5 yıl sonra oglu düzeldi doktor oldu .bi kaç sene sonra kızıda düzeldi bankacı oldu.herşey yoluna girdi.olan babalarına olmuştu.sabırmı edemiyoruz yoksa gücümüzmü tükeniyor.yada bilmiyorumişte sabretmemiz gerektiği söyleniyo iyi veya kötü sonucunu bilmeden.tugrul hocada intahar ettikten sonra tedavisi çıkarsa hiç şaşırmam.nolur engel olalım intara bilemeyiz yarınlar bize ne getircek.

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tugrul beyi daha oncede tv da izlemistim.Bana kalirsa ruh halinden kaynaklanan boyle bir istegi var.Hic kimsenin kendini oldurtecek kadar iradesinin oldugunu sanmiyorum.Ondan daha zor kosullarda yasama dort elle sarilan insanlar tanidim.Vucut fonksiyonlarini kaybetmis,acilar icinde, oleceklerini bile bile hayatta kalmak icin caba sarf edenleri gordum.Hayattan kopmayi istemek, oyle her babayigitin harci degildir.Tamam belki duzelmesi mumkun degil rahatsizliginin bu tibben kanitlanmis olsa bile, hic degilse cevresinde olan bitenin farkinda yasiyor hayatini.Isteklerini rahatca soyleyebiliyor.Esi ve cocuklari yaninda, uzuluyorlar haline cunku tugrul bey uzuyor cevresindekileri.belkide torunlarida var onlarin buyumelerine tanik olacak ama Tugrul bey tutturmus “olmek istiyorum”diyor, baska acik kapi birakmiyor.Iyi peki ya cevremizde yasayan hic bir egitime tepki vermiyen, kendi isteklerini dahi soyleyemeyen zihinsel engelli cocuklarimiz ne yapsin!iyi hic bir gelisme yok diye onlar icinde otenazi isteyelim o zaman..Dogru mu bu sizce? Toplu katliam olsun.Nasilsa hic bir gelisme yok.Kendi otenazilerini isteyecek kadar bile iradeleri yok.
    Ben hic yakistiramadim bir egitimciye.Bence otenazi isteyecek kadar cesaretli olan iradesini farkli yerlerde kullansin.
    Hadi diyelim devlet Tugrul hocaya bakimi icin bir gorevli hemsire Verdi.Peki Tugrul hoca ne kadar rahat olacak bakicisinin yaninda?Kendi ailesinin yanindaki rahatligi bir hizmetlinin yaninda bulacak mi?Ben sanmiyorum rahat olsun.Bazi ozel ihtiyaclar vardir ki, bunu kisa donem bende yasadim, oyle herkesten isteyemezsin.
    Tugrul hoca “boyle yasamaktansa olurum daha iyi” demis.
    Yardimci olamayacagim hocam”daha once hic olmedim”ben…..

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

''ömür dediğimiz süreç küsecek kadar çok değil''
    her şeye rağmen kendi gelen ölüm güzeldir.
    gerçekten ölmek istiyorsa bir insan bunu öyle kolay halledebillir ki,
    çevresi bunu yadırgamaz bile.
    bangır bangır ölmek benim tarzım değil,belki hocamnızın tarzıdır.
    öldükten sonra da kıyametin başlamıştır artık.
    öteneziyle ölmek onursa; böyle onurlu ölmek farketmiyor bana göre.
    sonuçta sakatlık kapısız kilitsiz hücre yaşamıdır.
    ölene kadar hücrede kalınacak ,renk yok,ışık yok,tüpü bitmiş tv gibi power bas,
    siyahtır ekran.
    kişi bunu kaldıramıyor çünkü bitmiş belli ki ,yaşama bakış açısıyla görecekleri.
    çevresindeki insanların,o kişiye gitmesi gerektiğini,ölse kurtulur mesajını vermeleri hüzünlü.
    zaten hücreye düşmüştür artık,bari hücrenin duvarlarına birşeyler yapın
    oyalansın ..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bu tartışma kafamda olan bir çok şeyi, bana göre test etti..İlk önce iletişim gerek..
    İnsan öyle bir kurgulanmış ki.. Her somut olaya aklındakilerle bakıyor.. Her resmi aklındakilerle yorumluyor.. Aynı somut olayın, aynı resmin, aynı eylemin hiç bir yansıması aynı olmuyor düşüncelere.. Düşünceyi düşünce belirliyor.. O zaman yaşamın , gördüklerinin eylemin ve de dış dünyada olanların anlamı kalmıyor bence.. Yani burada şartlanmış kafalarla bakan kafa demiyeceğim, nasılsa beynin içinde at gözlüğü işlevi gören kelimeler var.. Amacım kimseye, ve kimsenin bakış açısına bulaşmak değil.. Bu düşüncelerin çiçek açması olayını geçmiş.. Dünyada hiçbir eylem yada somut olayın sallayamayacağı , sarsamayacağı bir düşünsel yapı, insanın kendisine ne kadar zarar verir acaba? Tamam her olay karşısında insan kendini Legolarla yeniden üretemez… Çatısını kurar ve oraya istediklerini taşır.. Fakat bazen taşıdıkları o çatıyı zorlar yaaaa insanın..
    Demek ki Düşünceleri doğrulayacak tek olay olmasa da, yada düşünceleri her şey çürütse de bizler aynı düşünmeye devam edeceğiz..
    Aslında herkesin her olayda nasıl davranacağı belli.. Her olaya nasıl bakılacağı baştan belli ise Bizler neyin tartışmasını yapıyoruz.. Dinsel açıdan bellidir olaylara nasıl bakılacağı.. Yada sistemi dövmek isteyenler her buldukları değnekle sistemi dövdüğünü sanırlar.. Ben yürekleri acıtan bu olayda nasıl bakacağımı şaşırmıştım oysa.. Bir sürü neden olabilir demiştim..
    Bireysel çıkış olayına gelince.. Düşünsel devrim yapanlar genellikle kendi toplumlarının dışladığı, kabul etmediği, içlerinden koparıp attığı PİÇLERDİR.. Başka bir deyişle hiçbir peygamber kendi şehrinde peygamber olmamıştır.. Bireysel çıkış düşünebilme şeklinin değişmesidir.. Matematik nasıl bir soyutta düşünme sanatı/bilimi ise, insan kültürü aslında çoğu zaman düşünme sistematiğidir.. İşte bu düşünme sistematiğini bazıları alt üst eder.. Aynı kelimelerle düşüncenin tamamını, bazen de dar bir alanını yeniden belirler.. Gelişim zaten budur.. Düz bir şekilde ilerler gözüken her şey çoklu çelişkiler sayesinde ilerlemektedir.. Bir çelişki zaman içinde etkisini yitirir.. İlerleme için yeni bir çelişki yada düşünce sistematiği gelişmesi gerekir.. Neyse bu ufak dialektik dersi için herkesten özür dileyecek değilim..
    İşte Hocanın bu çıkışını aslında ilerlemenin tıkanıklığı olarak algıladım ben.. Biz engelliler bile yeni bir şey için tıkandığımız noktada Hocanın çıkışı çok özgün, yaşamsal geldi bana..
    Örgütlü olmaya gelince; Elbet burada örgüt diye yalvaranlardan biri olan ben niye bu bireysel çıkışların yanında yer alıyorum.. Örgüt bir düşünceyi hayata geçirmek için kurulur.. Herkesin düşüncesi kendisine ise örgüt kurmanın bir anlamı kalmıyor ki.. Zaten tıkanmış, lime lime dökülen düşünceleri yaşatmak için kurulmuş ser sefil örgütler var.. Yeni düşünceler yeni örgütleri doğurmalı diyorum… Örgütlü olmak vazgeçilmezlerimdendir benim..
    Yoksa Ötenazi kutsanacak bir yol değildir bana göre.. Fakat seçenlere de eyvallah derim.. Ölüm gidene ölüm değildir benim için.. Ölüm kalanlaradır..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kuyucak Mesajı Gör
    Ölüm gidene ölüm değildir benim için.. Ölüm kalanlaradır..
    kalanlar açısından değerlendirmek lazım birazda bu konuyu ama illede
    "empati" kurarak...

Tuğrul hoca eşini ikna ettiğini ailesine yük olduğunu anlatıyordu haberlerde ölmeyi isteyen bir insan için "evet haklı" yada "hakkı" demek nasıl bir şeydir ben anlamıyorum..

burada tartışılması gereken konu bence tuğrul hocayı hayata bağlayacak ne yapmalı olmalıydı.

ölmeyi isteyecek aşamaya gelene kadar yaşadıklarıda tartışılacak tabi..ama insanız biz! pes etmiş yaşama sevinci kalmamış bir insan "öldürün beni" diyor ve birileri çıkıp bunu onaylıyor..

bana biri anlatsın bunu "ötenazi'ye evet diyen biri" anlatsın çünki ben an_la_mı_yo_rum! bence hiçbir haklı gerekçesi olamaz ötenazi'nin!

Not: İlk yorumumda Tuğrul hoca'nın adını defalarca yanlış yazmışım pes yani serap_vuu dedim bu kadarda olmaz... içime dert oldu yani.

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya insanca yaşam yada onurlu ölüm!..

ben tuğrul hocayla aynı ilçede oturuyormuşum arada fazla bi mesafe olmamasına rağmen ne geçirdiği kazadan ne sonraki durumundan nede ötenazi istediğinden haberim yoktu.
    belkide en çok utanması gereken benim bu sitede yorumunu okumasam bikaç arkadaştan duymasam yine haberim olmayacaktı.
    yazılarını ve katıldığı programları izlemek istemiyorum düşünmek te istemiyorum.
    çünkü çok aşırı üzülüyorum.hepimiz üzülüyoruz ama üzülmek yetmiyor ki?üzülmekten başka birşey yapacağımıda sanmıyorum zaten dua etmek dışında.
    ne yapabiliriz ki?biz engelliler olarak bu ailenin içindeyiz ve ailemizden birisi belkide arkada kalan bizler için kendini feda ediyor.
    öle olmasa bile çektiği acılara dayanamıyor ve ölmek istiyor.
    bence ölüm kesinlikle bizim sonlandırabileceğimiz birşey değil olmamalıda canı veren alır.aklı başında olduğu sürece insan mutlaka sabretmeye çalışmalı her duruma.hocam okuldaki sınav kağıdına benzeyemeyen çok zor bi sınavdasın ama inşallah sabredersen kazanacaksın.
    ha bide unutmadan isviçreye ne oluyomuş bizim hocamızı öldürmeye çağırıyorlar.hemde 15bin karşılığında töbe töbe.bi tanıdığımız vardı almanyada trafik kazası geçirdi 2yıldır yatağa bağlı bi hemşire vermişler ve bi sürü imkanı var.sağlık olmadıktan sonra imkan olmuş olmamış önemli değil diyemiyorum ben en azından bazı zorluklar ortadan kalkınca hayatı sevip ölmek istemeyebilirdi diye düşünüyorum.
    neyse sonuç belli tuğrul hocam ölecek öyle yada böyle ya bu ülkede onursuzca yaşayacak ölü gibi,yada onurlu bi şekilde ölecek.böyle geldi böyle gidecek.(inşallah gitmez)

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon